صفحه 780 از 1201 نخستنخست ... 280 680 730 770 776 777 778 779 780 781 782 783 784 790 830 880 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,791 تا 7,800 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    ...بنده قصد کسب در آمد دارم حدود 2 سال هم با 60 دی کار کردم و تجربه عکاسی تو فضای آتلیه البته صنعتی رو دارم...
    ...ژانری هم که دوست دارم طبیعت و منظره و پرتره هست البته پرتره محیطی نه آتلیه...
    ....سوال بعدیم اینه اون ترکیبی که گفتن خوبه ؟ یا ',#) !بگیرم بعد ها 70-200 ...
    دوست عزیزم
    عکاسی طبیعت نیاز به لنز واید و خیلی واید داره و عکس پرتره نیاز به لنز تله متوسط
    هیچ لنز خوبی در دنیا نیست که اینقد بازه رو همزمان ساپورت کنه در برند کانن و سری ال فقط 24-70 و 24-105 هستند که کمی واید دارن و تله متوسطی هم ارائه میدن
    در مورد فاصله کانونی 24 روی فول فریم باید بگم بد نیست اما اینکه فکر کنید دیگه لنز واید دارید جواب منفیه
    اما در مورد قسمت تله این لنز ها اصولا بازه پیشنهادی برای پرتره 75 الی 180 هستش به عبارتی تنها گزینه ای که تا حدودی کارتون رو انجام میده 24-105 هستش
    با اون بودجه شما میتونید این ترکیب ها رو بخرید:
    6دی + 17-40 + 24-105
    با کمی افزایش 6دی + 17-40 + 70-200/f4 هم قابل خریداری هستش

البته در نظر داشتم در کنارشون یا یدونه فلاش کنون هات شو بگیرم یا یدونه جنیبی 600 ژول باتری دار برای پرتره محیطی به نظرم جواب میده بازم شما راهنمای من باشید بهتره شما تجربه بیشتری دارید دوستان البته بودجه من حدود 9 ملیون و نیم هست در حال حاضر سه پایه و هد و کوله رو 1 ماه پیش خریدم
    کلا فلسفه هات شوز با فلاش پرتابل آتلیه فرق داره هر کدوم مزایا معایب خودشون رو دارن، بنده به شخصه اگر قرار باشه یه دونه فلاش داشته باشم و بین یک هات شو معمولی و "600 ژول باطری دار" گیر باشم 600 رو انتخاب میکنم اصلی ترین علتش هم قدرت نور افشانی بالاترشه

...چون هر چه قدرم خوب فوکوس میکنی با سرعت شاتر بالا بازم عکس ها تاری داره با لنز 24-105 ولی درمورد 6 دی گفتن شاید اینم اونجوری باشه...
    ببینید تار بودن یه لغته که به بروز چندین ایراد در عکس به اشتباه تار بودن میگیم
    هر کدوم از اون ایرادات هم مربوط به یه چیزه که مبحث واقعا بزرگیه در کل اگر شما دستتون خیل نلرزه و لرزه گیر لنز هم روشن باشه در فوکال 105 با سرعت 1/200 شاتر هر دوربینی که باشه باید عکس بسیار شارپی تحویل شما بده
    SHOK53 و scorpion8 تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

سلام ممنون میشم راهنماییم کنید .
    با توجه به هزینه ای که میتونم بکنم ، بعد از 4 ماه تحقیق به کانن 1200 و نیکون 3200 رسیدم.
    آیا کانن 1200 موقع فیلمبرداری فوکوس خودکار نداره و فیلم تار میشه؟
    از یه طرف از کانن بیشتر تعریف شنیدم و بعضی ها هم میگن نیکون الکی مگا پیکسل بالا داره و رنگهاش آبرنگیه.
    ولی تو هر سایتی مقایسه این دو رو دیدم نیکون سر تره .
    نمیدونم چیکار کنم
    خواهشاً راهنماییم کنید.
    دیگه صبرم تموم شده ، میخوام دوربین بخرم . ولی میترسم با انتخاب اشتباه ضرر کنم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

دوستان سلام خسته نباشید. شرمنده اگر سوالم تکراری هستش ولی اینقدر تعداد صفحات برای این تاپیک زیاد شده که فرصت نمیشه همشو خوند نهایتا 10 15 صفحه قبلتر....

من یه عکاس آماتور هستم و تازه دارم از دنیای کامپکت به DSLR کوچ میکنم!!!!!!! می خواستم یه دوربینی بخرم که از لحاظ کیفیت تفاوت خیلی محسوسی با دوربین های کامپکت داشته باشه..... عاشق عکاسی در شب هستم عمق رنگ، وضوح تصویر و کیفیت کلی عکس برام از همه چیز چه فیلم برداری چه امکانات جانبی مثل صفحه لمسی یا وای فای و این حرفا خیلی مهم تره... بعد از دو ماه تحقیق کردن هنوز بین سه تا دوربین مردد هستم: d3300, 700D, d5300

میدونم که خوب دوربین گرونتر مزایای بیش تری داره اما فاکتور هزینه هم برام مهمه میخواستم روی 1/5 خرید کنم اما با دیدن دوربین های بالاتر وسوسه شدم بیشتر خرج کنم... نهایتا دیگه تا 2 تومن
    با توجه به اینکه عکاس آماتوری هستم میخوام ببینم نظر شما دوستان چیه کدوم یک از این دوربین ها نسبت به قیمتش بیشترین صرفه رو برای من داره.... و انتظاراتم رو برآورده میکنه. دوستان حتی اگر فکر می کنند مدل های پایین تر برا من مناسب تره پذیرای نظرات گرمشون هستیم
    خیلیییی ممنون از همگی.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط ah.r نمایش پست ها
    سلام ممنون میشم راهنماییم کنید .
    با توجه به هزینه ای که میتونم بکنم ، بعد از 4 ماه تحقیق به کانن 1200 و نیکون 3200 رسیدم.
    آیا کانن 1200 موقع فیلمبرداری فوکوس خودکار نداره و فیلم تار میشه؟
    از یه طرف از کانن بیشتر تعریف شنیدم و بعضی ها هم میگن نیکون الکی مگا پیکسل بالا داره و رنگهاش آبرنگیه.
    ولی تو هر سایتی مقایسه این دو رو دیدم نیکون سر تره .
    نمیدونم چیکار کنم
    خواهشاً راهنماییم کنید.
    دیگه صبرم تموم شده ، میخوام دوربین بخرم . ولی میترسم با انتخاب اشتباه ضرر کنم.
    این حرفی که گفتن عکساش آبرنگی واقعا خنده دار هست ....
    اما در مورد خرید دوربین شخصا با توجه به امکانات D3200 رو ترجیح میدم.
    به شما هم تو توصیه میکنم هر دو دوربین رو از نزدیک ببینید و در دست بگیرید تا ببینید کدوم یکی رو بیشتر میپسندید.

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین نمایش پست ها
    دوستان سلام خسته نباشید. شرمنده اگر سوالم تکراری هستش ولی اینقدر تعداد صفحات برای این تاپیک زیاد شده که فرصت نمیشه همشو خوند نهایتا 10 15 صفحه قبلتر.

من یه عکاس آماتور هستم و تازه دارم از دنیای کامپکت به DSLR کوچ میکنم!!!!!!! می خواستم یه دوربینی بخرم که از لحاظ کیفیت تفاوت خیلی محسوسی با دوربین های کامپکت داشته باشه..... عاشق عکاسی در شب هستم عمق رنگ، وضوح تصویر و کیفیت کلی عکس برام از همه چیز چه فیلم برداری چه امکانات جانبی مثل صفحه لمسی یا وای فای و این حرفا خیلی مهم تره... بعد از دو ماه تحقیق کردن هنوز بین سه تا دوربین مردد هستم: d3300, 700D, d5300

میدونم که خوب دوربین گرونتر مزایای بیش تری داره اما فاکتور هزینه هم برام مهمه میخواستم روی 1/5 خرید کنم اما با دیدن دوربین های بالاتر وسوسه شدم بیشتر خرج کنم... نهایتا دیگه تا 2 تومن
    با توجه به اینکه عکاس آماتوری هستم میخوام ببینم نظر شما دوستان چیه کدوم یک از این دوربین ها نسبت به قیمتش بیشترین صرفه رو برای من داره.... و انتظاراتم رو برآورده میکنه. دوستان حتی اگر فکر می کنند مدل های پایین تر برا من مناسب تره پذیرای نظرات گرمشون هستیم
    خیلیییی ممنون از همگی.
    برای عکاسی در شب به جز دوربین عوامل دیگه ای هم مهمه که لنز یکی از مهمترین هاست
    شما اگر دوربین خوبی هم بخرید نیاز به یک لنز با آپرچر باز دارید مثل 50mm f/1.8 یا 35mmf/1.8 که قیمت مناسبی هم دارن

اگر هم برای عکاسی رد ستاره ها میخواین همین لنز 18-55 هم برای شروع خوبه و اگر برای عکاسی نقطه ای ستاره ها میخواید باید یک لنز خیلی واید و ترجیحا با آپرچر باز بگیرید که قیمت های بالایی دارن و ارزانترینش که با توجه به آپرچر بسته تر نسبت به رقبا کارایی متوسطی دارد 10-18 کنون هست که حدود 1200 قیمت دارد.
    SHOK53، خزان، محمد حسین و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

[/QUOTE] برای عکاسی در شب به جز دوربین عوامل دیگه ای هم مهمه که لنز یکی از مهمترین هاست
    شما اگر دوربین خوبی هم بخرید نیاز به یک لنز با آپرچر باز دارید مثل 50mm f/1.8 یا 35mmf/1.8 که قیمت مناسبی هم دارن

اگر هم برای عکاسی رد ستاره ها میخواین همین لنز 18-55 هم برای شروع خوبه و اگر برای عکاسی نقطه ای ستاره ها میخواید باید یک لنز خیلی واید و ترجیحا با آپرچر باز بگیرید که قیمت های بالایی دارن و ارزانترینش که با توجه به آپرچر بسته تر نسبت به رقبا کارایی متوسطی دارد 10-18 کنون هست که حدود 1200 قیمت دارد.[/QUOTE]

مرسی دوست عزیز فقط الان من آخرش متوجه نشدم پیشنهاد شما کدوم دوربینه.... منظورم از عکاسی در شب عکاسی از مناظز شهری در شب هستش نه عکاسی از ستاره ها.....

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

دوستان سلام خسته نباشید. شرمنده اگر سوالم تکراری هستش ولی اینقدر تعداد صفحات برای این تاپیک زیاد شده که فرصت نمیشه همشو خوند نهایتا 10 15 صفحه قبلتر....

خیلیییی ممنون از همگی.
    5300
    SHOK53 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

خیلیییی ممنون از همگی.
    درود
    برای عکاسی آسمان شب بیشتر از دوربین، لنز مهمه! و لنز خوب هم گران هست!
    بنابراین بنظر بنده بهتره به فکر افزایش بودجه باشید وگرنه با این هزینه حدود 2 میلیون تازه اگر تمامش برای دوربین اختصاص داده شود کار جدی نمی توانید انجام دهید!
    من پیشنهاد می کنم اگر بودجه شما محدوده دنبال مدلهای ارزان قیمت باشید مثل
    D3300 یا 1200D و بعد مابقی مبلغ را پس انداز کنید برای تهیه یک لنز مناسب مثل 50-17 F/2.8 سیگما. که مجموعا حدود 2.5 الی 3 برای شما هزینه خواهد داشت.
    اما اگر اصرار به تهیه بدنه قوی دارید (شخصا اصلا توصیه نمی کنم) مجبور هستید برای کار نجوم در کنار لنز دوربین، یک لنز مثل 50 F/1.8 تهیه کنید و عکاسی نجومی را بصورت پانوراما انجام دهید و یا با فوکال بالای لنز کنار بیایید.
    اما اگر برای نجوم تمام هزینه را صرف تهیه بادی گران مثل D5300 و 700D کنید، عملا باید تا مدت ها دور عکاسی نجومی را خط بکشید و یا با فوکال بلند لنز 50 دست و پنجه نرم کنید!
    ارادتمند
    nicebluesky، SHOK53 و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    برای عکاسی آسمان شب بیشتر از دوربین، لنز مهمه! و لنز خوب هم گران هست!
    بنابراین بنظر بنده بهتره به فکر افزایش بودجه باشید وگرنه با این هزینه حدود 2 میلیون تازه اگر تمامش برای دوربین اختصاص داده شود کار جدی نمی توانید انجام دهید!
    من پیشنهاد می کنم اگر بودجه شما محدوده دنبال مدلهای ارزان قیمت باشید مثل
    D3300 یا 1200D و بعد مابقی مبلغ را پس انداز کنید برای تهیه یک لنز مناسب مثل 50-17 F/2.8 سیگما. که مجموعا حدود 2.5 الی 3 برای شما هزینه خواهد داشت.
    اما اگر اصرار به تهیه بدنه قوی دارید (شخصا اصلا توصیه نمی کنم) مجبور هستید برای کار نجوم در کنار لنز دوربین، یک لنز مثل 50 F/1.8 تهیه کنید و عکاسی نجومی را بصورت پانوراما انجام دهید و یا با فوکال بالای لنز کنار بیایید.
    اما اگر برای نجوم تمام هزینه را صرف تهیه بادی گران مثل D5300 و 700D کنید، عملا باید تا مدت ها دور عکاسی نجومی را خط بکشید و یا با فوکال بلند لنز 50 دست و پنجه نرم کنید!
    ارادتمند
    منظره بصورت پانوراما با فاصله کانونی 80 مم؟!! آن هم منظره شب که برای دید بازتر معمولا از لنز فیش آی استفاده میکنند؟!!
    میشود توضیح دهید.
    SHOK53 و Amin.Zallaghi تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    منظره بصورت پانوراما با فاصله کانونی 80 مم؟!! آن هم منظره شب که برای دید بازتر معمولا از لنز فیش آی استفاده میکنند؟!!
    میشود توضیح دهید.
    درود
    صحب سر نبودن امکانات بود و البته شدنیه!
    درسته که برای عکاسی نجومی از مناظر از لنزهای واید استفاده می شود که البته مهمترین دلیلش نه تنها واید بودن لنز بلکه قابلیت افزایش مدت نوردهی و حفظ ثبات ستاره ها و در نتیجه ثبت بهتر آسمان ست!
    لنز فیش آی هم که فرمودید برای کار نجومی بصورت سلیقه ای استفاده می شه و نه همه گیر!

دوستمون قصد تهیه دوربین با لنز برای عکاسی نجومی را با هزینه 2 میلیون دارند!! بنظر شما می شود واید مناسب با دیاف باز به همراه یک دوربین سطح پایین تا 2 میلیون بهشون معرفی کرد؟
    من تنها لنزی که توی این رنج می شناسم و ممکنه کارکردش را بتوان به این قیمت گیر آورد تامرون 50-17 F/2.8 بودن لرزشگیره که اگر باشه آک باید حدود 1.200 و کارکرده حدود 900 باشه ولی خودم نتوانستم برای یکی از دوستان پیدا کنم!
    اما فوکال 50 که روی کراپ به 80 هم می رسه برای عکاسی نجومی قابل استفاده است ولی نیاز به کمی صرف وقت، نرم افزار مناسب برای ترکیب تصاویر بصورت پانوراما داره!
    جهت اطلاع عرض کنم حتی بنده 9 فریم بصورت ترکیبی از زمین و آسمان را با لنز 50 ثبت کردم و نهایتا یک تصویر پانوراما ایجاد کردم! قبلا در فروم آپ کرده بودم!
    بنده قبل از تهیه لنز واید مورد نظرم این کار را بارها انجام دادم و اتفاقا نتایج بسیار بهتری هم نسبت به لنز زوم گرفتم!
    ارادتمند
    ویرایش توسط msh2200 : Wednesday 18 February 2015 در ساعت 14:19
    nicebluesky، SHOK53، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

خیلیییی ممنون از همگی.
    چون شما با کامپکت عکاسی میکردی هر نوع دوربین SLR تغییر اساسی در بالا رفتن کیفیت کارتون خواهد داشت . کنون و نیکون هر دو خوبن و شما با هیچکدوم ضرر نخواهید کرد . ببینید کدومو دوست دارید و حتی ظاهر کدومشو میپسندید همونو بخرید با توجه به اینکه فیلمبرداری و صفحه تاچ براتون مهم نیست نیکون رو بهتون توصیه میکنم .ظاهرا دوستان اشتباها فکر کردن شما میخواید عکاسی نجومی انجام بدید در مورد عکاسی در شب (روی دست) بیشتر به لنزهای دیافراگم باز (مثلا 2.8 و بازتر) نیاز دارید که معمولا قیمت بالایی دارن اما دلیل نمیشه که با لنزهای معمولی هم نشه کاری انجام داد . اگه میخواید کارای چشمگیری تو عکاسی شب ارائه بدید اهمیت سه پایه رو فراموش نکنید. به نظرم خرید نیکون D3300 یا D5300 با همون لنز کیت نیازهای عکاسی شما رو تامین خواهد کرد در صورتی هم که بخواید لنزتون رو بعدا ارتقا بدید یه ضرر ناچیز حدودا صد هزار تومنی متوجهتون میشه . پس با خیال راحت خرید کنید . هزینه مموری-کیف-سه پایه و فیلتر لنز رو هم اضافه بفرمایید. من در نهایت با بودجه حداکثر 2 تومن ترکیب D3300 و لنز 18-105 رو بهتون پیشنهاد میدم و اگه بودجه رو بیشتر میکنید خوب بادی 5300 مسلما بهتر خواهد بود.
    SHOK53 تشکر می‌کند.
    رضا آدینه