صفحه 48 از 225 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 98 148 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 471 تا 480 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر آشنا parsa_photo آواتار ها
    تشکر کرده
    148

پیش فرض پاسخ: Canon SX 10IS يا Sony DSC-H50 كداميك بهتر است

سلام.اختلاف هايي كه بين اين دو دوربين مشهود است را مي گويم:
    قيافه ي sx10 شايد كمي حرفه اي تر از g10 باشد.
    زوم sx10 بسيار قوي تر و بيشتر از g10 است.(20 در برابر 5)
    مگاپيكسل g10 بالاست.اما به نظرم براي كسي كه تازه وارد عكاسي مي شود تا اين حد لازم نيست.
    منظره ياب(چشمي) SX10 ديجيتال است اما چشمي G10 اپتيكال.
    فلاش SX10 قوي تر است(هر دو فلاش جدا هم مي خورند)
    ابعاد حسگر SX10 از G10 بزرگ تر و بهتر است كه به نظرم مهم است.(2.3/1 اينج در مقابل 1.7/1 اينج)
    از مقايسه سايت ديجي كالا بر مي آيد كه شايد G10 به مراتب بهتر از SX10 باشد.اما نمره ي SX10 بالاتر است.
    لينك مقايسه:

http://digikala.com/Reviews/DigitalC...-Can-SX10%20IS

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa_photo نمایش پست ها
    .....

ابعاد حسگر SX10 از G10 بزرگ تر و بهتر است كه به نظرم مهم است.(2.3/1 اينج در مقابل 1.7/1 اينج)
    از مقايسه سايت ديجي كالا بر مي آيد كه شايد G10 به مراتب بهتر از SX10 باشد.اما نمره ي SX10 بالاتر است.
    لينك مقايسه:
    سلام

بارها دو مطلب را عاجزانه از دوستان خواهش كرده ايم :

1- در مورد چيزي كه مطمئن نيستند نظري ندهند. شايد دوستي بر اساس اين راهنمايي غلط انتخابي كرد كه درست نبود. جهت اطلاع سايز سنسور G10 بزرگتر است ( 1 روي 1.7 بزرگتر از 1 روي 2.3 است)

2- به سايت هاي تجاري فروش كالا ( به خصوص ديجي كالا) استناد فني نكنند و مورد استناد خودشان هم قرار ندهند چون حاوي اطلاعات بسيار بسيار غلطي هستند.

با تشكر مجدد
    yousefmon، Kaveh Ghobadi، gaygeel و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

توی مشخصات فنی و با در نظر گرفتن قیمت ، خداییش canon SX10 انتخاب خوبیه.
    ولی چرا اینقدر از کیفیت عکس اون بد میگن ؟؟؟
    به احتمال 80% طی همین چند روز همین SX10 رو بخرم ولی از دوستان ندیدم کسی باهش یک عکس خوب گزفته باشه ؟ چرا ؟

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط golpesarr نمایش پست ها
    به احتمال 80% طی همین چند روز همین SX10 رو بخرم ولی از دوستان ندیدم کسی باهش یک عکس خوب گزفته باشه ؟ چرا ؟
    نگران نباشيد، مشكل از آن دوستان است!
    partow، Armen H و golpesarr تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    مقايسه مشخصات اين دو مدل را ميتوانيد در لينك زير ببينيد، ظاهرا" فلاش H50 خيلي قويتر از SX 10 است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arm2 نمایش پست ها
    ....اگر فلاش قوی می خواهید h50 اگر ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    ....یا مثلا فلاش سونی قوی تر است ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط mnavvabi نمایش پست ها
    فلاش قویتر، LCD بزرگتر ، کنترل از راه دور از جمله برتری های بی چون و چرای H50 هستند.
    با سلام،
    1- متأسفانه نحوه ارايه اطلاعات در خصوص برد فلاش دوربينهاي سوني از سوي اين سازنده (كه شايد به عمد و از روي زيركي هم باشد) دوستان سايت را هم به اشتباه انداخته و برد واقعي فلاش دوربينهاي سوني را كه معمولاً پايينتر از مدلهاي مشابه كنون است، از چشم الحق تيزبين آنان مخفي نگاه داشته‌‌است.
    2- برد فلاش را بايد از روي عدد راهنما يا در واقع در شرايط برابر (ISO هاي مساوي، وضعيت زوم مشابه و البته در گشادترين ديافراگم) مقايسه نمود.
    3 ـ الف ـ در سايت سوني براي مشخصات فني H50 آمده :
    (ISO Auto: 0.2 - 9.1m (W) / Approx. 1.2 - 5.5m (T), ISO3200: up to 18.0m (W) / 11m (T
    ب ـ در سايت كنون آمريكا نيز براي SX10 آمده :
    (Flash Range : 1.0-17.0 ft./30cm-5.2m (W), 3.3-9.2 ft./1.0-2.8m (T) (when sensitivity is set to ISO Auto
    4- همانطور كه مشخص است، برد فلاش H50 در حساسيت 3200 برابر با 18 متر (در بازترين زاويه لنز) است كه به اين ترتيب در حساسيت 100 برابر با 18/3 متر خواهد بود. بنابراين از ذكر برد 1/9 متري براي H50 در حالت ISO Auto نتيجه مي‌گيريم كه در اين وضعيت حساسيت در صورت نياز تا 800 بالا مي‌رود.
    مي‌دانيم كه كنون در حالت ISO Auto (و نه High ISO Auto) از حداكثر حساسيت 200 بهره مي‌گيرد. بنابراين در شرايط مشابه (حساسيت 100) براي SX10 نيز برد 68/3 متر به دست مي‌آيد كه 5/0 متر يا حدود 15% بيشتر از فلاش H50 است.
    K_NMT، Mashhadi Vahid و farhad44 تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

امروز فرصتي پيش امد تا يك دوربين سوني H5 را امانت گرفتم و با كنون sx10 در يك شرايط زماني مكاني و.. مقايسه كردم
    در يك محيط بسته شب و زير نور چراغ هاي معمولي
    سوني حتي بدون فلش با كمترين ميزان ايزو عكسهايي شفاف و بسيار روشن ميگيرد
    بر خلاف sx10 كه بلا استثناء عكسهاش كدر و تاريك هستند حتي با فلش(نسبت به h5)
    نكته اي كه منو سردرگم كرده:
    هر دو دوربين در يك شرايط زمان و مكان و هر دو با كمترين مقدار ايزو سوني چطور ميتونه عكسهاي شفاف و روشن تر بگيره
    در حالي كه sx10 حتي با فلش هم قادر نيست همچين عكسهاي روشني بگيره
    اين كه با فتو شاپ و غيره عكسهاي كنون ال ميشه بل ميشه اصلا منطقي نيست بابا به خدا عكسي كه تاريكه -شفاف نيست هي بيار روشنترش كن شارپش كن نقاشي كن رنگ كاري كن كه چي
    اين كجاش منطقيه آخه
    دوستاني كه ميگن sx10 انچه را ميبيند ميگيرد اين به كل غلط هست
    بابا به خدا كنون(sx10) تاريكتر ميگيرد تازه عكسهارو بزرگتر هم كه ميكني نويز ميفته
    اين كجاش منطقيه آخه :confused::confused:

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    امروز فرصتي پيش امد تا يك دوربين سوني H5 را امانت گرفتم و با كنون sx10 در يك شرايط زماني مكاني و.. مقايسه كردم
    در يك محيط بسته شب و زير نور چراغ هاي معمولي
    سوني حتي بدون فلش با كمترين ميزان ايزو عكسهايي شفاف و بسيار روشن ميگيرد
    بر خلاف sx10 كه بلا استثناء عكسهاش كدر و تاريك هستند حتي با فلش(نسبت به h5)
    نكته اي كه منو سردرگم كرده:
    هر دو دوربين در يك شرايط زمان و مكان و هر دو با كمترين مقدار ايزو سوني چطور ميتونه عكسهاي شفاف و روشن تر بگيره
    در حالي كه sx10 حتي با فلش هم قادر نيست همچين عكسهاي روشني بگيره
    اين كه با فتو شاپ و غيره عكسهاي كنون ال ميشه بل ميشه اصلا منطقي نيست بابا به خدا عكسي كه تاريكه -شفاف نيست هي بيار روشنترش كن شارپش كن نقاشي كن رنگ كاري كن كه چي
    اين كجاش منطقيه آخه
    دوستاني كه ميگن sx10 انچه را ميبيند ميگيرد اين به كل غلط هست
    بابا به خدا كنون(sx10) تاريكتر ميگيرد تازه عكسهارو بزرگتر هم كه ميكني نويز ميفته
    اين كجاش منطقيه آخه :confused::confused:

تا حدی سخن شما صحیح است تاحدی هم خیر :
    والله یک موقعی قصد خرید S5is داشتم این فروم عکاسی عزیز رو پیدا کردم . یکراست رفتم توی تایپیک S5is و کل پست ها رو خوندم ولی کو گوش شنوا ....

مثلا هرچه جناب قبادی می گفتند که H9 sony رفتار نویزی بهتری نسبت به S5is در تست ها دارد من به خرجم نرفت و پیش خودم می گفتم نه فقط کانن ... و ... و ...

