صفحه 567 از 1201 نخستنخست ... 67 467 517 557 563 564 565 566 567 568 569 570 571 577 617 667 1067 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,661 تا 5,670 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط N.Sayah نمایش پست ها
    اول قصد خرید نیکون 5200 رو داشتم که 5300 اومد و خوب خیلی بهتر بود و تصمیم گرفتم 5300 بگیرم که هنوز نیومده
    بعد تصمیم گرفتم دوربینی در یه رده بالاتر بگیرم که نظرم رو نیکون 7100 بود اما وقتی دیدم 5300 از Expeed 4 رو استفاده کرده احتمال دادم که سری بعدی 7000 حتما از Expeed 4 استفاده میکنه و منتظر میمونم تا حداکثر سال دیگه که یه دوربین خیلی بهتر بگیرم
    واسه همین الان میخوام یه دوربین پایینتر و ترجیحا دست دوم با لنز مناسب مثل 105-18 بگیرم که بعدا هم که دوربین رو عوض کردم از این لنز استفاده کنم
    واسه همین تو انتخاب بین نیکون 3100 و 3200 و 5100 و 5200 و در کنون 550 و 600 موندم
    در نمونه عکسهایی که از این دوربین ها دیدم اول 5100 و بد 3200 نیکون خیلی بهتر بودن
    تجربه عکاسی با 600D کنون رو هم دارم که واسه اولین تجربه بد نبوده اما تو ایزوهای بالا نویز زیادی داشت
    نیکون D90 هم ظاهرا مورد خوبی هه واسه من اما چیزی در موردش نمیدونم
    عکاسی هم واسم یه تفریح هست اما میخوام تفریح با کیفیت و حرفه ای باشه و کلی آموزش از مستند های آموزشی و کتاب های مختلف دارم میبینم
    علاقه به عکاسی از طبیعت و آثار معماری تاریخی و سوژه های بسیاری که در مسافرت ها هست دارم
    کیفیت خروجی عکس از همه چیز واسم مهمتره و چیزهایی مثل فیلمبرداری اصلا مهم نیست
    فعلا حداکثر تا 2 یا 2.5 هم بیشتر نمیخوام هزینه کنم
    لطفا یه راهنمایی مَشتی بفرمایید
    درود بر همه شما
    برادربا2500 هزار تومان خیلی راحت یک d7000 دست دوم بخریددیگه سرخودتون رو باتفاصیل وتسلسل درد نیارید.وقتی پول دی7000 رو دارید, صحبت از5100 و 3200 و 600 و... می فرمایین؟!!! , نفرمایین...
    درضمن اول اینکه d7100 به تازگی معرفی شده وسال اینده منتظر7200 با expeed4 نباشید. دوم اینکه ازexpeed4 چه انتظاری دارید؟
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    لنزهایی که از هر دو برند مد نظر دارید لنزهای خوبی هستن، برای انتخاب بهتر لنز هم میتوانید سوال خود را دقیقتر و در تاپیک لنز عنوان فرمائید.
    برای بدنه هم خودتان تقریبا به نتیجه رسیدین ولی به گمانم وسواس دارین(مثل خودم)، ببینین شما گمان نکنید که اگر مثلا D3200 را خریدین به نتایجی خواهید رسید که با D3100 قابل حصول نیست و یا حتی سری D5xxx... تفاوتها بسیار اندک میباشد. در بازار خودرو، موبایل، لپ تاپ و ... این رقابت و تنوع محصول وجود دارد؛ بالفرض هم که شما D5300 تهیه کنید آنهم با قیمت نو بر!!! خب 6 ماه دیگه 1مدل جدیدتر از همان سری خواهد آمد آن زمان چه میکنید؟
    اینها را عرض کردم تا بدانید آنچه نیاز به وسواسی مفرط دارد این مبحث آنهم برای مبتدیانی همچون من و شما نیست، در پست 5617 همین تاپیک جناب فرهاد خان، همچنین مهرداد و کیاوش عزیز جنابعالی را راهنمائی کردن ولی متاسفانه شما...
    امیدوارم منظورم را رسانده، و جهت تسریع کمک کرده باشم. در این فروم کسی با طرح سوال مشکلی نداره ولی سوال تکراری آنهم از یک کاربر... قابل درک نیست.

در نهایت پیشنهاد بنده با توجه به بودجه محدود: استفاده از لنز 18-135 STM و با اولویت: 60d_650d_600D کنون هر کدام را که (ظاهرا بدنبال مستعمل هم بودین اگر اشتباه نکنم) به بودجه و دل شما خورد همان را بردارید.
    اگر باز هم سوالی بود بفرمائید تا سروران راهنمایی لازم را عنایت فرمایند.
    موفق باشید.
    ممنون از پاسختون دوست عزیز
    با توجه به فرمایشات دوستان عزیز در جاهای مختلف و دیدن نمونه عکس های این دوربین ها، تفاوت خیلی کمی تو این دوربین ها ندیدم مخصوصا در برند نیکون که تفاوت ها محسوس تر بود ،مخصوصا در خروجی عکس ها.
    همونطور که عرض کردم الان یه دوربین موقت میخوام که کیفیت مناسبی هم داشته باشه تا بعدا دوربین حرفه ای تری بگیرم.
    وقتی که یه دوربین نیاز منو برطرف کنه و کیفیتی رو که میخوام داشته باشه دیگه دیگه کاری به مدل های جدیدتر ندارم.
    قبلا که سوال کرده بودم شرایط متفاوت بود و تصمیمی برای تعویض دوربین نداشتم و هزینه بیشتری(تا 4 تومن)در نظر داشتم و با راهنمایی این عزیزانی که شما فرمودید به جوابم رسیده بودم و دوربین مدنظرم رو انتخاب کرده بودم.
    اما الان یه دوربین در سطح و هزینه پایین تر برای آموزش و تمرین در شرایط مختلف میخوام که مستعمل بودنش هم زیاد مهم نیست تا بعد یه دوربین حرفه ای تر مثل 7100 بگیرم
    و چون شرایط کاملا عوض شده و هدف تغییر کرده و هزینه تقریبا نصف شده فک نمیکنم سوالم تکراری بوده باشه.
    درود فراوان بر شما

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    برادربا2500 هزار تومان خیلی راحت یک d7000 دست دوم بخریددیگه سرخودتون رو باتفاصیل وتسلسل درد نیارید.وقتی پول دی7000 رو دارید, صحبت از5100 و 3200 و 600 و... می فرمایین؟!!! , نفرمایین...
    درضمن اول اینکه d7100 به تازگی معرفی شده وسال اینده منتظر7200 با expeed4 نباشید. دوم اینکه ازexpeed4 چه انتظاری دارید؟
    درود بر شما
    راستش اندازه سنسور و تعداد نقاط فوکوس 7000 با مثلا 5200 برابره اما 7000 دارای پیکسل کمتر و پردازشگر پایینتری نسبت به همین 5200 یا حتی 3200(جز نقاط فوکوس) هست
    البته در بهتر بودن بدنه و باتری 7000 حرفی نیست و مقایسه من به جهت خروجی عکس هاست و این برداشت من بود و خوشحال میشم اگه اشتباه بود اصلاح کنید و دلیل برتری 7000 رو در عکسها بفرمایید
    قطعا اولین چیزی که از Expeed 4 انتظار دارم نویز بسیار کمتر هست(چون حساسیتم روی نویز خیلی زیاده روی این تاکید کردم)
    درود بر شما ها که تجربه و دانشتون رو در اختیار بنده هم میذارید

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

منظورشما از دوربین حرفه ای تر را متوجه نمی شوم
    ببینید جناب سیاح اگر بخواهیم دی اس آل آر های کنون و نیکون را دسته بندی کنیم به دسته بندی زیر می رسیم

سطح 1. Nikon D4 , D3x و Canon 1DX, 1Ds III دوربین های این سطح غیر از فول فریم بودن(البته برخی مدل های قبلی نبودند)، سیستم فوکوس عالی، سرعت عکاسی بالا، نویز کم و... یک ویژگی دیگر هم دارند که در همه ی آن ها مشترک است آدم قیافه شون رو که مبینه می گه : چه دوربین خفنی!!! (بدنه هایی بین 15 تا 20 میلیون تومان)

سطح 2. نیکون D700 و D800 و کنون 5D III , 5D II بدنه های کوچکتری نسبت به سطح 1 دارند (بدون گریپ هستند) معمولا سرعت عکاسی پایین تری نسبت به سطح 1 ارائه می دهند و تا ایی که می دانم رفتار نویزی ضعیف تری نسبت به سطح 1 دارند.(بدنه هایی بین 8تا 9 میلیون تومان)

سطح 3. نیکون D600 و برادر اصلاح نژاد شده اش D610 و کنون 6D فول فریم های سبک تر ارزان تر و با فوکوس ضعیف تر و بدنه های ضعیف تر(بدنه هایی بین 4.5 تا 5.5 میلیون تومان)

سطح 4. نیکون D300 , D300s و کنون 7D (که خیلی ها منتظر رونمایی نسخه جدید آن ها هستند) در حقیقت اینها سطح یک دوربین های APS-C هستند بدنه خوب، فوکوس خوب، سرعت عکاسی خوب و البته عملکرد نویزی ضعیف تر نسبت به فول فریم ها.(اگر نسخه جدیدی بیاید احتمالا بین 4 تا 5 میلیون تومان)

سطح 5. نیکون D7000 , D7100 کنون 60D و 70D با توجه به دو دوربین جدیدی که در این رده معرفی شده اند واقعا به طبقه ارزشمندی تبدیل شده اند توانمندی های 7D , D300 به همراه قابلیت هایی جدید در بدنه هایی ضعیف تر (بدنه ها بین 2.2 تا 3.3 میلیون تومان)

سطح 6. نیکون دی 5100 ، 5200 و 5300 و کنون 600، 650 و 700 دی معمولا سنسوری یکسان با سطح قبل ولی بدنه های ضعیف تر و کوچک تر عمر باتری کم تر سیستم فوکوس ضعیف تر و سرعت عکاسی پایین تری دارند. معمولا سه مدل در هر برند به صورت همزمان در بازار وجود دارند که توصیه من مدل پایینی هر رده است که بیش ترین افت قیمت را داشته البته گاهی تغییرات یک مدل نسبت به مدل قبل خیلی خاص هستند ولی گاهی تفاوتی ندارند مثلا 650 دی و 700 دی کنون عملا یک دوربین هستند.

سطح 7. نیکون دی 3100 و 3200 کنون 1100 دی و 100دی؟؟؟

شما در آینده می خواهید به کدام سطح دوربین تان را ارتقا بدهید اگر برنامه شما در آینده رفتن به مدل های جدید سطح 5 است و در حال حاضر بتوانید حدود چهار میلیون هزینه کنید بی هیچ شکی دی 7100 یا 70دی را انتخاب کنید مطمئن باشید تا مدت ها از عکاسی با آن ها لذت خواهید برد. اگر نه فقط به دنبال کسب تجربه هستید ارزان ترین ترکیب کنون 1100 دی با 18-135 (حدود 2 میلیون) معایب کیفیت پایین صفحه نمایش سرعت عکاسی پیاپی پایین و شاید رزولوشون پایین12، دی 90 با 18-105 (حدود 2400) بدنه بزرگ تر و حرفه ای تر با نمایشگر دوم در بالای دوربین، منظره یاب بهتر و باطری بهتر با سرعت عکاسی 4.5 معایب فیلم برداری 720 و شاید رزولوشون پایین(مزیت دی 5100 نسبت به این دوربین به نظر من فقط نمایشگر چرخان است و فیلم برداری بهتر است ولی بین این دو بنده دی 90 را بیشتر توصیه می کنم) دی 3200 با 18-105 (حدود 2300) رزولوشن بالاتر و فیلم برداری بهتر معایب بدنه کوچک. ترکیب های دیگر هم که با 18-105 گران می شوند و به قیمت دی 7000 نزدیک می شوند که در این صورت باز اولویت با دی 7000 است.
    درباره نویز هم باید عرض کنم که درست است که پردازشگر در میزان نویز تاثیر دارد ولی نه آن قدر که شما بخواهید تا آمدن مدل جدید صبر کنید.
    Persian، rezafh، hkhaghani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

درود خدا و پیغمبر و خدایان بر شما جناب mosaffadel(فک آقا حسین عربی).
    ممنون از جواب بجا و کامل شما،من دقیقا همین هارو میخواستم بدونم چون دقیقا تمام این دوربین هایی که شما فرمودید رو بررسی کرده بودم و سردرگم انتخاب بودم.
    منطورم از دوربین حرفه ای تر هم دقیقا ارتقا دوربین از سطح 7 و 6 به چند سطح بالاتر حتی تا دوربین های سطح 2(تا جایی که از کیفیت عکس ها و دوربین راضی بشم).
    فقط جواب این دوتا سوال بنده رو هم بدهی دیگر تمام
    با توجه به اینکه D90 پیکسل کمتر و سنسور پایین تری نسبت به D5100 داره دلیل این ترجیح رو میفرمایید؟(به غیر از بحث بدنه و باتری و... ،در مورد کیفیت عکس ها بفرمایید)
    همچنین این موارد برای D7000 و D3200 هم هست،لطفا دلیل برتری و ترجیح 7000 رو هم بفرمایید؟(میدونم 7000 در سطح بالاتری قرار داره،اما واسم سواله دیگه )
    دیگه سوالی ندارم
    درود فراوان مجدد هم بر شما

تشکر کرده
    4287

دی 90 و دی 5100 از لحاظ رفتار نویزی و کیفیت عکس شبیه هم هستند (در شهر قبلی که من زندگی می کردم اغلب آتلیه های معروف همین دی 90 را داشتند و عکس آن را 60 در 90 نیز چاپ می کردند ) ولی ارگونومی بهتر دی 90 کار کردن با اون رو راحت تر میکنه (عموما در دوربین های سطح بالا به دلیل کلیدهای اختصاصی تر و صفحه نمایش دوم بالای دوربین شما با سهولت بیش تری می تونید عکاسی کنید که عکس گرفتن را برای شما راحت تر و لذت بخش تر می کنه) مساله دیگه ای که باید بگم اینه که معمولا شاتر لگ در این دوربین ها(دوربین های سطح 5 نسبت به 6 و 7) کم تره ولی در مورد این چهار تا دوربین بررسی نکردم. خوب این گرچه به ظاهر خیلی مهم نیست ولی در مواردی نتیجه اش از دست رفتن یک سوژه خوبه. برای اینکه بدونید علاوه بر این ها بین این دوربین ها چه فرقی وجود داره فقط کافیست یک بار به یک مغازه بروید و هر چهار دوربین را در دست بگیرید.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوست عزیز جناب سیاح،

با اجازتون منم نظر خودم رو می گم.

1. برای مقایسه کیفیت خروجی دوربین ها حتما باید فایلهای Raw اونها رو ببینید یعنی فایلهایی که مستقیما از سنسور دوربین بدون هیچ دخل و تصرفی میاد بیرون و در واقع فایل خام هستند و قضاوتتون رو برای این مورد فایل قرار بدید.

2. همیشه عامل تعیین کننده در کیفیت عکس 80% مریوط میشه به کیفیت لنز نه دوربین. درسته که سنسور دوربین، دینامیک رنج، iso، وایت بالانس و... همگی از تنظیمات دوربین هستند و شما رو برای رسیدن به عکس مطلوبتر یاری می کنند اما فراموش نکنید که این عکس شما قبل از ورود به سنسور باید از دروازه ای به اسم لنز بگذره و این لنزه که کیفیت عکستون رو تضمین می کنه نه دوربین. من عکسهایی دیدم که با دوربین 3 مگا پیکسلی گرفته شده اند. دفعه اول که دیدم پیش خودم خیال کردم که حداقل با دوربین 12 مگا پیکسلی گرفته شده اند در حالیکه همون 3 مگا پیکسل بود. دلیلش هم استفاده از لنز مرغوب و بهتر بوده.

تو دنیای عکاسی صبر و انتظار مساوی است با از دست دادن لحظات ناب عکاسی، لحظاتی که شاید بعد ها حسرت بر گشت اونها رو بخورید. به نظر من زیاد روی دوربین وسواس به خرج ندید و این وسواس رو برای لنزهاتون نگه دارید.

به فرض تو 6 ماه آینده nikon d7200 اومد به بازار. به نظرتون چه مزیتهای فاحشی نسبت به d7100 می تونه داشته باشه؟ حالا اون موقع باید منتظر بمونید که بدنه ای بهتر از 7200 بیاد، مثلا 7300 و این چرخه ادامه پیدا می کنه و آخرشم شما نمی تونید خرید مناسبی داشته باشید.

اهدافتون رو از اول مشخص کنید بر اساس ژانر عکاسیتون بعد بر اساس امکانات دوربین های فعلی بازار خریدتون رو قطعی کنید. مثلا اگه قصد دارید از حیات وحش عکاسی کنید طبیعتا سرعت بالای شاتر مورد نیاز خواهد بود پس دوربین هایی که سرعت شاتر پایین دارند حذف خواهند شد. با این روش و با اعمال این فیلترینگ میبینید که انتخابهاتون محدود میشه به چند مدل و حق انتخاب راحت تر. تو اون چند مدل هم ببینید که کدوم امکانش براتون اولویت داره رو بر اساس اون امکان طبقه بندی کنید.

باز هم تاکید می کنم که لنز خیلی خیلی مهمه. خیلی از عکاسها با بدنه های معمولی و به لطف داشتن لنزهای عالی، عکسهای عالی تر گرفتند.

موفق باشید.
    Niaz، hkhaghani، MEHRDAD.D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4287

ببینید جناب سیاح وقتی یک شرکت سنسوری طراحی می کند که نسبت به سنسور قدیمی پیکسل های بیش تری دارد ولی رفتار نویزی آن مانند سنسور قدیمی است این پیشرفت محسوب می شود چون معمولا با افزیش تراکم پیکسلی نویز نیز افزایش پیدا می کند ولی آن شرکت توانسته در عین افزایش پیکسل ها نویز را ثابت نگه دارد. در مورد کیفیت تصویر برای اینکه ببینید آیا باهم تفاوتی دارند یا نه می توانید در اینجا عکس های گرفته شده توسط این دو دوربین را در ایزوهای مختلف مقایسه کنید
    راستی مورد دیگر اینکه در کنار دی 7000 می توانید به 60 دی کنون نیز فکر کنید گزینه خوبی است و همانطور که خودتان اشاره کردید 600دی کنون نیز می تواند گزینه مقابل دی5100 باشد.
    متاسفانه هرچی تلاش کردم پیام خصوصی ارسال نشد بببخشید مجبور شدم عمومی جواب بدم.
    N.Sayah تشکر می‌کند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر جديد mpch_elec آواتار ها
    تشکر کرده
    21

سلام به همه دوستان
    با توجه به علاقه زيادي که به عکاسي دارم و تصميم گرفتم به صورت حرفه اي (دانشگاهي احتمالا البته علمي کاربردي) عکاسي رو ادامه بدم، تصميم گرفتم دوربين درکنار دوربين آنالوگم Nikon F-401x يه دوربين ديجيتال هم تهيه کنم.
    دوربين‌هاي سري D5XXX نيکون تو ذهنم بود که يکي از عکاسان قديمي :) منو منع کرد و گفت نخر!
    حالا ميخوام با افزاي بودجه تا حدود 4 ميليون تومن يه دوربين ديجيتال بخرم
    تو تحقيقات خودم به D7100 رسيدم
    ميخواستم ببينم تو اين رنج پيشنهاد بهتري دارن؟
    يا کسي تجربه کار با D7100 رو داره؟
    میدونم که دوستمون این سوال رو پرسیده بودن، من خودم نزدیک به دو هفته تحقیق کردم و الان رسیدم به D7100 و خب خوندم پاسخ‌هایی که به این دوست خوبمون داده بودین
    من خواستم مطمن بشم
    و دیدگاهم برای خرید لنز هم اینه که اول با همین 18-105 کار کنم، بعدا یک لنز فیکس (پرایم) بخرم و در کنار این موارد تجربه‌ام رو افزایش بدم و اطلاعاتم رو زیاد کنم...
    در ضمن با توجه به اینکه من میخوام عکاسی رو دنبال کنم نه فیلم برداری رو به نظرم 70D کنون چندان مناسب بنظر نمیرسه
    اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

كاربر همراه sarlak آواتار ها
    تشکر کرده
    1170

نقل قول نوشته اصلی توسط mpch_elec نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    با توجه به علاقه زيادي که به عکاسي دارم و تصميم گرفتم به صورت حرفه اي (دانشگاهي احتمالا البته علمي کاربردي) عکاسي رو ادامه بدم، تصميم گرفتم دوربين درکنار دوربين آنالوگم Nikon F-401x يه دوربين ديجيتال هم تهيه کنم.
    دوربين‌هاي سري D5XXX نيکون تو ذهنم بود که يکي از عکاسان قديمي :) منو منع کرد و گفت نخر!
    حالا ميخوام با افزاي بودجه تا حدود 4 ميليون تومن يه دوربين ديجيتال بخرم
    تو تحقيقات خودم به D7100 رسيدم
    ميخواستم ببينم تو اين رنج پيشنهاد بهتري دارن؟
    يا کسي تجربه کار با D7100 رو داره؟
    میدونم که دوستمون این سوال رو پرسیده بودن، من خودم نزدیک به دو هفته تحقیق کردم و الان رسیدم به D7100 و خب خوندم پاسخ‌هایی که به این دوست خوبمون داده بودین
    من خواستم مطمن بشم
    و دیدگاهم برای خرید لنز هم اینه که اول با همین 18-105 کار کنم، بعدا یک لنز فیکس (پرایم) بخرم و در کنار این موارد تجربه‌ام رو افزایش بدم و اطلاعاتم رو زیاد کنم...
    در ضمن با توجه به اینکه من میخوام عکاسی رو دنبال کنم نه فیلم برداری رو به نظرم 70D کنون چندان مناسب بنظر نمیرسه
    اگر راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم.

با این بودجه برای عکاسی بهترین انتخاب همین D7100 هست
    mpch_elec تشکر می‌کند.