صفحه 516 از 1201 نخستنخست ... 16 416 466 506 512 513 514 515 516 517 518 519 520 526 566 616 1016 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,151 تا 5,160 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط sae13 نمایش پست ها
    سلام من به يه معدن مي خوام عكس بخرم
    محدوديت بودجه زير 6 7 ميليون تومن دارم .
    البته الان يه كنن 30 دي داريم كه چون متخصص نيستيم دقيقا نمي دونم چرا كيفيت عكساش زياد خوب نيست به نمونه چند عكس ميزارم.
    اگه لطف كنيد و نظر بديد كه واقعا كنن 30 دي ما مشكل داره يا نه.
    اگه كنن ما مشكل نداره راهنمايي كنيد چه لنزي بخرم كه بتونم عكس از معدن بگيرم و همايش ها و افتتاحيه ها.همينطور هم فلاش چه فلاشي بخرم

اگه بخوام نيكون بخرم D600 بخرم يا D7100 ? چه لنزي به كار من مياد ؟ چه فلاشي؟
    به نظرم اگر صرفا برای اینکار دوربین میخواهید تهیه کنید بهترین انتخاب G15 کنون هست.
    Moty، Amateurism، Zohha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

سلام من به يه معدن مي خوام عكس بخرم
    محدوديت بودجه زير 6 7 ميليون تومن دارم .
    البته الان يه كنن 30 دي داريم كه چون متخصص نيستيم دقيقا نمي دونم چرا كيفيت عكساش زياد خوب نيست به نمونه چند عكس ميزارم.
    اگه لطف كنيد و نظر بديد كه واقعا كنن 30 دي ما مشكل داره يا نه.
    اگه كنن ما مشكل نداره راهنمايي كنيد چه لنزي بخرم كه بتونم عكس از معدن بگيرم و همايش ها و افتتاحيه ها.همينطور هم فلاش چه فلاشي بخرم

اگه بخوام نيكون بخرم D600 بخرم يا D7100 ? چه لنزي به كار من مياد ؟ چه فلاشي؟
    شما دوربين رو بزار روی حالت AV
    ديافراگم رو روی 8 يا 11
    ايزو رو روی 400
    دوربين رو هم بزاريد روی 3 پايه بعد عکس بگيريد
    يکم هم راجع به کار بندی مطالعه کنيد و حداقل خطوط طلايی رو ياد بگيريد
    Kane تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    2290

نقل قول نوشته اصلی توسط BAMDAD_SORKH نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    خب راستش قبلا با مشورتی که تو این تاپیک گرفته بودم و تحقیقاتی که کرده بودم قرار بر این شد که یه 650D با یه لنز 18-135 STM بگیرم ولی نشد یعنی جیب اجازه نداد
    ولی من که بیخیال نمیشم حالا تصمیم بر این شده که 650D رو با 18-55 IS II بگیرم و بعد اگر شد یه 70-300 USM .(طبیعت و حیاط وحش) تا حدودی از کیفیت 18-55 اطلاع دارم ولی از 70 -300 نه.
    دوستان نظرشون چیه؟
    دوستان ممنون میدونم حتما وقت نکردید

كاربر جديد sae13 آواتار ها
    تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    تا اساتید بیان و راهنماییتون کنند فقط چند تا نکته بگم و چند تا سوال دارم ازتون:
    چرا از ایزوی خیلی بالا استفاده کردید؟ ایزو ۱۶۰۰ اونهم برای دوربین قدیمی مثل 30d باعث نویز بسیار زیاد تصاویر شده.
    چرا از f/22 استفاده کرده اید؟ برای عمق میدان زیاد نیاز نیست تا این اندازه آپرچر را ببندید ٬ چون معدن خیلی با شما فاصله داشت (در تصویر پایین سمت راست) حتی با f های خیلی پایین هم کل تصویر در فوکوس قرار می گرفت. f/22 هم باعث افت شارپنس شده است و هم شما را مجبور به استفاده از ایزو ۱۶۰۰ کرده.
    سنسور یا لنز یا هر دو به شدت کثیف است و نیاز به پاکسازی دارد.

لنز مورد استفاده شما چه بوده است؟ اگر ۱۸-۵۵ بوده که بله مطمئنا یک لنز بهتر مثل ۱۵-۸۵ نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت.
    30d قدیمی شده است ولی فکر می کنم اگر درست استفاده شود تصاویر قابل قبولی ثبت کند.

شما گفته اید کنون d600 که یا منظورتان نیکون d600 بوده یا کنون 600d. اگر نیکون منظورتان بوده است که از بودجه شما خارج است و فقط می توانید بدنه دوربین را بخرید و پولی برای لنز باقی نمی ماند.
    d7100 دوربین خیلی خوبی است ولی به نظر من برای عکاسی از معدن به آن نیازی نیست. و با دوربین های سطح پایین تر هم می شود این کار را کرد.

پی نوشت: الان چند تصویر دیگر هم را چک کردم در همگی از ایزو ۱۶۰۰ استفاده شده بود(چرا؟!) با سرعت شاتر های خیلی بالا و f های بالا !!
    از f های کمتر مثلا f/8 استفاده کنید و ایزو را روی ۱۰۰ بگذارید . نتایج مطمئنا خیلی بهتر خواهد شد.

از راهنمايي تون ممنون
    براي پاك كردن سنسور از اين آموزش استفاده كنم؟ خود آماتورم ميتونم اين كار رو بكنم يا بايد بدم كسي كه بلده؟ اين پاك كنندش چي بخرم از كجا بخرم؟

از نظر همه اساتيد به نظر مياد عكس برداري در حالت اتوماتيك با اين دوربين زياد خوب نميشه؟

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

از راهنمايي تون ممنون
    براي پاك كردن سنسور از اين آموزش استفاده كنم؟ خود آماتورم ميتونم اين كار رو بكنم يا بايد بدم كسي كه بلده؟ اين پاك كنندش چي بخرم از كجا بخرم؟

از نظر همه اساتيد به نظر مياد عكس برداري در حالت اتوماتيك با اين دوربين زياد خوب نميشه؟

درود
    سنسور را خودتون دست نزنید و اگر تهران هستید به تعمیرگاه مرکزی برای پاک کردن سنسور ببرید

یعنی این عکسها در حالت اتوماتیک هست؟ باور کردنی نیست مود اتوماتیک ، چنین تنظیمات چپ اندر قیچی ! انجام دهد.
    Amateurism، Dariush Chegini و Kane تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

از راهنمايي تون ممنون
    خواهش می کنم.
    من در زمینه تمیز کردن سنسور تجربه قبلی ندارم .
    فقط پیشنهاد می کنم اگر با استفاده دمنده گرد و غبار می روند که خب خیلی خوب است اما اگر نمی روند بهتر است خود شما به سنسور دست نزنید و به مراکز معتبر مراجعه کنید که آنها برای شما سنسور را تمیز کنند.

پی نوشت: با جناب ali. خط رو خط شدم.
    شاهین بوذرجمهری

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

از راهنمايي تون ممنون

شما اگر يک دمنده ساده بگيری (ساعت ساز ها هم دارند) اکثر ذرات پاک ميشن ، لنز رو هم با دستمال عينک پاک کنيد
    اگر هم نتونستيد بديد جای معتبر سنسور رو تميز کنه

مود اي وی که گفتم نيمه اتوماتيک
    اما وقتی مد های کاملاً اتوماتيک استفاده کنيد دوربين نميدونه هدف شما چيه و احتمال اينکه اون چيزی که شما ميخواهيد از آب در نياد زياده
    sae13 و Kane تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

دوستان ممنون میدونم حتما وقت نکردید
    اگردرمورد کیفیت ۱۸-۵۵ اطلاع دارید ، ۷۰-۳۰۰ هم درهمون حد وشایدپایینترهست.

Marefat و Zohha تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام بر دوستان
    خب راستش قبلا با مشورتی که تو این تاپیک گرفته بودم و تحقیقاتی که کرده بودم قرار بر این شد که یه 650D با یه لنز 18-135 STM بگیرم ولی نشد یعنی جیب اجازه نداد
    ولی من که بیخیال نمیشم حالا تصمیم بر این شده که 650D رو با 18-55 IS II بگیرم و بعد اگر شد یه 70-300 USM .(طبیعت و حیاط وحش) تا حدودی از کیفیت 18-55 اطلاع دارم ولی از 70 -300 نه.
    دوستان نظرشون چیه؟
    سلام؛

70-300 براي شروع عكاسي از پرندگان با توجه به قيمت لنز خوبي است. اما هم كوتاه است و هم اينكه شايد با توجه به قيمتي كه با وضعيت حال حاضر مي پردازيد نتواند انتظارات شما را بر اورده كند، مگر در حد نياز بتوانيد به پرنده نزديك شويد. به نظر من براي شروع مي توانيد يك لنز خيلي ارزانتر مثل 55-250 را انتخاب كنيد كه به صورت دست دوم هم امكان خريد آن وجود دارد.
    Marefat، Dariush Chegini و Zohha تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه sajjjad آواتار ها
    تشکر کرده
    1625

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjjad نمایش پست ها
    با سلام دوباره به شما دوست عزیز وسایر گرامیان
    یه سوال دیگه از شما داشتم و اون اینکه با توجه به بررسی های دیگه ای که داشتم به نکس های سونی هم رسیدم به ویژه نکس f3 .با توجه به این که سایز سنسورش هم انداره دوربین کاننی میباشد و با لنز 18-55 قیمتش یه 600،700 تومنی ارزانتر هست و تو سایت معتبری مثل dp کیفیت عکس های raw , jpg اون بالاتر هست به نظرتون خرید اون توجیه پذیر هست یا خیر؟ یه سوال دیگه این که کیفیت عکس های دوربین هایی که تو سایت dp به اون نمره میدن با همون لنز کیتشون هست؟
    ممنون میشم شما دوست عزیز و سایر عزیزان پاسخ دهند . با تشکر
    دوستان اين سوال من جواب نداشت؟