صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 56
Like Tree41تشکر

موضوع: چند تا سوال!

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

پیش فرض تشكر از دوستان و چند تا سوال در مورد انتخاب دوربین مناسب

سلام خدمت همه دوستان كه همچین فروم ژربار و تخصصی رو راه انداختن و زحمت نگهداریشو میكشن.
    این اولین ژست من تو این فروم هست و میخوام قبل از مطرح كردن سوالام 1 خسته نباشید و یك تشكر اساسی از اعضای فعال اینجا بكنم.

آقا من چند روز كامل تو این فروم وقت گذاشتم كه البته واقعا هم خیلی به معلوماتم اضافه شد و نكات بسیار جالبی رو فراگرفتم.
    تقریبا همه تاپیكهایی كه دوستان در جواب بقیه لینك داده بودن رو مطالعه كردم (خلاصه نگین كه اول تو سایت میگشتی بعد تاپیك میزدی! ) ولی چند تا سوال برام بدون پاسخ موند:

یكی اینكه اندازه CCD برای یك دوربین برای كاربری غیر حرفه ای (ولی نه چندان آماتور)چقدر مهمه؟
    آیا این مسئله اونقدر تاثیرگذار هست كه بخاطرش از خیر S5IS (با اندازه سنسور 1 به 2.5 ) بگذرم و سراغ یك مدل با سنسور بزرگتر برم؟

2 اینكه چرا اینجا هیچكس از G7 صحبتی نمیكنه؟ به عبارت دیگه اشكال این دوربین چیه كه مورد لطف دوستان با تجربه واقع نشده؟

3 اینكه سری IXUS چطوریاست؟ ارزش داره بهش فكر كنم؟ روی كاغذ انتخاب خوبیه ولی كلا با این مدلهای خیلی كامپكت حال نمیكنم و دوست دارم دوربین هیكل قشنگی هم داشته باشه مثل همون S5IS !

اونطور كه از مباحث انجمنها برداشت كردم هیچ مدلی كامل راضی كننده نمیتونه باشه!
    ولی آیا مثلا مدل H9 سونی پرطرفدارتر هست یا همین مدل كنن كه عرض كردم؟ چرا حتی خود فروشنده های سونی هم زیاد به محصولات اپتیكی سونی روی خوش نشون نمیدن؟!

من حدود 500 تومن كنار گذاشتم و به طور خلاصه میخوام دوربینی بگیرم كه راضی كننده باشه. رو مارك خاصی تعصب ندارم ولی Canon رو نسبتا دوست دارم.

حالا میشه دوستان مخصوصا با توجه به سوال اول من در مورد اندازه سنسور ، بالاخره منو از این چند راهی نجات بدن؟
    میدونم هیچ مدلی كامل نیست! ولی كمبودهایی كه در مدلهای مختلف وجود داره چقدر اهمیت داره؟

تونستم برسونم؟ :::big grin:::

قربون شما
    و موفق باشید
    ویرایش توسط M.B : Tuesday 24 July 2007 در ساعت 22:13
    M.B :cool: (محمد بهجتی)
    پرشین تیونینگ : انجمن تخصصی خودرو
    *

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: تشكر از دوستان و چند تا سوال در مورد انتخاب دوربین مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط M.B نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان كه همچین فروم ژربار و تخصصی رو راه انداختن و زحمت نگهداریشو میكشن.
    این اولین ژست من تو این فروم هست و میخوام قبل از مطرح كردن سوالام 1 خسته نباشید و یك تشكر اساسی از اعضای فعال اینجا بكنم.

آقا من چند روز كامل تو این فروم وقت گذاشتم كه البته واقعا هم خیلی به معلوماتم اضافه شد و نكات بسیار جالبی رو فراگرفتم.
    تقریبا همه تاپیكهایی كه دوستان در جواب بقیه لینك داده بودن رو مطالعه كردم (خلاصه نگین كه اول تو سایت میگشتی بعد تاپیك میزدی! ) ولی چند تا سوال برام بدون پاسخ موند:

یكی اینكه اندازه CCD برای یك دوربین برای كاربری غیر حرفه ای (ولی نه چندان آماتور)چقدر مهمه؟
    آیا این مسئله اونقدر تاثیرگذار هست كه بخاطرش از خیر S5IS (با اندازه سنسور 1 به 2.5 ) بگذرم و سراغ یك مدل با سنسور بزرگتر برم؟

2 اینكه چرا اینجا هیچكس از G7 صحبتی نمیكنه؟ به عبارت دیگه اشكال این دوربین چیه كه مورد لطف دوستان با تجربه واقع نشده؟

3 اینكه سری IXUS چطوریاست؟ ارزش داره بهش فكر كنم؟ روی كاغذ انتخاب خوبیه ولی كلا با این مدلهای خیلی كامپكت حال نمیكنم و دوست دارم دوربین هیكل قشنگی هم داشته باشه مثل همون S5IS !

