صفحه 766 از 1201 نخستنخست ... 266 666 716 756 762 763 764 765 766 767 768 769 770 776 816 866 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,651 تا 7,660 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Bahar.A نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    من عضو جدید این سایت هستم و میخوام عکاسی رو به صورت حرفه ای شروع کنم. دوربینی که تا الان استفاده میکردم canon G12 بوده الان تصمیم دارم یک دوربین SLR بگیرم. مدلی که مد نظر خودمه Nikon D5200+18-105R هست. میخواستم نظر دوستان باتجربه و صاحب نظر رو بدونم.
    ممنون
    انتخاب خوبی است.
    msh2200 و Bahar.A تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

ممنون از پاسختون. بین D5200 و D3300 کدوم انتختب بهتریه؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    58

سلام به همه دوستان
    من عضو جدید این سایت هستم و میخوام عکاسی رو به صورت حرفه ای شروع کنم. دوربینی که تا الان استفاده میکردم canon G12 بوده الان تصمیم دارم یک دوربین SLR بگیرم. مدلی که مد نظر خودمه Nikon D5200+18-105 VR هست. میخواستم نظر دوستان باتجربه و صاحب نظر رو بدونم.
    ممنون
    سلام
    به فروم خوش آمدید.
    البته من خودم هم تازه وارد هستم و در حدّی نیستم که بخواهم نظر بدهم ،
    انتخاب خوبی است، البته باید دید که در چه ژانری یا برای چه کاری مد نظرتان است که میخواهید استفاده کنید ؟
    از اطلاعاتی که از همین دوستان در این فروم و چند دوست دیگر کسب کرده ام ، این گونه متوجه شدم که هر دوربینی برای کارایی خاص خودش بهترین دوربین میباشد و شاید در ضمینه های دیگر به خوبی جواب ندهد. برای همین اگر بهترین خروجی را میخواهید سعی کنید دوربینی برای همان ژانر را انتخاب کنید.
    Bahar.A تشکر می‌کند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

با سلام و خوشامد گویی!
    سری 5xxxانتخاب بهتری هست با همون کیت که فرمودید شروع کنید تا بعد از شناخت بیشتر دوربین و عکاسی , لنزهای اختصاصی تری بسته به نوع ژانر مورد علاقه تهیه بفرمایید!
    یاحق!
    msh2200 و Bahar.A تشکر می‌کنند.
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

سلام به همه دوستان
    من عضو جدید این سایت هستم و میخوام عکاسی رو به صورت حرفه ای شروع کنم. دوربینی که تا الان استفاده میکردم canon G12 بوده الان تصمیم دارم یک دوربین SLR بگیرم. مدلی که مد نظر خودمه Nikon D5200+18-105 VR هست. میخواستم نظر دوستان باتجربه و صاحب نظر رو بدونم.
    ممنون
    D5200 بهتر از D3300 هست و لنزی هم که مد نظر دارید یکی از بهترین لنزهای کیتی هست که در چندین سال اخیر تولید شده

