صفحه 611 از 1201 نخستنخست ... 111 511 561 601 607 608 609 610 611 612 613 614 615 621 661 711 1111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,101 تا 6,110 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

سلام

یکی از دوستای من می خواد یه دوربین بگیره با بودجه بین یک ملیون تا یک ملیونو پونصد تا جایی که من می دونم تازه می خواد عکاسی رو شروع کنه و به ژانر خاصی علاقه نداره و بین D5100 و D3200 و 600D مونده کدومو انتخاب کنه(با لنز کیت 18-55) .

به نظر من بین D5100 و D3200 D3200 بهتره حداقل از نظر سنسوری که بر اساس سایت DXO کمی نسبت به D5100 برتری داره و امکانت جانبیش هم که به خاطر جدیدتر بودن کمی بهتر هست،نظر شما چیه ؟

600D هم از نظر DXO از هر دوی اینا خیلی سنسور ضعیف تری داره ولی من جدیدا به این نتیجه رسیدم که نظر DXO درمورد دوربینای کنن قابل استناد نیست مخصوصا در مقایسه با برندای دیگه !

از نظر DPreview که توی فرمت Raw نیکون D3200 کمی کم نویز تره بعد D5100 بعد 600D ولی توی فرمت JPEG نیکون D5100 و کنون 600D تا حساسیت 1600 تقریبا مثل همن و توی حساسیت های بالاتر D5100 بهتره و D3200 از هر دوشون ضعیف تره و متاسفانه چون دوست من تازه کار هست فکر کنم بیشتر با همون فرمت JPEG عکاسی کنه

از نظر دینامیک رنج هم تقریبا D5100 و D3200 مثل همن و 600D از هر دوشون ضعیف تر هست .

نظر شما چیه ؟ مسلما غیر از سنسور مسائل دیگه ای هم باید بررسی کرد ولی من متاسفانه درمورد بقیه مسائل اطلاعات زیادی نداشتم !

در کل شما فکر می کنید برای کسی که تازه می خواد عکاسی رو شروع کنه کدوم یکی از اینا مناسب تره ؟ اصلا بهتر نیست یک دوربین ارزون تر بگیره(مثل D3100 یا 1100D) و بقیه پولشون خرج لوازم جانبی کنه ؟یا حتی یک لنز پرایم سریع ارزون قیمت ؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام

یکی از دوستای من می خواد یه دوربین بگیره با بودجه بین یک ملیون تا یک ملیونو پونصد تا جایی که من می دونم تازه می خواد عکاسی رو شروع کنه و به ژانر خاصی علاقه نداره و بین D5100 و D3200 و 600D مونده کدومو انتخاب کنه(با لنز کیت 18-55) .

به نظر من بین D5100 و D3200 D3200 بهتره حداقل از نظر سنسوری که بر اساس سایت DXO کمی نسبت به D5100 برتری داره و امکانت جانبیش هم که به خاطر جدیدتر بودن کمی بهتر هست،نظر شما چیه ؟

600D هم از نظر DXO از هر دوی اینا خیلی سنسور ضعیف تری داره ولی من جدیدا به این نتیجه رسیدم که نظر DXO درمورد دوربینای کنن قابل استناد نیست مخصوصا در مقایسه با برندای دیگه !

از نظر DPreview که توی فرمت Raw نیکون D3200 کمی کم نویز تره بعد D5100 بعد 600D ولی توی فرمت JPEG نیکون D5100 و کنون 600D تا حساسیت 1600 تقریبا مثل همن و توی حساسیت های بالاتر D5100 بهتره و D3200 از هر دوشون ضعیف تره و متاسفانه چون دوست من تازه کار هست فکر کنم بیشتر با همون فرمت JPEG عکاسی کنه

از نظر دینامیک رنج هم تقریبا D5100 و D3200 مثل همن و 600D از هر دوشون ضعیف تر هست .

نظر شما چیه ؟ مسلما غیر از سنسور مسائل دیگه ای هم باید بررسی کرد ولی من متاسفانه درمورد بقیه مسائل اطلاعات زیادی نداشتم !

در کل شما فکر می کنید برای کسی که تازه می خواد عکاسی رو شروع کنه کدوم یکی از اینا مناسب تره ؟ اصلا بهتر نیست یک دوربین ارزون تر بگیره(مثل D3100 یا 1100D) و بقیه پولشون خرج لوازم جانبی کنه ؟یا حتی یک لنز پرایم سریع ارزون قیمت ؟

دوست عزیز با سلام،

با بررسی هایی که خودتون انجام دادید تقریبا به یک نتیجه و جواب کلی رسیدید و میشه گفت که پاسخ سوال خودتون رو خودتون دادید. بدون شک در بین این سه گزینه بهترین گزینه برای دوست شما همون D3200 هست.

در مورد لنز چون ایشون ژانر خاصی مد نظرشون نیست پس طبعا نیازهاشون هم ناشناخته هست. بهترین گزینه لنز برای دوست شما در وهله اول 105-18 بعد 55-18 هست که با این لنزهای همه کاره علاقشون و به دنبال اون نیازهاشون رو بشناسند و در آینده اقدام به خرید لنزهای تخصصی تری بکنند و احیانا ارتقای بادی.

موفق باشید.
    SHOK53، a.g g.a و hamed.baheri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام

راستش منم همین شرایطو دارم و پس از کلی تحقیق و پرس و جو از بعضی از عکاسان و دوستان فروم ,بیشترشون منو بسمت کنون راهنمایی کردند ودلیلشونم این بود که کنون لوازم جانبی فراوان تر و ارزانتری نسبت به نیکون داره وبازار دست دوم بهتری ,هر چند نیکون در عکس و کیفیت لنز ظاهرا بهتره!
    در نهایت باید وسواس رو کنار گذاشت !
    اگه قصد ارتقای بادی و لنزو نداره برای ایشون نیکون 5100 بایه لنز خوب که دوستمون گفت رو پیشنهاد میکنم ولی اگه فکر تعویض رو بعدا ممکنه داشته باشه کنون 600D !
    a.g g.a تشکر می‌کند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر جديد amir8dada آواتار ها
    تشکر کرده
    10

سلام دوستانه عزیز 3میلیون تومان پول دارم نظر خودم بین d7000 nikon و canon 60d هست . 1 نظر شما چیه کدوم بهتره؟ 2 پیشنهاد شما چه دوربینیه؟ خیلی ممنون محتاج به کمکتونم

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط amir8dada نمایش پست ها
    سلام دوستانه عزیز 3میلیون تومان پول دارم نظر خودم بین d7000 nikon و canon 60d هست . 1 نظر شما چیه کدوم بهتره؟ 2 پیشنهاد شما چه دوربینیه؟ خیلی ممنون محتاج به کمکتونم
    دوست عزیز با سلام،

هر دو دوربین های بسیار خوبی هستند و تقریبا در یک سطح.

اگه براتون بیشتر عکاسی مهمه، اولویت با نیکون D7000 هست اما اگه بیشتر فیلمبرداری براتون مهمه اولویت با کنون 60D هست.

موفق باشید.
    amir8dada تشکر می‌کند.

كاربر جديد Amirghasemi آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirghasemi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيزم
    من ١٥٠٠ بودجه دارم واسه خريد دوربين
    خودم d5100 رو ترجيح ميدم ولي با كانون هم عكاسي كردم و واقا ارگونومي لذتبخشي داره
    ولي چند تا سوال دارم از اساتيد عزيز
    ١. D5100 دوربين قديمي اي نشده!؟
    ٢. ١١ نقطه فكوس به نسبت d5200 خيلي ضعيف تره!؟
    ٣. ميتونم جاي لنز كيت يك پرايم بگيرم!?
    * البته اگر بگيرم سعي مسكنم تا تابستان ارتقا بدم ، يا صبر كنم تا همون موقع!؟
    پيشاپيش ممنونم
    دوستان كسي نيست كه جواب منو بده!؟
    كم كم دارم به ابن نتيجه ميرسم كه من روح هستم :(

