صفحه 769 از 1201 نخستنخست ... 269 669 719 759 765 766 767 768 769 770 771 772 773 779 819 869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,681 تا 7,690 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها

برای 7100 لنزهای خوب و با کیفیت همراه با قیمتی مناسب میتونید تهیه کنید ولی اگه بخواین یه فول فریم بگیرید و ست لنز کاملی هم داشته باشید حداقل 15 تومان پول لنزهایتان می شود و بدنه هم بستگی به انتخاب شما دارد ، لنزهای پیشنهادی من 14-24 ، 24-70، 70-200 با گشودلی دیافراگم 2.8 همگی برند نایکن البته اگر فکر عکاسی ماکرو و حیات وحش را نداشته باشید این ستی که عرض کردم همه نیازهای شما را برطرف خواهد کرد ، بدنه های فول فریم همگی عالی هستند ولی اگه دنبال مسلسل می گردید D4s وگرنه با D810 هم کارتان به بهترین نحو راه خواهد افتاد ، ضمنا فکر ست فیلتر رودنشتوک نیز باشید چرا که برای لنزهای فوق فیلتر غیر از اون جفا به لنزه همچنین کیف 1 میلیونی سه پایه سری جدید مانفرتو 550 کربنی رو هم از قلم نندازید فلش 810 هم که جزو واجبات است ...
    شاد و موفق باشید
    سلام ملت

داداش اینطور که شما راهنمایی کردی من بودم میومدم مشهد دست به دامان امام رضا می شدم. وام 3 هزار میلیاردی ای چیزی نصیب کنه بریم پیش آقای خاوریه بنزیه لامبورگینیه چیه همون.
    این توصیه های کلاسیک که واسه بی پولا نیست - واسه 2 دستدست : عکاس نماها - عکاسان واقعی

------
    amin_zallaghi جان
    همونطور که دوست عزیزمون جناب شهبازی و JPL1 گفتند ، خوب فول فریم بهتر است و بر منکرش 2 صد درود دوستانه
    و اینکه بودجه شما محدود هست و نمی تونید وارد محدوده طرح ترافیک بشید
    و اینکه حالا مگه چقـــــــــدر تفاوت DR بین 60D و D7100 هست
    و اینکه باید لنز هم برای این تغییر برند کراپدار تعویض شود
    و اینکه عقل سالم میگه لنزو بچسب بدنه رو بعدا عوض می کنی.......
    این قضیه 2 را داره

شما باید تصمیم آناکوندا (همون کبرای خودمون) بگیرید یا فول فریم یا خیر؟
    اگر خیر که پول زبان بسته را بدهید بابت یک لنز ناقابل چند میلیونی یا چهارشنبه سوری اصلا آتیشش بزنید . این از این

اگر هم بله که انشاالله مبارک است و مارا هم دعوت کنید یک فول فریم با یک لنز معمولی حالا 24-85 هم اگر نشد که امیدواریم بشـــــــــــود
    با یک لنر 35 هم می شود سر کرد.
    تا بعدا یک لنز دیگر بگیرید
    پیشنهاد بنده هم همان فول فریم بدون لنر حتی شده اگر می باشد.

و من الله فول فریم

-------------
    ببخشید بابت کمی شوخی

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دقیقاً مسئله همین است !
    خریدن فول فریم یه طرف قضیه است و خرید لنزی که تمام قابلیت های ف.ف رو در اختیار بزاره یه طرف دیگه
    با پول 24-70 میتونم هم 7100 بخرم، هم لنز هم فلاش هم ...
    ولی خب بودجه محدوده ( در حد 6 تومن ) و سطح انتظارات نامحدود !

جناب شهبازی، با این بودجه ذکر شده ما، اگر بتونم ( یا بخواهم ) فول فریمی مناسب همچون 610 بگیرم فقط 1500 باقی میمونه، اونوقت با این پول چه لنزی میتونم تهیه کنم ؟
    همانطور که دوستان اشاره کردن با لنزکیت ۲۴_۸۵ قابل تهیه است
    همه دوستان کاملا مطلع هستن و گوش به گوش این موضوع پیچیده که لنز بهتر روی بدنه ارزانتر خروجی بهتری دارد و من هم منکر این موضوع نیستم اما در واقع جنس تصویری در یک دوربین فول فریم بدست می آید کاملا متفاوت است با یک دوربین کراپدار!
    من هم مدتی پیش بین دو راهی بودم که شما هستید و فول فریم را انتخاب کردم ، در حال حاضر فوکال واید خوبی ندارم و از ۱۸_۵۵ در فوکال ۲۴ میلیمتر استفاده میکنم که روی فول فریم کادر کامل میدهد ، حتی ۱۸_۵۵ که ارزانترین لنز است خروجی بسیار شارپ و قابل قبولی روی فول فریم ارائه میکند! تا جایی که این خروجی باعث تعجب دوستانم شده.
    با یک فول فریم و لنز کیت شروع کنید انشاالله در آینده یکی دو لنز مناسب هم تهیه کنید البته این نظر شخصی من هستش.
    موفق باشید
    Fereidoon، Viper، SHOK53 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه drmottaghizade آواتار ها
    تشکر کرده
    236

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    همانطور که دوستان اشاره کردن با لنزکیت ۲۴_۸۵ قابل تهیه است
    همه دوستان کاملا مطلع هستن و گوش به گوش این موضوع پیچیده که لنز بهتر روی بدنه ارزانتر خروجی بهتری دارد و من هم منکر این موضوع نیستم اما در واقع جنس تصویری در یک دوربین فول فریم بدست می آید کاملا متفاوت است با یک دوربین کراپدار!
    من هم مدتی پیش بین دو راهی بودم که شما هستید و فول فریم را انتخاب کردم ، در حال حاضر فوکال واید خوبی ندارم و از ۱۸_۵۵ در فوکال ۲۴ میلیمتر استفاده میکنم که روی فول فریم کادر کامل میدهد ، حتی ۱۸_۵۵ که ارزانترین لنز است خروجی بسیار شارپ و قابل قبولی روی فول فریم ارائه میکند! تا جایی که این خروجی باعث تعجب دوستانم شده.
    با یک فول فریم و لنز کیت شروع کنید انشاالله در آینده یکی دو لنز مناسب هم تهیه کنید البته این نظر شخصی من هستش.
    موفق باشید
    ببخشید کدوم دوربین فول فریمی لنز18-55میخوره؟یاکدوم 18-55 ایی به فول فریم ها میخوره؟
    7d-15-85mm/50mm f/1.8

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    ببخشید کدوم دوربین فول فریمی لنز18-55میخوره؟یاکدوم 18-55 ایی به فول فریم ها میخوره؟
    18-55 کراپدار های نیکون با فول فریم سازگار هست (از لحاظ اتصال)
    منتهی محیط پوششی وایدتر هست.

گرچه کاری هست که قابل توصیه نیست ولی صرفا برای تست موردی ندارد.
    رو به دوستانی که 55-18 رو لنزه بی ارزشی میدانند برای چندمین بار ، "لنز بدی نیست!"

در کل خواهشنا یک هزینه ی زیادی رو صرفا برای برای داشتن یک بدنه ی"فول فریم" متحمل نشید که بعد از خرید بی دست و پا بمانید.
    آنقدری که لنز های متنوع به کار شما خواهد آمد ، یک استاپ عملکرد نویزی بهتر و حدودا 1/3 تا 2/3 عمق میدان کمتر به کارتان نخواهد آمد.
    به خصوص زمانی که دو بدنه ی D610 و D7100 از لحاظ طراحی و Layout ِکلی تفاوتی زمین تا آسمان ندارند.

كاربر آشنا rayanita آواتار ها
    تشکر کرده
    30

بچه ها سوال خیلی مهم دارم
    بادی 600d .....1 500 000
    بادی 60d .... 3 000 000
    سوال اولم:با هر دو دوربین با تمام ویژگی های یکسان حتی لنز یکسان،شات میزنیم.تو خروجی شات ها چقدر تفاوت احساس میشه؟آیا آنقدر هست که 1500000 بیشتر هزینه کنیم؟
    سوال دوم:این جمله چقدر صحیحه؟(بیشتر از بادی روی لنز هزینه کنید!)کلا ی توضیح راجع به این جمله میخواستم

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط drmottaghizade نمایش پست ها
    لنزهای نیکون همگی دارای مانت مشترک هستن برای همین دوربینهای فول فریم جدیدنیکون دارای کراپ مدهستن که به کاربر اجازه میدهد با رزولوشن کمتر از لنزهای کراپدار استفاده کند اما خوشبختانه ۱۸_۵۵ در فوکال ۲۴ کادر کامل فول فریم میدهد و نیازی به استفاده از کراپ مد در این فوکال نیست
    در این صورت یک لنز ۲۴ میلیمتر فول فریم خواهیم داشت :) که نمونه عکس آنرا در تاپیک منظره میتوانید مشاهده کنید ، پست ۴۵۹۲
    Nima Sadigh، D.Daneshmand، ata_m3 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دقیقاً مسئله همین است !
    خریدن فول فریم یه طرف قضیه است و خرید لنزی که تمام قابلیت های ف.ف رو در اختیار بزاره یه طرف دیگه
    با پول 24-70 میتونم هم 7100 بخرم، هم لنز هم فلاش هم ...
    ولی خب بودجه محدوده ( در حد 6 تومن ) و سطح انتظارات نامحدود !

جناب شهبازی، با این بودجه ذکر شده ما، اگر بتونم ( یا بخواهم ) فول فریمی مناسب همچون 610 بگیرم فقط 1500 باقی میمونه، اونوقت با این پول چه لنزی میتونم تهیه کنم ؟
    امین عزیز،

نظر تمامی اساتید محترم. به نظر من D7100 با لنز 85-16 بگیرید پشیمون نخواهید شد. این لنز بسیاری از نیازهاتون رو پوشش میده از منظره تا پرتره با بهترین شارپنس. در کنارش می تونید 50mm f/1.8G رو هم به عنوان لنز بهتر برای پرتره و تا حدودی عکاسی خیابانی با دیافراگم باز و بوکه بهتر یا یه فلاش، یا بقیه ملزومات رو تهیه کنید.

در صورت تهیه فول فریم لنز 85-24 رو به هیچ عنوان توصیه نمی کنم و حداقل لنزی که به عنوان یه لنز کیت برای فول فریم قابل پیشنهاد هست 120-24 با قیمت 3.400 هست.

به نظرم در شرایط فعلی با خرید فول فریم چیزی عایدتون نمیشه و به جای لذت بردن از عکاسی، خودتون رو سرزنش خواهید کرد که چرا از کیفیت عکسهام راضی نیستم!!!! برای فول فریم مستلزم خرید لنزهای بهتر هستید که از بودجه شما خارجه. خرید فول فریم با لنز بهتر مثل 70-24 که تازه باز هم نیازهاتون رو به طور کامل رفع نخواهد کرد ( عدم گرفتن پرتره و بازه کمی که پو شش میده) حداقل 9 تومن بودجه می خواد.
    کوروش، ehsan1، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

نقل قول نوشته اصلی توسط rayanita نمایش پست ها
    بادی 600d .....1 500 000
    بادی 60d .... 3 000 000
    سوال اولم:با هر دو دوربین با تمام ویژگی های یکسان حتی لنز یکسان،شات میزنیم.تو خروجی شات ها چقدر تفاوت احساس میشه؟آیا آنقدر هست که 1500000 بیشتر هزینه کنیم؟
    سوال دوم:این جمله چقدر صحیحه؟(بیشتر از بادی روی لنز هزینه کنید!)کلا ی توضیح راجع به این جمله میخواستم
    تفاوت بدنه های سری بالاتر 90 درصد در کیفیت ساخت ، امکانات و موارد قابل تنظیم خلاصه میشود.
    آن 10 درصد هم بیشتر به بدنه هایی تعلق میگیرد که تفاوت زیادی در سال تولید و نوع سنسور دارند.
    در کل عکس خروجی ای که دریافت میکنید تفاوتِ 1 میلیون و 500 هزارتومانی نخواهد داشت ، انتخاب با شما.

مورد دوم هم به صورت واضح در یکسری عکس های همین انجمن قابل مشاهده هست.
    به طور مثال جناب امیر عبدالپناه تا جایی که بنده به خاطرم هست از لنز 22-10 روی بدنه ی 450D با استفاده از تکنیک HDR و Tonemapping
    نتایج بسیار چشم نوازی میگرفتند.

منتهی به این نکته دقت داشته باشید که اگر قرار هست بدنه ای تهیه کنید که تا مدتی قصد ارتقا نداشته باشید ، نیازهای خودتون رو بسنجید و دوربین
    مورد نظرتون رو از این بابت انتخاب کنید و نه اطمینان به صرفا کلمه ی خوب یا بد بودن یک بدنه.
    ویرایش توسط D.Daneshmand : Friday 30 January 2015 در ساعت 01:17
    SHOK53 و S_Mahdi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6919

البته فراموش نشود من عرض نکردم که فول فریم به همراه ۱۸_۵۵ تهیه کنید
    من با تهیه فول فریم لنز تخصصی ماکرو داشتم و از طرفی نیازی به لنز واید هم نداشتم و از این بابت خیالم راحت بود بعد از مدتی متوجه قابلیت ۱۸_۵۵ شدم و حالا سالی یکی دوبار که نیاز به واید داشته باشم از آن استفاده میکنم.
    توضیحات را عرض کردم که به عقلم شک نکنید
    SHOK53، drmottaghizade، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط rayanita نمایش پست ها
    بادی 600d .....1 500 000
    بادی 60d .... 3 000 000
    درود،

1. بله این اختلاف قیمت ارزش هزینه رو داره به دلیل اینکه 60D از نظر امکانات و تنظیمات و همچنین کیفیت بدنه یک رده و یک سر و گردن بالاتر هست و از سنسور بهتر با داینامیک رنج بهتر و رفتار نویزی بهتر بهره میبره.

2. دوست عزیز این جمله یک جمله بدیهی هست مثل اینکه بگید ماست سفبده. تمامی اساتید فن عکاسی به این مساله اذعان دارند. 80% کیفیت عکسهاتون مربوط به لنز میشه.

موفق باشید.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.