صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 106
Like Tree227تشکر

موضوع: خیاط در كوزه افتاده

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: خیاط در كوزه افتاده

سلام فرهاد خان :)
    راستش این چیزی که شما نوشتید حدود دو ماه پیش درد من هم بود .ولی به نظرم شما راحتر از من مشکل رو حل می کنید .

کلی فکر کردم که دی 200 بخرم یا دی 80 . 20دی یا 30دی .دیدم ای بابا نیاز من که مشخصه .نور ثابت به اندازه کافی

.بخودم گفتم پس ایزوی بالا نیاز نداری . بخودم گفتم چاپ بزرگ داری یا نه .دیدم هر چهار دوربین نیازمو برای چاپ مورد نیازم برطرف می کنند . نشستم بررسی کردم ببینم مثلا بین دی 200 و دی 80 یا 20دی و 30دی چقدر تفاوت و جود دارد که بتونه تو ی کار من حرفه ای (این کلمه قبلی از جک های سال 86 بود )تاثیر بذاره .این قدر تفاوت هست که بخوام بخاطرش مثلا 500تومن بابت بدنه اضافه هزینه کنم .خوب دیدم نه . (500تومن تفاوت قیمت دی 200 و دی 80 )

به لنز ها و قیمت و رنجشون و کیفیتشون در سیگما و نیکون و کنن پرداختم .باور کنید اینقدر که بروشور لنزهای کنن و سیگما دارم ثلثش هم از نیکون ندارم . 62 صفحه مربوط به لنزهای سایت عکاسی هم ذخیره کردم و فکر کنم سه بار کامل مرور کردم که چشام در اومد .
    باور کنید اگه مثل آقامسعود قدیری عشق عکاسی نجومی داشتم لحظه ای در خرید 20 دی کنن درنگ نمی کردم (گرچه تصمیم دارم در آینده یه بدنه کنن هم داشته باشم . (چیکار کنم شما بخونید طرف مرض داره )

من مطمئن هستم که شما نیاز هایتان رو بهتر از من می دانید .

وقتی عکس هایی که با 20دی کنن و 30دی را با عکس های نیکون (در ایزوز پایین که من استفاده می کنم )مقایسه می کنم . می بینم که ارزش این همه دو دلی برای این دوربین ها را نداشته . چرا که خرید هر کدام از بدنه های کنن و نیکون من را راضی نگه می داشت. بخصوص اینکه شما این دوربین را برای شغل اصلی نمی خواهید .

باور کنید عکس های دی هفتامو که نگاه می کردم کلی حسرت خوردم که چرا فروختمش .هنوز هم دوستش دارم .روزی که می خواستم دوربین رو تحویل بدم باور کنید چند بار از فروشش منصرف شدم و گفتم نگهش می دارم . اما نگه داشتن سه بدنه برای من هم انچنان صحیح نبود .
    به نظرمن تفاوت دوربین هایی که نامبردید آنقدر زیاد نیست که بخواهد شما را مدتی بدون دوربین و مردد نگاه بدارد و شما را از گرفتن عکسهای زیبا . خلاق . و حداقل ارام کنند روحتان باز دارد .
    فکر نکنم که دی 300 در مقابل دی 200و کنن 30دی و 40 دی شق القمر بکنه که بعد از خرید برندهای 20و 30 و 40دی کنن یا دی 200 نیکون پشیمان شویم و این موضوع را شما بهتر از من حرفه ای (جک ساله دیگه )بهتر واقفید .
    من می توانستم 5دی کنن را هم بخرم اما تفاوت عکس های 5دی بادی 80نیکون در اتلیه انقدر نبود که .......و من ترجیح دادم مابه التفاوت 5دی و دی هشتاد رو برای بچه هام و خانمم خرج کنم .( مردی برای خانواده)
    خلاصه اینکه
    عامو خودت بهتر از همه می دونی که چی نیازت رو برآورده می کنه با هزینه کمتر .البته من می دونم که شما مشکل مالی ندارید . اما از قدیم گفتن که سری که درد نمی کنه .............

گل شبدر چه کم از لاله ء قرمز دارد
    چشمها را باید شست . جور دیگر باید دید
    Ali Shaterian و farhad44 تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام آقا فرهاد
    زمانی که مجرد بودم و به طور حرفه ای کوهنوردی می کردم تمام عشقم این بود که تجهیزات خوب این رشته رو به علاوه یک ماشین 4WD بخرم (كه تا حدودی هم به آرزوهام رسیدم) همون موقع هم عكاسی می كردم منتها از نوع نگاتیو و بایك لنز 50mm. بعد از ازدواج چون دیگه نمی تونستم اونجوری به كوهنوردی بپردازم اومدم سراغ عكاسی و عكاسی شد عشق اولم. تا اینكه پارسال تصمیم گرفتم یك دوربین خوب آنالوگ بگیرم. (چون راستشو بخواهید اصلا دیجیتال رو قبول نداشتم!) تا اینكه این سایت ما رو اغفال كرد ولی دیدم اگر بخواهم برم به سمت دیجیتال خیلی باید پول خرج كنم تقریبا بیخیال شده بودم و می خواستم از فكر و فضای دیجیتال بیام بیرون و یه دوربین 200-300 خوب نیكون بگیرم و شروع كنم ولی همسرم كه از عشق و بیخوابیهای من خبر داشت اینقدر باهام صحبت كرد تا بالاخره وقتی به خودم اومدم دیدم نزدیك 5/1 میلیون خرج گذاشتم رو دست خودم! الان فكر می كنم اون موقع كه مجرد بودم و پول هم زیاد داشتم اگر جرات می كردم (و حرف پدر و مادرم رو گوش نمی كردم كه پولاتو خرج نكن بذار برای ازدواج!!!) و یه دوربین خوب دیجیتال خریده بودم الان چه عكسهایی كه نداشتم. اگر تو اون برنامه هایی كه ما می رفتیم و جاهایی كه ما میدیدم یه دوربین خوب داشتم الان عضو NG بودم!:::big grin:::
    خلاصه الان همش افسوس می خورم كه ایكاش یه همچین دوربینی رو 5 سال پیش می گرفتم. (هر چند كه الان هم نزدیك 3 كارتن بزرگ نگاتیو خوب دارم)
    ببخشید آقا فرهاد از پست شما سواستفاده كردم، چون احساس كردم بیشتر این پست رو زدید تا درد و دل و صحبت كنید راجع به دغدغتون تا اینكه سئوال كنید چی بخرم. راستش از وقتی كه D300 معرفی شده من هم همون خوابهای شما رو می بینم. ولی ابرهای بالای سرم رو پاك كردم و به خودم گفتم تا وقتی كه این D50 شاترش كار می كنه عكس می گیرم تا بعد ولی اگر پولی داشته باشم یه لنز اولترا واید و یه لنز ماكرو می خرم و باهاش حال می كنم.
    فكر می كنم شما هم احتمالا همین تصمیم رو می گیرید و یه بدنه خوب و نه چندان گرون با لنزهای خوب می خرید و با توتم خودتون (عكاسی) حال می كنید.
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آقا فرهاد...

حرفهای تمام دوستان رو گوش کردم ببینم چی می‌گن...

من گمان می‌کنم از ابزارتون انتظار زیادی خواهید داشت.... با اینکه می‌گویید آماتور هستید...(لفظ درستیست....) اما یه آماتور حرفه‌ای و با دانش کامل... تنها چیزی که در شما ندیدم؟ اینه:
    پست پروسس!

من ایدم اینه:

تا زمانی که قرار هست دوربین بخرید؟ فتوشاپ یاد بگیرید...
    وقتی فتوشاپ یاد گرفتید؟ (یعنی اینکه ابزارهای اصلیش رو یاد گرفتید و خیلی سریع و راحت تونستید عکسها رو پروسس کنید...)
    اون موقع دوربینتان را انتخاب کنید!
    (احتمالا دارید میگی تو کی هستی که به من مشق شب میدی! .... ولی نظر دقیقم اینه!)

اگر تا اینجا موافق بودید! بقیه پیشنهادهام رو میگم!
    nmroshan، Amir Mohebi، rezakh و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

آرش جان تجربه به من می گه احتیاج مادر اختراعه وتا به چیزی نیاز نداشته باشی دنبالش نمی ری. علت اینكه من با فوتوشاپ كار نمی كنم این نیست كه می ترسم یا یاد نمی گیرم یا .... ( خبرم IQ نزدیك 140 دارم ) علتش اینه كه تا به حال بهش نیاز نداشته ام. چی رو باید با فوتو شاپ پروسس می كردم. تا خودم عكس نگیرم و احساسم پشت عكسم نباشه نمی دونم كه باهاش چكار كنم . من حتا نمی دونم یك فایل Raw چه شكلیه و چه مشخصاتی داره كه بدونم چه كارایی باید باهاش بكنم.

ولی چشم شما بگو از كجا یاد گرفتنشو شروع كنم و روی عكسای كی تست كنم تا من شروع كنم . راستش انگشت گذاشتی روی نقطه ی ضعف و حساس من و این نشان از دقت بالات در شناسایی اطرافیانت داره .

خوب بسم الله
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

ًاقا اجازه آقا اجازه
    بنظر من حالا که نسیم دوربین های جدید میاد شما میتونید استفاده کاملی از این پدیده به عمل بیارید
    چطور ؟
    خوب وقتی D300 و 40d به بازار بیاد دوستان کثیری خواهان فروش سریع دوربین های d200 و 30d خود خواهند شد
    چه بهتر از این فرصت که شما یک دوربین تمیز (که قالبا نو هم هستند) رو از این دست ابتیاع کنید
    باور کنید برای ما که اماتور هستیم هیچ فرقی نمیکنه که مثلا با سرعت ۴ فریم عکس بگیریم یا ۱۰ فریم
    خود من به شخصه فکر میکنم حتی با ورود d300 میتونم دوربین خودمو تا ۳ سال دیگه نگه دارم
    حتی ارش خان d300رو در کنار d200 میخاد داشته باشه
    پس وقت رو مغتنم بشمرید فرهاد خان
    nmroshan و farhad44 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ولله بنده هم همين فكر رو مي كردم ولي برعكس این تصورات مثلن دوربین D200 كه 70 درصد به سمتش متمایل بوده و هستم از 1.300 به حدود 1.600 رسیده. بعدش هم من از خرید وسیله ی الكترونیكی دست دوم حذر دارم. همین D200 شما ظاهرن دور دنیا رو گشته و شونصد هزار عكس گرفته پس خریدش خطرناكه حسن.
    rezakh تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    547

فرهاد خان

شاید منظور ارش جان از یادگیری فوتوشاپ این باشه كه شما ببینید سر یك عكس raw چه بلاهایی میشه اورد یعنی میبینید كه اگر دو عكس از دو دوربین كمی اختلاف داشته باشند چقدر برای تصحیح اونها قدرت مانور وجود داره و این میتونه تصمیم گیری رو راحتتر كنه البته همونطور كه بارها گفته شده هیچ چیز جای كپچر صحیح رو نمیگیره .

من هم با خرید دوربین دست دوم مخالفم البته در صورتیكه امكان خرید نو برای خریدار وجود داشته باشه.

با توجه به اختلاف قیمت قابل توجیه بین دی 200 و دی300 بنظرم كسی كه داره اولین دوربین رو میخره منطقی تره دی 300 بگیره ( البته اگر انتخاب یكی از این دو باشه ).

نكته دیگه اینكه اندازه بدنه واقعا مهمه مثلا دی 40 از 350 دی هم كوچكتره بار اول كه دیدمش گفتم نازی !!!
    واقعا تو دست گرفتنش اگه دستهاتون كمی بزرگ باشه مورد داره.

دی 80 هم گزینه خیلی خوبیه شاید بشه گفت یك مینی دی 200 ولی اون رو دست نگرفتم و نمیدونم راحته یا نه.

در مورد كنونها فكر میكنم 30 دی هنوز گزینه خیلی خوبیه ومن حتی وسوسه هم نشدم كه دوربینمو عوض كنم ولی اگر دوربین اولم رو میخواستم بخرم بدون شك 40 دی میخریدم .

از همه اینها كه بگذریم میرسیم به مسئله لنز !

واقعا داشتن یك سری لنز خوب چیزیه كه همه علاقه مندان عكاسی به اون عشق می ورزند ولی خوب لااقل 4 تا 5 تومن خرج داره .

اگه شما رنج لنز دلخواهتون رو مشخص كنید شاید بهتر بشه همفكری كرد.

اقا در مورد IQ مطمئنید ؟ چون من جایی خونده بودم كه IQ یكی از غولهای عالم بشریت یعنی نیوتن حدود 150 تخمین زده میشه

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

من هم بی نهایت دوست دارم تا عکس های شما رو از یک دوربین خوش دست دیجیتال هر چه زودتر ببینم. و امیدوارم شما هر چه زودتر بتونید یک دوربین دوست داشتنی برای خودتون انتخاب کنید.
    تنها کمکی که تونستم به شما کنم همین آرزو از صمیم قلب بود:)

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

احتمالا چون تولید d200متوقف شده قیمش بالا رفته که بزودی سقوط خواهد کرد
    من یادمه موقعی که سونی f828 از رده خارج شد وجاش r1 اومد یک همچین وضعی برای f828پیش اومد

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

آقا فرهاد
    به گمانم جریان خیلی پیچیده نیست:
    1) شما دو دوربین می خواهید در کوتاه مدت و بلندمدت: در کوتاه مدت دوربینی ارزون و کارراه انداز می خواهید که در این مرحله برند خیلی مهم نیست با توجه به شرایط شما.... یعنی میتونید فرضا یه 350 دی بخرید و از لنزهای اخوی استفاده کنید در این مدت فتوشاپ رو هم یاد گرفته اید و عکس هم به تعداد لازم انداخته اید اگرهم بخواهید از نیکون عزیز بخرید یه دی 50 یا دی 40 با قیمتی کم وبیش همسان قیمت 350 دی کار شما رو راه خواهد انداخت می ماند این وسط لنز نیکون که بعد از 3-4 ماه عکاسی با این برند بالاخره تصمیم خواهید گرفت در بلند مدت همین برند را داشته باشید یا خیر اگر پاسخ مثبت بود می توانید روی لنزهای آن مثل 18-200 فکر کنید که اگر بخرید پول خود را دور نریخته اید و بعدا مورد استفاده قرار خواهد گرفت و اگر نخواهید روی این برند بمانید که پول لنز هم طبیعتا نخواهید داد و خلاص ....به هر حال در این مدت دست کم مشخص خواهد شد که روی کدام برند سرمایه گذاری اصلی را انجام می دهید ....

2) در بلند مدت چه دوربینی خواهید خرید؟ هیچی منتظر نتیجه اقدامات خود در مرحله اول خواهید ماند و تا اون مدت هم این زمان انتظار برای امتحان پس دادن 40 دی یا دی 300 را صرف خواهید کرد..
    این از راهنمایی بنده ... تو رو خدا کیف کردید؟ چقدر الگوریتمی و ساده؟ فکر کنم اگه این الگوریتم رو تبدیل به یه برنامه کامپیوتری می کردم... کامپیوتره حتما ضعف و غش می کردو نهایتا می ترکید...!! شما که اینجوری مردم توی اون 17-18 سال راهنمایی نمی کردید که ؟ میکردید؟:biggrin:)

=====
    یه نکته اغفال کننده: من از الان دارم پولامو تو قلک می کنم برای دی 300....
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

صفحه 3 از 11 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین