صفحه 681 از 1201 نخستنخست ... 181 581 631 671 677 678 679 680 681 682 683 684 685 691 731 781 1181 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,801 تا 6,810 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

باسلام خدمت دوستان و اساتید سایت عکاسی
    مدتهاست که با این سایت همراه هستم و از دانش و تجربه های گرانبهاء دوستان استفاده کردم.تشکر....تشکر.... از به اشتراک گذاشتن سخاوتمندانه دانش و تجربیاتتان...
    بعد از استفاده از چند دوربین کامپکت....اکنون به دنبال تهیه دوربینی در سطح حرفه ای هستم...قطعا علاقه فراوانی در من نسبت به عکاسی وجود داشته که چنین تصمیمی گرفتم....در حال حاضر نمیتوانم با قطعیت بگویم به کدام یک از زمینه های عکاسی علاقمندترم یا اینکه علاقه و نگاهم در چه زمینه خاصی غلیظتر است....چه بسا که نمیتوان در به قاب کشیدن ثانیه و لحظه ای از زندگی میان ژانرهای گوناگون فاصله انداخت.هرچند که میدانم و صد البته بدیهی است که برای داشتن کیفیت قابل قبول در هر ژانری نیاز به نرم افزار و سخت افزار متناسب آن میباشد.
    به هرصورت بنده در حال حاضر به دنبال ممارست در ژانر و گونه ای خاص نیستم.و دوست دارم دوربین و متعلقاتش در تمامی لحظات جوابگوی خواسته من باشد.تا انشاا... در آینده با شناسایی نیازها دست به تجهیز و ارتقاء داشته های خود بزنم.
    صفحات زیادی از گفتگو ها را خواندم...و امیدوارم سوالات من در صورت تکراری بودن اساتید و دوستان را نیازارد.پیشاپیش درود بابت صبر و دقت نظرتان در پاسخگویی...
    قاعدتا دوربین و تجهیزات خریداری شده یا به شکل نو و آکبند میباشد یا دسته دوم
    در حال حاضر قادرم چیزی بین 2/5 تا 3 میلیون هزینه کنم. و دو گزینه زیر را با بررسی و مطالعه مستمر صفحات گفتگوی همین سایت انتخاب کردم(البته اگر بخواهم دوربین و تجهیزات را نو تهیه کنم):
    کنون 700d با لنز کیت 18-135 stm ودیگری نیکون d5300 با لنز کیت18-105
    و اگر به قرار براین شد که به دوربین و تجهیزاتی دسته دوم تهیه کنم:
    دو گزینه کنون 650d و نیکون d5200 نیز به دو گزینه بالایی اضافه میشود.
    و اولویت من با تهیه دوربین و تجهیزات به شکل دسته دوم و البته به شرط تمیز بودن میباشد....در این صورت برای من هیچ یک از چهار گزینه بالایی تفاوتی نخواهد داشت و مادامی که جنس دسته دوم یکی از 4 گزینه بالا باشد و البته تمیز آنرا انتخاب میکنم...
    اما در صورت تهیه دوربین و تجهیزات نو وآکبند قطعا انتخاب من از بین دو گزینه نخست خواهد بود.
    -----------------------
    به نظر شما دوستان و اساتید راهی که برگزیدم صحیح است یا خیر؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط hezarandish نمایش پست ها
    باسلام خدمت دوستان و اساتید سایت عکاسی
    مدتهاست که با این سایت همراه هستم و از دانش و تجربه های گرانبهاء دوستان استفاده کردم.تشکر....تشکر.... از به اشتراک گذاشتن سخاوتمندانه دانش و تجربیاتتان...
    بعد از استفاده از چند دوربین کامپکت....اکنون به دنبال تهیه دوربینی در سطح حرفه ای هستم...قطعا علاقه فراوانی در من نسبت به عکاسی وجود داشته که چنین تصمیمی گرفتم....در حال حاضر نمیتوانم با قطعیت بگویم به کدام یک از زمینه های عکاسی علاقمندترم یا اینکه علاقه و نگاهم در چه زمینه خاصی غلیظتر است....چه بسا که نمیتوان در به قاب کشیدن ثانیه و لحظه ای از زندگی میان ژانرهای گوناگون فاصله انداخت.هرچند که میدانم و صد البته بدیهی است که برای داشتن کیفیت قابل قبول در هر ژانری نیاز به نرم افزار و سخت افزار متناسب آن میباشد.
    به هرصورت بنده در حال حاضر به دنبال ممارست در ژانر و گونه ای خاص نیستم.و دوست دارم دوربین و متعلقاتش در تمامی لحظات جوابگوی خواسته من باشد.تا انشاا... در آینده با شناسایی نیازها دست به تجهیز و ارتقاء داشته های خود بزنم.
    صفحات زیادی از گفتگو ها را خواندم...و امیدوارم سوالات من در صورت تکراری بودن اساتید و دوستان را نیازارد.پیشاپیش درود بابت صبر و دقت نظرتان در پاسخگویی...
    قاعدتا دوربین و تجهیزات خریداری شده یا به شکل نو و آکبند میباشد یا دسته دوم
    در حال حاضر قادرم چیزی بین 2/5 تا 3 میلیون هزینه کنم. و دو گزینه زیر را با بررسی و مطالعه مستمر صفحات گفتگوی همین سایت انتخاب کردم(البته اگر بخواهم دوربین و تجهیزات را نو تهیه کنم):
    کنون 700d با لنز کیت 18-135 stm ودیگری نیکون d5300 با لنز کیت18-105
    و اگر به قرار براین شد که به دوربین و تجهیزاتی دسته دوم تهیه کنم:
    دو گزینه کنون 650d و نیکون d5200 نیز به دو گزینه بالایی اضافه میشود.
    و اولویت من با تهیه دوربین و تجهیزات به شکل دسته دوم و البته به شرط تمیز بودن میباشد....در این صورت برای من هیچ یک از چهار گزینه بالایی تفاوتی نخواهد داشت و مادامی که جنس دسته دوم یکی از 4 گزینه بالا باشد و البته تمیز آنرا انتخاب میکنم...
    اما در صورت تهیه دوربین و تجهیزات نو وآکبند قطعا انتخاب من از بین دو گزینه نخست خواهد بود.
    -----------------------
    به نظر شما دوستان و اساتید راهی که برگزیدم صحیح است یا خیر؟
    دوست عزیز با سلام،

