صفحه 506 از 1201 نخستنخست ... 6 406 456 496 502 503 504 505 506 507 508 509 510 516 556 606 1006 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,051 تا 5,060 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana-masiha نمایش پست ها
    از شما هم ممنونم

خب به ديگر دوست گرامي عرض كردم الان با يك دوربين G1x دارم عكاسي ميكنم.حس ميكنم كه دوربينهاي رده متوسط خروجي بهتري از دوربين فعلي كه دارم ندارند.از اين جهت خواستم راهنمائي بگيرم تا دوربين و لنزهايي تهيه كنم .
    اگر عکاسی مستند اجتماعی برایتان مهم است و خدا رو شکر محدودیت بودجه هم که ندارید ، چرا لایکا نگیرید ؟
    لایکا لایکا...آخ آخ آخ...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

در اين فاصله رفتم از كارشناسان فروشگاهي مشاوره گرفتم نظر ايشان بطور خلاصه چنين است:
    كه حتما فول فريم بگيرم به دو دليل يك اينكه دايناميك رنج غير قابل قياسي با كراپ دارد و سنسور آن تقريبا دو برابر است و دوم اينكه رفتار نويز فول فريم بسيار بهتراست و اين دو ويژگي دست عكاس را در افزايش آي اس او باز ميگذارد تا بتوان در محيط هاي كم نور و حتي سربسته بدون فلاش عكاسي نمود.ودر نهايت گفتند پرسپكتيو لنزهاي سري ال و جي دوربينهاي كنون و نيكون بر اساس سنسور فول فريم طراحي ميشود لذا فرمودند هزينه بيشتر نموده فول فريم بخرم.
    در خصوص نيكون و كنون نيز چهار دوربيني كه دوست گرامي معرفي نمودند را مقايسه كردند كه خيلي جالب توجه بود.(هر چهار مورد را موجود داشت و قابل تست بودند)يعني مزايا و معايب هر يك را بيان داشتند.دوربين دي 800 معادل و نزديك به 5 دي مارك 3 كه براي عكاسي خياباني و منظره بدون ساپورت(سه پايه) به دليل حساسيت زياد به لرزش دست توصيه ايشان 5 دي مارك 3 بود.و بين دي 600 و 6 دي كانون نيز ابراز نمودند كه نزديك به هم اما دي 600 به دليل پخش شدن گريس داخل دوربين روي سنسور كمتر توصيه شد.
    اما بين 5 دي مارك 3 و 6 دي كنون با توجه به بدنه مگنزيوم كامل و سيلينگ آب و غبار و همچنين سيستم فوكوس بسيار بهتر طبعتا 5 دي مارك 3 گزينه نهائي قرار گرفت.
    اين جمع بندي بود كه اين كارشناس چندين ساله فروشگاهي معتبر براي من ارائه نمود.ممنون ميشم در اين مورد افراد صاحبنظر اين تالار نيز نقطه نظرات خودشان را بيان نمايند.ممنون
    ahmad.abaee و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

در مورد دوربين لايكا بنده شناخت زيادي ندارم و در ثاني در پي دوربيني هستم كه همه جاي دنيا لنزها و آكسسوري هاي آن يافت شوند.ممنون

