صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 43
Like Tree80تشکر

موضوع: انتخاب دوربین بر اساس لنز

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: انتخاب دوربین بر اساس لنز

والا دوستان همه چي گفتن بجز اينكه به بدنه اشاره كنن
    به نظر من دوست عزيزمون بهتره بره سراغ دوربين هاي المپيوس با كراپ فكتور 2 تا مشكل تله اش با كيفيت تقريبا مساوي اما با قيمت كمتر حل بشه شما با يه 200 مبليمتر تو المپيوس به 400 رسيدي فقط قيمت لنزهاي تله 200يا 300 المپيوس رو ندارم ببينيد اگر خوبه تو خريدش جدي باشيد هم لنزتان كوچكتره هم سبكتره
    اشاراتي كه دوستان براي تله هاي حرفه اي ميكنن با توجه به وزن لنزها دست و پاي شما رو ميبنده منوپاد و سه پايه و وزن لنز و مشكلات حمل و نقلش رو ميتونيد تحمل كنيد؟؟؟؟؟؟
    Amin Zarif تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

متاسفانه المپوس هم لنزهاي نسبتا گراني داره .

کد:
    http://www.amazon.com/Olympus-50-200mm-2-8-3-5-Digital-Cameras/dp/B000X1P5RE/ref=sr_1_113?ie=UTF8&s=photo&qid=1207980497&sr=1-113

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    بابک جان دوستان بدنه ولنز از برندهای نیکون و کانن و سونی به این دوستمون معرفی کردند .
    البته این دوستمون در پست اول اگه اشتباه نکنم اعلام کرده اند که می خواهند از برند نیکون و یا کانن دوربین و لنز خریداری کنند .هدفشون هم خرید براساس لنز می باشد با هزینه ای مشخص .
    وگرنه من پیشنهاد جناب غفاری برای سونی الفا 100 و الفا 200 رو با لنز 18-70و 75-300 رو خیلی پسندیدم
    اونم با قیمتی مناسب حال دوستمون .این دوستمون تله تا 300 رو می خواهد داشته باشد البته نه فیکس
    بابک جان لنز فیکس برای خودم بود نه ایشان
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط FARID نمایش پست ها
    متاسفانه المپوس هم لنزهاي نسبتا گراني داره .

کد:
    http://www.amazon.com/Olympus-50-200mm-2-8-3-5-Digital-Cameras/dp/B000X1P5RE/ref=sr_1_113?ie=UTF8&s=photo&qid=1207980497&sr=1-113
    به قول دوستان چو آفتاب آمد دليل آفتاب
    فريد جان تقريبا نظير اين لنز تو نيكون 400-80 با قيمت تقريبا 1400 و 400-100 در كنون با قيمت تقريبي 1400 ميباشد اين لنز هم كوچكتره و هم فكر كنم سبكتره و هم دياف بازتر رو نسبت به اون دو لنز داره و هم ارزونتره
    خوب منم همينو گفتم مگر غير از اين گفتم
    اين قياس واسه لنزهاي 300-70 دو برند نسبت به لنز مشابه در المپيوس وجود داره
    من خدم تو تاپيك E3 در خصوص اين موضوع با آرش بحث كرده بودم و هم نظر شما بودم اما در خصوص لنز 250-90 با قيمت حدود 7 ميليون تومن كه با نظايرش تو دو برند 1.5 ميليون گرونتر بود بحث شد
    ویرایش توسط babakdin543 : Saturday 12 April 2008 در ساعت 16:25
    FARID تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

تشکر کرده
    1522

وادرام كرديد يكم تو لنزهاي اولي بچرخم

کد:
    http://asia.olympus-global.com/imsg/dslr/lenses/18-180_35-63
    http://asia.olympus-global.com/imsg/dslr/lenses/40-150_40-56
    http://asia.olympus-global.com/imsg/dslr/lenses/70-300_40-56
    تو رو خدا اون لنز 300-70 رو يه نگاه بندازيد ببينيد ميشه 600-140 كدوم دو برند تو اين فاصله كانوني لنزي با قيمت حدودا400 دلار دارن اينم قيمت
    کد:
    http://www.google.com/search?hl=en&q=Olympus+Zuiko+&btnG=Google+Search
    من اين توصيه رو به دوستمون كردم چون ميخواد دوربين رو از رو لنز انتخاب كنه هنوز نگفته كدوم برند رو ميخواد
    لنز هم فقط به عنوان مثال 300-70 دو برند رو مطرح كرده اگر ايشون عاشق پرنده گرافيه اولي جواب بهتري به نسبت قيمت بهش ميده فقط لازمه تحقيقي رو سرعت فوكوس و كيفيت لنز ها بكنه
    اسد جان ما مخلصيم و آبليمو خردتيم برادر
    A_Maddah و Jesmi تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام به تمام اعضا محترم
    باید بگم که خیلی خیلی تشکر میکنم از لطف شما.
    امروز صبح تا ظهر رفتم بازار تا دوربینها رو از نزدیک ببینم و از نظرات فروشنده ها هم مطلع بشم.
    دوربین اولمپوس e-510 رو دیدم. بنظرم اومد بدنه دوربین خیلی خیلی پلاستیکی و ارزون قیمت هست.
    اتفاقا در یک مغازه دیگر هم یک نفر دوربین سونی آلفا 200 رو خریده بود ولی بعد از چند روز آورده بود که پس بدهد. و میگفت فقط وسط تصویر واضح هست ولی تمام دور و اطراف تصویر مات هست!!!! میگفت قبلا کانون 350 دی داشته و حتی تصاویر با کنز کیت خود دوربین بهتر از تصاویر این آلفا 200 بوده!!!!
    به چند عکاسی هم سر زدم تا از کسانی که حرفه اونا عکاسی هست در مورد برند دوربین سوال کنم و دیدم که همشون در آتلیه نیکون دارند!!!!! که واقعا برام تعجب آور بود!!!!
    مثل اینکه باید صبر کنم تا هزینه بیشتری رو پس انداز کنم.
    ولی حتما نیکون رو انتخاب میکنم. وقتی تو مغازه نیکون دی 40 ایکس رو در دستم گرفتم خیلی راحت بودم. ولی وقتی 400 دی رو گرفتم اون احساس قبلی رو نداشتم.
    از لطف همگی شما متشکرم

تشکر کرده
    1522

اتليه داران اطلاعات لازم رو براي استفاده شما ندارند اميدوارم انتخاب نيكون به اون دليل نباشه كه تو اتليه استفاده ميكنن
    A_Maddah، shabab، farhad44 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    اتليه داران اطلاعات لازم رو براي استفاده شما ندارند اميدوارم انتخاب نيكون به اون دليل نباشه كه تو اتليه استفاده ميكنن
    سلام جناب دیناروند
    شما منو بدجوری به تردید انداختید. اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید؟
    مثل اینکه شما خودتون هم دوربین نیکون دارید. درسته؟ اگه الان تمام تجهیزات عکاسی شما رو با قیمت خیلی خیلی خوبی بخرند و شما بخواهید از اول یک دوربین با تجهیزات لازم رو تهیه کنید دوباره سراغ مارک نیکون میروید یا کنون را انتخاب میفرمایید؟
    اگه بقیه اعضا که دوربین نیکون دارند و یا کسانی که احتمالا از یک مارک به مارک دیگری رجوع کرده اند هم نظرشون رو بفرمایند خیلی خیلی لطف کرده اند.
    آیا شما که دوربین نیکون دارید تا حالا دلتان خواسته که کانون داشته باشید؟ و با بالعکس کسانی که کانون داشته اند تا حالا پیش خودشان گفته اند که ای کاش نیکون خریده بودم؟
    میدونم که طرفداران این دو مارک زیاد هستند و من قصد مقایسه ندارم چون احتمالا باعث جنگ در انجمن خواهد شد.
    خیلی دوست دارم حرف دلتون رو بزنید و واقعیت رو بیان کنید.
    متشکرم

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

نه دوست عزيز ترديد نكنيد... معناي صحبت آقاي ديناروند به گمان من كاملا روشن است منظور اين است كه شما نبايد ملاك انتخابتان را صحبت چند آتليه داري كه احتمالا خودشان هم نمي دانند مارك دوربينشان چيست قرار دهيد اگر هم مي خواهيد اين كار انجام دهيد ابتدا از سواد و اطلاعات آن آتليه دار مطمئن شويد اين مطلب در مورد فروشندگان اين نوع وسايل هم صدق ميكند نوعا بيشتر فروشنده - و نه تمامي آنها - درك روشني از جنسي كه مي فروشند ندارند به همين دليل نبايد ملاك فقط فرضا صحبت هاي فروشنده باشد به گمانم يكي از مطمئن ترين راه ها ( باز به طور نسبي و نه صددرصد) مرور نقد و بررسي هايي است كه در سايت هاي مرتبط با عكاسي صورت مي گيرد و نيز بعد از آن پرسش از اهل فن و مجربان كه الحمدالله تعدادشان در اين فورم كم نيست....
    من شخصا نيكون دارم و هيچوقت به سرم نزده سراغ كنون بروم اين اصلا به معناي بد بودن كنون نيست. هر دو اين برندها و برندهاي ديگر در سطوحي كه امثال بنده كار مي كنند نه تنها جواب مي دهند كه امكانات بسيار ديگري هم در اختيار مي گذارند كه اصلا فرصت استفاده از آنها را پيدا نمي كنيم. گاهي تصميمات ما تابعي از احساسات ماست و اين احساسات نيز در بسياري مواقع هم قابل اعتماد.
    توصيه من اين است كه زودتر يك دوربين از هر برندي كه گرفتيد بگيريد و سريعتر وارد وادي عكاسي شويد...
    ببخشيد پر حرفي كردم...
    babakdin543، shabab و farhad44 تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

تشکر کرده
    1522

پيمانفر عزيز
    من توصيه هام رو بر اساس خواسته هاي شما دادم شما فرموده بوديد كه تله براتون خيلي مهمه و مثلا لنز 300-70 لنز اصليتون ميشه لذا اوليمپوس رو توصيه كردم واسه اينكه تله تو اون برند ارزونتر بدست مياد
    شما تو پست اولتون از كنون هم صحبت كرديد پس به نظر ميرسه كه به برند خاصي توجه نداشتيد

من 300-70 نيكون رو دارم پرنده گرافي هم كردم ميتونيد تو تاپيك مربوطه به wildlife نمونه عكسهام رو ببينيد
    علاوه بر لنز سيستم فوكوس پيوسته دوربين هم مهمه

لنز 300-70 نيكون هميشه و همه جا جوابتون رو نميده فقط تو ظهر كه خورشيد داره خودنمايي ميكنه ميتونيد در حال پرواز پرنده با اين لنز عكسهاي شارپ بگيريد برادر كنوني اون هم وضعيتش بهتر از اين لنزه نيست دوستان مثل سعيد نقشبندي و محمد فخار و كاميار كه اين لنز رو داشتن ميتونن براتون توضيح بدن

300 ميليمتر براي پرنده گرافي كمه تجربه دوستان تو ميانكاله رو بايد بشنويد
    بنده خدا پرندهه بايد خيلي شجاع باشه كه بشه با 300 ميليمتر ازش عكس خوب گرفته اكثر مواقع اجازه نزديك شدن بهتون نميده در حال پرواز هم ، هم فاصله كانوني كم مياريد هم سرعت فوكوس البته اينها اكثر مواقع براتون مشكل ايجاد ميكنه در برخي موارد هم ميتونيد با اين لنزها عكس بگيريد بسته به شانستونه

من فكر ميكنم پست اولتون فارغ از نوع برند بود اما اين پست آخرتون خير شايد مسئله رو خوب تعريف نكرديد
    شايد مسئله شماانتخاب دوربين نيكون بر اساس لنز براي عكاسي از پرنده ها باشه؟؟؟؟

دوستان عنوان كردند كه اين لنزها حرفه اي نيست و جواب عالي نميده اما در مقايسه با دوربين قبليتون بهتر خواهد بود

مهمترين چيز تو عكاسي پرنده ها من فكر ميكنم سرعت فوكوس باشه چون حالت پرنده ها در حال پرواز خيلي ارزش عكاسي داره پرنده نشسته رو درخت بيشتر براي پرنده شناسان ارزشمنده تا بينندگان عادي

المپيوس خصوص بدنه E3 بنا بر روايتهايي سريعترين فوكوس رو بين دوربينها داره من نميدونم اين حرف چقدر درسته تا جايي كه تو تبليغات و معرفي اوليه دورببن هم بهش اشاره شد
    reza_Bahman، farhad44، Amin Zarif و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین