صفحه 765 از 1201 نخستنخست ... 265 665 715 755 761 762 763 764 765 766 767 768 769 775 815 865 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,641 تا 7,650 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsa نمایش پست ها
    سلام.
    کدوم دوربین رو برای عکاسی بهم پیشنهاد میدید «ترجیحا ژانر پرتره در فضای باز»
    nikon d3300 + 18-55 vrII
    Canon EOS 700D / Rebel T5i Kit 18-55mm IS STM
    لطفا دوستانی که تجربه و اطلاعات کافی از این دو دوربین رو دارن راهنماییم کنن کدوم بهتره
    مرسی از همتون
    دوست گرامی ژانر عکاسی رو لنز تعیین می کنه. این دو دوربین در یک سطح نیستند و دوربین کنون بهتر هست.

در مجموع با توجه به لنز و کیفیت خوب آن و همچنین فوکال بهتر برای پرتره روی سنسور کراپدار و همچنین بهتر بودن بدنه 700D، بنده 700D کنون رو پیشنهاد میدم با لتز 55-18.

موفق باشید.
    msh2200، SHOK53، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsa نمایش پست ها
    سلام.
    کدوم دوربین رو برای عکاسی بهم پیشنهاد میدید «ترجیحا ژانر پرتره در فضای باز»
    nikon d3300 + 18-55 vrII
    Canon EOS 700D / Rebel T5i Kit 18-55mm IS STM
    لطفا دوستانی که تجربه و اطلاعات کافی از این دو دوربین رو دارن راهنماییم کنن کدوم بهتره
    مرسی از همتون
    برای پرتره در فضای باز به عمق میدان کم نیاز دارید تا پس زمینه محو شود بنابر این به لنز با اپرچر باز و فاصله کانونی تله احتیاج دارید. لنز 18-55 برای این کار مناسب نیست.
    SHOK53، ata_m3، omid_avril و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Omidsameie آواتار ها
    تشکر کرده
    19

سلام به دوستان. برای عکاسی نجومی و لنداسکیپ بین دو دوربین Nikon D610 و Canon 6D کدوم رو مناسبتر میدونین؟ کنون نویز کمتری در ایزو های بالا تولید میکنه و نکته دیگه ای هم که هست اینه که لنز بهتری در کیت مورد نظر‌من ارائه میشه، از اونطرف نیکون هم ارزونتره و هم اینکه دینامیک رینج بهتری داره. من خودم به شخصه اگه بحث مالیش نبود کنون میخریدم اما به نظر شما اختلاف کیفیت در عکاسی نجومی اینقد هست که نزدیک ۶۰۰$ بیشتر هزینه کنم؟(البته با لنز ۲۴-۱۰۵ سری ال که رو کیت کنون ارائه میشه) دو لنز رو کیت نیکون هست: 18-55 f/3.5 و 55-200 f/4-5.6. خیلی درهم برهم شد. شرمنده.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Omidsameie نمایش پست ها
    سلام به دوستان. برای عکاسی نجومی و لنداسکیپ بین دو دوربین Nikon D610 و Canon 6D کدوم رو مناسبتر میدونین؟ کنون نویز کمتری در ایزو های بالا تولید میکنه و نکته دیگه ای هم که هست اینه که لنز بهتری در کیت مورد نظر‌من ارائه میشه، از اونطرف نیکون هم ارزونتره و هم اینکه دینامیک رینج بهتری داره. من خودم به شخصه اگه بحث مالیش نبود کنون میخریدم اما به نظر شما اختلاف کیفیت در عکاسی نجومی اینقد هست که نزدیک ۶۰۰$ بیشتر هزینه کنم؟(البته با لنز ۲۴-۱۰۵ سری ال که رو کیت کنون ارائه میشه) دو لنز رو کیت نیکون هست: 18-55 f/3.5 و 55-200 f/4-5.6. خیلی درهم برهم شد. شرمنده.
    درود
    برای کار نجومی شاید مهمترین عامل لنز باشه که می تواند به استفاده از ISO های پایین تر در دوربین کمک شایانی بکنه!
    اما فرای بحث لنز، در خصوص انتخاب بین این دو دوربین بنده برای نجوم کنون را ترجیح می دهم و اگر کارتون خیلی جدی نیست می توانید به فکر سری های کراپ باشید!
    بنظر بنده اختلاف دو دوربین مورد نظر شما در ایزو بالا به قدری هست که جایی برای هزینه کمتر قرار نده! در ضمن لنزهایی که برای نیکون معرفی کردید مطمئن هستید برای 610 ارائه می شه؟
    بنظر میاد این لنزها لنزهای دوربین های کراپ باشند؟!
    برای کار نجوم هم لنزی مثل 105-24 بدردتون نمی خوره چون F نسبتا بالایی داره!
    باید به فکر لنزهای با دیافراگم باز مثل F/2.8 باشید !
    ارادتمند
    SHOK53، ata_m3، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد Omidsameie آواتار ها
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    برای کار نجومی شاید مهمترین عامل لنز باشه که می تواند به استفاده از ISO های پایین تر در دوربین کمک شایانی بکنه!
    اما فرای بحث لنز، در خصوص انتخاب بین این دو دوربین بنده برای نجوم کنون را ترجیح می دهم و اگر کارتون خیلی جدی نیست می توانید به فکر سری های کراپ باشید!
    بنظر بنده اختلاف دو دوربین مورد نظر شما در ایزو بالا به قدری هست که جایی برای هزینه کمتر قرار نده! در ضمن لنزهایی که برای نیکون معرفی کردید مطمئن هستید برای 610 ارائه می شه؟
    بنظر میاد این لنزها لنزهای دوربین های کراپ باشند؟!
    برای کار نجوم هم لنزی مثل 105-24 بدردتون نمی خوره چون F نسبتا بالایی داره!
    باید به فکر لنزهای با دیافراگم باز مثل F/2.8 باشید !
    ارادتمند
    البته عرض کردم که اون لنز لنز کیته. برا واید شات لنز‌ روکینون 14mm f/2.8 به قیمتش خیلی خوبه. آخه بحث اینه که من به دوربین نگاه بلند مدت دارم. چون عکاسی نجومی فقط واید شات نیست. عکسهای اعماق آسمان رو معمولا با ایزوهای بالا میگیرن . این وسط فقط بحث قیمت بود و اینکه کسایی که با ۶۱۰ کار کردن از تجربه شخصیشون بگن.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اگر در خارج از کشور هستید فکر میکنم دوربین کنون را بتوانید با قیمت کمتری از نیکون d610 تهیه کنید. برای مثال آدوراما در حال حاضر بدنه 6D را با پرینتر مجانی و ریبیت دوگانه حدود$1250 می فروشد. با 500$ بیشتر می توانید کیت همراه با لنز آن را تهیه کنید.
    Omidsameie تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

درود،

دوست عزیز به نظرم برای کاربری شما اختلاف 600$ اونقدری نیست که یک دوربین رو بر دیگری ترجیح بدید. مطمئنا هر دو دوربینهای بسیار خوبی هستند و مطمئن باشید از خرید هیچ کدام پشیمان نخواهید شد و نتیجه لازم رو می گیرید. شما اگه به فکر تهیه یه لنز اولترا واید با دیافراگم پایین مثل 2.8 باشید، عملا نیاز آنچنانی به بالا بردن ایزو نخواهید داشت چون هم سنسورتون، سنسور فول فریمه و رفتار این سنسور ها در قبال نویز بهتر از کراپدار هاست.

در ضمن لنزهایی که نام برده اید برای کراپدار هستند و بعید می دونم برای D610 دو لنز کیت کراپدار عرضه شود!!!!
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    اگر در خارج از کشور هستید فکر میکنم دوربین کنون را بتوانید با قیمت کمتری از نیکون d610 تهیه کنید. برای مثال آدوراما در حال حاضر بدنه 6D را با پرینتر مجانی و ریبیت دوگانه حدود$1250 می فروشد. با 500$ بیشتر می توانید کیت همراه با لنز آن را تهیه کنید.
    برخی از دوستان در این مورد پرسش داشتند. چون بحث راهنمایی برای خرید است فکر می کنم روشهای خرید هم چندان دور از موضوع نباشد و یک توضیح مختصری در مورد این نوع فروشهای ویژه می دهم. چون مطمین نیستم ارسال لینک های مربوط اینجا مناسب باشد لینکی ارسال نمی کنم.
    کنون مدتی است که کنترل زیادی بر روی حداقل قیمت محصولاتش دارد که دست فروشندگان رسمیش را برای فروشهای فوق العاده می بندد. از "جمعه سیاه" اخیر در آمریکا شاهد فروشهای وِِِیژه ای بودیم که در زمانی کوتاه (به صورت flash sale) یک پرینتر مجانی به شما می دادند و تخفیف پرینتر را هم برای شما با تخفیف دوربین جمع می کردند. در این صورت با پر کردن فرم mail in rebate مثلا به جای 350$ مصوب کنون شما 650$ روی 6D تخفیف می گرفتید و مقداری هدیه مجانی. فروش ویژه ای هم که در ارسال قبل اشاره کردم از این نوع بود.

چند آفتاپیک:
    -خود من آنجا نیستم و صلاح نمیدانم پروسه mail in rebate را به آشنایی محول کنم.
    - یک فروشنده غیر رسمی "gray market" کنون 5d را به قیمت 2150$ برای فروش گذاشته است! حراج های اینچنینی در بازارهای رسمی و غیر رسمی می تواند نشانه ای از پایان عمر نسل فعلی فول فریمهای کنون باشد.

كاربر همراه Moeen Salehi آواتار ها
    تشکر کرده
    378

دوست عزیز اگر برای لندسکیپ های در شب میخواید نیکون بهتون کیفیت بهتری خواهد داد. اما اگر در بلند مدت به فکر عکاسی عمق اسمان هم هستید اکثرا از ۶دی استفاده می کنند.
    ولی در مجموع شما اونقدر تفاوت کیفیت بین این دو دوربین برای این کارهای خاص احساس نخواهید کرد. ضمنا دو لنزی که برای نیکون نام بردید لنزهای کراپ هستند و تاجایی که من دیدم کیتف ۶۱۰ با ۲۴-۸۵ اف۲.۸-۴ هست.
    حال اگر لندسکیپ در روز هم مدنظرتون هست نیکون رو انتخاب کنید در مجموع بهتر خواهد بود.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام به همه دوستان
    من عضو جدید این سایت هستم و میخوام عکاسی رو به صورت حرفه ای شروع کنم. دوربینی که تا الان استفاده میکردم canon G12 بوده الان تصمیم دارم یک دوربین SLR بگیرم. مدلی که مد نظر خودمه Nikon D5200+18-105 VR هست. میخواستم نظر دوستان باتجربه و صاحب نظر رو بدونم.
    ممنون