قطعا که انتخابهای خوبی کرده اید و خودتان به مسائل اشراف کامل دارید.

در مورد خرید دوربین دست دوم که خودتونم می دونید ریسکهای مربوط به خودشو داره ضمن اینکه در موقع فروش هم با افت قیمت بیشتری مواجه خواهید شد. اما دوربین نو این ریسکها رو نداره و می تونید با خیال راحت خرید کنید و در صورت فروش هم با افت قیمت کمتری مواجه شوید.

خرید دوربین دست دوم برای کسایی که واقعا بودجه محدود دارند توصیه میشه اونهم با شرایطی اما شما محدوده بودجه ندارید و به قول خودتون هم می تونید نو و هم دست دوم بخرید.

با توجه به اینکه اولویت اول شما عکاسی هست پیشنهاد اول من برای شما Nikon D5300 با لنز 105-18 هست. و در مرحله بعدی Nikon D5200 با همان لنز.

برای درک اختلافات دو دوربین پیشنهاد می کنم که لینک زیر را ببینید:

Nikon D5200 vs D5300

اگر فاکتورهایی که در 5300 هستند مورد نیازتان نخواهد بود یا برایتان اهمیتی نداشته باشد مثل gps می تونید با هزینه کمتر 5200 را تهیه فرمایید. در هر صورت با تهیه هر کدام از این دو دوربین ضرر نخواهید کرد و همچنین مسیر پیشرفت و احتمالا کوچ به فول فریم در آینده برایتان هموارتر می شود.

موفق باشید.
    msh2200 و hezarandish تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

دوستان و اساتید که زحمت می کشید ، وقت گذاشته و افراد فوق آماتور و چون منی را راهنمایی می کنید من ازتون یه خواهشی دارم
    .مثلا اینکه این دورین وای فای دارد و اون ندارد و یا این وزنش کمتر است و آن نیست و.....
    این اطلاعات را با یه سرچ تو گوگل میشه بدست آورد
    ولی اگه شما مثلا به عکس های گرفته شده با دوربین های 700d کنون با لنز ۱۳۵ اس تی ام و یاD5300 نیکون بالنز 105 امتیاز گزاری کنید .تصمیم گیری راحت تر میشه برای ما

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط filtrmiltr نمایش پست ها
    دوستان و اساتید که زحمت می کشید ، وقت گذاشته و افراد فوق آماتور و چون منی را راهنمایی می کنید من ازتون یه خواهشی دارم
    .مثلا اینکه این دورین وای فای دارد و اون ندارد و یا این وزنش کمتر است و آن نیست و.....
    این اطلاعات را با یه سرچ تو گوگل میشه بدست آورد
    ولی اگه شما مثلا به عکس های گرفته شده با دوربین های 700d کنون با لنز ۱۳۵ اس تی ام و یاD5300 نیکون بالنز 105 امتیاز گزاری کنید .تصمیم گیری راحت تر میشه برای ما
    دوست گرامی به نکته خوبی اشاره کردید. با قسمت اول حرفهاتون موافقم چرا که با یک سرچ ساده می تونید به تمام اطلاعات فنی دوربین ها دست پیدا کنید. اما با قسمت دوم صحبتهاتون موافق نیستم.

ببینید تو مساله کیفیت و زیبایی یک عکس عوامل زیادی دخیل هستند دقت کتید که نمی خوام قضیه رو از بعد فنی بررسی کنم.

در واقع لنز و دوربین هستند که کیفیت عکس رو تضمین می کنند مخصوصا لنز و مسائل دیگه از قبیل داینامیک رنج، وایت بالانس و سایر تنظیمات بر عهده دوربین هست.

طبیعتا تمام افراد سلیقه های مختلفی دارند. اگه قرار بود که همه مثلا از عکسهای دوربین های نیکون خوششون بیاد که سایر کارخانه ها باید یا تعطیل می کردند یا اصلا وجود نداشتند چون از همون اول قافیه رو باخته بودند. در واقع این سلیقه افراد هست که رقابت بین این شرکتها رو سخت تر و جذاب تر می کنه. هر کدوم سعی می کنه تا سلیقه های بیشتری رو جذب کنه.

اما این هم باز به معنای بهتر بودن یک برند نیست. از قضا چندی پیش تو یکی از تاپیکها بنده عنوان کردم که با اینکه کنونی نیستم اما از کیفیت عکسهای 7D و 5DMKII خیلی خوشم میاد. داریوش عزیز عنوان کردند که عکسهای 7D نویزی هست ( از نظر فنی) اما بنده در هیچکدام از عکسها نویزی رو مشاهده نکرده بودم. حال اگه من بخوام به این دوربین امتیاز بدم قطعا امتیاز بالایی خواهم داد حال آنکه از نظر سایر دوستان شاید امتیاز کمتری داشته باشد.

از اونجا که چشم افراد هم در تجزیه و تحلیل رنگها و سایر عوامل اپتیکی با هم تفاوتهایی دارند منی که از عکسهای یک دوربین خوشم میاد شاید 10 نفر دیگه از اون خوششون نیاد یا بر عکس.
    درسته که در سایتهای معروف مثل 500px برای عکسها امتیاز قائل میشند اما این امتیاز مجموع نظرات مثبتی هست که افراد مختلف به اون عکس دادند و شاید اون عکس از نظر من یا شما زیبا به نظر نرسه مثلا از توناژ رنگی اون عکس خوشمون نیاد.

یادمه چندی پیش یکی از دوستان از من تقاضا کرد تا براش یک دوربین بریج بخریم. بنده هم با تحقیق و تفحص دوربینی از کنون رو معرفی کردم و گفتم که بنا به این دلایل دوربین خوبیه. اما ایشان اصرار داشتند که حتما نمونه عکسها رو هم ببینند که دیدند و نپسندیدند و آخر سر هم یک دوربین سونی اگه اشتباه نکنم H100 خریدند که از کیفیت عکسهاشم راضی هستند، مسلما بنده نمی تونستم ایشون رو از تصمیمشون منصرف کنم.

در آخر به تمام دوستانی که قصد خرید دوربین و لنز رو دارند، حتما بعد از بررسی بعد فنی و امکانات اون دوربین و لنز، نمونه عکسها رو هم در سایز واقعی و بدون resize و حدالامکان در فرمت raw ببینند. برای لنز ها هم حساسیت بیشتری به خرج بدند و کیفیت اون رو اگه لنز زوم هست در تمامی فوکالها و دیافها بررسی کنند، خطاهای اپتیکی و سایر عوامل رو هم مد نظر داشته باشند تا صرف انتخاب دوربین یا لنز به معنای بهتر بودن از نظر فنی نباشه و جنبه زیبایی شناسی عکسها و سلیقه افراد هم در اون دخیل باشه که مسئله بسیار مهمی هست.

به امید موفقیت همه عزیزان.
    msh2200، nautilus_214 و Ali M.Rezaei تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

ata_m3 ممنون از شما بابت توجه و راهنماییتون.
    چشم انداز من عکاسی در سفر از سوژه های مختلفه...سفرهام اکثرا با دوچرخه است(سایکلتوریسم) و گاها پیاده روی در طبیعت های مختلف(طبیعت گردی)
    با تو جه به شرایط عکاسی(سبکی و حجم دوربین..)دوربین تازه وارد کنون 100d هم میتونه یکی از گزینه ها باشه...نظرتون؟
    یکی از دوستان عکاس قصد داره دوربین نیکون d90 همراه با لنز 18-200 بفروشه...به گفته خودشون دوربین بسیار تمیز با تعداد شات های کم....قبلا شنیده بودم دوربین d90 دوربین فوق العاده خوبی است و از اونجایی که تولید نمیشه و تاریخ ساختش برمیگرده به سال 2008 اگه اشتباه نکنم.با چه قیمتی ارزش خرید داره؟ارزش این دوربین فراتر از 4 موردی است که در پست قبلی اشاره کردم؟لطفا هم از نظر بدنه قیاس بفرمایی....هم ترکیبی (ترکیب دوربین با لنز کیت(18-200)
    با توجه به اینکه توان خرید هریک از 4 گزینه گفته شده در پست قبلی دارم....ارزششا داره احتمالا مبلغی به همان میزان را برای خرید این گزینه هزینه کنم؟گزینه ای که خارج از انتخاب های گفته شده بود!
    ata_m3 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    12

سلام مجدد خدمت همگی دوستان، بالاخره هفته ی پیش دوربین 700d کنون رو با لنز 18-55 گرفتم با قیمت 2050
    یه کیف vanguard هم گرفتم با قیمت 160 تومن
    فیلتر معمولی 25 تومان
    رم 16 گیگ کلاس 10 اولترا sandisk با قیمت 45
    و برچسب ضد خش صفحه نمایش

ممنون از راهنمایی دوستان
    آخر هفته دارم میرم شمال ببینم چطور دوربینی هست، ضمنا فعلا مجبورم روی مدهای آماده و اتوماتش کار کنم ،
    کسی از دوستان نظری نداره؟
    ضمنا دوستان من دارم jpeg عکس میگیرم، نظرتون چیه دارم میرم شمال RAW+JPEG بگیرم تا بعدا بتونم کمی post procces انجام بدم، البته هنوز آشنایی ندارم و دارم یاد میگیرم؟
    تکنیک خاصی رو مد نظر دارین که بتونم زود یاد بگیرم و برای سفر بکار بگیرم؟

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط hameder نمایش پست ها
    فیلتر معمولی 25 تومان
    اساتيد تو خيلي از مباحث از اثر منفي بسيار زياد فيلترهاي سطح پايين روي كيفيت عكسها گفتن. به نظرم روي استفاده از اين فيلتر دوباره فكر كنيد.
    msh2200 و filtrmiltr تشکر می‌کنند.
    علي يارقلي

كاربر بسیار فعال farshad.s آواتار ها
    تشکر کرده
    9086

نقل قول نوشته اصلی توسط johnny_depp نمایش پست ها

راستی دوستان بین 60D و 700D کدوم بهتره؟
    سلام بر شما

چند روز پیش برای یکی از دوستان ۷۰۰ خریداری کردم ولی بیشتر شبیه اسباب بازی به نظرم اومد تا دوربین.جنس بدنه به نظر من در مقایسه با سری ۵۰۰ و ۵۵۰ افت شدیدی داشته
    و چرم دوربین فکر نمیکنم بیشتر از چند ماه دووم بیاره چون همون روز خرید هم به نظرم داشت وا می رفت.روز بعد چون خریدار دل چرکین بود به فروشنده که از دوستانم بود مراجعه کردیم ولی متاسفانه چند نمونه دیگه که اورد همشون همین شکلی بودن و فکر میکنم کنون در مدل های جدید ارزون قیمت فقط عدد زیر EOS رو افزایش میده و کیفیت داره افت میکنه.در مورد ۶۰ دی هم باید بگم درسته قدیمی شده دیگه ولی از ۷۰۰ بهتره.

موفق باشید
    msh2200، nautilus_214، johnny_depp و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط hameder نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت همگی دوستان، بالاخره هفته ی پیش دوربین 700d کنون رو با لنز 18-55 گرفتم با قیمت 2050
    یه کیف vanguard هم گرفتم با قیمت 160 تومن
    فیلتر معمولی 25 تومان
    رم 16 گیگ کلاس 10 اولترا sandisk با قیمت 45
    و برچسب ضد خش صفحه نمایش

ممنون از راهنمایی دوستان
    آخر هفته دارم میرم شمال ببینم چطور دوربینی هست، ضمنا فعلا مجبورم روی مدهای آماده و اتوماتش کار کنم ،
    کسی از دوستان نظری نداره؟
    ضمنا دوستان من دارم jpeg عکس میگیرم، نظرتون چیه دارم میرم شمال RAW+JPEG بگیرم تا بعدا بتونم کمی post procces انجام بدم، البته هنوز آشنایی ندارم و دارم یاد میگیرم؟
    تکنیک خاصی رو مد نظر دارین که بتونم زود یاد بگیرم و برای سفر بکار بگیرم؟
    سلام
    اگر می خواهید در روز عکس منظره بگیرید، از دامنه واید دوربین (نزدیک به 18 م م ) استفاده کنید، در مد Av عکس بگیرید، ایزو رار روی 100 و اپرچر (f-number) را روی 9 بگذارید تا عمق میدان بسیار زیاد و شارپنس مناسب داشته باشید. موقع عکس گرفتن خصوصاً اگر پیش زمینه هم زیباست، یکبار هم زانو بزنید و عکس بگیرید (ارتفاع دوربین از زمین را کم کنید) . در صورت امکان در حدود زمان طلوع یا غروب خورشید (ساعات طلائی) عکاسی کنید. RAW + JPG عکس بگیرید.
    ata_m3، mk_sq، Amin.S و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1505

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی به نکته خوبی اشاره کردید. با قسمت اول حرفهاتون موافقم چرا که با یک سرچ ساده می تونید به تمام اطلاعات فنی دوربین ها دست پیدا کنید. اما با قسمت دوم صحبتهاتون موافق نیستم.

ببینید تو مساله کیفیت و زیبایی یک عکس عوامل زیادی دخیل هستند دقت کتید که نمی خوام قضیه رو از بعد فنی بررسی کنم.

در واقع لنز و دوربین هستند که کیفیت عکس رو تضمین می کنند مخصوصا لنز و مسائل دیگه از قبیل داینامیک رنج، وایت بالانس و سایر تنظیمات بر عهده دوربین هست.

طبیعتا تمام افراد سلیقه های مختلفی دارند. اگه قرار بود که همه مثلا از عکسهای دوربین های نیکون خوششون بیاد که سایر کارخانه ها باید یا تعطیل می کردند یا اصلا وجود نداشتند چون از همون اول قافیه رو باخته بودند. در واقع این سلیقه افراد هست که رقابت بین این شرکتها رو سخت تر و جذاب تر می کنه. هر کدوم سعی می کنه تا سلیقه های بیشتری رو جذب کنه.

اما این هم باز به معنای بهتر بودن یک برند نیست. از قضا چندی پیش تو یکی از تاپیکها بنده عنوان کردم که با اینکه کنونی نیستم اما از کیفیت عکسهای 7D و 5DMKII خیلی خوشم میاد. داریوش عزیز عنوان کردند که عکسهای 7D نویزی هست ( از نظر فنی) اما بنده در هیچکدام از عکسها نویزی رو مشاهده نکرده بودم. حال اگه من بخوام به این دوربین امتیاز بدم قطعا امتیاز بالایی خواهم داد حال آنکه از نظر سایر دوستان شاید امتیاز کمتری داشته باشد.

از اونجا که چشم افراد هم در تجزیه و تحلیل رنگها و سایر عوامل اپتیکی با هم تفاوتهایی دارند منی که از عکسهای یک دوربین خوشم میاد شاید 10 نفر دیگه از اون خوششون نیاد یا بر عکس.
    درسته که در سایتهای معروف مثل 500px برای عکسها امتیاز قائل میشند اما این امتیاز مجموع نظرات مثبتی هست که افراد مختلف به اون عکس دادند و شاید اون عکس از نظر من یا شما زیبا به نظر نرسه مثلا از توناژ رنگی اون عکس خوشمون نیاد.

یادمه چندی پیش یکی از دوستان از من تقاضا کرد تا براش یک دوربین بریج بخریم. بنده هم با تحقیق و تفحص دوربینی از کنون رو معرفی کردم و گفتم که بنا به این دلایل دوربین خوبیه. اما ایشان اصرار داشتند که حتما نمونه عکسها رو هم ببینند که دیدند و نپسندیدند و آخر سر هم یک دوربین سونی اگه اشتباه نکنم H100 خریدند که از کیفیت عکسهاشم راضی هستند، مسلما بنده نمی تونستم ایشون رو از تصمیمشون منصرف کنم.

در آخر به تمام دوستانی که قصد خرید دوربین و لنز رو دارند، حتما بعد از بررسی بعد فنی و امکانات اون دوربین و لنز، نمونه عکسها رو هم در سایز واقعی و بدون resize و حدالامکان در فرمت raw ببینند. برای لنز ها هم حساسیت بیشتری به خرج بدند و کیفیت اون رو اگه لنز زوم هست در تمامی فوکالها و دیافها بررسی کنند، خطاهای اپتیکی و سایر عوامل رو هم مد نظر داشته باشند تا صرف انتخاب دوربین یا لنز به معنای بهتر بودن از نظر فنی نباشه و جنبه زیبایی شناسی عکسها و سلیقه افراد هم در اون دخیل باشه که مسئله بسیار مهمی هست.

به امید موفقیت همه عزیزان.
    امیدوارم با ادامه این بحث حوصله دوستان رو سر نبرم و تایپیک رو به انحراف نکشم
    دوست خوب من درسته که بحث از یه جایی سلیقه ای می شه ولی تا حدودی هم کارشناسیه
    امکان دو تا کارشناس نمره متفاوتی به عکس های یه دوربین با اختلاف کم بدن .مثلا یکی از 10 بده 8 یکی هم بده 9. ولی امکان نداره نمرات با اختلاف فاحش بدن مثلا یکی بده 10 یکی هم صفر(چون انوقت باید در کارشناسی یکی یا هر دو شک کرد)
    بنابراین شما اگه به عکسهای دوربین نمره بدید من با در نظر گرفتن نظر شما و دیگر دوستان بهتر می تونم انتخاب کنم
    مثلا به نتیجه می رسم 700d 135 اس دی نمرش 7.5 می شه ولی مثلا 5300 با فلان لنز میشه 8
    حالا می تونم تصمیم بگیرم که :
    700d(قیمت کمتر+فیلم برداری بهتر+ صفحه لمسی + ......) کمتر یا = یا بیشتر از 5300 با لنز 105(وای فای +نیم نمره عکس بهتر + 24 مگا پیکسل+وزن....) ارزش داره
    ........................
    اگه دوستان سایت خوبی که نمره به عکسهای دوربین ها بده سراغ دارن پیشنهاد بدن لطفا