البته از خریدم ناراضی نبودم و نیستم .اما شما باید قبل از خرید دوربین ، تست هارو انجام می دادید نه حالا ...
    SX10 دوربین بسیار خوبیست.
    تشخیص اینکه SX10 برای شما بهتر است یا H50 فقط به عهده شخص شما بوده است

به نظر شما این عکس ها تاریک و نویزی و بی کیفیت هستند . این دو عکس با S5 گرفته شدند و ادیت مختصری روشون انجام شده. اما این نهایت خروجی دوربین شما نیست .با تنظیمات دقیقتر و بهتر عکس های خیلی بهتری خواهید گرفت .
    این جمله را احتمالا هزار بار از دوستان شنیده اید ولی باز هم میگویم: این شما هستید که عکس می گیرید نه دوربین.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

به نظر شما این عکس ها تاریک و نویزی و بی کیفیت هستند
    اين كه من عكاس خوبي نيستم دليل نميشه كه عكس خوب را نتونم تشخيص بدم!
    اصولا مشكل من با sx10 هم عدم توانايي دوربين در گرفتن عكسهايي با اين كيفيت هستش
    دوست عزيز عكسهايي كه شما گرفته ايد با S5is بوده نه با sx10 !
    نكته اي كه در عرض اين دو هفته متوجه ان شدم عكسهاي S5 و S3 اصلا قابل قياص با sx10 نيستند
    امكان نداره كسي بتونه با sx10 همچون عكسهايي بگيره
    بابا به خدا به پير به پيغمبر sx10 مشكل داره
    اين همه بحث در مورد اين دوربين شده كسي بياد و يكي دو تا عكس بزاره از اين دوربين مثل عكسهاي شما و بگه اينهارو من با sx10 گرفتم
    من قبل از خريد اين قارقارك كلي مطالعه كردم (اين تاپيك را قبل از خريد باز كرده بودم) و با توجه به نوشته ها اداد و ارقام روي كاغذ ,حتي با دو نفر عكاس هم مشورت كردم ,تا گفتم كنون يا سون... آقا اجازه ندادند حرفم تموم بشه و يا حتي مدلهار ا...
    يه قيافه اي گرفتن "حتما شوخي ميكني ووووو" باور كنيد از سوال خودم پشيمان شده بودم تو ذهن خودم تجسم ميكردم كه سوال من مثل مقايسه پيكان با مدل 2008 رولزرويس بوده كه اينها اين همه تعجب كردن )

كمپاني هيونداي فراخوان ميده دارندگان مدل آزرا به نمايندگي هاي اين شركت در سراسر دنيا تشريف ببرن تا نسبت به حل مشكل نور پايين چراها اقدامات لازم اعمال بشه
    و يا زماني opel اعلام كرده بود يكي از مدلهاي خودشو از تحويل ميگيره و به جاش يه ماشين نو و آخرين مدل تحويل ميده!
    همه اين مثال-ها نشان دهنده اين هستش كه حتي شركتي معظم مثل كانن هم ميتونه اشتباه كنه
    اين كه ما بيايم بگيم فقط كانن اين اصلا درست نيست
    مطمعنم 98 درصد كساني كه در باره sx10 تعريف و تمجيد و... ميكنند اصلا اين دوربين را از نزديك نديده اند
    و نتيجه اين ميشه كه يكي مثل من اين دوربين را ميگيرم و الان ميومنه دستش و به هيج دردي هم نميخوره يعني پولمو ميندازه دور!!
    من وظيفه خودم ميدونم كه اين را اعلام كنم تا ديگراني كه قصد خريد اين مدل را دارند قبل از خريد خوب مطالعه كنند تا مثل من :( نشن

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    اين كه من عكاس خوبي نيستم دليل نميشه كه عكس خوب را نتونم تشخيص بدم!
    اصولا مشكل من با sx10 هم عدم توانايي دوربين در گرفتن عكسهايي با اين كيفيت هستش
    نكته اي كه در عرض اين دو هفته متوجه ان شدم عكسهاي S5 و S3 اصلا قابل قياص با sx10 نيستند
    امكان نداره كسي بتونه با sx10 همچون عكسهايي بگيره
    بابا به خدا به پير به پيغمبر sx10 مشكل داره
    اين همه بحث در مورد اين دوربين شده كسي بياد و يكي دو تا عكس بزاره از اين دوربين مثل عكسهاي شما و بگه اينهارو من با sx10 گرفتم
    من قبل از خريد اين قارقارك كلي مطالعه كردم (اين تاپيك را قبل از خريد باز كرده بودم) و با توجه به نوشته ها اداد و ارقام روي كاغذ ,حتي با دو نفر عكاس هم مشورت كردم ,تا گفتم كنون يا سون... آقا اجازه ندادند حرفم تموم بشه و يا حتي مدلهار ا...
    يه قيافه اي گرفتن "حتما شوخي ميكني ووووو" باور كنيد از سوال خودم پشيمان شده بودم تو ذهن خودم تجسم ميكردم كه سوال من مثل مقايسه پيكان با مدل 2008 رولزرويس بوده كه اينها اين همه تعجب كردن )

