صفحه 781 از 1201 نخستنخست ... 281 681 731 771 777 778 779 780 781 782 783 784 785 791 831 881 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,801 تا 7,810 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ngg نمایش پست ها
    چون شما با کامپکت عکاسی میکردی هر نوع دوربین SLR تغییر اساسی در بالا رفتن کیفیت کارتون خواهد داشت . کنون و نیکون هر دو خوبن و شما با هیچکدوم ضرر نخواهید کرد . ببینید کدومو دوست دارید و حتی ظاهر کدومشو میپسندید همونو بخرید با توجه به اینکه فیلمبرداری و صفحه تاچ براتون مهم نیست نیکون رو بهتون توصیه میکنم .ظاهرا دوستان اشتباها فکر کردن شما میخواید عکاسی نجومی انجام بدید در مورد عکاسی در شب (روی دست) بیشتر به لنزهای دیافراگم باز (مثلا 2.8 و بازتر) نیاز دارید که معمولا قیمت بالایی دارن اما دلیل نمیشه که با لنزهای معمولی هم نشه کاری انجام داد . اگه میخواید کارای چشمگیری تو عکاسی شب ارائه بدید اهمیت سه پایه رو فراموش نکنید. به نظرم خرید نیکون D3300 یا D5300 با همون لنز کیت نیازهای عکاسی شما رو تامین خواهد کرد در صورتی هم که بخواید لنزتون رو بعدا ارتقا بدید یه ضرر ناچیز حدودا صد هزار تومنی متوجهتون میشه . پس با خیال راحت خرید کنید . هزینه مموری-کیف-سه پایه و فیلتر لنز رو هم اضافه بفرمایید. من در نهایت با بودجه حداکثر 2 تومن ترکیب D3300 و لنز 18-105 رو بهتون پیشنهاد میدم و اگه بودجه رو بیشتر میکنید خوب بادی 5300 مسلما بهتر خواهد بود.
    درود
    دوست عزیز متن ایشان را با دقت مطالعه کردید؟
    ایشان برای عکاسی نجومی نیاز به خرید دوربین دارند! شما به ایشان لنز Walk Around پیشنهاد می دید؟!
    این لنز شاید برای Trace Star کاربرد داشته باشه ولی عملا در عکاسی Long Expose از آسمان شب محدودیت زیادی ایجاد می کنه!
    ارادتمند
    ata_m3 و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

درود
    دوست عزیز متن ایشان را با دقت مطالعه کردید؟
    ایشان برای عکاسی نجومی نیاز به خرید دوربین دارند! شما به ایشان لنز Walk Around پیشنهاد می دید؟!
    این لنز شاید برای Trace Star کاربرد داشته باشه ولی عملا در عکاسی Long Expose از آسمان شب محدودیت زیادی ایجاد می کنه!
    ارادتمند
    مرسی دوست عزیز فقط الان من آخرش متوجه نشدم پیشنهاد شما کدوم دوربینه.... منظورم از عکاسی در شب عکاسی از مناظز شهری در شب هستش نه عکاسی از ستاره ها.....
    عاشق عکاسی در شب هستم عمق رنگ، وضوح تصویر و کیفیت کلی عکس
    عزیز جان شما یه بار دیگه بررسی بفرمایید . ایشون دقیقا تاکید کردن منظورش عکاسی نجومی نیست
    SHOK53 و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    رضا آدینه

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

البته در مورد بخصوص نجوم حرفی نزده اند.

ببخشید! با آقای رضا خط رو خی شدم.
    msh2200، reza-ngg و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

به نظر من یه ترکیب از پیشنهاد شما دوستان برای ایشون مناسب تره یه بدنه قدیمیتر اگه تمایل به نیکون داشتن 3100 ( هفته گذشته با قیمت 1 تومن برای دوستی خریداری شد ) اگه کنون رو دوست داشتن 1100 که اونم تو همون حدود قیمتی به حساب میاد
    یه لنز با دیاف باز که ارزون ترین نمونه فکر کنم در حال حاضر 35 میلیمتری باشه که 700-800 هزینه داره اینطوری ایشون یه لنز متوسط تله تا واید دارن ( 18 -55 ) که با 18 و سه پایه نوردهی طولانی میشه یه نیم نگاهی هم به آسمون داشت
    35 هم که دیاف بازه باز میشه برای نمای شهری تو شب استفاده کرد
    ولی باز از دید شخصی خودم ایشون با همون 18-55 شروع کنه کم کم با مفاهیم آشنا بشن بعد که فوکال و دیاف و تله و واید رو درک کردن لنز اصلی رو انتخاب کنن
    reza-ngg و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    البته در مورد بخصوص نجوم حرفی نزده اند.

ببخشید! با آقای رضا خط رو خی شدم.
    عاشق عکاسی در شب هستم عمق رنگ، وضوح تصویر و کیفیت کلی عکس
    مطمئن باشید کسی که دنبال عکاسی در شب باشه، ناخواسته به سمت نجوم سوق پیدا می کنه!
    ارادتمند
    m.daneshpayeh، nicebluesky، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

چون شما با کامپکت عکاسی میکردی هر نوع دوربین SLR تغییر اساسی در بالا رفتن کیفیت کارتون خواهد داشت . کنون و نیکون هر دو خوبن و شما با هیچکدوم ضرر نخواهید کرد . ببینید کدومو دوست دارید و حتی ظاهر کدومشو میپسندید همونو بخرید با توجه به اینکه فیلمبرداری و صفحه تاچ براتون مهم نیست نیکون رو بهتون توصیه میکنم .ظاهرا دوستان اشتباها فکر کردن شما میخواید عکاسی نجومی انجام بدید در مورد عکاسی در شب (روی دست) بیشتر به لنزهای دیافراگم باز (مثلا 2.8 و بازتر) نیاز دارید که معمولا قیمت بالایی دارن اما دلیل نمیشه که با لنزهای معمولی هم نشه کاری انجام داد . اگه میخواید کارای چشمگیری تو عکاسی شب ارائه بدید اهمیت سه پایه رو فراموش نکنید. به نظرم خرید نیکون D3300 یا D5300 با همون لنز کیت نیازهای عکاسی شما رو تامین خواهد کرد در صورتی هم که بخواید لنزتون رو بعدا ارتقا بدید یه ضرر ناچیز حدودا صد هزار تومنی متوجهتون میشه . پس با خیال راحت خرید کنید . هزینه مموری-کیف-سه پایه و فیلتر لنز رو هم اضافه بفرمایید. من در نهایت با بودجه حداکثر 2 تومن ترکیب D3300 و لنز 18-105 رو بهتون پیشنهاد میدم و اگه بودجه رو بیشتر میکنید خوب بادی 5300 مسلما بهتر خواهد بود.
    بی نهایت ممنون از دوستان و اساتید دوست داشتنی...msh2200, خزان,reza-ngg و همه عزیزانی که پاسخ دادن
    شاید بنده بد منظورمو گفتم بنده کاری به عکاسی نجومی و ستارگان ندارم (کاری به ماه و ستاره ندارم) منظور من از عکاسی در شب عکاسی از مناظر شهری مثل خیابان ها بزرگراهها ساختمون های مجلل پل ها و غیره.... در شب هستش.... سه پایه ی مناسب دارم اما اون مموری و کیف و فیلتر رو کاملا درست میگین.... بعد فقط من نفهمیدم که بر چه اساسی آقا رضای گل میگین بعدا برای ارتقای لنز فقط ضرر صد هزار تومنی بکنی؟؟؟؟ و دوم این که یعنی من الان بادی 3300 بردارم با یه لنز 18-105 و این به نظرتون از یه بادی 5300 و لنز دیفالت 18-55 بهتر جواب میده؟ و در آخر اگه 5300 را با لنز 18-105 بردارم حدودا چقدر اضافه میشه؟
    خیلی مرسی از همه عزیزانی که نظر دادن.
    ویرایش توسط محمد حسین : Wednesday 18 February 2015 در ساعت 17:13

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    به نظر من یه ترکیب از پیشنهاد شما دوستان برای ایشون مناسب تره یه بدنه قدیمیتر اگه تمایل به نیکون داشتن 3100 ( هفته گذشته با قیمت 1 تومن برای دوستی خریداری شد ) اگه کنون رو دوست داشتن 1100 که اونم تو همون حدود قیمتی به حساب میاد
    یه لنز با دیاف باز که ارزون ترین نمونه فکر کنم در حال حاضر 35 میلیمتری باشه که 700-800 هزینه داره اینطوری ایشون یه لنز متوسط تله تا واید دارن ( 18 -55 ) که با 18 و سه پایه نوردهی طولانی میشه یه نیم نگاهی هم به آسمون داشت
    35 هم که دیاف بازه باز میشه برای نمای شهری تو شب استفاده کرد
    ولی باز از دید شخصی خودم ایشون با همون 18-55 شروع کنه کم کم با مفاهیم آشنا بشن بعد که فوکال و دیاف و تله و واید رو درک کردن لنز اصلی رو انتخاب کنن
    مرسی از نظرتون دوست عزیز از نظر شما همون 18-55 روی چه بادی استفاده کنم؟؟؟ یعمی یه 18-55 برای نور شب در محیط شهری کافیه؟ خیلی مرسیییی