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirghasemi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزيزم
    من ١٥٠٠ بودجه دارم واسه خريد دوربين
    خودم d5100 رو ترجيح ميدم ولي با كانون هم عكاسي كردم و واقا ارگونومي لذتبخشي داره
    ولي چند تا سوال دارم از اساتيد عزيز
    ١. D5100 دوربين قديمي اي نشده!؟
    ٢. ١١ نقطه فكوس به نسبت d5200 خيلي ضعيف تره!؟
    ٣. ميتونم جاي لنز كيت يك پرايم بگيرم!?
    * البته اگر بگيرم سعي مسكنم تا تابستان ارتقا بدم ، يا صبر كنم تا همون موقع!؟
    پيشاپيش ممنونم
    1- اگه به مبنای مدل خودش حساب کنین چون d5300 اومده بله قدیمی شده.
    2- بعید میدونم برای شما خیلی فرق داشته باشه
    3- بله
    * بستگی به ژانرتون داره که چه لنزی بخواین بگیرین ( هزینه )
    C@non، SHOK53، Amirghasemi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Amirghasemi آواتار ها
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    1- اگه به مبنای مدل خودش حساب کنین چون d5300 اومده بله قدیمی شده.
    2- بعید میدونم برای شما خیلی فرق داشته باشه
    3- بله
    * بستگی به ژانرتون داره که چه لنزی بخواین بگیرین ( هزینه )
    راستش من وارد دنياي عكاسي ميخوام بشم و عكس گرفتن رو شروع كنم
    ژانري هم مد نظرم نيست چون بايد اول دوربين دستم بگيرم و كم كم بفهمم علاقم چيه
    ( مثل گيتار الكتريك كه من فكر ميكردم راك و هارد راك دوست دارم ولي بعد از شروع ديدم كه كاملا سمت بلوز و كانتري جذب شدم مجبور شدم همه چيزمو عوض كنم)
    * داداش به خاطر كمكت هم خيلي ممنونتم

كاربر آشنا HamidSHS آواتار ها
    تشکر کرده
    102

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    اگر اخيراً احساس مي كنيد عكس هايتان كيفيت سابق را ندارند احتمالاً دوربينتان نياز به كاليبره شدن دارد. دوربين‌هاي DSLR بعد از مدتي كاركرد، ممكن است سيستم هاي نورسنجي و وايت بالانسشان نياز به كاليبره مجدد پيدا كند كه بايد با نرم افزار مخصوص و دستگاه هاي كاليبراسيون كه نمايندگي ها در اختيار دارند كاليبره شوند (اين كار كاملاً نرم افزاري است و دوربين باز نمي شود). توصيه مي كنم به تعميرگاه مركزي دوربين نزد جناب قاسمي مراجعه كنيد.
    ارادت
    جناب چگینی با تشکر از پاسخ شما

آیا شارپ نبودن عکس ها هم دلیلش به همین موضوع بر می گرده ؟

آیا امکانش هست بخاطر تعداد بالای شات ( حدود 54 الی 58 هزار شات )، روی کیفیت سنسور و شارپ بودنش تاثیر گذاشته باشه ؟

اگر جواب مثبت هست ، آیا باید سنسور تعویض بشه یا اینکه این هم نیاز به تعمیر یا کالیبره شدن داره ؟

سپاس

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidSHS نمایش پست ها
    جناب چگینی با تشکر از پاسخ شما

آیا شارپ نبودن عکس ها هم دلیلش به همین موضوع بر می گرده ؟

آیا امکانش هست بخاطر تعداد بالای شات ( حدود 54 الی 58 هزار شات )، روی کیفیت سنسور و شارپ بودنش تاثیر گذاشته باشه ؟

اگر جواب مثبت هست ، آیا باید سنسور تعویض بشه یا اینکه این هم نیاز به تعمیر یا کالیبره شدن داره ؟

سپاس
    آیا علیرغم فوکوس درست و دقیق، عکس ها مانند سابق شارپ نیست؟ و آیا این مشکل با تمام لنزها وجود دارد؟ اگر فوکوس دقیق نیست (با همه لنزها) ممکن است ایراد از سیستم فوکوس دوربین باشد که به صورت نرم افزاری کالیبره می شود. معمولاً سنسور بعد از 50-60 هزار شات نباید کیفیتش را از دست بدهد (ممکن است نیاز به تمیز کردن داشته باشد یا تعداد سنسورهای سوخته اش زیاد شده باشد). به نظرم اگر برای سرویس کلی، گزارش گیری و رفع خطاهای ثبت شده در دوربین، ارتقا نرم افزارهای داخلی دوربین (منظور فریمور نیست) و تنظیم وایت بالانس، فوکوس و نورسنجی به تعمیرگاه مرکزی مراجعه کنید نتیجه خوبی بگیرید.
    یکی از دوستان که بعد از 50 هزار شات به کلی از D90 خود نا امید شده بود با مراجعه به تعمیرگاه مرکزی و سرویس کلی دوربین، به شدت راضی بود و می گفت کیفیت عکس ها مثل دوربین نو شده است. دوربین 60D من هم بعد از کالیبره شدن بسیار بهبود یافته است.
    ارادت
    HamidSHS، SHOK53، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.