صفحه 783 از 1201 نخستنخست ... 283 683 733 773 779 780 781 782 783 784 785 786 787 793 833 883 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,821 تا 7,830 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

بعد از کلی تحقیق و بالا پاییین کردن امروز یک دستگاه مارک 3 + مموری sandisk cf 16 800x به همراه گریپ high copy کنون خریداری شد لامصب شده مثلا دلار هر روز باید قیمت بگیری تازه میری بخری میگن کم شده اصلا امروز رفتم چند تا مغازه بیشتر نداشتن
    usef و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

با سلام خدمت همه ی عزیزان و تفدیر و تشکر از همه اساتیدی که این چند روز به من کمک کردند. اطلاعاتی که از شما گرفتم بی نهایت مفید بود و در همین پست اخیر که نویزها در ایزوهای متفاوت روی نمودار رسم شد برای بنده فوق العاده به درد بخور بود....عرض کنم که قصد خرید d5200 رو ندارم به خاطر این که فکر میکنم پردازنده ی تصویر d3300 پیشرفته تر واز d5200 سر تر هستش...... شک من الان فقط بین 5300 و 3300 هستش(فعلا کاری به لنز ندارم تصمیم دارم با لنز 18-55 کار کنم و بعدا که مشخصات لنزهای متفاوت را فهمیدم لنز مناسب برای عکاسی از مناظر شهری در نور شب رو با کمی پس انداز بخرم)

اما در مورد شک بین 3300 و 5300 اونچیزی که من متوجه شدم از مقالات انگلیسی و فارسی و ویدئو های مقایسه ای گویا این دو دوربین بسیار از لحاظ فنی شبیه به هم هستند عملکرد نویزی بسیار نزدیکی دارن همچنین حساسیت، داینامیک رنج و رزولشن هاشون هم بسیار شبیه به هم هستش تنها تفاوت های فاحش این دو دوربین موارد زیر بود:
    1- صفحه نمایش چرخان و بزرگتر 5300
    2-وای فای و جی پی اس در 5300
    3- فوکس 39 نقطه ای در 5300
    4-کیفیت صفحه نمایش بالاتر

اگر واقعا تفاوت این دو دوربین در موارد بالا باشه (غیر از فوکس 39 نقطه ای) بقیه ی ویژگی های 5300 هیچ چیز خاصی نیست و به نظر خودم اصلا عقلانه نیست که به خاطر وای فای و جی پی اس و این حرفها 400 تومن بیشتر خرج کنم....

درخواستم از اساتید اینه که اگر فکر میکنند 5300 ویژگی خاص دیگری داره که عملا روی خروجی تصویر اون تاثیر داره و اون رو از 3300 متمایز میکنه به من بگن.... اگر دوستان از کارکردن با این دو دوربین تجربه ی عملی خاصی دارند که فکر می کنند تفاوت قیمت 400 تومنی 5300 با 3300 رو توجیه میکنه بینهایت ممنون میشم اگر به بنده اطلاع بدن.

خیلی ممنون از همه ی عزیزانی که با سعه ی صدر سوالات بنده رو جواب دادن و در بحث شرکت کردن.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan1 آواتار ها
    تشکر کرده
    1182

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ی عزیزان و تفدیر و تشکر از همه اساتیدی که این چند روز به من کمک کردند. اطلاعاتی که از شما گرفتم بی نهایت مفید بود و در همین پست اخیر که نویزها در ایزوهای متفاوت روی نمودار رسم شد برای بنده فوق العاده به درد بخور بود....عرض کنم که قصد خرید d5200 رو ندارم به خاطر این که فکر میکنم پردازنده ی تصویر d3300 پیشرفته تر واز d5200 سر تر هستش...... شک من الان فقط بین 5300 و 3300 هستش(فعلا کاری به لنز ندارم تصمیم دارم با لنز 18-55 کار کنم و بعدا که مشخصات لنزهای متفاوت را فهمیدم لنز مناسب برای عکاسی از مناظر شهری در نور شب رو با کمی پس انداز بخرم)

اما در مورد شک بین 3300 و 5300 اونچیزی که من متوجه شدم از مقالات انگلیسی و فارسی و ویدئو های مقایسه ای گویا این دو دوربین بسیار از لحاظ فنی شبیه به هم هستند عملکرد نویزی بسیار نزدیکی دارن همچنین حساسیت، داینامیک رنج و رزولشن هاشون هم بسیار شبیه به هم هستش تنها تفاوت های فاحش این دو دوربین موارد زیر بود:

اگر واقعا تفاوت این دو دوربین در موارد بالا باشه (غیر از فوکس 39 نقطه ای) بقیه ی ویژگی های 5300 هیچ چیز خاصی نیست و به نظر خودم اصلا عقلانه نیست که به خاطر وای فای و جی پی اس و این حرفها 400 تومن بیشتر خرج کنم....

درخواستم از اساتید اینه که اگر فکر میکنند 5300 ویژگی خاص دیگری داره که عملا روی خروجی تصویر اون تاثیر داره و اون رو از 3300 متمایز میکنه به من بگن.... اگر دوستان از کارکردن با این دو دوربین تجربه ی عملی خاصی دارند که فکر می کنند تفاوت قیمت 400 تومنی 5300 با 3300 رو توجیه میکنه بینهایت ممنون میشم اگر به بنده اطلاع بدن.

خیلی ممنون از همه ی عزیزانی که با سعه ی صدر سوالات بنده رو جواب دادن و در بحث شرکت کردن.
    سلام
    با عرض پوزش از اساتید بنده تجربه خرید و کار با D3200 را داشتم کیفیت ساخت بسیار پایین و داغ شدن شدید بدنه و سنسور از معایب سری های 3000 هستش
    سری های 5000 کیفیت ساخت بالاتر و مقاوم تری دارند
    ویرایش توسط ehsan1 : Friday 20 February 2015 در ساعت 09:00
    تازه کار، M.Nouri، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 6D / Canon 16-35mm F4 / Canon 70-200mm F4 IS / Sigma 150mm F/2.8 / Jupiter-37A 135mm F3.5 / Zenit 58mm F2- Instagram

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

دوست عزیزم، جدا از اعداد روی کاغذ، که گاهی در کمال تعجب به نفع دوربین های رده مبتدی می چربند، سری 5xxx یک سر و گردن و گوش و چشم! از سری 3xxx بالاتره...
    این رو با تجربه درک خواهید کرد نه با آمار کاغذی !
    SHOK53، ehsan1 و محمد حسین تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

5- عکاسی 14 بیتی
    6- تایم لپس
    7- برکتینگ
    8- میکروفن استریو
    تازه کار، SHOK53، Amin.Zallaghi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

كاربر آشنا تازه کار آواتار ها
    تشکر کرده
    40

باسلام
    به همه اطلاعاتی که خود شما و سایر دوستان عزیز اشاره داشتید،این رو هم اضافه کنم :
    پیشنهاد می کنم حداقل یکبار هر دو مدل رو (پیش از قطعی شدن نظرتون و امکان تردید دوباره) در دست بگیرید.به نظر من، راحتی کار با دوربین در دستتون (از نظر خوشدستی،محل قرار گیری دکمه ها و ...) هم می تونه به انتخاب شما کمک کنه
    محمد حسین تشکر می‌کند.
    رضـــا انصـــاری

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با درود

من تازه با این سایت آشنا شدم و عکاسی جدی رو تازه شروع کردم و با توجه به اینکه چند ماهی میشه در مورد 2 دوربین 60d و 70d دارم بررسی می کنم ،طی این چند روز کل تاپیکهایی که در مورد خربد دوربین - دوربین 60d و 70d کنون بوده در این سایت رو مطالعه کردم اما متاسفانه به هیچ نتیجه ای که نرسیدم بیشتر گیج هم شدم :(
    (هرچند که استاد بنده با توجه به بودجه دوربین 60 رو فعلا با لنز 85-15 پیشنهاد دادن )
    با توجه به نوع کارم که درش هم عکاسی (تبلیغات و گاها" پرتره ) مهمه وبعدها احتمال فیلمبرداری هم داره و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفتم (تا سقف 4.5 تا 5 میلیون) نه بیشتر و اینکه فعلا نمی تونم فکر تعویض بادی هم باشم :) لطفا" من رو راهنمایی کنید چون بعد از مطالعه خیلی سوال برام پیش اومده مثل :
    آیا در فیلمبرداری با دوربین 60 دی با مشکل مواجه خواهم شد مثل برخی از دوستان ؟
    آیا تفاوت چشمگیری بین این 2 مدل هست که باعث برتری یکی نسبت به دیگری شود ؟
    آیا دوربین 60 دی با توجه به سال ساختش هنوز محبوبیت و کشش رو برای چند سال آینده داره ؟
    یا اینکه دوربین 70 دی با کیت لنز 18-135 اس تی ام رو خریداری کنم ؟
    و یکی از مواردی که باعث تردید در خرید 70 دی برای من شد مطلبی بود که در تاپیکی مربوط به همین دوربین خوندم که در مورد مشکل فوکوس این دوربین با دیاف 2 به پایین از طریق چشمی است
    البته تا پنجشنبه باید یکی از این دوربین رو تهیه کنم لطفا" اگر میشه زود من رو راهنمایی کنید
    با سپاس

كاربر جديد
    تشکر کرده
    48

با سلام
    بنده قصد خرید یک دوربین رو دارم اما حقیقتا در مورد dslr ها و لنزهای اون چیزی نمیدونم.تا حالا یک canon g10 داشتم و الان برادرم قصد خرید داره و راضی شده این کامپکت رو ازم برداره.
    حقیقتش دوس دارم وارد دنیای dslr ها بشم اما خب یه مقدار کمبود بودجه دارم.الان تا 1500 میتونم هزینه کنم اما قصد خرید لنز های بهتر در آینده رو دارم
    فعلا دوربین رو برای مصرف خونگی میخوام.حالا به عکاسی پرتره یه مقدار علاقه دارم ولی در کل یه دوربین میخوام که تو مهمونی و گردش طبیعت و عروسی و .... باهاش کار کنم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط karen-a نمایش پست ها
    با درود

من تازه با این سایت آشنا شدم و عکاسی جدی رو تازه شروع کردم و با توجه به اینکه چند ماهی میشه در مورد 2 دوربین 60d و 70d دارم بررسی می کنم ،طی این چند روز کل تاپیکهایی که در مورد خربد دوربین - دوربین 60d و 70d کنون بوده در این سایت رو مطالعه کردم اما متاسفانه به هیچ نتیجه ای که نرسیدم بیشتر گیج هم شدم :(
    (هرچند که استاد بنده با توجه به بودجه دوربین 60 رو فعلا با لنز 85-15 پیشنهاد دادن )
    با توجه به نوع کارم که درش هم عکاسی (تبلیغات و گاها" پرتره ) مهمه وبعدها احتمال فیلمبرداری هم داره و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفتم (تا سقف 4.5 تا 5 میلیون) نه بیشتر و اینکه فعلا نمی تونم فکر تعویض بادی هم باشم :) لطفا" من رو راهنمایی کنید چون بعد از مطالعه خیلی سوال برام پیش اومده مثل :
    آیا در فیلمبرداری با دوربین 60 دی با مشکل مواجه خواهم شد مثل برخی از دوستان ؟
    آیا تفاوت چشمگیری بین این 2 مدل هست که باعث برتری یکی نسبت به دیگری شود ؟
    آیا دوربین 60 دی با توجه به سال ساختش هنوز محبوبیت و کشش رو برای چند سال آینده داره ؟
    یا اینکه دوربین 70 دی با کیت لنز 18-135 اس تی ام رو خریداری کنم ؟
    و یکی از مواردی که باعث تردید در خرید 70 دی برای من شد مطلبی بود که در تاپیکی مربوط به همین دوربین خوندم که در مورد مشکل فوکوس این دوربین با دیاف 2 به پایین از طریق چشمی است
    البته تا پنجشنبه باید یکی از این دوربین رو تهیه کنم لطفا" اگر میشه زود من رو راهنمایی کنید
    با سپاس
    با سلام و درود

اینکه 60d تا کی کشش داشته باشه بستگی به ژانر عکاسی شما داره ولی در کل مزایای 70d نسبت 60d رو بطور خیلی خلاصه عرض میکنم :

1- استفاده از سنسور جدید دوال پیکسل که یک تحول انقلابی در سرعت فوکوس در فیلمبرداری دوربین های dslr بوجود آورده است.

2- کارآیی و هماهنگی کامل این سنسور با لنزهای stm کنون که با فوکوس نرم و بیصدایی که دارند واقعأ فیلمبرداری رو لذت بخش میکنه.

3- وجود صفحه لمسی که انجام تنظیمات دوربین و چک کردن عکس ها رو براحتی آب خوردن کرده ولی بیشترین استفاده رو در فیلمبرداری داره که با لمس محل مورد نظر بر روی صفحه فورأ نقطه فوکوس تغییر میکنه.

4- فوکوس سریع و 19 نقطه ایی که همه کراس تایپ بوده و داشتن سرعت بالا در عکاسی پیاپی, که مشابه 7d , یکی از بهترین دوربینهای کراپ برای ژانر ورزشی و حیات وحش به حساب میاد. ریویوهای توی نت و یوتیوپ هم این مسأله رو کاملأ تأیید میکنن. (خودم با همین لنز کیت محدود چند تا عکس از پرندگان گرفتم که در تاپیک حیات وحش موجوده!)

5- دو مگاپیکسل بیشتر دست شما رو برای کراپ بازتر میذاره.

6- وای فای داخلی که براحتی با سیستم اندروید کار میکنه و تقریبأ کنترل کاملی بر تنظیمات دوربین و بررسی عکس ها خواهید داشت. مثلأ میتونید عکس گرفته شده رو بلافاصله پس از ثبت, تو موبایل تون ببینید و درصورت تمایل بلوتوث کنید یا به اشتراک بگذارین! یا از موبایل بعنوان شاتر استفاده کنید که خیلی کاربرد داره.

7- مشکل فوکوس که شما فرمودین, بنده از شما خیلی حساس تر بودم. ولی حدود دو هفته است که دارم با لنز 50mm f/1.4 عکس میگیرم. خدا رو شکر حتی یک مورد مشکل فوکوس ندیدم. شاید بادی های اولیه این مشکل رو داشتن که فکر نکنم دیگه موجود باشن. البته اینم بگم که عکاسی با دیاف 1.4 و 1.8 مهارت بیشتری میخواد که با تمرین بدست میاد.

مواردی که در بالا ذکر شد هیچکدومش رو 60d نداره.

خلاصه اینکه 70d دوربین به روزتری است که اگه فیلمبرداری و عکاسی از سوژه های پر جنب و جوش در آینده براتون مهمه انتخاب دیگه ایی ندارین.!
    این دوربین برای هر ژانری قابل استفاده ست چه عکاسی از سوژه های متحرک چه عکاسی از سوژه های ثابت.

در مورد لنز هم باید بگم لنز کیت این دوربین (18-135 stm) کیفیت و شارپنسی که داره تفاوتش با 15-85 اونقدر نیست که ارزش تعویض لنز رو داشته باشه. شما وقتی 18-135 stm رو با دوربین برداری حدود 900 تومن قیمتش میشه ولی جداگانه میشه یک و دویست!
    ضمن اینکه لنز 15-85 حدود یک و هشتصد برات آب میخوره که عرض کردم خیلی کیفیت فاحشی با لنز جدید 18-135 نداره.

این موارد نظرات و تجربیات بنده بودن تا نظر دیگر دوستان چه باشد.

یا حق
    Nima Sadigh، M.Kazemi، M.Nouri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed ss نمایش پست ها
    با سلام
    بنده قصد خرید یک دوربین رو دارم اما حقیقتا در مورد dslr ها و لنزهای اون چیزی نمیدونم.تا حالا یک canon g10 داشتم و الان برادرم قصد خرید داره و راضی شده این کامپکت رو ازم برداره.
    حقیقتش دوس دارم وارد دنیای dslr ها بشم اما خب یه مقدار کمبود بودجه دارم.الان تا 1500 میتونم هزینه کنم اما قصد خرید لنز های بهتر در آینده رو دارم
    فعلا دوربین رو برای مصرف خونگی میخوام.حالا به عکاسی پرتره یه مقدار علاقه دارم ولی در کل یه دوربین میخوام که تو مهمونی و گردش طبیعت و عروسی و .... باهاش کار کنم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    میتونید با 1100d canon یا d3200 nikon شروع کنید.ولی ابتدا سعی کنید تسلط قابل وصفی روی مفاهیم پایه پیدا کنید و بسنجید آیا طالب اینقدر صرف وقت و هزینه هستید یا نه.
    Mahdi.A.Tabar و saeed ss تشکر می‌کنند.