ولی آیا مثلا مدل H9 سونی پرطرفدارتر هست یا همین مدل كنن كه عرض كردم؟ چرا حتی خود فروشنده های سونی هم زیاد به محصولات اپتیكی سونی روی خوش نشون نمیدن؟!

من حدود 500 تومن كنار گذاشتم و به طور خلاصه میخوام دوربینی بگیرم كه راضی كننده باشه. رو مارك خاصی تعصب ندارم ولی Canon رو نسبتا دوست دارم.

حالا میشه دوستان مخصوصا با توجه به سوال اول من در مورد اندازه سنسور ، بالاخره منو از این چند راهی نجات بدن؟
    میدونم هیچ مدلی كامل نیست! ولی كمبودهایی كه در مدلهای مختلف وجود داره چقدر اهمیت داره؟

قربون شما
    و موفق باشید
    والله نخواندید دوست عزیز.... مرور نكرده اید فروم را.......باور كنید اگر مرور میكردید تمام سوالات شما به پاسخ میرسید....

هرچه سایز سنسور بزرگ تر.نویز دوربین ( به نسبت دوربین با سنسور كوچكتر ) كمتر.....

حالا با شما است . كامپك با سنسور كوچك اكثرا دارای نویز است....حالا بعضی منتر بعضی بیشتر....

G7 هم اشكالی ندارد . یا اینكه كسی اینجا با آن مشكلی ندارد...

اشكال این دوربین . قیمت آن است . با قیمت پایین تر انتخاب های بهتری در بازار وجود دارد....

بدنه ی جذابی دارد . اما همه چیز كه قیافه نیست ! مدل های شایسته تری هم وجود دارد.....

در مورد این هم....

چرا حتی خود فروشنده های سونی هم زیاد به محصولات اپتیكی سونی روی خوش نشون نمیدن؟!
    از فروشندگان بپرسید......اما بنده راهنمایی كنم....مشكل سواد در جامعه ی ما است . فروشند ها اكثرا ( 95% ) فرق سنسور را با شاتر تشخیص نمیدهند....( حالا بعضی هم سرشان میشود حرفی نیست اما اكثرا همین است متاسفانه.... نمونه بسیار است )

زیاد به فروشنده ها توجه نكنید....

در مرود مبلغ مورد نظر شما در این فروم بیش از 50تاپیك وجود دارد....با انتخاب های زیاد باور كنید دیگر نمیشود همه ی آن پست ها را در اینجا قرار داد.......

اما برای راهنمایی S3IS از بسیاری جهات در مقابل S5IS بهتر است ( این جهات فرق 150 تومانی با هم است و موارد دیگر ) شاید بتوان گفت این دو تا دوربین با هم تفاوت خاصی ندارند.....

Fuji S9600
    Fuji S6500
    Canon S3IS
    Canon S5IS
    Panasonic Fz8
    Sony H5,H7,H9
    Olympus 550Uz
    برای انتخاب مناسب هستند...اسامی را در فروم سرچ كنید نتیجه میگیرید.......!
    Amir Mohebi، towfigh، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: تشكر از دوستان و چند تا سوال در مورد انتخاب دوربین مناسب

قربون شما
    و موفق باشید
    سلام

اول از همه به جمع اعضای این فوروم خوش آمدید!! :)

مهم هست, ولی نه آنقدر (به عبارتی بزرگترش بهتر است) ولی الآن 95% دوربینهای كامپكت بازار چنین ابعادی برای سنسور خود انتخاب میكنند.

چون دوربین گران , پرنویز و بی كیفیتی است و نسبت به G6 حتی یك پسرفت به حساب می آید, كافیست نظرات كاربران خارجی را كه اكثرا" این را به عنوان دوربین دوم در كنار SLR شان خریدند بخوانید.....لرزشگیرش هم كارایی ندارد و فرمت RAW هم ندارد.

در این فوروم سایه این دوربین را با RPG میزنند!!!
    دوربینهایی اتوماتیك محض, بسیار زشت (به نظر بنده و در مقایسه با سایر ماركها) و قیمتهای گران.