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

در اين فاصله رفتم از كارشناسان فروشگاهي مشاوره گرفتم نظر ايشان بطور خلاصه چنين است:
    كه حتما فول فريم بگيرم به دو دليل يك اينكه دايناميك رنج غير قابل قياسي با كراپ دارد و سنسور آن تقريبا دو برابر است و دوم اينكه رفتار نويز فول فريم بسيار بهتراست و اين دو ويژگي دست عكاس را در افزايش آي اس او باز ميگذارد تا بتوان در محيط هاي كم نور و حتي سربسته بدون فلاش عكاسي نمود.ودر نهايت گفتند پرسپكتيو لنزهاي سري ال و جي دوربينهاي كنون و نيكون بر اساس سنسور فول فريم طراحي ميشود لذا فرمودند هزينه بيشتر نموده فول فريم بخرم.
    در خصوص نيكون و كنون نيز چهار دوربيني كه دوست گرامي معرفي نمودند را مقايسه كردند كه خيلي جالب توجه بود.(هر چهار مورد را موجود داشت و قابل تست بودند)يعني مزايا و معايب هر يك را بيان داشتند.دوربين دي 800 معادل و نزديك به 5 دي مارك 3 كه براي عكاسي خياباني و منظره بدون ساپورت(سه پايه) به دليل حساسيت زياد به لرزش دست توصيه ايشان 5 دي مارك 3 بود.و بين دي 600 و 6 دي كانون نيز ابراز نمودند كه نزديك به هم اما دي 600 به دليل پخش شدن گريس داخل دوربين روي سنسور كمتر توصيه شد.
    اما بين 5 دي مارك 3 و 6 دي كنون با توجه به بدنه مگنزيوم كامل و سيلينگ آب و غبار و همچنين سيستم فوكوس بسيار بهتر طبعتا 5 دي مارك 3 گزينه نهائي قرار گرفت.
    اين جمع بندي بود كه اين كارشناس چندين ساله فروشگاهي معتبر براي من ارائه نمود.ممنون ميشم در اين مورد افراد صاحبنظر اين تالار نيز نقطه نظرات خودشان را بيان نمايند.ممنون
    خانم مسیحا :.
    کلادردرست یا غلط بودن این نصایح بحثی ندارم.گرچه خوب انچه به شما گفته اند درست است( ولی انچه که باید درموردخرید شما میگفتند فک نمیکنم درست باشد) ولی باور کنید اخرین جایی که شما باید مشورت بگیرید با فروشگاه هست. مگه اینکه جایی یا کسی برای مشورت نباشد واقعا !
    شما دراینجا مطمئن باشید ده ها برابر مشاوره صادقانه تر, مناسبتر وحتما بهتری را نسبت به نیازتان خواهید گرفت. تنها کاری که باید بکنید مشخص کردن بودجه و نیازهای عکاسیتان است.خرید تنها درصورت نقض کفایت کاری توجیه دارد.
    صد البته اگر با حجم ووزن فول فریم مشکلی ندارید بهتراز کراپدارهست. ولی چقدربهتر؟ اگر 2 عکس که یکی با کراپدارو یک ف ف گرفته شده راکنارهم قراردهند شما حتی متوجه نخواهیدشد کدام با ف ف گرفته شده, مگر در ایزوهای بالاتر.همان بحث نیازهست دیگه. اگر نیازهاتون خرید دوربین گرانتر و سنگینتر و بزرگتر رو توجیه میکنه , خوب پس بخرید.
    به هرحال خرید تنها درصورتی توجیه دارد که موقعیتها ازدست رود. ببینید این موقیعتا برای عکاسی شما پیش امده؟! موقعیتهایی که دوربینی مثل 7100 یا حتی7000 وهم رده ان در کنون , نتوانسته اند ثبتشان کنند؟
    روزتان خرم...
    ویرایش توسط kiavash : Wednesday 12 June 2013 در ساعت 14:08
    lamagra، ahmad.abaee، sh.khani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون از شما

البته بنده در مورد نظرات كارشناسان محترم اين تالار شك بخود راه نميدهم چرا كه با علم بدين موضوع ثبت نام نموده و موضوع خريد خود را به شور و مشورت نهادم.
    خب اين فروشگاه تمام مدلها را دارند و قابل تست نيز هست.يكي از بزرگترين فروشگاههاي شهري است كه در آن هستم و برايشان تفاوتي ندارد.مثلا دوربين 7 دي كنون را وقت ديدم اول فكر كنم فول فريم است چون جثه و وزني نزديك به 5 دي كنون داشت اما بعد متوجه شدم كراپ است و بيشتر براي ورزشيها و ويلد لايف مناسب است و يا نيكون دي 300 كه آنهم وضعيتي مشابه 7 دي داشت.
    در كل دوست دارم هميشه بهترينا را داشته باشم...دوربينهايي مانند 650 دي كنون را هم داشتند و ديدم اما حس خوبي نسبت بدان نداشتم چون با داشتن بدنه اي پلي اويل(مثلا پلاستيك) مانند اسباب بازي بود.تشكر

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

خوب به نظرم اگر لايكا نميخريد ،
    دوربين كه بحثش براي شما معلومه وساده ست. بهتره در مورد خريد لنز يه مقدار بررسي بفرماييد.
    ahmad.abaee تشکر می‌کند.

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

باسلام.
    من تازه عکاسی رو شروع کردم. محدودیت بوجه دارم شدید!
    3100 تومن میتونم هزینه کنم و بعدش فک نکنم تا سال آینده اس لنز تا دوربین جدیدی بخرم!
    من به عکاسی منظره ، عکاسی پورتره ، عکاسی از مردم ( مستند snap shot ) علاقه دارم.

لطفا منو در خرید دوبین راهنمایی کنید.

با سپاس
    ویرایش توسط M.Rasouli : Wednesday 12 June 2013 در ساعت 14:47

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rasouli نمایش پست ها
    باسلام.
    من تازه عکاسی رو شروع کردم. محدودیت بوجه دارم شدید!
    3100 تومن میتونم هزینه کنم و بعدش فک نکنم تا سال آینده اس لنز تا دوربین جدیدی بخرم!
    من به عکاسی منظره ، عکاسی پورتره ، عکاسی از مردم ( مستند ) علاقه دارم.

لطفا منو در خرید دوبین راهنمایی کنید.

با سپاس
    Canon EOS 650D + Kit 18-55
    به علاوه EF 50 mm f/1.8
    Mehrdad-PL و M.Rasouli تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ممنون از شما

البته بنده در مورد نظرات كارشناسان محترم اين تالار شك بخود راه نميدهم چرا كه با علم بدين موضوع ثبت نام نموده و موضوع خريد خود را به شور و مشورت نهادم.
    خب اين فروشگاه تمام مدلها را دارند و قابل تست نيز هست.يكي از بزرگترين فروشگاههاي شهري است كه در آن هستم و برايشان تفاوتي ندارد.مثلا دوربين 7 دي كنون را وقت ديدم اول فكر كنم فول فريم است چون جثه و وزني نزديك به 5 دي كنون داشت اما بعد متوجه شدم كراپ است و بيشتر براي ورزشيها و ويلد لايف مناسب است و يا نيكون دي 300 كه آنهم وضعيتي مشابه 7 دي داشت.
    در كل دوست دارم هميشه بهترينا را داشته باشم...دوربينهايي مانند 650 دي كنون را هم داشتند و ديدم اما حس خوبي نسبت بدان نداشتم چون با داشتن بدنه اي پلي اويل(مثلا پلاستيك) مانند اسباب بازي بود.تشكر
    شما بايد فاکتور وزن رو هم در نظر بگيريد ، اينکه بدنه تمام فلزی باش يا نه بسته به استفاده شما دارد
    6 دی که بهتون پيشنهاد دادم هم سايز کوچکتری داره و در دستان شما بهتر جا ميگيره هم وزن کمتری داره
    بدنه فلزی برای خبر نگار ها يا عکاسی حيات وحش که احتمال ضربه خورده و افتادن دوربين زياده مهمه نه برای شما
    شما اگر يک لنز سری ال هم بگيريد دوربينتون به اندازه کافی سنگين ميشه

من که ورزشکارم و 2 کيلو برام چيزی نيست وقتی لنز 70-200 رو روی 50 دی ميبندم بعد از 20-30 دقيقه ديگه خسته ميشم .
    اگر اون فروشگاه برخورد خوبی داره ميتونيد يکی از دوربين ها رو با لنز چند دقيقه در دست نگاه داريد و تست کنيد بعد به فکر بادی مگنزيوم باشيد
    kiavash و ahmad.abaee تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا M.Rasouli آواتار ها
    تشکر کرده
    290

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    Canon EOS 650D + Kit 18-55
    به علاوه EF 50 mm f/1.8
    نظرتون درباره D3200 یا d5200 چجوری هست ...؟!
    البته گه گاهی برای تفنن فیلم برداری هم می کنم...!