صفحه 771 از 1201 نخستنخست ... 271 671 721 761 767 768 769 770 771 772 773 774 775 781 821 871 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,701 تا 7,710 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط rayanita نمایش پست ها
    بچه ها سوال خیلی مهم دارم
    بادی 600d .....1 500 000
    بادی 60d .... 3 000 000
    سوال اولم:با هر دو دوربین با تمام ویژگی های یکسان حتی لنز یکسان،شات میزنیم.تو خروجی شات ها چقدر تفاوت احساس میشه؟آیا آنقدر هست که 1500000 بیشتر هزینه کنیم؟
    سوال دوم:این جمله چقدر صحیحه؟(بیشتر از بادی روی لنز هزینه کنید!)کلا ی توضیح راجع به این جمله میخواستم
    سوال اول شما از اساس اشتباه است این دو دوربین نهایت 600000 اختلاف قیمت دارند

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    از توضیحات عطا جان و شهبازی عزیز و دیگر دوستان عزیزم بسیار ممنونم. بسی باعث فراغ ذهن میشود

خواستم این نکته رو هم در نظر بگیرید که توکینا 11-16 ورژن دو برای نیکون تهیه شده است ...

حالا اگر قرار بر خرید ف.ف باشه، و از این بین 610 انتخاب بشه. چه لنزی میشه در کنارش تهیه کرد تا فعلا بشه از دوربین استفاده کرد ؟
    یا اگر از این بین 7100 انتخاب شد با چه لنزی تهیه کنم ؟ ( با خرید 7100 دستم برای تهیه لنز اندکی بازتر هست، از رنج فوکال 18-135 روی کنون راضی بودم اما از رنگ و شارپنس.... )
    کلاً اصل موضوع همون طور که عطا جان فرمودن، خرید فول فریم نیست؛ تهیه لنز مناسبی هست که بشه روی فول فریم بست و لذت برد !!

بازهم منتظر راهنمایی دوستان هستم. البته ذکر یک نکته هم لازمه، برای کار شخصی و فان، و برای کسی که عکاسی منبع درآمدش نیست؛ خرید ف.ف توجیح داره ؟
    نمیخوام خودم رو قانع کنم که ف.ف نخرم یا بخرم؛ میخوام انتخابی دقیق داشته باشم. چون تا چند سال قصد تعویض بدنه ندارم ( خرج های دیگر زندگی هم هست، علی الخصوص افزایش رهن خانه در خرداد پیش رو !! و صد البته عیدی منزل محترم ! )
    بنظر من فقط از منظر فنی به این موضوع نگاه نکنید. نیم نگاهی هم به این موضوع کنید که در عمل چه اتفاقی خواهد افتاد!
    من بیشتر از یکسال است که با دوربین فول فریم عکاسی میکنم الان که به عکسهای قدیمی نگاه میکنم از خودم میپرسم ایا واقعا ارزشش را داشت؟! مگر کمی نویز بیشتر عکسهای قدیمی مشکلی ایجاد میکرد؟ یا مگر من نهایتا چه عکسهایی گرفته ام که با بدنه کراپ و لنز غیر از ال نمیشد یا مگر عکسهایم بجز مانیتور خودم اصلا جایی دیده میشوند که نگران کمی شارپنس بیشتر و نویز کمتر باشم؟!
    اگر برای سوالهای ایچنینی جواب قانع کننده ای دارید خوب تهیه کنید. حالا بحث تهیه بدنه فول فریم و محدودیت مالی برای تهیه لنز دیگر جای خود دارد. اگر در تهیه لنز محدود باشید عملا عکسی هم نخواهید گرفت.
    kouhsar، Nima Sadigh، SHOK53 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال Jalal Parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    3214

با فرمایشات جناب دانش پایه کاملا موافقم
    امین خان پیشنهاد میکنم یه فول فریم دستت بگیر و چند تا شات بزن ببین واقعا چقدر تفاوت دارن
    من اینکار و انجام دادم و برام اینهمه هزینه برای یه استاپ نویز کمتر توجیهی پیدا نکرد
    البته منکر کیفیت بهتره فول فریم نمیشم ولی تفاوت فقط در حد همون یه استاپه اما تفاوت پولیش چند برابره به قول گفتنی هرچقدر پول بدی بجاش اش نمیخوری
    به هر حال اگه محدودیت بودجه نداری یه فول فریم بایه لنز معمولی بگیر و اینده هم میتونی لنزهای بهتر تهیه کنی
    ولی اگه نمیخوای کلی پول خرج کنی یه کراپ خوب بگیر با یه لنز درست درمون مثلا ترکیب دی7100 با 24-70 2.8 تامرون که با دیاف بازش میتونه همون یه استاپ اختلاف با فول فریمم برات جبران کنه.
    موفق باشی
    ویرایش توسط Jalal Parsa : Friday 30 January 2015 در ساعت 16:15
    Nima Sadigh، SHOK53، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جلال پارسا
    instagram

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

متشکر از راهنمایی همگی دوستان علی الخصوص عطا جان عزیزم، شهبازی مهربان، دانش پایه گل، حسین خان مشهدی و جی پی ال وان !
    و دوست عزیزم محسن حسن پور که حسابی مزاحم اوقات شریفشون شدم.
    راستش خودم هم که دودوتا کردم دیدم این همه هزینه اصلاً برای من و امثال من توجیحی نداره، و با این اوضاع مالی هم اصلا ضرورتی به این همه سرمایه گذاری برای یک تفریح و فان ندیدم. و نتونستم خودم رو توجیح کنم.

همان 7100 رو انتخاب خواهم کرد با یک لنز متناسب.

متشکرم از همه دوستان عزیز.
    SHOK53، reza-ngg، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط highEnd نمایش پست ها
    55-250 رو اگه بگیرم میشه توعکاسی های خانوادگی و حالت عمومی هم ازش میشه انتظار داشت ازش؟برا رسیدن به اون لنز میخوام 1100D+55-250خوبه آیا؟پس کار ماکرو و وحش رو تا حدود رضایت بخشی انجام میده؟
    سلام
    کار ماکرو لنز مخصوص خودشو میطلبه و ارزان ترین راه همون لنز معکوسه.
    اما این لنز که گفتین تا حدودی جوابگوی حیات وحش هست در نهایت هم بهتره نسل جدید تر همین دوربین که انتخاب کرده بودین ( 1200d ) با لنزی که فرمودید یا مدل های نیکون d3100 و d3200 با لنز های 55-200 یا 55-300 را انتخاب کنید که مزیت های زیادی دارند و یا لنز 70-300 ارزان قیمت از مارک های متفرقه ( تامرون، سیگما، سامیانگ، توکینا و ... ) تهیه کنید که تا حدودی کار ماکرو هم انجام میدهند. البته توجه کنید این لنز ها غالبا لرزش گیر ندارند.
    SHOK53 و highEnd تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط highEnd نمایش پست ها
    55-250 رو اگه بگیرم میشه توعکاسی های خانوادگی و حالت عمومی هم ازش میشه انتظار داشت ازش؟برا رسیدن به اون لنز میخوام 1100D+55-250خوبه آیا؟پس کار ماکرو و وحش رو تا حدود رضایت بخشی انجام میده؟
    در کنار یک لنز کیت ۵۵-۱۸ بله پاسخگوی شما هست.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    کار ماکرو لنز مخصوص خودشو میطلبه و ارزان ترین راه همون لنز معکوسه.
    اما این لنز که گفتین تا حدودی جوابگوی حیات وحش هست در نهایت هم بهتره نسل جدید تر همین دوربین که انتخاب کرده بودین ( 1200d ) با لنزی که فرمودید یا مدل های نیکون d3100 و d3200 با لنز های 55-200 یا 55-300 را انتخاب کنید که مزیت های زیادی دارند و یا لنز 70-300 ارزان قیمت از مارک های متفرقه ( تامرون، سیگما، سامیانگ، توکینا و ... ) تهیه کنید که تا حدودی کار ماکرو هم انجام میدهند. البته توجه کنید این لنز ها غالبا لرزش گیر ندارند.
    درود
    دوست عزیز با قسمت اول حرفاتون موافقم اما بخش دوم........
    ببینید دوست عزیز، گهگاهی ما منظور همدیگه رو از حیات وحش متوجه نمیشیم. یکی منظورش از حیات وحش، جنگل و کوه و بیابانه و یکی منظورش پارک پرندگان. اگر منظور مورد دوم باشه که فهو المطلوب !
    اما برای مورد اول قضیه کمی پیچیده تره...
    اصولاً برای پرنده گرافی یا حیوانات وحشی به فوکال های بالای 400 نیازه. در غیر این صورت مجبورید بیشتر به سوژه نزدیک بشید که یا پرنده پرواز میکنه یا حیوان وحشی عمل "گازگیری" انجام میده ...
    در ضمن، توکینا لنز ارزان نداره، و مورد دوم اینکه 70-300 هم قیمتی بالغ بر 1500 تومان داره، فکر میکنم منظور شما 75 -300 باشه که اینم بدلیل نداشتن لرزشگیر و سافت شدن در فوکال بالا بنظر حقیر ارزش خرید نداره....
    لرزشگیر در فوکال بالا خیلی لازمه..