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

عد فقط من نفهمیدم که بر چه اساسی آقا رضای گل میگین بعدا برای ارتقای لنز فقط ضرر صد هزار تومنی بکنی؟؟؟؟ و دوم این که یعنی من الان بادی 3300 بردارم با یه لنز 18-105 و این به نظرتون از یه بادی 5300 و لنز دیفالت 18-55 بهتر جواب میده؟ و در آخر اگه 5300 را با لنز 18-105 بردارم حدودا چقدر اضافه میشه؟
    اگر لنز 18-55 کیت رو بخرید با توجه به اینکه این لنز حدود 350-400 تومن قیمت داره فروش دسته دوم و آپگرید کردنش حدود 100-150 تومن ضرر وارد میکنه ضمن اینکه این لنز قابلیت معکوس کردن برای ماکروگرافی رو خواهد داشت و میشه بعنوان لنز پشتیبان هم نگهش داشت بر خلاف باور عموم اصلا لنز بدی هم نیست و کیفیت مناسبی داره . اگر لنز 18-105 یا 18-140 بخرید علاوه بر رنج بالاتر (که در پرتره و .... مهم است) کیفیت نسبتا بهتری هم نصیبتون خواهد شد.

این هم سمپل هایی از لنز 18-55 در شب یه مورد نجومی هم توش داریم
    http://travel-junkies.com/wp-content...night-1600.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-c_9bqIsNRY...I-17%2B(3).png

http://www.storiesontravel.com/wp-co...-on-Skyway.jpg

http://www.storiesontravel.com/wp-co...-of-Skyway.jpg

http://www.storiesontravel.com/wp-co...l-at-night.jpg
    ویرایش توسط reza-ngg : Wednesday 18 February 2015 در ساعت 17:30
    SHOK53 و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    رضا آدینه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

اگر لنز 18-55 کیت رو بخرید با توجه به اینکه این لنز حدود 350-400 تومن قیمت داره فروش دسته دوم و آپگرید کردنش حدود 100-150 تومن ضرر وارد میکنه ضمن اینکه این لنز قابلیت معکوس کردن برای ماکروگرافی رو خواهد داشت و میشه بعنوان لنز پشتیبان هم نگهش داشت بر خلاف باور عموم اصلا لنز بدی هم نیست و کیفیت مناسبی داره . اگر لنز 18-105 یا 18-140 بخرید علاوه بر رنج بالاتر (که در پرتره و .... مهم است) کیفیت نسبتا بهتری هم نصیبتون خواهد شد.

این هم سمپل هایی از لنز 18-55 در شب یه مورد نجومی هم توش داریم
    http://travel-junkies.com/wp-content...night-1600.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-c_9bqIsNRY...I-17%2B(3).png

http://www.storiesontravel.com/wp-co...-on-Skyway.jpg

http://www.storiesontravel.com/wp-co...-of-Skyway.jpg

http://www.storiesontravel.com/wp-co...l-at-night.jpg

خیلی ممنون از لطفتون فقط جواب اون دو سوال دیگه رو ندادید... به نظرتون سر جمع 3300 با لنز 18-105 یا 5300 با همون 18-55 خودش باتوجه به چیزایی که از خودم و هدفم از عکاسی گفتم.... بازم ممنون

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین نمایش پست ها
    خیلی ممنون از لطفتون فقط جواب اون دو سوال دیگه رو ندادید... به نظرتون سر جمع 3300 با لنز 18-105 یا 5300 با همون 18-55 خودش باتوجه به چیزایی که از خودم و هدفم از عکاسی گفتم.... بازم ممنون
    5300 با 18-55 بشرطی که در آینده توانایی خرید حداقل 18-105 رو داشته باشید.
    SHOK53، خزان و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام