صفحه 1135 از 1201 نخستنخست ... 135 635 1035 1085 1125 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1139 1145 1185 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,341 تا 11,350 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

دوستان تفاوت لنز های Canon EF-S 55-250mm f/4.0-5.6 IS II و Canon 55-250mm F/4-5.6 IS STM Camera Lens در چیه دقیقا ؟
    من کنون ۷۰۰d گرفتم با لنز ۵۵-۱۸ , میخواستم یه لنز تله زوم مناسب براش تهیه کنم, برای فضای باز و طبیعت, این لنز 250-55 جوابگو هست و کلا نسبت به ۱۳۵-۱۸ که لنز پرطرفداری چه مزایا و معایبی داره ؟

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط Satyr نمایش پست ها
    دوستان تفاوت لنز های Canon EF-S 55-250mm f/4.0-5.6 IS II و Canon 55-250mm F/4-5.6 IS STM Camera Lens در چیه دقیقا ؟
    من کنون ۷۰۰d گرفتم با لنز ۵۵-۱۸ , میخواستم یه لنز تله زوم مناسب براش تهیه کنم, برای فضای باز و طبیعت, این لنز 250-55 جوابگو هست و کلا نسبت به ۱۳۵-۱۸ که لنز پرطرفداری چه مزایا و معایبی داره ؟
    تفاوت عمده در موتور فوکس هست
    موتور فوکس STM بی صدا و پرسرعت تر هست نسبت به لنز قبلی
    و لنز STM یه کوچولو طبق DXO شارپ تر هم هست، فکر نمیکنم تفاوت قیمت زیادی داشته باشن، خصوصا که خود 55-250 آکبندش قیمت چندانی نداره، پس گمونم ارزش خرید با اون باشه
    S8M5M تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    برای رسیدن به شارپنس بالاتر میخواهید بدنه عوض کنید؟!
    شارپنس 700d برای شما کافی نبوده است؟!
    دوست من به نظر بنده مشکل شما بیشتر درمورد post processing عکس ها باید باشه تا گرفتن شارپنس کم اونم از 700d با لنزی مثل 50mm f1.8
    طبق DXO شارپنس عکس این لنز روی دوربین 700d و 70d برابر هست و اگر قصد شما ارتقا به 70d باشد، هیچ تغییری نخواهید دید، درمورد 760d هم تفاوت بسیار جزئیست که شما حس نخواهید کرد و در نهایت اگر 7d هم بگیرید مجدد طبق DXO هیچ تفاوتی نخواهد بود
    گمون نکنم منظور شما خرید بدنه فول فریم بوده باشه چرا که با این خرید می بایست لنز هارو تغییر بدید
    مجدد گمون میکنم باید درمورد post processing و شارپ کردن عکس ها و نورپردازی مناسب مطالعه کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    با لنز 50 روی اف 2.8 به بالا می بایستی عکس های شارپ داشته باشید
    چند نمونه از عکس هایی که به نظرتان شارپنس کافی ندارند را آپلود کنید تا بتوان در این مورد نظر داد.

صرفآ من منظورم لنز پرایم 50 نبود چون با اون لنز پرتره های خیلی خوبی گرفتم و توی شاید 99 درصد عکسهایی که باهاش گرفتم کاملآ ایده آل بود از لحاظ شارپنس و بوکه و فوکوس تقریبآ نزدیک به 100 درصد روی سوژه که فوکوس کردم. صرفآ توی چند مورد اونم در شرایط نوری ضعیف نویز داشتم حتی با ایزو پایین و سرعت شاتر طولانی. من حرفه ای عکاسی نمی کنم و صرفآ عکاسی رو دوست دارم ولی راجع به post processing و نورپردازی که فرمودین اطلاع دارم. بیشتر مد نظر من بهبود کیفیت سایر فاصله کانونی هاست توی لنز 135-18 ام. به همین علت سوال کردم که منطقی هست ارتقا بادی یا نسبت به خرید لنز دیگه ای اقدام کنم. و اینکه توی فوکال های کمتر از 50 برای عکاسی واید یا بالاتر تا 135 برای تله 100 درصد ایده آل من نیست و این مساله و نویز که روی 50 توی شرایط نوری ضعیف داخلی داشتم می خواستم ببینم با ارتقا بادی تغییرات محسوس هست؟ و چه پیشنهادی دارین؟ و واقعآ 7d تفاوتی با 700d ایجاد نمیکنه؟

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm نمایش پست ها
    صرفآ من منظورم لنز پرایم 50 نبود چون با اون لنز پرتره های خیلی خوبی گرفتم و توی شاید 99 درصد عکسهایی که باهاش گرفتم کاملآ ایده آل بود از لحاظ شارپنس و بوکه و فوکوس تقریبآ نزدیک به 100 درصد روی سوژه که فوکوس کردم. صرفآ توی چند مورد اونم در شرایط نوری ضعیف نویز داشتم حتی با ایزو پایین و سرعت شاتر طولانی. من حرفه ای عکاسی نمی کنم و صرفآ عکاسی رو دوست دارم ولی راجع به post processing و نورپردازی که فرمودین اطلاع دارم. بیشتر مد نظر من بهبود کیفیت سایر فاصله کانونی هاست توی لنز 135-18 ام. به همین علت سوال کردم که منطقی هست ارتقا بادی یا نسبت به خرید لنز دیگه ای اقدام کنم. و اینکه توی فوکال های کمتر از 50 برای عکاسی واید یا بالاتر تا 135 برای تله 100 درصد ایده آل من نیست و این مساله و نویز که روی 50 توی شرایط نوری ضعیف داخلی داشتم می خواستم ببینم با ارتقا بادی تغییرات محسوس هست؟ و چه پیشنهادی دارین؟ و واقعآ 7d تفاوتی با 700d ایجاد نمیکنه؟
    بنده الان متوجه نشدم دوربین شما شارپ هست یا نیست!
    در پست قبل گفتین که میخواین دوربین رو عوض کنید چون عکس های شارپی به شما نمیدن، و حالا میگین که با لنز 50 شارپ هست
    خوب مشخص هست لنز های زومی مثل 18-135 نمیتونن به اندازه ی یک لنز پرایم شارپ باشن، لنز زوم گران قیمت هم خریداری بکنید، قضیه همینه و ارتقای بادی شارپنس لنز شمارو بالا نمیبره!(به میزان قابل لمس[این مورد رو اضافه کردم که دوست غلط گیرمون مجدد...])

قضیه ی نویز که به کل با قضیه شارپنس فرق میکنه!
    خوب مشخصه شما هر بادی گرون تری خریداری بکنید از لحاظ رفتار نویزی نتیجه بهتری خواهید گرفت، اما تفاوت مجدد جزئی خواهد بود، اینگونه نیست در شرایط نوریی که با 700D اصلا قابل عکاسی نباشه با 7D قابل عکاسی باشه!

بنده همچنان معتقدم عدم رضایت شما از لنز ها و بدنه مرتبط به عدم اطلاعات کافی شماست
    برای همین قبل از هرگونه خرید لطفا دوربین و لنز مورد نظر رو باهاش کار بکنید تا ببینید دوربین گران تر معجزه نمیکند
    S8M5M و ehsanm تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

تفاوت وجود دارد ولی اینکه محسوس است یا خیر جای تامل دارد. اگر لنز 18-135 شما را از نظر شارپ بودن راضی نمی کند یا اینکه باید به فکر تهیه لنز های پرایم باشید یا اینکه از برند هایی استفاده کنید که سنسور آنها با حذف فیلتر پایین گذر شارپنس بیشتری خروجی می دهند.
    S8M5M و ehsanm تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    بنده الان متوجه نشدم دوربین شما شارپ هست یا نیست!
    در پست قبل گفتین که میخواین دوربین رو عوض کنید چون عکس های شارپی به شما نمیدن، و حالا میگین که با لنز 50 شارپ هست
    خوب مشخص هست لنز های زومی مثل 18-135 نمیتونن به اندازه ی یک لنز پرایم شارپ باشن، لنز زوم گران قیمت هم خریداری بکنید، قضیه همینه و ارتقای بادی شارپنس لنز شمارو بالا نمیبره!(به میزان قابل لمس[این مورد رو اضافه کردم که دوست غلط گیرمون مجدد...])

قضیه ی نویز که به کل با قضیه شارپنس فرق میکنه!
    خوب مشخصه شما هر بادی گرون تری خریداری بکنید از لحاظ رفتار نویزی نتیجه بهتری خواهید گرفت، اما تفاوت مجدد جزئی خواهد بود، اینگونه نیست در شرایط نوریی که با 700D اصلا قابل عکاسی نباشه با 7D قابل عکاسی باشه!

بنده همچنان معتقدم عدم رضایت شما از لنز ها و بدنه مرتبط به عدم اطلاعات کافی شماست
    برای همین قبل از هرگونه خرید لطفا دوربین و لنز مورد نظر رو باهاش کار بکنید تا ببینید دوربین گران تر معجزه نمیکند
    عزیز بنده جایی اشاره کردم شارپ نیستن عکس ها؟!!
    اگه کامل بخونید متن اولیه من رو نوشتم شارپنس بهتر نسبت به بادی فعلی که 700d هست و با ارتقا بادی مثلآ به 70d,80d یا نهایتآ اگر شرایط مالی بهتر باشه و بتونم 7d mark2 و گفتم که با ارتقا بادی تغییر محسوس ایجاد میشه یا نه. کلیت سوالم این بود و جایی اشاره نکردم عکس هایی که می گیرم شارپ نیستن!!
    در اینکه لنز زوم به اندازه یک لنز پرایم هم شارپ نیست شکی نیست شما کلآ جور دیگه ای برداشت کردی سوال من رو منظور من تغییر محسوس از لحاظ شارپ بودن و نویز و نوردهی و... هست یا نه.
    من اشاره هم کردم که کار من عکاسی نیست بیشتر جنبه تفریح داره واسم و مرتبط با کارم عکاسی می کنم و مطمئین باشین از لحاظ اطلاعات بیشتر از شما مطالعه نکرده باشم کمتر نیست دوست عزیز :دی
    علت سوالم هم اینه که من صرفآ با 1100d یکی از دوستام و 700d خودم تجربه عکاسی دارم و دوستان که به صورت تجربی کار کردن با دوربین های دیگه قطعآ مرجع بهتری هستن نسبت به رفرنس ها و مراجع چاپی یا نت. کسی انتظار معجزه هم نداره از دوربین!

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    تفاوت وجود دارد ولی اینکه محسوس است یا خیر جای تامل دارد. اگر لنز 18-135 شما را از نظر شارپ بودن راضی نمی کند یا اینکه باید به فکر تهیه لنز های پرایم باشید یا اینکه از برند هایی استفاده کنید که سنسور آنها با حذف فیلتر پایین گذر شارپنس بیشتری خروجی می دهند.
    ممنون در کل به نظر شما ارتقا بادی منطقی تر هست در این شرایط یا تهیه لنزهای بهتر و نگه داشتن 700d. چون با خرید لنزهای دیگه علاوه بر لنز های فعلیم قطعآ برام امکان پذیر نیست تا چند سال آینده بادی رو تغییر بدم.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

عزیز بنده جایی اشاره کردم شارپ نیستن عکس ها؟!!
    اگه کامل بخونید متن اولیه من رو نوشتم شارپنس بهتر نسبت به بادی فعلی که 700d هست و با ارتقا بادی مثلآ به 70d,80d یا نهایتآ اگر شرایط مالی بهتر باشه و بتونم 7d mark2 و گفتم که با ارتقا بادی تغییر محسوس ایجاد میشه یا نه. کلیت سوالم این بود و جایی اشاره نکردم عکس هایی که می گیرم شارپ نیستن!!
    در اینکه لنز زوم به اندازه یک لنز پرایم هم شارپ نیست شکی نیست شما کلآ جور دیگه ای برداشت کردی سوال من رو منظور من تغییر محسوس از لحاظ شارپ بودن و نویز و نوردهی و... هست یا نه.
    من اشاره هم کردم که کار من عکاسی نیست بیشتر جنبه تفریح داره واسم و مرتبط با کارم عکاسی می کنم و مطمئین باشین از لحاظ اطلاعات بیشتر از شما مطالعه نکرده باشم کمتر نیست دوست عزیز :دی
    علت سوالم هم اینه که من صرفآ با 1100d یکی از دوستام و 700d خودم تجربه عکاسی دارم و دوستان که به صورت تجربی کار کردن با دوربین های دیگه قطعآ مرجع بهتری هستن نسبت به رفرنس ها و مراجع چاپی یا نت. کسی انتظار معجزه هم نداره از دوربین!

ممنون در کل به نظر شما ارتقا بادی منطقی تر هست در این شرایط یا تهیه لنزهای بهتر و نگه داشتن 700d. چون با خرید لنزهای دیگه علاوه بر لنز های فعلیم قطعآ برام امکان پذیر نیست تا چند سال آینده بادی رو تغییر بدم.
    درود
    اگر متوجه منظور شما شده باشم
    شما با ارتقا بدنه با همین لنزها 18 55 و 18 135 تفاوتی انچنانی با دکربین فعلی ندارید قطعا با خرید لنز بهتر نتایج بهتری خواهید داشت
    مگر اینکه بخواهید به فکر خرید فول فریم بی افتید که دیگر این دک لنز به کار شما نمی اید و به لحاظ کاربری و قیمتی برای شما منطقی نیست
    قطعا یا خرید لنز بهتر به خروجی بهتری میرسید تا با حفظ لنزها و خرید بادی بهتر
    ehsanm تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

اگر چنین محدودیتی دارید پیشنهاد میکنم بدنه دوربین را ارتقا بدهید ، جدا از امکانات اضافه تر و خوش دستی بهتر سری 7دی یا 70دی (یا80دی) ، قطعا تجربه عکاسی با این دوربین ها بسیار لذتبخش و دوست داشتنی است.
    ehsanm تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

دوستان چطور میشه زوم رو توی لنز ها فهمید که چقدره ؟ مثلا 25x یا 30x اپتیکال زوم رو چطور میشه با لنز ها مقایسه کرد ؟ مثلا 300-70 یا 200-55 ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط Satyr نمایش پست ها
    دوستان چطور میشه زوم رو توی لنز ها فهمید که چقدره ؟ مثلا 25x یا 30x اپتیکال زوم رو چطور میشه با لنز ها مقایسه کرد ؟ مثلا 300-70 یا 200-55 ؟
    سلام
    عدد بزرگ را به عدد کوچک تقسیم کنیم یعنی ۳۰۰ تقسیم بر ۷۰ حدود چهار!

دوست گرامی لطفا دقت کنید که میزان زوم ارتباطی با بزذگنمایی و زاویه دید لنز ندارد و اصولا چند ایکس زوم برای بررسی لنزهای دوربینهای dslr مفهوم چندانی ندارد این عدد ها در دوربینهای با لنز ثابت مثل کامپکتها و دوربینهای سوپر زوم جهت بازاریابی به کار میرود
    مثالی میزنم ۷۰_۳۰۰ ذکر شده حدود چهار زوم میکند و لنز ۱۸_۵۵ هم حدود سه! ولی زاویه دید این لنزها کلا با یکدیگر متفاوت است
    Moty و Satyr تشکر می‌کنند.