پ ن : مربوط به محبث لنز بود ولی توضیح رو لازم دونستم
    ویرایش توسط Amin.Zallaghi : Friday 30 January 2015 در ساعت 18:14
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز با قسمت اول حرفاتون موافقم اما بخش دوم........
    ببینید دوست عزیز، گهگاهی ما منظور همدیگه رو از حیات وحش متوجه نمیشیم. یکی منظورش از حیات وحش، جنگل و کوه و بیابانه و یکی منظورش پارک پرندگان. اگر منظور مورد دوم باشه که فهو المطلوب !
    اما برای مورد اول قضیه کمی پیچیده تره...
    اصولاً برای پرنده گرافی یا حیوانات وحشی به فوکال های بالای 400 نیازه. در غیر این صورت مجبورید بیشتر به سوژه نزدیک بشید که یا پرنده پرواز میکنه یا حیوان وحشی عمل "گازگیری" انجام میده ...
    در ضمن، توکینا لنز ارزان نداره، و مورد دوم اینکه 70-300 هم قیمتی بالغ بر 1500 تومان داره، فکر میکنم منظور شما 75 -300 باشه که اینم بدلیل نداشتن لرزشگیر و سافت شدن در فوکال بالا بنظر حقیر ارزش خرید نداره....
    لرزشگیر در فوکال بالا خیلی لازمه..

پ ن : مربوط به محبث لنز بود ولی توضیح رو لازم دونستم
    البته من هم گفتم <تا حدودی جوابگوی حیات وحش هست> نه کاملا.
    در باره قیمت و نوع لنز ها هم از وقتی دوربین گرفتم به صورت دقیق بررسی نکردم و بیشتر به دنبال مطالب آموزشی بودم به خاطر همین اشتباه کردم. به هر حال عذر میخوام.
    البته من اول گفتم هم میشه از 55-250 در کانن و 55-200 و 55-300 در نیکون استفاده کرد بعد در باره لنز های متفرقه صحبت کردم.
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط rayanita نمایش پست ها
    بچه ها سوال خیلی مهم دارم
    بادی 600d .....1 500 000
    بادی 60d .... 3 000 000
    سوال اولم:با هر دو دوربین با تمام ویژگی های یکسان حتی لنز یکسان،شات میزنیم.تو خروجی شات ها چقدر تفاوت احساس میشه؟آیا آنقدر هست که 1500000 بیشتر هزینه کنیم؟
    سوال دوم:این جمله چقدر صحیحه؟(بیشتر از بادی روی لنز هزینه کنید!)کلا ی توضیح راجع به این جمله میخواستم
    فکر می کنم فقط کیفیت ساخت و سنسور باشه
    اینجا قبلا از اساتید در مورد خروجی پرسیدم فرمودند فرقی نداره
    rayanita تشکر می‌کند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1 نمایش پست ها
    فکر می کنم فقط کیفیت ساخت و سنسور باشه
    اینجا قبلا از اساتید در مورد خروجی پرسیدم فرمودند فرقی نداره
    خروجی 600D کمی نویزی تر است. اصولاً بین 600D و 60D و 7D که سنسور یکسان دارند ، 60D کمی رفتار نویزی بهتری دارد.دلیلش را هم نمی دانم!
    SHOK53، ehsan1 و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.