صفحه 507 از 1201 نخستنخست ... 7 407 457 497 503 504 505 506 507 508 509 510 511 517 557 607 1007 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,061 تا 5,070 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana-masiha نمایش پست ها
    در مورد دوربين لايكا بنده شناخت زيادي ندارم و در ثاني در پي دوربيني هستم كه همه جاي دنيا لنزها و آكسسوري هاي آن يافت شوند.ممنون
    شناختنش کار آسانی است اما اصراری نیست .

1. یه چیز به نظرم میرسه ، و اون اینه که دوربین حجیم و سنگین ، هرچند در کوتاه مدت لذتبخش خواهد بود ، اما در طولانی مدت کمی از چشم خواهد افتاد ، دقیقاً به همان دلایل سنگینی و بزرگی که الان برای شما مزیت به حساب می‌آید . یک زمانی میرسد که دیگر حس حمل تجهیزات 2-3 کیلویی (دستِ کم 2-3 کیلو) رو نخواهید داشت و ترجیح میدهید همان کنون سری G را با خود ببرید .

2.یک چیزی که در بین ما عکاسان ایرانی زیاد است ، میل بی حد به تجهیزات است . شاید هم عمومیتش بیشتر از جامعه عکاسی است و ایرانیها کلاً دوست دارند از همه چیز آخرین مدلش را داشته باشند : از گوشی موبایل گرفته تا سیستم عامل کامپیوتر . بگذریم...صحبت سر منظور که ، ابزار مهم هست ، اما صرفاً بخاطر داشتن لایکا ، مارک III یا هر فول فریم دیگری عکسهایتان جهانی نمیشود!

3.بنظر من شما تصمیم خودتون رو گرفتن که فول‌فریم بگیرید . حقیقتش اگر من هم بودجه مکفی داشتم حتماً این کار میکردم . پس مبارک است .
    گزینه ها هم که کاملاً مشخصه و بنظر میاد شما هم نظرتون به مارک III نزدیکتره . خیرش رو ببینید .

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Rasouli نمایش پست ها
    نظرتون درباره D3200 یا d5200 چجوری هست ...؟!
    البته گه گاهی برای تفنن فیلم برداری هم می کنم...!
    با خريد D5200 هيچ بودجه اي براي لنز دوم براي شما باقي نمي ماند
    D3200 از نظر سايز و امكانات بدنه در يك كلاس پاائين تر از D5200 و 650D‌قرار دارد. هر سه دوربين را در دست بگيريد و امتحان كنيد.
    اگر فيلمبرداري هم برايتان مهم است D650 از اين نظر ارجحيت دارد و پيشنهاد مي كنم به جاي EF 50 f/1.8 يك EF 40mm f/2.8 STM بخريد تا از امكان فوكوس ممتد در حين فيلمبرداري 650D استفاده كامل بكنيد.
    M.Rasouli، ahmad.abaee و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

البته من اصراري ندارم اما با داشتن جي وان ايكس به حد كفايت كراپدار داشته ام و با گرفتن فول فريم همين دوربين فعليم ميشود دوربين دوم من كه كراپدار هم هست.البته استدلالي كه اين كارشناس فروشگاهي داشتند(يكي از معتبر ترين فروشگاهاي اين شهر است كه فكر ميكنم شهرت جهاني دارند) بنظرم درست آمد.حال نيكون يا كنون ديگر يك مبحث جداگانه است.
    در مورد خريد بهترين ها اگر شما هم امروز تصميم به خريد داشته باشيد خب محتمل است كه به سراغ بهترين برويد و شايد از همه آنها هم نتوانيم استفاده نمائيم.يكي از كاربراني كه راهنمائي فرمودند در امضايشان ميبينم دي 800 دارند خب آيا ايشان هم استفاده بهينه و كامل دارند از اين دوربين؟شايد برايشان زياد باشد اما بلاخره علاقه داشته اند و بودجه آنرا هم داشته اند و خريدده اند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana-masiha نمایش پست ها
    البته من اصراري ندارم اما با داشتن جي وان ايكس به حد كفايت كراپدار داشته ام و با گرفتن فول فريم همين دوربين فعليم ميشود دوربين دوم من كه كراپدار هم هست.البته استدلالي كه اين كارشناس فروشگاهي داشتند(يكي از معتبر ترين فروشگاهاي اين شهر است كه فكر ميكنم شهرت جهاني دارند) بنظرم درست آمد.حال نيكون يا كنون ديگر يك مبحث جداگانه است.
    در مورد خريد بهترين ها اگر شما هم امروز تصميم به خريد داشته باشيد خب محتمل است كه به سراغ بهترين برويد و شايد از همه آنها هم نتوانيم استفاده نمائيم.يكي از كاربراني كه راهنمائي فرمودند در امضايشان ميبينم دي 800 دارند خب آيا ايشان هم استفاده بهينه و كامل دارند از اين دوربين؟شايد برايشان زياد باشد اما بلاخره علاقه داشته اند و بودجه آنرا هم داشته اند و خريدده اند.
    خوب هميشه مهمترين مسئله دل ادميزاده وگرنه كدوم عقلي الان قبول ميكنه كه ٣٥٠٠ هزارتومن بده جاي گوشي موبايل ، ياحتي ٢ ميليون كه ديگه حتي اين مبلغ عادي شده دربرابر٣ تومن.اون هم درايران كه هيچ امكانات جي پي اراس بصورت كاربردي وجود نداره، يا نبودش بهتزبودنشه. ولي خوب علاقه وخواست دل خيلي چيزا رو تعيين ميكنه. اگه اين توصيه ها شده ، براي اينه كه به هرحال در دنياي مجازي همديگه رو نميشناسيم. وقتي كاربر تازه واردي پرسشي ميكنه ، بيشتر فرض برتازه كار بودنش گذاشته ميشه وتوصيه هاي پايه اي واينچنيني ميشه. علي ايحال به نظرميرسه شما اطلاعاتتون در عكاسي كم نيست. وقبلا نيازسنجي هم به هرحال كرديد. راهنمايي ههم افقط براي كمك هست وفقط راهنمايي ، اجباري نيست. . شما به قول احمدعبايي عزيز خريدتون رو با سلايق شخصيتون انجام ميديد.
    درمورد خريد دي٨٠٠ ، نه بنده استفاده كامل از همه امكانات ان ندارم. ولي اصلا قرار براين نيست كه ازهمه امكانات استفاده كنيد. گاهي فقط يك ويژگي ويكي ازامكانات باعث خريد ميشه. ببخشيدشما كجا هستين جسارتا؟ چون نام فروشگاه رو برديد كنجكاو شدم راستش.
    خرم باشيد
    ahmad.abaee و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام به همه ی دوستان خوبم
    من تازه میخوام عکاسی رو شروع کنم. بیشتر به عکاسی از منظره علاقه دارم ولی پورتره هم میخوام بگیرم.
    نمیدونم بین دوربین های زیر کدوم رو بگیرم.
    Canon EOS 650D
    Canon EOS 600D
    Canon EOS 550D
    Canon EOS 1100D

خودم نظرم رو EOS 650 هستش. مشخصات EOS 550 با EOS 650 خیلی فرق نمیکرد.
    ممنون میشم جوابم رو بدین.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

650 بهتر و جديد تره
    اما اگر به فيلم برداری زياد احتياج نداريد کنون 600 هم خوبه (اختلافی با 550 نداره اما ال سی دی چرخان زياد به کار مياد)
    iman kh، Dariush Chegini و amir_m2 تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

لطفا مدیران فروم در صورت صلاحدید این پست بنده رو حذف کنند.

به علت ایراد فایر فاکس (در قسمت کش این مرورگر..)سوال یکی از دوستان در چند صفحه قبل به عنوان آخرین سوال روی صفحه نمایش بنده ظاهر شد، لذا بنده به اون سوال پاسخ دادم که گویا کلی درباره آن صحبت شده بود لذا پاسخ بنده خارج از موضوع محسوب میشه و فکر کنم برای خواننده های آینده هم مفید نخواهد بود...
    ویرایش توسط radioheadz : Thursday 13 June 2013 در ساعت 01:12
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط radioheadz نمایش پست ها
    بنده فکر کنم با توجه به "پرتره،منظره و عكاسي مستند و كلوز آپ" که مد نظرتون هست بهتره سراغ کامپکت هایی که کیفیت تصاویر و لنز بهتر هستند برید تا دوربین Dslr
    زیرا در Dslr ابتدای حرکت شما خرید دوربین هست بعد متوجه می شوید برای رسیدن به هدف خود نیازمند لنز X ,........ هستید ... تازه زمانی که همه تجهیزات رو کامل می کنید میبینید برای یک سفر ساده باید یک کوله پر از تجهیزات رو به دوش بکشید و برای خیلی از دوستانی که وارد این قضیه می شوند باعث سر خودگی میشه چون به این نتیجه می رسند اون هدفی که داشتند با یک دوربین کوچکی که به راحتی در یک کیف همراه جا میشه قابل حصول بوده و نیازی به حمل یک کوله سنگین و حمل آن نبوده پیشنهاد ها بنده موارد زیر است:
    کانن G 15
    کانن sx260 hs
    در صورتی که مشکل هزینه ندارید این مدل سونی هم در رده خودش شاهکار هست
    سونی RX 100
    در صورتی که باز هم اصرار بر Dslr ذاشته باید پیشنهادات و راهنمایی دوستان ادامه خواهد داشت
    ایشان توضیح دادند که در حال حاضر دوربین G1x را دارند و قطعا کیفیت آن از G15 و SX260 بهتر است و برای رسیدن به کیفیت بهتر یکی از پیشنهادها میتواند Dslr باشد.
    radioheadz و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    ایشان توضیح دادند که در حال حاضر دوربین G1x را دارند و قطعا کیفیت آن از G15 و SX260 بهتر است و برای رسیدن به کیفیت بهتر یکی از پیشنهادها میتواند Dslr باشد.
    با سلام
    در همین تاپیک گفتن که G1x دارن!!! یا من اشتباه میکنم؟

سوری.. فکر کردم در پاسخ دوستمان amir-m2 این را فرمودین.
    عذر بنده را پذیرا باشین.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_m2 نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان خوبم
    من تازه میخوام عکاسی رو شروع کنم. بیشتر به عکاسی از منظره علاقه دارم ولی پورتره هم میخوام بگیرم.
    نمیدونم بین دوربین های زیر کدوم رو بگیرم.
    Canon EOS 650D
    Canon EOS 600D
    Canon EOS 550D
    Canon EOS 1100D

خودم نظرم رو EOS 650 هستش. مشخصات EOS 550 با EOS 650 خیلی فرق نمیکرد.
    ممنون میشم جوابم رو بدین.
    با سلام
    دوست عزیز شما ابتدا باید مطمئن بشید که نیازهای شما در Dslr ها میباشد و نه کامپکت ها
    سپس و در صورت تمایل به خرید آن میتوانید با ذکر مقدار بودجه، راهنمایی بهتری دریافت کنید.
    و اینکه آیا اصرار بر برند خاصی دارید یا اینکه دست دوستان رو در این زمینه باز میذارین؟
    سپاس فراوان
    amir_m2 تشکر می‌کند.