راستش هیچ كدوم باجی به اون یكی نمیده, هر چند كه فكر كنم اوضاع H9 وخیمتره!!!
    دركل S3 IS دوربین مردمی, منتخب و ...این فوروم و به قول یكی از عزیزان (مدیران) : گاو پیشانی سفید فوروم است. :biggrin:

اگر عجله دارید Panasonic-FZ8 و Canon-S3 IS و FUJI-6500fd ..اگر نه كمی صبر كنید تا تست Panasonic-FZ18 انجام بشه, اگر نتیجه راضی كننده بود شاید بهترین انتخاب باشه!!!
    M.B تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

سلام. ممنون از پاسختون.

اول خدمت جناب قبادی عزیز:
    بنده خودم فروم دار هستم و به مسائل نظم فروم و اینا نسبتا آشنا! ( اسم فروم هم در امضام هست ولی به دلیل رعایت قوانین سایت بصورت لینک نذاشتم و فقط اسم نوشتم)
    ولی بنده با علم به برتری سنسور بزرگتر عرض کردم که واقعا اندازه 1 به 2.5 در مقایسه با سنسور 1 به 1.8 مثلا چقدر میتونه تاثیر داشته باشه و آیا واقعا این تاثیر اونقدر محسوس هست که در انتخاب خودم از مدلهای 2.5/1 گذر کنم و به مدلهایی با سنسور بزرگتر فکر کنم؟
    یکی هم اینکه دوستان ظاهرا متفقا بر این عقیده هستند که S5 نسبت به S3 برتری خاصی نداره. ولی این سوال برام مطرح هست که پردازنده DigicIII در مقابل DigicII همچنان برتریهایی داره!
    آیا بنابر تجربه دوستان اون قابلیتهای III بیشتر جنبه تبلیغاتی داره یا واقعا موارد محسوسی در نتیجه کار به چشم خواهد خورد؟
    (این سوالها دلیل بر بی تجربگی این جانب در مقایسه مدلها و تکنولوژیهای مختلف هست و فقط جنبه سوالی داره! خدای نکرده طور دیگه ای برداشت نشه! )

چشم بنده باز هم مطالب فروم رو میگردم و در مورد مدلهایی که لطف کردین تحقیق میکنم. ولی فوجی تو ولایت ما خیلی کمیاب هست (تبریز)
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    *

تشکر کرده
    14101

سلام. ممنون از پاسختون.

اول خدمت جناب قبادی عزیز:
    بنده خودم فروم دار هستم و به مسائل نظم فروم و اینا نسبتا آشنا! ( اسم فروم هم در امضام هست ولی به دلیل رعایت قوانین سایت بصورت لینک نذاشتم و فقط اسم نوشتم)
    ولی بنده با علم به برتری سنسور بزرگتر عرض کردم که واقعا اندازه 1 به 2.5 در مقایسه با سنسور 1 به 1.8 مثلا چقدر میتونه تاثیر داشته باشه و آیا واقعا این تاثیر اونقدر محسوس هست که در انتخاب خودم از مدلهای 2.5/1 گذر کنم و به مدلهایی با سنسور بزرگتر فکر کنم؟
    یکی هم اینکه دوستان ظاهرا متفقا بر این عقیده هستند که S5 نسبت به S3 برتری خاصی نداره. ولی این سوال برام مطرح هست که پردازنده DigicIII در مقابل DigicII همچنان برتریهایی داره!
    آیا بنابر تجربه دوستان اون قابلیتهای III بیشتر جنبه تبلیغاتی داره یا واقعا موارد محسوسی در نتیجه کار به چشم خواهد خورد؟
    (این سوالها دلیل بر بی تجربگی این جانب در مقایسه مدلها و تکنولوژیهای مختلف هست و فقط جنبه سوالی داره! خدای نکرده طور دیگه ای برداشت نشه! )

چشم بنده باز هم مطالب فروم رو میگردم و در مورد مدلهایی که لطف کردین تحقیق میکنم. ولی فوجی تو ولایت ما خیلی کمیاب هست (تبریز)
    والله از آشنایی با شما خوشحالم....

در موردابعاد سنسور باید دید چه دوربینی ؟ بعضی از دوربین ها با ابعاد سنسنور بزرك تر هم رفتار نویزی خوبی ندارند .یا حتی دوربین هایی با ابعاد یكسان رفتار های متفاوت دارند....

به همین دلیل باید مشخصا از دوربینی نام ببرید تا بهتر بتوان راهنمایی كرد...

اما كلا ابعاد بزرگ تر پیشنهاد میشود.....

درمرودی اس 3 و اس 5 بنده از ابتدا نظرم بر روی اس 3 است و از هر نظر اون رو شایسته میدانم و كنون به نظرم حتی در اس 5 خودش را هم تكرار نكرده و یك محصول تقریبا برابر با نسل قبلی عرضه كرده است...

در مورد DigicIII والله با هك نرم افزاری جدید برای DigicII عرضه شد كه بسیاری از آرزو های اس 3 داران را بر آورده كردو تقریبا تمامی كمبود ها و كاستی های این دوربین ارزشمتد رو رفع كرد....

این هك حتی امكاناتی بسیار ببشتر از DigicIII برای این دوربین به ارمغان اورد.به نظرم با نیم نگاهی به این هك كه در فروم خودمان به صورت كامل در موردش توضیح داده شده و دوستان عزیز ( دلباز جان و وحید جان ) به خوبی تمامی ابعاد این هك نرم اقزاری رو بررسی و مرور كرده اند....به این تاپیك سری بزنید و با اون آشنا بشوید.....

با وجود این هك حتی امكانات DigicII ازDigicIII هم بیشتر شده است ( حالا نه100% اما امكانات جذابی به آن اضافه شده است )به هیمن خاطر هم دیگر DigicIII یك برتری نیست....

در مورد اس 3 به نظرم انتخاب بسیار عالی و شایسته ای است....

در صورت راهنمایی بیشتر خوشحال میشوم كمك كنم....
    Mashhadi Vahid و M.B تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

ممنونم از توجهتون.

منظورم از سنسور بزرگتر مدلهایی مثل G7 هست! چرا با وجود سنسور بزگتر اساتید عكسهای اون رو شدیدا نویزی تشخیص میدن؟

راستش قبول کنید برای کسی که بین این چند راهی ها گیر میکنه انتخاب واقعا سخته و همیشه نیاز به مساعدت حس میشه.
    راستش اینطور دستگاهها همیشه در موردشون نکاتی وجود داره که فقط به چشم مصرف کننده دیده میشه و تو هیچ سایتی نمیشه پیداشون کرد.

آقا اجازه بدین من سوالمو خیلی صریح تر مطرح کنم! :::big grin:::
    فرض کن شما الان میخوای بری 1 دوربین بخری.
    FZ8 پاناسونیك
    S3IS كنن
    Olympus S550-UZ
    با 1 نیم نگاهی هم به Sony

تو نمونه عكسها دیدم كه المپوس تو ISO 50 غوغا میكنه و حتی در ISO 400 هم به مراتب عكسهای بهتری میگیره.

قیمت الیمپوس 550 رو ندارم. میشه لطف كنید؟

ضمنا مثلا تو مقایسه ها میدیدم كه تو ایزوهای پایین نتایج FZ8 به مراتب قشنگتر و زنده تر از مثلا H5 یا S3IS هست ولی به ایزو 400 كه میرسیم واقعا افت میكنه و برتری با رقبا هست!

FZ8 رو به من 390 قیمت دادن و S3IS هم باید حدود 350 باشه كه خیلی به هم نزدیكند.
    از یك طرف پاناسونیك منبع تغذیه لیتیوم یون قابل شارژ داره كه به نظرم خیلی بهتر از حمل باتری قلمی هست. و همینطور زوم بالا ولی دارای نویز زیاد در ایزوهای بالا
    از یك طرف دیگه S3IS واقعا قیمت مناسبی داره و كیفیتی خروجی هم كاملا قابل قبول هست! (در مورد اون هك هم كامل مطلب رو خوندم)
    از یك طرف دیگه الیمپوس كارتهای مزخرف XD میخوره كه اصلا از این نوع مموری ها خوشم نمیاد.

جون هر كی دوس داری 1 راهی جلو پای ما بذارین.
    واقعا خسته شدم. چند ماهه درگیر این مسئله هستم!

با توجه به این موارد خودتون چی انتخاب میكنین؟ همون S3IS ؟
    قیمت الیمپوس هم اگه امكان داره لطف كنین ممنون میشم!
    برای من بیشتر كم بودن نویز اهمیت داره و زوم اونقدرها هم مهم نیست.

*
    *
    زنگ تفریح: این 2 عكس رو با اون دوربین چینی های نسل اول اسباب بازی (مركوری 2 مگاپیكسل) گرفتم. ولی خوب شده و فكر كنم نهایت توانایی اون دستگاهها باشه. درسته؟

ویرایش توسط M.B : Thursday 26 July 2007 در ساعت 14:29
    *

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: تشكر از دوستان و چند تا سوال در مورد انتخاب دوربین مناسب

سلام

فرض کن شما الان میخوای بری 1 دوربین بخری.
    FZ8 پاناسونیك
    S3IS كنن
    Olympus S550-UZ
    با 1 نیم نگاهی هم به Sony
    بین اینها من FZ8 رو انتخاب میكنم.

قیمت الیمپوس 550 رو ندارم. میشه لطف كنید؟
    در مشهد آخرین بار 500 تومان به همراه یك كیف ( از نوع و كیفیت كیفش خبری ندارم) و البته قیمت مموری هم كه ...

ضمنا مثلا تو مقایسه ها میدیدم كه تو ایزوهای پایین نتایج FZ8 به مراتب قشنگتر و زنده تر از مثلا H5 یا S3IS هست ولی به ایزو 400 كه میرسیم واقعا افت میكنه و برتری با رقبا هست!
    نمیدانم عكسهای چه سایتی را دیده اید, ولی به نظر من از نظر نویز از هر دوی آنها بهتر است, حالا با فوجی مقایسه میكردید, یك حرفی ..

FZ8 رو به من 390 قیمت دادن و S3IS هم باید حدود 350 باشه كه خیلی به هم نزدیكند.
    FZ8 حدود 380-375 است, به همراه یك كیف ضدضربه, مموری 256 پرسرعت یا 512 كم سرعت, شارژر و باتری, هود, كانورتر لنز و ...
    S3 IS هم با گارانتی های مختلف از 320 تا 350 متغیر است, ولی هیچ یك از موارد فوق را ندارد!!!

از یك طرف دیگه الیمپوس كارتهای مزخرف XD میخوره كه اصلا از این نوع مموری ها خوشم نمیاد.
    علاوه بر قیمت بالا و سرعت پایین بسیار كمیاب هم هستند.

البته اگر برای FZ18 صبر كنید, باید قید FZ8 را بزنید!!!
    M.B تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: چند تا سوال!

والله یكمی انتخاب سخته....

اما...

با برسی تمام جوانب....

اول اینكه قیمت الیمپوس یكمی بالاتر از بقیه است . در حدود 450...

در بین این چند مدلی كه ذكر كردید به نظرم حد وسط S3is است...

لرزه گیرش به حد پاناسونیك نمیرسد اما رفتار نویزی بسیار بهتری دارد.

نوع كارت ها و قیمت مناسبی دارد.شاید لنز پاناسونیك از نظر اپتیك بهتر باشد اما كنون هم لنز خوبی دارد.

باطری قلمی یك حسن است به نظرم . داشتم باطری قلمی شارژی گاهی بسیار بهتر است.اما یك هزینه ای دارد.

پاناسونیك یك لرزه گیر بسیار عالی دارد و در ایزو پایین بسیار عملكرد خوبی دارد....

كنون یك دوربین است كه با یك قیمت عالی حد وسط رو به شما میدهد....

در آینده هم مدل های جدیدی كه این چند روز معرفی شده اند عرضه میشوند.

اما G7 رفتار نویزی زیاد خوبی ندارد و به نسبت ابعاد سنسور تا حدودی مایوس كننده است....

در كل انتخاب با شما است....
    M.B تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

ممنونم از راهنماییها و پاسخهای کاملتون. اگه اجازه بدین بازم اگه به مورد نامفهومی برخورد کردم سوال میکنم!
    اون عکسهای پست قبلی هم 1 اشتباه تو آدرسش پیش اومده بود که درستش کردم.

نمیدانم عكسهای چه سایتی را دیده اید, ولی به نظر من از نظر نویز از هر دوی آنها بهتر است, حالا با فوجی مقایسه میكردید, یك حرفی ..
    همون dpview خودتون!

تو قسمت review ها ، اون قسمتهای ...compared to

مثلا اینجا به ایزو 400 میرسیم: http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz8/page14.asp
    به نظرتون من اشتباه تشخیص دادم؟
    یکی هم اینکه حدود قیمت فوجی ها چطوریاست (گرچه همچنان من با XD مشکل دارم). تو فروشگاههای مشهور اینجا که به چشمم نخورده (تبریز)

بازم ممنون
    ویرایش توسط M.B : Thursday 26 July 2007 در ساعت 15:05
    *

M.B
    M.B آنلاین نیست
    كاربر جديد M.B آواتار ها
    تشکر کرده
    19

ضمنا تو قسمت sample هم خیلی گشتم.
    چرا به نظر من تصاویر FZ8 نسبت به S3IS اینقدر نویز داره پس؟
    مخصوصا آسمون. حتی در ایزوهای پایین
    *

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین