صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 24
Like Tree48تشکر

موضوع: صرفا برای آتلیه نیکون بهتر است یا کانن ؟.......

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

پیش فرض پاسخ: صرفا برای آتلیه نیکون بهتر است یا کانن ؟.......

تنظیم خاصی نداره. اولا باید فضای رنگی دوربین و كامپیوتر sRGB باشه. اگر می خواهی عكس رو بلافاصله به مشتری نشون بدی(بدون پروسس) می تونی تنظیمات برای sharpening, Tone comp, saturationرو +1 بدی. من خودم وقتی می خوام jpg بگیرم میگذارم روی Vivid colors. رنگها خیلی زنده تر و بهتر میشه. البته این كارهایی كه گفتم خیلی توصیه نمیشه و معمولا به عكاسی در Raw و پروسس دقیق بیشتر تكیه میشه. اما تستش كه ضرری نداره.
    اما شما اصلا نمی تونید روی چند كامپیوتر و چند نوع چاپ مقایسه كنی. عكس خودت رو اگر ببری روی یك كامپیوتر دیگه كه با كامپیوتر اولی یكسان كالیبره نشده باشه، رنگها و كنتراست فرق می كنه. اگر بخوای چاپ هم بكنی كه دیگه مشكل میشه چند تا. شما اگر می خواهی دقیق مقایسه كنی باید خروجی با یك اكسپوژر دقیق بگیری. بعد عكسها رو روی یك مانیتور كالیبره شده مقایسه كنی. اون وقت نتیجه مقایسه دقیقتره.
    اما مشكل در رنج واید بحثش فرق میكنه. ممكنه كه شارپنس 18-70 در واید مخصوصا در كناره ها كمی افت كنه. من این لنز رو ندارم. نمی دونم.
    maziar_dalvandi تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

عكس های jpeg تو استوديو با وايت بالانس تنظيم شده خورشيد. احتمالا رنگها براي همين زياد خوب نيستن
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

سلام

آقای حمزه ای فکر نمی کنید مد vivd برای پرتره رنگ صورت را متمایل به سرخی و زردی می کند و از حالت طبیعی خارج می کند ( در D200 که این طور می باشد ) مخصوصا اگر سوژه آرایش داشته باشد
    اگر در مد نرمال یا پرتره باشد قطعا نتیجه بهتری می گیرید

آقا مازیار بهتر نیست شما همزمان از RAW و fine jpeg استفاده کنید تا jpeg را به مشتری نشان دهید و هم برای کار نهایی مشکل نداشته باشید و البته در بعضی موارد در پروسس خیلی سختر به رنگ خروجی خود دوربین در jpeg میرسیم و بهتر است از همان Jpeg استفاده کنیم
    اما مطمئن باشید که دوربین یا لنز شما اشکال دارد و یا تنظیمات شخصی شما ( با عرض پوزش ) ایراد دارد وگرنه در این مقایسه در بدترین حالت باید خروجی دو دوربین مشابه باشد نه اینطور که شما میفرمائید
    مهیار سیاسی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یقینا کاربر خوبی برای دوربین خوبتان نیستید!

اول: هیچ دلیل موجهی به نظرم نمی‌رسه که راو عکاسی نکنید!
    اگر مساله دیدن مشتری باشه؟ می‌توانید raw & Small JPG low عکاسی کنید.
    در این وضعیت حجم عکسهای jpg در حد چند صد کیلوبایت خواهد بود برای دیدن سریع و می‌توانید از فایلهای راو برای پروسس اساسی حالا با هر نرم‌افزاری استفاده کنید.

حالا روش دوم؟

من اصلا jpg عکاسی نمی‌کنم!
    چرا؟
    کافیه نرم‌افزار دوربینتان رو نصب کنید و بعد هم پاک کنید!
    چه اتفاقی میافته؟ می‌توانید فایلهای RAW رو بصورت تامبنیل ببینید!
    دیگه چه نیازی دارید؟
    دیدن عکسها!
    ACDSEE 9 و ACDSEE PRO‌ به سادگی و سرعت فایلهای RAW رو براتون نمایش می‌دن.

مشکل بعدی؟
    وایت بالانس خورشید و فلاش و اینها! مشکل شما رو حل نخواهد کرد.... اگر مشکل رنگ دارید یقینا مشکل وایتبالانس دارید. کلوین آتلیه خودتون رو بدست بیارید. در این زمینه عکاسی راو می‌تونه مجددا حلال مشکلات شما باشه.

در نهایت.... اگر کماکان می‌خواهید jpg عکاسی کنید؟ به وضعیت عکاسیتون هم توجه کنید... می‌توانید از مد پرتره استفاده کنید و شارپنس رو هم کمی افزایش دهید.
    مد رنگ هم روی SRGB باشه که مشکلی نداشته باشید.
    FarhadBahramii، Persian، A_Maddah و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar_dalvandi نمایش پست ها
    ولی راستش و بخواین این ذهنیت از اون روزی توی فكرم ایجاد شد كه یكی از دوستانم با یه دوربین 400d خیلی عكسهاش قشنگتر از من بود با شارپنسی بالاتر و رنگهای طبیعی تر اونم با شرایط یكسان در آتلیه من.

دوستان مشكل مازيار عزيز همين است كه خودشون گفتند و هيچ كدام از اين‌ها نيست!

مسئله رو باز تر مي‌كنم: اگر شما با كانون عكسي بگيريد كه درست اكسپوز شده باشد و همان تنظيمات سرعت و ديافراگم رو روي نيكون تنظيم كنيد و عكس بگيريد. عكسي حاصل خواهد شد كه حدود هفت‌دهم استاپ آندر اكسپوز خواهد بود و رنگ و لعاب وحشتناكي خواهد داشت. حالا اگر Jpeg گرفته باشيد، عكس شما از اين آندر اكسپوژر لطمه بسيار بيشتري خواهد ديد. (گرچه در اين حالت آنر اكسپوز در RAW نيز نتيجه زمين تا آسمان نخواهد بود)

در اين گونه تست‌ها و مقايسه‌ها بايد از هيستوگرام استفاده شود و هايلايت‌ها در هردو دوربين با اكسپوژر صحيح و در يك جا پارك شود.

قضيه بعدي اين بود كه ايشان توقع داشتند در عكس‌هاي تمام قد كه سهم صورت سوژه بسيار كمتر است همان جزئياتي را داشته باشند كه در عكس‌هاي سرو گردن دارند. البته نمونه عكس ارسالي فوكوس دقيقي هم نداشت. حالا در نظر بگيريد چنين عكسي آندراكسپوز هم بشود و با يك عكس درست اكسپوزشده جزئياتش مقايسه شود.

پي‌نوشت: پست من و آرش عزيز هم‌زمان شد. بازهم با ديدن عكس زيباي پدر عزيزتون سرحال شديم.
    در ضمن امير سوكي عزيز، رنگ‌ها تنها در Jpeg تاثير دارند، و الا من با همين D70 قديمي، مشكلي با رنگ ندارم!
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Wednesday 28 November 2007 در ساعت 13:03
    Arash، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

Wow!
    تا من جواب بنویسم کلی جواب اومد!
    همه هم درست میگن! مرسی
    Kaveh Ghobadi و maziar_dalvandi تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

amirsooki
    Guest

ولی راستش و بخواین این ذهنیت از اون روزی توی فكرم ایجاد شد كه یكی از دوستانم با یه دوربین 400d خیلی عكسهاش قشنگتر از من بود با شارپنسی بالاتر و رنگهای طبیعی تر اونم با شرایط یكسان در آتلیه من.
    سلام.
    یک نکته من بگم ، کنون در دوربین 400 دی و ظاهرا 40 دی روی رنگها کار کرده ، مد رنگی 400دی بسیار زیباست ، الان که 5دی گرفتم ، حس میکنم تمام عکسها باید از لحاظ رنگ اصلاح بشند ، اما در 400 دی رنگها بسیار زیبا بود . توی اتلیه که کار میکردم با 400دی ، رنگها کاملا زنده و زیبا بود . اما اینکه آیا کنون شارپتره یا نیکون ، نظر خاصی ندارم ، دوربین و لنز شما بسیار عالیست ، نیکون به رنگ پوست و شارپنس معروف است .
    یک چیز دیگه : رنگهای دی 200 بسیار زیبا هستند .
    A_Maddah و maziar_dalvandi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

براي خوشگل شدن Jpeg ها در نيكون هم راه حل دم دستي هست تا شبيه كانون شود:
    تنظيم جبران نوردهي: +0.7 و فتيله شارپنس را تا آخر بالا بكشيد!
    A_Maddah و maziar_dalvandi تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

اول از همه دوستان بازم تشکر میکنم که صبورانه جواب آماتورهارو میدن.
    دوم اینکه من همزمان با raw و jpg fine عكاسی میكنم كه خوب اصلا عكسهام در raw قابل نمایش به مشتری نیست چه از لحاظ رنگ و چه از لحاظ شارپنس و غیره....ولی حتی jpg من به خوبیه همین عكس آرش جان نیست و این شارپ و رنگ و بعد از این كراپ ندارم!
    و دوست عزیزی هم كه در مورد 400d نوشته بودن رو به شدت تائید میكنم چون فوق العاده در آتلیه من با همان تنظیمات عكسهای خوش رنگتر و زیباتری ارائه كرد كه واقعا با توجه به كلاس پائینتر نسبت به دوربین من تعجب برانگیز بود.
    ولی راستش با این اوصاف فكر میكنم كه این من هستم كه مقصر و آماتورم چون عكس آرش عزیز بسیار خوش رنگ و زیبا بود...البته اگه پراسسی روش انجام نشده باشه(آرش عزیز اینو اشاره نكردن).
    و در نهایت فكر میكنم مطلب دوست عزیزم امیرخان محبی هم كاملا منطقی و درسته و اونرو هم امتحان خواهم كرد.
    وضمنا میخواستم بدونم بهترین راه برای بدست آوردن وایت بالانس مناسب چیه؟
    مازیار دالوندی

اندر دل من هزار خورشید بتافت ... آخر به کمال ذره ایی راه نیافت

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar_dalvandi نمایش پست ها
    وضمنا میخواستم بدونم بهترین راه برای بدست آوردن وایت بالانس مناسب چیه؟
    والا يه روش دستي اش اينه كه با تنظیمات مورد نظر رو وایت بالانس در نرم افزار هایی مانند لایت روم میتونید رنگ مورد نظر رو بدست بیارید عدد كلوین رو نرم افزار بهتون میده من تا جایی كه یادمه نمدونم لایت روم بود یا ACR عدد كلوين اون بالا نوشته شده بود بعد اين تنظيم رو تو دوربين اعمال كنيد البته اگر امكان اون تو دوربينتون باشه.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین