صفحه 577 از 1201 نخستنخست ... 77 477 527 567 573 574 575 576 577 578 579 580 581 587 627 677 1077 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,761 تا 5,770 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    چرا کسی جواب منو نمیده !!
    با بودجه 2 میلیون می تونید در برند کنون :

EOS 650D+18-55 که میشه حدود 2 میلیون و EOS 600D+18-55 که میشه حدود 1.5 میلیون.

و در برند نیکون:

D3200+18-55 با قیمت حدودی 1.4 میلیون و D5200+18-55 با قیمت حدودی 1.9 میلیون.

شما ذکر نکردین که قصدتون از عکاسی جدی هست یا فقط تفریحی می خوایین عکاسی کنین. اگه تفریحی می خوایین D3200 بهترین دوربین در رده خودشه و اگه می خوایین عکاسی رو به شکل جدی تری دنبال کنید D5100 و D5200 مناسب خواهد بود. (البته با توجه به بودجتون)

تو برند کنون تا اونجایی که می دونم لنز 55-18 لنزی هست که تعریف چندانی ندارد بر عکس ورژن نیکونی که جزو محبوبترین لنزهای نیکون هست.

این لنز برای عکاسی منظره و طبیعت مشکلی نداره اما برای پرتره زیاد مناسب نیست و اگه فقط از چهره می خوایین عکاسی کنین صورت سوژه زیاد خوش فرم نخواهد بود چرا که بهترین فوکال برای عکاسی پرتره بین 85 هست تا 105. اون هم با لنز پرایم.

این لنز همیشه مشتری داره و نگران به فروش نرفتنش نباشید.
    Niaz و nicebluesky تشکر می‌کنند.

كاربر همراه nicebluesky آواتار ها
    تشکر کرده
    4361

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    با بودجه 2 میلیون می تونید در برند کنون :

EOS 650D+18-55 که میشه حدود 2 میلیون و EOS 600D+18-55 که میشه حدود 1.5 میلیون.

و در برند نیکون:

D3200+18-55 با قیمت حدودی 1.4 میلیون و D5200+18-55 با قیمت حدودی 1.9 میلیون.

شما ذکر نکردین که قصدتون از عکاسی جدی هست یا فقط تفریحی می خوایین عکاسی کنین. اگه تفریحی می خوایین D3200 بهترین دوربین در رده خودشه و اگه می خوایین عکاسی رو به شکل جدی تری دنبال کنید D5100 و D5200 مناسب خواهد بود. (البته با توجه به بودجتون)

تو برند کنون تا اونجایی که می دونم لنز 55-18 لنزی هست که تعریف چندانی ندارد بر عکس ورژن نیکونی که جزو محبوبترین لنزهای نیکون هست.

این لنز برای عکاسی منظره و طبیعت مشکلی نداره اما برای پرتره زیاد مناسب نیست و اگه فقط از چهره می خوایین عکاسی کنین صورت سوژه زیاد خوش فرم نخواهد بود چرا که بهترین فوکال برای عکاسی پرتره بین 85 هست تا 105. اون هم با لنز پرایم.

این لنز همیشه مشتری داره و نگران به فروش نرفتنش نباشید.
    خدا خیرت بده مؤمن... انقدر کسی جواب نمیداد احساس سرخوردگی کردم
    من تجربه عکاسی نداشتم قبلا.ولی خیلی علاقمندم بصورت جدی شروع کنم و بیشتر به منظره و پرتره علاقه دارم.اطلاعاتم از ساختمان دوربین و طرزکار و اصول اولیه و همچنین تا حدودی تکنیکهای عکاسی بعنوان کسی که تازه میخاد شروع کنه خوبه.فتوشاپ و ادیت عکس هم تقریبا بلدم
    چیزی که فعلا مدنظرمه یک d5100 با لنز18-55 و یک لنز 55-200 واسه پرتره و مناظری که نیاز به فاصله کانونی بیشتر دارن.ولی بین اینکه این دو لنز را بگیرم یا اینکه بجای ایندو یک لنز 18-105 بگیرم مردد هستم
    در مورد انتخاب برند با یک حرفه ای مشورت کردم،ایشون نیکون رو بدلیل داینامیک رنج قوی پیشنهاد کردن برای عکاسی طبیعت.تصمیم به خرید 5100 هست ایشالا.فقط روی لنزش موندم
    Niaz تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

سلام خدمت دوستان عزیز. هدف من از عکاسی عکاسی از طبیعت هست بشکل تفریحی. و کیفیت و رزولوشن بالای عکس برام خیلی مهمه. چون عکسهامو پرینت میگیرم. بودجه هم در حدود دو و نیم. دوستان خرید چه دوبینی از برند کنون و نیکون پیشنهاد میدن؟ با تشکر
    ویرایش توسط behnamb : Friday 13 December 2013 در ساعت 08:57

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

اگه فعلا بودجه لنز 105-18 رو ندارید، بله 55-18 هم گزینه خوبیه. کیفیت تصویرش تقریبا با 105-18 برابره ولی زوم کمتری خواهید داشت.&...تو برند کنون تا اونجایی که می دونم لنز 55-18 لنزی هست که تعریف چندانی ندارد بر عکس ورژن نیکونی که جزو محبوبترین لنزهای نیکون هست.

سلام دوست عزیز
    وقت بخیر
    جساراتا به موارد زیر دقت کنین دوست عزیز
    از کی تا حالا 18-55جزو بهترین و محبوبترین لنز های نیکون بودش و کیفیتش با18-105 برابر بوده؟
    والا تا اونجایی ک من اطلاع دارم و تحقیق کردم این لنز از ابتدایی ترین لنز های نیکون هستش و از کیفیت اپیتیکی معمولی ای برخورداره و عکسا آنچنان شارپ و پویا(زنده) نیستن.
    تو ورژن کنونی هم همین مسئله هستش و تفاوت چندانی با رقیب نیکونیش وجود نداره
    اما در مورد18-105اگر قیمت هم ملاک قرار بدیم و برامون مهم باشه مقدار هزینمون 18-105 یکی از مقرون بصرفه ترین و بهترین لنز های نیکون هستش و رو دوربینای این شرکت تا الان که خوب جواب داده
    امیدوارم از حرفای بنده ناراحت نشده باشین.
    حالا در جواب به دوست عزیزمون

دوست گرامی
    اگه چاپ عکس براتون مهمه و همچنین فیلمبرداری خوبی میخواین بهتره برین سراغD5200
    اما اگ براتون فیلمبرداری و چاپ با سایز های بزرگ مهم نیستش میتونین رو5100حساب کنین چون دوربین خوبیه.
    اما اگه یکم آینده نگری کنین و بخواین یه انتخابی کنین ک تا چن سال آینده بفکر ارتقا بادی نیافتین با یکم همزینه بیشتر همین 7000رو میتونین با یه لنز 18-55بخرین و موقتا ازش استفاده کنین تا بعدا یه لنز مناسب برای خودتون بگیرین
    در رابطه با لنز هم اینجا جاش نیست بحث کنیم و شما ژانرتونو نگفتین..اما خلاصه بگم اگ هدفتون عکاسی پرتره و لندسکاپ هستش 16-85یکی از بهترین لنز های نیکون هستش که قیمت روزشو ندارم اما ماه قبلدو ملیونو سیصد هزار تومان قیمتش بود که شما بعد خرید دوربین میتونین پول ردیف کنین تا این لنز فوقالعاده رو خریداری کنین.--(از مدیر عزیز عذرخواهی میکنم بابت این چن خط)
    با دوستان دیگه خط رو خط شدیم

موفق و پایدار باشید
    Canon 6D + 19-35 + 50 F/1.8 + 150 F/2.8 macro
    Instagram

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    دوست گرامی
    اگه چاپ عکس براتون مهمه و همچنین فیلمبرداری خوبی میخواین بهتره برین سراغD5200
    اما اگ براتون فیلمبرداری و چاپ با سایز های بزرگ مهم نیستش میتونین رو5100حساب کنین چون دوربین خوبیه.
    اما اگه یکم آینده نگری کنین و بخواین یه انتخابی کنین ک تا چن سال آینده بفکر ارتقا بادی نیافتین با یکم همزینه بیشتر همین 7000رو میتونین با یه لنز 18-55بخرین و موقتا ازش استفاده کنین تا بعدا یه لنز مناسب برای خودتون بگیرین
    در رابطه با لنز هم اینجا جاش نیست بحث کنیم و شما ژانرتونو نگفتین..اما خلاصه بگم اگ هدفتون عکاسی پرتره و لندسکاپ هستش 16-85یکی از بهترین لنز های نیکون هستش که قیمت روزشو ندارم اما ماه قبلدو ملیونو سیصد هزار تومان قیمتش بود که شما بعد خرید دوربین میتونین پول ردیف کنین تا این لنز فوقالعاده رو خریداری کنین.--(از مدیر عزیز عذرخواهی میکنم بابت این چن خط)
    با دوستان دیگه خط رو خط شدیم
    موفق و پایدار باشید
    فقط قیمت لنز 16-85 دو میلیون وسیصد هزار تومن!!!
    این که قیمتش با کل d7000 برابری میکنه...
    قیمت d7000 با لنز 18-105 سه و پنجاه..!

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

اصلا اینطور نیست لنز EF-S 18-55 IS کنون از لحاظ اپتیکی حتی از 18-105 نیکون بهتر عمل می کنه و نسخه STM همین لنز کیفیتی بالاتر از نسخه قبلی دارد.

لذا قابل توجه دوستانی که قرار است انتخاب DSLR از برند کنون داشته باشند با همان لنز کیت می توانند مدت ها عکاسی کرده و بر حسب نیاز در آینده لنزهایی تهیه کنند.

2.jpg

پینوشت: البته اگر همین تست را با بدنه های جدیدتر از هر دو برند انجام دهید به نتایجی مشابه میرسید در حالیکه نسخه جدید 18-55 STM انتخاب بهتر در اختیار است.
    ویرایش توسط hkhaghani : Friday 13 December 2013 در ساعت 11:10
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

تشکر کرده
    5142

سلام دوست عزیز
    وقت بخیر
    جساراتا به موارد زیر دقت کنین دوست عزیز
    از کی تا حالا 18-55جزو بهترین و محبوبترین لنز های نیکون بودش و کیفیتش با18-105 برابر بوده؟
    والا تا اونجایی ک من اطلاع دارم و تحقیق کردم این لنز از ابتدایی ترین لنز های نیکون هستش و از کیفیت اپیتیکی معمولی ای برخورداره و عکسا آنچنان شارپ و پویا(زنده) نیستن.
    تو ورژن کنونی هم همین مسئله هستش و تفاوت چندانی با رقیب نیکونیش وجود نداره
    اما در مورد18-105اگر قیمت هم ملاک قرار بدیم و برامون مهم باشه مقدار هزینمون 18-105 یکی از مقرون بصرفه ترین و بهترین لنز های نیکون هستش و رو دوربینای این شرکت تا الان که خوب جواب داده
    امیدوارم از حرفای بنده ناراحت نشده باشین.
    حالا در جواب به دوست عزیزمون
    دوست گرامی، جناب باروجی.

با سلام،

در مورد لنز 55-18 باید عرض کنم که من خودم با این لنز و روی دوربین 5100 کار کردم و کاملا از خروجی اون راضی بودم و با 105-18 خودم که مقایسه می کردم واقعا تفاوتی نمی دیدم.

چند ریویوی مختصر از سایتهای معتبر:

سایت DXO Mark:

b1.JPG

سایت photozone:

b2.JPG

b3.JPG

سایت آقای راکول:

I'd get one! It's super-sharp, and can give images as good or better than the more expensive 16-85mm and 18-200mm lenses. You lose mechanical durability, not image quality, compared to the more expensive lenses.
    که به نظر من در این مورد اغراق کرده اند.

لنز 55-18 به این دلیل محبوبه که به دلیل قیمت پایین و کیفیت تصویر خوب ارزش خرید رو برای کسایی که می خوان تازه شروع کنند رو داره. درسته کیفیت ساخت چندان خوبی نداره اما این کیفیتشه که بیشتر کاربرای آماتور رو راضی میکنه.

در مورد 85-16 که فرموده اید به شدت با نظر شما موافقم. من وقتی می خواستم دوربین بخرم نظرم بر این بود که به جای 105-18 لنز بسیار بسیار خوب 85-16 رو بخرم ولی متاسفانه نتونستم پیدا کنم و حدود دو سال با 105-18 سر کردم تا اینکه موفق شدم این لنز رو پیدا کرده و خریداری کنم. بر خلاف کسایی که می گن این لنز از نظر اپتیکی تفاوت چندانی با 105-18 نداره باید عرض کنم که اصلا همچین چیزی نیست. بنده چون چشمم به کیفیت تصویر 105-18 عادت کرده بود، از همون شات اول با 85-16 فهمیدم که کلا کلاس و رده بندی و کیفیت این لنز واقعا یه رده بالاتر از 105-18 هست و به گفته photozone بهترین لنز DX نیکون هم هست و واقعا هم همینطوره. کیفیت تصاویر این لنز به قدری مجذوب کننده هست که می تونم با قاطعیت عرض کنم که با بعضی پرایم ها برابری می کنه مخصوصا تو فوکال های 5.6 و 8 و اگه شما عکسی از این لنز در این فوکال ببینید اصلا متوجه نمی شید که با یک لنز زوم گرفته شده و خریدش رو برای کسی که بودجه اش رو داره به شدت توصیه می کنم. قیمتشم همینیه که فرموده اید.
    hkhaghani و mohammad.baruji تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط nicebluesky نمایش پست ها
    خدا خیرت بده مؤمن... انقدر کسی جواب نمیداد احساس سرخوردگی کردم
    من تجربه عکاسی نداشتم قبلا.ولی خیلی علاقمندم بصورت جدی شروع کنم و بیشتر به منظره و پرتره علاقه دارم.اطلاعاتم از ساختمان دوربین و طرزکار و اصول اولیه و همچنین تا حدودی تکنیکهای عکاسی بعنوان کسی که تازه میخاد شروع کنه خوبه.فتوشاپ و ادیت عکس هم تقریبا بلدم
    چیزی که فعلا مدنظرمه یک d5100 با لنز18-55 و یک لنز 55-200 واسه پرتره و مناظری که نیاز به فاصله کانونی بیشتر دارن.ولی بین اینکه این دو لنز را بگیرم یا اینکه بجای ایندو یک لنز 18-105 بگیرم مردد هستم
    در مورد انتخاب برند با یک حرفه ای مشورت کردم،ایشون نیکون رو بدلیل داینامیک رنج قوی پیشنهاد کردن برای عکاسی طبیعت.تصمیم به خرید 5100 هست ایشالا.فقط روی لنزش موندم

دوست عزیز با سلام.

من هر سه لنز 55-18 و 200-55 و 105- 18 روی 5100 امتحان و تست کردم و نتایج خیلی خوب بود نگرانی بابت کیفیت تصویر نخواهید داشت.

با لنز 105-18 و 200-55 می تونید هم عکاسی پرتره رو به نحو احسن انجام بدید. تنها نقطه ضعف لن 105-18ز در برابر تر کیب 55-18+200-55 نداشتن زوم بالا هست.

به نظر من 105-18 کاملا نیازهاتون رو برآورده می کنه به جز یک مورد. اون یک موردم اینه که بخوایید از حیات وحش و سوژه های خیلی دور عکاسی کنید که 105 مم لنز 105-18 جوابگو نخواهد بود.

پس در کل:

18-55 مناسب برای منظره و نه پرتره.
    55-200 مناسب برای پرتره و حیات وحش و سوژه های خیلی دور.
    18-105 مناسب برای پرتره و منظره و سوژه های نه چندان دور.

موفق باشید.
    nicebluesky و sa_mohammad_mo تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

سلام .بابت این سوال ابتدایی عذر میخام. من عکاسی رو با دوربینهای آنالوگ شروع کردم. و تاالان از دوربین های دیجیتال استفاده نکردم. آیا دوربینهای دیجیتال هم پرده شاتر دارن؟ سیستم سرعتشون چطوره؟