برای شروع انتخاب خیلی خوبی هست که به خیلی از دوستانم پیشنهاد دادم
    msh2200، SHOK53 و Bahar.A تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidsameie نمایش پست ها
    البته عرض کردم که اون لنز لنز کیته. برا واید شات لنز‌ روکینون 14mm f/2.8 به قیمتش خیلی خوبه. آخه بحث اینه که من به دوربین نگاه بلند مدت دارم. چون عکاسی نجومی فقط واید شات نیست. عکسهای اعماق آسمان رو معمولا با ایزوهای بالا میگیرن . این وسط فقط بحث قیمت بود و اینکه کسایی که با ۶۱۰ کار کردن از تجربه شخصیشون بگن.
    کلا در حوزه عکاسی نجومی اکثر افرادی که من باهاشون کار کردم از کنون استفاده می کنند چون در عکاسی نجومی ما بجای داینامیک رنج بالا نیاز به ثبت جزئیات با افت کیفیت کم دارید و البته با توجه به اینکه حتی هنگام استفاده در عکاسی اجرام اعماق آسمان هم بهتره از حساسیت های متوسط به بالا استفاده شود (دلیل این بحث هم خواستید می توانید در بخش عکاسی نجومی مطرح بفرمایید) باز هم پیشنهاد بنده همون دوربین کنون است.
    البته یک راه بهتر هم این هست که نیکون را تهیه کنید و برای نجوم هم یک دوربین 60Da بگیرید که تمام نیازهای نجومی شما را پوشش دهد و یا یک دوربین کارکرده مثل 40D تهیه کنیدو بدید براتون مدیفای کنند تا برای عکاسی نجومی بصورت تخصصی استفاده شود.
    کلا ببینید کدام ژانر براتون بیشتر کاربردیه منظره یا نجوم؟
    بعد تصمیم نهایی را بگیرید
    این وسط فقط بحث قیمت بود و اینکه کسایی که با ۶۱۰ کار کردن از تجربه شخصیشون بگن.
    من تجربه شخصی با نیکون برای نجوم ندارم ولی با اکثر کنون های بازار کار نجومی یا انجام دادم و یا دوستان در اختیار دارند و خروجی را دیدم!
    ارادتمند.

پ ن: خاطرم هست زمانی بحث مفصلی در خصوص کثیف شدن سنسور دوربین های سری D6XX مطرح بود که ظاهرا اثر روغن روی سنسور بود! و مشکل از دوربین بود
    البته بنده در آن مقطع خیلی پیگیر موضوع نبودم ولی با یک سرچ ممکنه چیزهایی پیدا کنید. و بنظرم مطمئن بشوید این مشکل حداقل در مدل مورد نظر شما موجود نباشه.
    SHOK53، ata_m3 و Omidsameie تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان عزیز
    من میخوام شروع به کار عکاسی کنم و از معمولی به سمت حرفه ای برم... ،نا گفته نماند که الان عکاسی تقریبا خوبه (ایده و روش) با موبایل بیشتر عکس میگرم گاهی هم دوربین خانگی ... ،فتوشاپ تسلط دارم و بیشتر زمان بر روی عکسام کار میکنم خوبم میشن...
    اول میخواستم دوربین حرفه ای(+1.500) بگیرم اما با مشاور های که انجام دادم و وبگردی تصمیم گرفتم یه دوربین متوسط بگیرم و شروع کنم
    چند تا پیدا کردم اما هنوز نتوانستم تصمیم بگیرم کدام بهتر هست...
    ممنون میشم دوستان معرفی کنن که فقط برای خرید دوربین(فقط دوربین) تا قیمت 900 تومان چی مناسب هست برای یادگیری و حرکت از عکاسی معمولی به حرفه ای(البته زیاد هم معمولی نیست)
    میخوام عکسی خوبی داشته باشه ،اما فیلم برداریش در حد متوسط باشه که بشه کلیپ های متوسط تهیه کرد(تهیه فیلم و بعد هم افکت بزارم روشون یا مثلا اهسته کنم...) ،بیشتر میخوام عکاسیش خوب باشه ....
    ممنون میشم دوستان معرفی کنن تا وارد کسب و کار تازه عکاسی بشویم و اینکه دوستانی که در این زمینه تجربه دارن(عکاسی) ممنون میشم راه نمایی کنند درآمد به چه صورت هست...

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط ΛmłЯФ نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من میخوام شروع به کار عکاسی کنم و از معمولی به سمت حرفه ای برم... ،نا گفته نماند که الان عکاسی تقریبا خوبه (ایده و روش) با موبایل بیشتر عکس میگرم گاهی هم دوربین خانگی ... ،فتوشاپ تسلط دارم و بیشتر زمان بر روی عکسام کار میکنم خوبم میشن...
    اول میخواستم دوربین حرفه ای(+1.500) بگیرم اما با مشاور های که انجام دادم و وبگردی تصمیم گرفتم یه دوربین متوسط بگیرم و شروع کنم
    چند تا پیدا کردم اما هنوز نتوانستم تصمیم بگیرم کدام بهتر هست...
    ممنون میشم دوستان معرفی کنن که فقط برای خرید دوربین(فقط دوربین) تا قیمت 900 تومان چی مناسب هست برای یادگیری و حرکت از عکاسی معمولی به حرفه ای(البته زیاد هم معمولی نیست)
    میخوام عکسی خوبی داشته باشه ،اما فیلم برداریش در حد متوسط باشه که بشه کلیپ های متوسط تهیه کرد(تهیه فیلم و بعد هم افکت بزارم روشون یا مثلا اهسته کنم...) ،بیشتر میخوام عکاسیش خوب باشه ....
    ممنون میشم دوستان معرفی کنن تا وارد کسب و کار تازه عکاسی بشویم و اینکه دوستانی که در این زمینه تجربه دارن(عکاسی) ممنون میشم راه نمایی کنند درآمد به چه صورت هست...
    درود
    اول ببینید واقعا علاقه به عکاسی شما به قدری هست که حداقل سالی حدود 1 تا 2 میلیون حاضر باشید براش هزینه کنید؟
    اگر اینطور هست به فکر DSLR باشید و اگر نه بنظر بنده شاید برای شما SLR Like و یا Mirror Less ها بهتر باشند!
    با این حال برای این رنج قیمت باید به فکر کنون های سری 1XXXD مثل 1100D و یا D3XXX مثل D3100 باشید و این بین (بدون در نظر گرفتن اختلاف قیمت) بنظر بنده نیکون D3100 بهتره!
    ارادتمند
    SHOK53 و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اول ببینید واقعا علاقه به عکاسی شما به قدری هست که حداقل سالی حدود 1 تا 2 میلیون حاضر باشید براش هزینه کنید؟
    اگر اینطور هست به فکر DSLR باشید و اگر نه بنظر بنده شاید برای شما SLR Like و یا Mirror Less ها بهتر باشند!
    با این حال برای این رنج قیمت باید به فکر کنون های سری 1XXXD مثل 1100D و یا D3XXX مثل D3100 باشید و این بین (بدون در نظر گرفتن اختلاف قیمت) بنظر بنده نیکون D3100 بهتره!
    ارادتمند
    تشکر از پاسخ..
    هزینه چرا؟! 1 تا 2 میلیون برای چی هست !!
    من دقیق فرق بین این مدل هارو نمیدانم ,علاقه که کلا عکس زیاد میگرم :دی ,اما عکس حرفه ای حالا از شخص یا منظره هم میگرم بیشترم با موبایل هست ,با دوربین هم کار کردم اونم خوبه اما بیشتر موبایل... ,مقاله های زیای هم خواندم الان میخوام باز شروع کنم خواندن بیشتر و تمرین (تا حدودی هم شروع کردم) ,که اول یاد بگیرم بدونه ادیت با خوده دوربین و تنظیماتش خوب بگیرم و بعد هم برم سمت ادیت ... ,من شغلم طراحی و ای تی هست ,راضی هم هستم اما بخاطر اینکه دانشجو ام و کمتر وقت میکنم برسم ,میخوام برم سمت عکاسی و یوایش یوایش از ای تی فاصله بگیرم .... ,درآمدش هم دوستان دارن میگن اگر مشتری باشه خوبه
    من از نظر جا و... (مکان های مختلف برای عکاسی) و همین طور ایده این چیزا مشکلی ندارم ,از نظر هزینه یا همان سرمایه هم اوکی هست مشکلی نیست اما با صحبت های که که با کسانی که در این ضمینه هستن صحبت کردم گفتن خیلی برات بهتره اگر یه دوربین متوسط مثلا تا 700 تومان بگیری و شروع کنی یواش یواش بری بالا خیلی بهتره ,خودم نظرم اینکه گام به گام برم بالا و در این مدت که دارم تمرین میکنم یواش یواش برم لوازمشو جمع اوری کنم
    مشتری هم شرکت,فروشگاه و مزون های مختلفی دارم که عکاس بخوان ....
    اما با این حال باز گفتم خودم تا 900 تومان باشه بهتره ,اینا من نگاه کردم خوبن ولی تا 1 تومان هستن که اونم زیاد مشکی نیست ولی کمتر باشه بهتره چون دارم لوازم دیگه ای هم میگرم براش(لوازم اتلیه کوچک و قابل حمل + دکور)
    دوستان دیگه پیشنهاد دیگه ای ندارن؟
    کسانی که در این ضمینه کار میکنن ممنون میشم اطلاع بدن که از نظر قیمت چه طوری هست

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ΛmłЯФ نمایش پست ها
    تشکر از پاسخ..
    هزینه چرا؟! 1 تا 2 میلیون برای چی هست !!
    من دقیق فرق بین این مدل هارو نمیدانم ,علاقه که کلا عکس زیاد میگرم :دی ,اما عکس حرفه ای حالا از شخص یا منظره هم میگرم بیشترم با موبایل هست ,با دوربین هم کار کردم اونم خوبه اما بیشتر موبایل... ,مقاله های زیای هم خواندم الان میخوام باز شروع کنم خواندن بیشتر و تمرین (تا حدودی هم شروع کردم) ,که اول یاد بگیرم بدونه ادیت با خوده دوربین و تنظیماتش خوب بگیرم و بعد هم برم سمت ادیت ... ,من شغلم طراحی و ای تی هست ,راضی هم هستم اما بخاطر اینکه دانشجو ام و کمتر وقت میکنم برسم ,میخوام برم سمت عکاسی و یوایش یوایش از ای تی فاصله بگیرم .... ,درآمدش هم دوستان دارن میگن اگر مشتری باشه خوبه
    من از نظر جا و... (مکان های مختلف برای عکاسی) و همین طور ایده این چیزا مشکلی ندارم ,از نظر هزینه یا همان سرمایه هم اوکی هست مشکلی نیست اما با صحبت های که که با کسانی که در این ضمینه هستن صحبت کردم گفتن خیلی برات بهتره اگر یه دوربین متوسط مثلا تا 700 تومان بگیری و شروع کنی یواش یواش بری بالا خیلی بهتره ,خودم نظرم اینکه گام به گام برم بالا و در این مدت که دارم تمرین میکنم یواش یواش برم لوازمشو جمع اوری کنم
    مشتری هم شرکت,فروشگاه و مزون های مختلفی دارم که عکاس بخوان ....
    اما با این حال باز گفتم خودم تا 900 تومان باشه بهتره ,اینا من نگاه کردم خوبن ولی تا 1 تومان هستن که اونم زیاد مشکی نیست ولی کمتر باشه بهتره چون دارم لوازم دیگه ای هم میگرم براش(لوازم اتلیه کوچک و قابل حمل + دکور)
    دوستان دیگه پیشنهاد دیگه ای ندارن؟
    کسانی که در این ضمینه کار میکنن ممنون میشم اطلاع بدن که از نظر قیمت چه طوری هست
    دوست عزیز بهترین و مناسب ترین دوربین برای شما dslr های رده پایین می باشند. با این دوربینها هم می تونید تنظیمات رو در کمترین زمان ممکن اعمال کنید و با توجه به اینکه تجربه عکاسی دارید کار با این دوربینها براتون مشکلی ایجاد نخواهد کرد، ضمنا بهترین کیفیت رو هم با توجه به لنز خواهید گرفت. در این رده از دوربینها، دوربینهای نیکون بهتر از کنون هستند.
    پیشنهاد من هم nikon D3100 با لنز 105-18 هست.
    msh2200 و SHOK53 تشکر می‌کنند.