كمپاني هيونداي فراخوان ميده دارندگان مدل آزرا به نمايندگي هاي اين شركت در سراسر دنيا تشريف ببرن تا نسبت به حل مشكل نور پايين چراها اقدامات لازم اعمال بشه
    و يا زماني opel اعلام كرده بود يكي از مدلهاي خودشو از تحويل ميگيره و به جاش يه ماشين نو و آخرين مدل تحويل ميده!
    همه اين مثال-ها نشان دهنده اين هستش كه حتي شركتي معظم مثل كانن هم ميتونه اشتباه كنه
    اين كه ما بيايم بگيم فقط كانن اين اصلا درست نيست
    مطمعنم 98 درصد كساني كه در باره sx10 تعريف و تمجيد و... ميكنند اصلا اين دوربين را از نزديك نديده اند
    و نتيجه اين ميشه كه يكي مثل من اين دوربين را ميگيرم و الان ميومنه دستش و به هيج دردي هم نميخوره يعني پولمو ميندازه دور!!
    من وظيفه خودم ميدونم كه اين را اعلام كنم تا ديگراني كه قصد خريد اين مدل را دارند قبل از خريد خوب مطالعه كنند تا مثل من :( نشن
    آقاي امسي
    رفيق
    من واقعا از منطق بحث شما لذت مي برم.
    شما شايد بتونيد عكس خوب و بد رو تشخيص بديد...ولي اون عكسهايي كه مقايسه كرديد رو خودتون گرفته بوديد! درسته! پس ممكن است اشتباه از خودتون باشه.
    ده ها سوال كردم (در تاپيك SX10) و بدون اينكه از شما دوستان جوابي ببينم، باز هم شما به روش خودتون بحث رو ادامه مي دين.
    لطفا به اين سوالهاي من جواب بدين تا بتونيم خسارت شما رو جواب بديم:
    1- چقدر در عكاسي ديجيتال تجربه قبلي داريد؟
    2- دقيقا چند وقت است كه با SX10 عكاسي مي كنيد؟
    3- آيا دفترچه دوربين رو كاملا مطالعه كرديد؟
    4- چرا اين دوربين رو خريديد...به پير به پيغمبر اينجا سايت رسمي كمپاني Canon نيست كه شما گله و شكايت مي كنيد.
    5- آيا اشكالاتي كه شما و آقاي Kavian از اين دوربين مي گيريد، جاي ديگري هم بهش اشاره شده؟ (منظورم فرومهاي ديگر است)
    با توجه به اينكه قبلا جواب تمام سوالاتم رو حدس مي زنم، يك پيشنهاد برايتان دارم: دوربين را بفروشيد و دوربين مورد نظرتان را بخريد.
    يك پيشنهاد بهتر هم دارم: من حاضرم در خدمت شما و دوربينتون، مشكلاتي رو كه مي گين بررسي كنم. در صورت تمايل پيام خصوصي بفرستيد.
    شما احتمالا قصد داشته ايد با پرداخت پول خوب، بهترين دوربين بازار را بخريد و رسيده ايد به SX10 ... بهترين دوربينها، اطلاعات عكاسي بهتري هم لازم دارند رفيق.
    فعلا...
    yousefmon و partow تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

صولا مشكل من با sx10 هم عدم توانايي دوربين در گرفتن عكسهايي با اين كيفيت هستش
    من ابتدا تا مدتی بعد از خرید دوربین حس شما رو داشتم ... دوربین رو یک روز ببرید در محیط بیرون در طبیعت چند عکس ماکرو بگیرید ... پرنده گرافی کنید و ...
    دوربین هایی گرانتر از دوربین شما هم در نور کم خروجی جالبی ندارند

احساستون رو درک می کنم ولی باید بگم که خیلی عجول هستید و میخواهید سریع به نتیجه برسید :
    برای هزارو یکمین بار : شما عکس می گیرید نه دوربین . . .
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

صفحه 48 از 225 نخستنخست ... 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 58 98 148 ... آخرینآخرین