صفحه 739 از 1201 نخستنخست ... 239 639 689 729 735 736 737 738 739 740 741 742 743 749 789 839 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,381 تا 7,390 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    دقیقا با نظر دوستمون موافقم به طور کلی من هم کامپکت های فوق پیشرفته مثل G1XII یا مشابه رو پیشنهاد میدم.
    ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    شما میتونید olympus om-d e-m5 رو امتحان کنید.
    چون علاوه بر سرعت عمل بالا و حجم مناسب آب بندی خوبی هم داره.
    ....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من خودم در همین فروم خیلی تحقیق کردم سر موضوع سنسور دی 7100 و خیلی شک داشتم
    ....
    خلاصه من خودم این دوربینو خریدم و کامل تست کردم الان هم 1100 شات گرفتم باهاش کوچکترین مشکلی نداره از بابت سنسور فقط از جای مطمعین بخرید .
    نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    سلام

من خودم هم تفريحي اهل دوچرخه سواري راه دور و كوهنوردي هستم. بنا به تجربياتم dslr براي اين كار مناسب نيستند به سه دليل

1-وزن و حجم -

2-شرايط آب و هوايي و همچنين ضربات وارد شده

3-امنيت-dslr ها به اصطلاح توي چشم هستند و توجه برادران سارق رو بيشتر جلب مي كنند

4-شما كه كمي گرد و غبار روي سنسور d7100 براتون خيلي اعصاب خورد كن بنظر مياد بايد توجه كنيد كه با هر بار تعويض لنز توي محيط باز احتمال ورود گرد و غبار وجو داره.

در كل كامپكتها و همچنين بدون آينه براي شما بهترين انتخاب است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ab2reza1360 نمایش پست ها
    درود بر همه دوستان و اساتید گرامی
    من قصد خرید یک دوربین با هزینه حداکثر 4 تومن دارم(بدنه و لنز و سایر متعلقات)
    بعد از خوندن بیش از 50 صفحه از نظرات شما در این فروم سایر تحقیقات به دو گزینه D7100 با لنز کیت 18-105 و کنون D70 با لنز کیت 18-135 stm رسیدم.
    من دوچرخه سوار و کوهنوردم و بیشتر از دوربینم برای عکاسی در طبیعت و بعضا عکسهای اجتماعی بهره ببرم(بیشتر عکاسی) و میدونم هرکدوم لنز مخصوص خودشو میخواد اما برای الآن امکان هزینه بیشتر نیستش، مگر در آینده.
    با توجه به سفرهای طولانی اونم با دوچرخه یا ترکینگ ، سیل بندی، درز بندی مناسب و همچنین مقاومت بدنه برام خیلی اهمیت داره.خصوصا اینکه محل زندگیم در بندرعباس هستش.
    تحقیقاتم نشون میده که نیکون سیل بندی مناسب تری داره اما از لنز STM کیت کنون هم نیمشه گذشت!
    اما دوتا گزارش منو برای انتخاب نیکون به شک انداخت، با شما به اشتراک میذارم:
    1- نیکون d7100 بعد از 1000 شات روی سنسورش لکه هایی ایجاد میشه ... تئ نگاه اول با خودتون میگید گردو غبار ناشی از بازو بسته شدن لنزه ...
    این در حالی هستش که حتی اگه در طول این مدت لنزتون رو اصلا از بدنه جادو نکنید (عین بنده ) باز هم این لکه های لعنتی روی سنسور که خودتون میدونید
    قلب دوربین هست به وجود میاد اونم بعد از 1000 شات که این امر یه فاجعه هست واسه کمپانی نیکون و همچین دوربینی با این سطح ...
    علت اینکه این لکه ها د این مدل ها به وجود میاد هم خود نیکون براش جوابی نداشته تا الان و ...
    متاسفانه من این دوربین رو خریدم و خودم این تجربه رو کسب کردم و بعد ازاینکه کلی تحقیق کردم به این امر پی بردم ...
    و این تجربه برام مساوی شد با یک میلیون ضرر و فروش دوربین و کلی اعصاب خوردی و جنگ روانی با خودم ...
    2- من در پیامهای قبلیم قول داده بودم که اگر dust یا همون لک روی سنسور تو 7100 خودم مشاهده و تجربه کردم براتون توضیح بدم : بله متاسفانه یکی از همکارام D4s داره چون کارش عکاسی ورزشی بیشتر به عنوان دوربین کمکی 7100 رو یک ماه پیش گرفته و بعد از نزدیک 10000 شات حسابی روی سنسور لک نشسته بود البته این حالت بیشتر رو حالت servo که دوربین تعداد شاتر زیادی تو چند ثانیه میزنه پیش میاد و دلیله اینکه بعضی دوستان اشاره ای نمیکنن به این موضوع اینه که رو حالتهای معمولی و تک شاتر این اتفاق به ندرت میفته

حالا به نظر شما من چیکار کنم؟!
    به رنگ و بو و طعم طبیعت
    عبدالرضا
    deepbreath.ir
    سپاس از همه دوستانی که وقت گذاشتند و پاسخ دادند. حق با شماست، خودمم برای همین موارد سالهاست که با g12 عکاسی میکنم، اما بعضی وقتا واقعا حسرت داشتن یک دوربین خیلی خوب رو می خورم چون منظره ها بی نظیر هستند و من ابزار مناسب ندارم.اما دوستانی هم دارم که با 5تا لنز و یک SLR و با دوچرخه دارن دور دنیا سفر میکنن.
    با وجود همه راهنمایی شما عزیزان، اگر بخواهم با اون بودجه و بین D70 و D7100 یکی رو انتخاب کنم (با توجه به نوشته های پست اولم) شما کدوم یکی رو پیشنهاد می کنید؟

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

سپاس از همه دوستانی که وقت گذاشتند و پاسخ دادند. حق با شماست، خودمم برای همین موارد سالهاست که با g12 عکاسی میکنم، اما بعضی وقتا واقعا حسرت داشتن یک دوربین خیلی خوب رو می خورم چون منظره ها بی نظیر هستند و من ابزار مناسب ندارم.اما دوستانی هم دارم که با 5تا لنز و یک SLR و با دوچرخه دارن دور دنیا سفر میکنن.
    با وجود همه راهنمایی شما عزیزان، اگر بخواهم با اون بودجه و بین D70 و D7100 یکی رو انتخاب کنم (با توجه به نوشته های پست اولم) شما کدوم یکی رو پیشنهاد می کنید؟
    با سلام
    تفاوت زیادی در عکسهاتون شاید نبینید.
    پیشنهاد بنده کیت 70D حالا یا با 55-18 یا با 135-18 هر دو از نوع STM !
    موفق باشید
    ab2reza1360، Mahdi.A.Tabar و alialiali100055 تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

خیلی ممنون از پاسختون برای من هم جای سوال بود . اما منظورم از سوال دوم خود دوربین بود که مثلا توی چند سال مدل جدید بیاد ادم دلش نسوزه . حداقل چند سال به صورت حرفه ای کار راه انداز باشه . اخه من تو این زمینه کلا دست به غصا هستم همیشه حتی یک گوشی 100 تومنی هم میخوام بخرم چند ماه وقت میذارم اما این اواخر دیدم از زندگی عقب میمونم دلم رو زدم به دریا که سریع بتونم باهاش کار کنم .
    اما یک سوال نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه اگه اطلاعی دارید ممنون میشم کمک کنید. چرا تو موزیک ویدئو های ایرانی کوچکترین خلاقیتی دیده نمیشه ؟ همیشه کارا حرکتا ادما سوژه ها همه و همه تکراریه . یکی همش دوربین رودستشه گاهی دست رو میلرزونه ! عمدی ! مثلا من که چند ساله دوربین به دستم عمرا شکر خدا دستم میلرزه حالا اونا یا تازه کارن یا عمدی میلرزونن . یا دوربین رو سه پایه . نه کرینی نه ریل و تراولینگی . نه تدوین شیکی نه . همش هم از بعضی چیزها واسه جذابیت بیشتر سوء استفاده میکنند. یعنی من نمیدونم کلا مشکل از دوربین های dslr هست ؟ یا کلا سازنده ها حوصله فکر کردن ندارند ؟ من رو روشن کنید !
    در مورد دوربین های خبری هم که فرمودید خوب اخه عکاسای ورزشی توی عمرشون شاید عکس ها رو توی 50*70 هم چاپ نکنن ! اما یکی که کارش اینه حتما کوچکترین چاپش 100*70 هست که وقتی سنسور ضعیف بشه تو این ابعاد نشون بده . البته من نمیگما .

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

پیشنهاد من D7100 با لنز 18-140 و در اینده ای نزدیک اگر خواستید لنز 50mm f1.8 یا 1.4 واقعا از عکاسی با این لنز لذت خواهید برد
    ab2reza1360 تشکر می‌کند.
    Nikon D5200 - 18-105 VR - 50mm f1.8

كاربر جديد rainbow آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام
    لطفاً اگر ممکن است در اولین فرصت راهنماییم کنید چون احتمالاً تا فردا یا پس فردا قصد خرید دارم. از یکی دیگر از دوستان هم سوال کرده ام اما هنوز پاسخ نداده اند. بودجه ام حدود سه تا سه و نیم میلیون است. می خواستم بدانم یک بادی 600 دی کنون بگیرم با لنز 15-85 بهتر است یا 60 دی با لنزی پایین تر مانند 18-55 یا نهایت 18-135. لطفاً دلیلتان را عنوان کنید. برای من فوکوس، نویز کم و نیز چاپ عکسِ با کیفیت، مهم است. با توجه به این موارد، پیشنهاد شما چیست؟
    باتشکر

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط rainbow نمایش پست ها
    سلام
    لطفاً اگر ممکن است در اولین فرصت راهنماییم کنید چون احتمالاً تا فردا یا پس فردا قصد خرید دارم. از یکی دیگر از دوستان هم سوال کرده ام اما هنوز پاسخ نداده اند. بودجه ام حدود سه تا سه و نیم میلیون است. می خواستم بدانم یک بادی 600 دی کنون بگیرم با لنز 15-85 بهتر است یا 60 دی با لنزی پایین تر مانند 18-55 یا نهایت 18-135. لطفاً دلیلتان را عنوان کنید. برای من فوکوس، نویز کم و نیز چاپ عکسِ با کیفیت، مهم است. با توجه به این موارد، پیشنهاد شما چیست؟
    باتشکر
    با توجه به اینکه بودجه تان 3 الی 3.5 میلیون تومان است به نظر من گزینه های شما اندکی گسترده تر است:
    1- 60D با 18-135 STM جمعاً به مبلغ 3.3 میلیون تومان
    2- 700D با لنز 18-135 STM به علاوه یک لنز 40mm f/2.8 STM جمعاً به قیمت 3.3 میلیون تومان (ضمناً یکی از دوستان فروم همین لنز 40mm را به صورت دست دوم می فروشد که اگز آن را بخرید هزینه شما جمعاً 3.1 میلیون تومان هواهد شد)
    - 600D با لنز 15-85 جمعاً به قیمت 3.2 میلیون تومان.

پیشنهاد من گزینه دوم است. لنز 18-135 STM لنز خوبی است و نسبت به 18-135 معمولی از نظر اپتیک هم پیشرفت محسوسی داشته است. علاوه بر آن شما می توانید یک لنز پرایم با اپرچر نسبتاً باز هم داشته باشید که مجموعه شما را پربارتر می کند. ضمناً این دوربین با این دو لنز برای فیلمبرداری و عکاسی Live view هم مطلوب خواهد بود.
    msh2200، lamagra، SHOK53 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

با سلام

بعد از تحقیق برای خرید دوربین ابتدا تصمیم گرفتم Canon G1x بگیرم اما زمانی که قیمتش رو ÷رسیدم ( حدود 1700 )دیدم اصلا ارزش نداره

در نتیجه canon EOS 1100D رو انتخاب کردم به قیمت حدود ( یک میلیون و 100 هزار تومان) و نظر به اینکه به زوم ا÷تیکال هم احتیاج دارم لنز 18-135 یا 18-200 رو جایگزین 18-55 خود فابریک خود دوربین کنم

حال به نظر ددوستان عزیز این گزینه مناسب است یا اینکه حدود این قیمت دوربین بهتری سراغ دارید؟

در ضمن نظر به اینکه بدنه 1100 لنز STM نمیخوره یا اگر هم بخوره فرقی براش نمیکنه، خرید لنز 18-135 یا 18-200 معمولی حدودا چقدر هست ، در کل خرید این لنزها توصیه میگردد؟

منتظر راهنمائی اساتید و دوستان عزیز هستم. با تشکر

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط yashica-gsn نمایش پست ها
    با سلام

بعد از تحقیق برای خرید دوربین ابتدا تصمیم گرفتم Canon G1x بگیرم اما زمانی که قیمتش رو ÷رسیدم ( حدود 1700 )دیدم اصلا ارزش نداره

در نتیجه canon EOS 1100D رو انتخاب کردم به قیمت حدود ( یک میلیون و 100 هزار تومان) و نظر به اینکه به زوم ا÷تیکال هم احتیاج دارم لنز 18-135 یا 18-200 رو جایگزین 18-55 خود فابریک خود دوربین کنم

حال به نظر ددوستان عزیز این گزینه مناسب است یا اینکه حدود این قیمت دوربین بهتری سراغ دارید؟

در ضمن نظر به اینکه بدنه 1100 لنز STM نمیخوره یا اگر هم بخوره فرقی براش نمیکنه، خرید لنز 18-135 یا 18-200 معمولی حدودا چقدر هست ، در کل خرید این لنزها توصیه میگردد؟

منتظر راهنمائی اساتید و دوستان عزیز هستم. با تشکر
    درود
    با توجه بودجه بدنه و لنز 135-18 پیشنهاد می شه و بهتره لنز مورد بحث STM باشه به دلایل زیر
    1- کیفیت اپتیک بهتر
    2- خوش قیمت و سهل الفروش بودن
    3- اگر روزی بدنه را ارتقا بدید لنز خوبی در اختیار خواهید داشت.
    اراتمند
    SHOK53، Mahdi.A.Tabar و yashica-gsn تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    با توجه بودجه بدنه و لنز 135-18 پیشنهاد می شه و بهتره لنز مورد بحث STM باشه به دلایل زیر
    1- کیفیت اپتیک بهتر
    2- خوش قیمت و سهل الفروش بودن
    3- اگر روزی بدنه را ارتقا بدید لنز خوبی در اختیار خواهید داشت.
    اراتمند
    ممنون از ÷اسختون

چند تا مغازه سوال کردم گفتند لنز stm برای 700 خوب هست ولی روی 1100 بذاری یا نذاری تفاوت نمیکنه ( باز هم ر جور نظر شما باشه )

از نظر خوش قیمتی که فرمودید stm حدودا چند هست؟ IS گمونم حدود 450 باشه

در ضمن کار میکروفون داخلی چیست؟ چون 1100 میکروفون داخلی نداره
    با تشکر
    Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط yashica-gsn نمایش پست ها
    ممنون از ÷اسختون

چند تا مغازه سوال کردم گفتند لنز stm برای 700 خوب هست ولی روی 1100 بذاری یا نذاری تفاوت نمیکنه ( باز هم ر جور نظر شما باشه )

از نظر خوش قیمتی که فرمودید stm حدودا چند هست؟ IS گمونم حدود 450 باشه

در ضمن کار میکروفون داخلی چیست؟ چون 1100 میکروفون داخلی نداره
    با تشکر
    درود
    ببیندی همه چیز لنزهای STM سیستم فوکوس نیست!
    کیفیت اپتیک این لنز ها هم بالاتر از لنزهای معمولیه!
    اما در مورد میکروفن، برخی مدلها هستند که می شود روی کفشک فلاش متصل کرد
    ارادتمند
    SHOK53، ata_m3 و Mahdi.A.Tabar تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات