صفحه 1152 از 1201 نخستنخست ... 152 652 1052 1102 1142 1148 1149 1150 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,511 تا 11,520 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    اینجوری نیست که تفاوت 50mm f1.8g و 50mm f1.8d فقط توی موتور فوکس باشه حتی از نظر اپتیکی هم g بهتره
    الان قضیه خییییییییلی فرق کرد ! خیلی !

دقیقا همین سوال رو یکی چند پست قبل پرسید من جواب دادم شما انقدر به خودت زحمت ندادی حداقل همین یک صفحه اخیر رو مطالعه کنی
    درسته تاپیک رو نخوندم ؛ اما از کجا بدونم همچین سوالی اصلا داخل تاپیک هست که به امیدش تاپیکی که 1150 صفحه درازا داره رو بخونم ؟! از منظری دیگر چون بنده دو هفته است تلاش کردم اکانتم رو فعال کنم اما به خاطر حضور در خارج از کشور ؛ و دسترسی نداشتن به شماره ایران و همچنین عدم پاسخ مدیران سایت به این مشکل بنده ؛ جا داره حضرتعالی این اشتباه بنده رو ببخشایید ؛ باشد که همه رستگار شویم .

نه نیازی به تغییر بادی هست نه نیازی به تغییر برند، این دوست عزیزمون Kato هم که همچنان به پیشنهاد دادن دوربین و لنز هایی که خودش داره به همه ادامه میده
    در گدشته شخصا بارها قربانی مشاهده مقایسه های فنی دوستان !! بین پلی 3 و ایکس باکس ! اینتل و AMD ؛ انویدیا و ATI سابق ؛ کنون و نیکون ! و ... زیاد بودم ! و منظورم انجام مقایسه نبود . منظور بنده فقط و فقط اینه که کدوم برند لوازم جانبیش در کل قیمت بهتری در مقایسه با محصولات همرده در برند رقیب داره ؟
    چون این مورد مشخص میکنه که تا همیشه با کدام برند رفاقت خواهم کرد !! بلاخره رفیق به جیب رفیقش اهمیت میده !

طبق توصیه مراجع شما باید 80 درصد هزینه رو بذاری روی لنز و فقط 20 درصد روی بدنه، بدنه 5100 کمبود خاصی نداره که فعلا نیاز به تعویض داشته باشید
    حداقل شما ابتدا لنز هارو خریداری کنید و با 5100 استفاده کنید کارتون راه نیوفتاد بادی رو بعدا عوض کنید
    البته که درسته و لازم به عرضه که بنده با کیت لنز 1855 خود دوربین تونستم به نتایج قابل قبولی برای این سطح از امکانات برسم و ضمن شنیدن افرین و دمت گرم های دوستان ؛ حداقل خودم راضی باشم!!!
    درباره لنز هم دیروز یه لنز 55-200 خریدم ؛ منتظرم پست بیارتش که هنوز نیوورده !!
    با تشکر
    با تشکر از حضرتعالی و تقدیم احترام
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر جديد rejina آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط rejina نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه کمک می خواستم بگیرم من مبتدی هستم در این زمینه هیچ تجربه ای ندارم تازه می خوام شروع کنم قبلا یه دوربین عکاسی کامپکت داشتم الان می خوام یه دوربین حرفه ای بگیرم قیمتش هم تاسقف 3.500.000 باشه مشکلی نیست یکی از دوستان نیکون 7200 رو معرفی کردن. نظر شما چی هست؟

ببخشید اگر پست رو جای درستی نگذاشتم.
    نظر شما چی هست؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    541

نقل قول نوشته اصلی توسط rejina نمایش پست ها
    نظر شما چی هست؟
    دوست عزیز شما میفرمایید که مبتدی هستم، مبتدی معمولا با یه دوربین ساده تر در حد یکی دو تومن کارشو شروع میکنه تا کم کم خودش متوجه نیاز و علاقه ش بشه،
    اما در هر صورت اگر واقعا علاقه مندید و تا 3.5 میخواین هزینه کنید من پیشنهادم d7100 یا با کمی هزینه بیشتر d7200 از نیکون و یا دوربین خیلی جدید 77D کنونه که هرکدوم رو تهیه کنید تا مدتها جوابگو خواهد بود.

ارادتمند
    Aier و mr_saeed تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط XoMa نمایش پست ها
    سلام دوستان .

بنده در حال حاضر d5100 نیکون رو دارم و به چند دلیل که مهمترینش فقدان موتور فوکوس داخلی هست قصد دارم اونو با d7100 تعویض کنم. قیمت لنز های دارای موتور فوکوس خیلی بالا هست و این برای بنده که به حالات مختلف عکاسی علاقه مندم و طبیعتا برای هر حالت هم لنزی مورد نیاز هست ! مشکل ساز شده.البته سیستم فوکوس قوی تر نقاط فوکوس خیلی بیشتر ؛ کیفیت بالاتر سنسور هم از جمله دلایل این تصمیم هستن.

سوالم اینه نظرتون درباره انتخابم چیه ؟ یه مقدار بالاتر هم میتونم هزینه کنم اما خیلی نه !
    هم رده دوربین 7100 نیکون ؛ در برند کنون کدوم سری هست ؟ که موتور داخلی داشته باشه برای فوکوس و بقیه مشخصاتش یکسان باشه؟
    با توجه به مقوله تعویض لنز ؛ قیمت لنز های سازگار با کدوم برند معمولا بهتر و همچنین در دسترس تره ؟

ممنون

با احترام
    دوست عزیز سری ۷۰۰۰ با سری ۵۰۰۰ چند تفاوت دارد که اگر مورد نیاز شماست تبدیل دوربین به سری ۷۰۰۰ مفید است در غیر این صورت همان ۵۱۰۰ شما دوربین قابلی است
    اولا اگر تمایل به خربید لنزهای دست دوم قدیمی که نسبتا ارزان هست دارید قطعا موتور فوکوس سری ۷ ارزشمند است
    دوم اگر نیاز به فلاش کوماندر دوربین دارید و نخواهید تریگر جدا بخرید
    سوم اگر تنظیمات دوربین را مکرر تغییر میدهید در سری ۷ دکمه های بیشتر و دو گردونه جلو و عقب دارید و تنظیم انتخابی u1 و u2 دارد
    چهار سری ۷ در مقابل آب و گرد و خاک مقاومتر است اگر سبک عکاسی محیط زیستی دارید ارزشمند است
    پنجم سیستم فوکوس آن برای عکاسی حیات وحش یا ورزشی دقیق تر است
    ششم و شاید از همه مهم تر امکان تنظیم فوکوس لنز دارد که در عکاسی با آپرچر باز و لنزهای تله بسیار مفید است

حالا تصمیم با خود شما
    Aier تشکر می‌کند.

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

الان قضیه خییییییییلی فرق کرد ! خیلی !
    در گدشته شخصا بارها قربانی مشاهده مقایسه های فنی دوستان !! بین پلی 3 و ایکس باکس ! اینتل و AMD ؛ انویدیا و ATI سابق ؛ کنون و نیکون ! و ... زیاد بودم ! و منظورم انجام مقایسه نبود . منظور بنده فقط و فقط اینه که کدوم برند لوازم جانبیش در کل قیمت بهتری در مقایسه با محصولات همرده در برند رقیب داره ؟
    چون این مورد مشخص میکنه که تا همیشه با کدام برند رفاقت خواهم کرد !! بلاخره رفیق به جیب رفیقش اهمیت میده !

عزیز بعضی از لنز های کنون از لنز های نیکون ارزان تر هستند، که ارزان تر بودنشان بی دلیل نیست، البته تعدادشون زیاد نیست، لنز های رده بالا دیگه تا جایی که بنده دیدم قیمت در یک لول بوده
    لنز هایی مثل 50 های پرایم، 85 و زوم 55-250 تفاوت قابل ملاحظه ای با نمونه نیکونی دارن، غیر ازین لنز ها فکر نکنم تفاوت انقدر فاحش باشه که باز هم میگم تفاوت بی دلیل نیست
    و در نظر داشته باشید به همین میزان بدنه های کنون از بدنه های معادل نیکونشون گرون تر هستند
    بهترین کار برای شمایی که انقدر دنبال هزینه کمتری، عدم تعویض بادی هست، چه برسه به تعویض برند
    اونقدری که شما در فروختن نیکون و خریدن کنون ضرر میکنید، اگه هرچی لنز هردو دارن بخرید این ضرر روی ارزون تر بودن لنز های کنون جبران نمیشه!
    درمورد لنز هم شما استفاده تون رو نگفتید و من نمیدونم که چی پیشنهاد بدم، اما یه 50mm f1.8g که خریداری کنید احتمالا 18-55 بره داخل کمد خاک خوری
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

سلام وقتتون بخیر

خواستم مشورت بگیرم از اساتید از ترکیب لنز های زیر کدام برای عکاسی از مجالس و عروسی ها کاربردی تر هست بدون در نظر گرفتن مارک و ماونت دوربین

20-35-50 یا 24-50-85 فقط هم لنز پرایم مورد سوالم هست ممنون

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzady نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر

خواستم مشورت بگیرم از اساتید از ترکیب لنز های زیر کدام برای عکاسی از مجالس و عروسی ها کاربردی تر هست بدون در نظر گرفتن مارک و ماونت دوربین

20-35-50 یا 24-50-85 فقط هم لنز پرایم مورد سوالم هست ممنون
    اول باید مشخص کنید روی بدنه کراپ میخواید استفاده کنید یا فول فریم

به شخصه در هر 2 صورت اگر به همین ترکیب ها محدودید ترکیب دوم رو انتخاب میکنم چون حداقل یه لنز 85 یا بلندتر برای هدشات نیاز دارید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    35

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    اول باید مشخص کنید روی بدنه کراپ میخواید استفاده کنید یا فول فریم

به شخصه در هر 2 صورت اگر به همین ترکیب ها محدودید ترکیب دوم رو انتخاب میکنم چون حداقل یه لنز 85 یا بلندتر برای هدشات نیاز دارید
    ممنون , برای فول فریم , بنده هم به این نتیجه رسیدم ترکیب دوم بهتر هست , و یک سوال دیگر یک فلاش اسپیدلایت sb5000 برای مجالس عروسی چه باغ تالار چه داخل تالار , یک عدد کفایت میکنه یا نیاز به دو فلاش هست ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط enybody نمایش پست ها
    اولا اگر تمایل به خربید لنزهای دست دوم قدیمی که نسبتا ارزان هست دارید قطعا موتور فوکوس سری ۷ ارزشمند است
    بهترین کار برای شمایی که انقدر دنبال هزینه کمتری، عدم تعویض بادی هست، چه برسه به تعویض برند
    عرض ادب

دوستان اگر مرحمت بفرمایند با دقت بیشتری اولین جمله بنده در پست شماره 11511# رو بخوند و اندکی بر ان تامل بفرمایند ؛ متوجه خواهند شد که این جملات اشتباه به کار برده شده ! بلا به دور !

تصدقت بگردم بنده تمایل به خرید لنز ارزان قیمت ندارم ؛ اگر دقت کنید اولین جمله ای که نشان از برتری کیفی سری جی بر سری دیگر داشت ؛ نتیجه اش این شد که "قضیه خییییییییییییلی فرق کرد ؛ خیییلی !!" پر واضحه کسی که هزینه میکنه برای خرید تجهیزاتی که کاربرد علاقه مندی دارن ؛ بیشتر دنبال ثبت نتیجه مناسبه تا از کارش لذت ببره نه این که یه چیز اشغال بخره که با دیدن نتایج حاصله حس به اشغال ریختن پولش براش تداعی بشه !!چه کاریه اخه؟

aier جان دورت بگردم ؛ هر چی میگردم نمیتونم جمله ای که درش اینقدر به هزینه کمتر تاکید کردم رو پیدا کنم ! وگرنه بنده که عکاس نیستم و کارم هم عکاسی نیست ؛ برای دل خودم عکس میگیرم ؛هر چند با این تفصیل هم ؛ اگر لازم باشه برای خرید تجهیزات بهتر هزینه بیشتری در نظر بگیرم دوووشواری نداره .

دوم اگر نیاز به فلاش کوماندر دوربین دارید و نخواهید تریگر جدا بخرید
    سوم اگر تنظیمات دوربین را مکرر تغییر میدهید در سری ۷ دکمه های بیشتر و دو گردونه جلو و عقب دارید و تنظیم انتخابی u1 و u2 دارد
    چهار سری ۷ در مقابل آب و گرد و خاک مقاومتر است اگر سبک عکاسی محیط زیستی دارید ارزشمند است
    پنجم سیستم فوکوس آن برای عکاسی حیات وحش یا ورزشی دقیق تر است
    ششم و شاید از همه مهم تر امکان تنظیم فوکوس لنز دارد که در عکاسی با آپرچر باز و لنزهای تله بسیار مفید است
    مورد دوم رو اصلا نمیدونم چیه و خوندمش کپ کردم !
    سوم رو زیاد انجام میدم.
    چهارم با توجه به شرایطی که عکاسی میکنم(یکی نگه 28 ساله کارشه !! اقا من تازه فهمیدم ایزو و دیافراگم با بادی فرق داره!!) برام خیلی فرق نداره
    پنجمی رو اتفاقا تو پست قبل تاکید کردم و خیلی برام مهمه.
    ششم هم که ظاهرا با توجه به کیفیت لنزها ؛ خود به خود رنگ میبازه.

حالا تصمیم با خود شما
    گرچه موارد مهمی برشمرده شد اما با روشن شدن موضوع کیفیت لنز ؛ از تعویض بادی منصرف شدم. برای بنده همین بادی جواب گو هست و وقتی توجیه و نیاز برای ارتقا وجود نداره ؛ دلیلی هم بر انجام اون موجود نیست !

درمورد لنز هم شما استفاده تون رو نگفتید و من نمیدونم که چی پیشنهاد بدم، اما یه 50mm f1.8g که خریداری کنید احتمالا 18-55 بره داخل کمد خاک خوری
    از کجا میدونستید به پورتره علاقه مندم که اینو پیشنهاد دادید؟ (اصن برای پورتره مناسب هست؟یا سوتی دادم؟)اتفاقا قصدم خریدش هست ؛ اما الان یه لنز زوم خریدم 55-200 که امیدوارم با اپرچر یکسان و زوم بیشتر بتونم بوکه های محو تری بگیرم ازش .

عکاسی در شب رو خیلی دوست دارم ؛ پورتره شب ! و در درجه دوم به ماکرو خیلی علاقه دارم . نیار به عکاسی طبیعت رو برای بنده همون 1855 مرتفع میکنه. اینم از علاقه مندی هام.

یه سوال دیگه اینکه دوربین های فول فریم برای علاقع مندی های بنده چند درصد بهتر از کراپ ها میتونن ظاهر بشن ؟ مخصوصا که اپرچر هم در ضریب کراپ ضرب میشه !

ممنون از دوستان

با احترام

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

از کجا میدونستید به پورتره علاقه مندم که اینو پیشنهاد دادید؟ (اصن برای پورتره مناسب هست؟یا سوتی دادم؟)اتفاقا قصدم خریدش هست ؛ اما الان یه لنز زوم خریدم 55-200 که امیدوارم با اپرچر یکسان و زوم بیشتر بتونم بوکه های محو تری بگیرم ازش .

عکاسی در شب رو خیلی دوست دارم ؛ پورتره شب ! و در درجه دوم به ماکرو خیلی علاقه دارم . نیار به عکاسی طبیعت رو برای بنده همون 1855 مرتفع میکنه. اینم از علاقه مندی هام.

یه سوال دیگه اینکه دوربین های فول فریم برای علاقع مندی های بنده چند درصد بهتر از کراپ ها میتونن ظاهر بشن ؟ مخصوصا که اپرچر هم در ضریب کراپ ضرب میشه !

ممنون از دوستان

با احترام
    درمورد ابتدای پستتون چیزی نمیگم...

اول که اگه 55-200 رو برای گرفتن بوکه روی فوکال بالا انتخاب کردید به نظرم انتخاب خوبی نبوده و اگه امکان بازگشت هست اینکارو بکنید،
    روی فوکال 200 شما باید خیلی از سوژه دور شوید که 50mm به شما بوکه بیشتری با فاصله کمتر خواهد داد
    12968149884490445207_sssa.jpg

اما اگر استفاده ی زوم میخواهید بکنید خوب هست، هرچند شخصا ماکس 300 رو دوست دارم و 200 به نظرم یه جوریه!

لنز 50 با اینکه روی کراپ میشه 75، باز هم به نظر من "پرتره" نیست! البته خیلی میشه باهاش پرتره های خوبی ثبت کرد و من خودم دارم اینکارو میکنم، اما به شدت نیاز به 105 رو حس میکنم که هرموقع این نیاز تقویت میشه یه نگاه به قیمتش میندازم و دیگه نیاز بهش رو حس نمیکنم!
    اما خوبی لنز 50 اینه که خیلی کارا میشه باهاش کرد! از عکس های قدی و خانوادگی گرفته تا خیابونی و سوژه های خاص و غیره و غیره اما فوکال بالاتر دیگه صرفاً پرتره میشن

درمورد فول فریم، تفاوت بسیار کم، بسیار جزئی، خصوصا برای شما. تاثیر ضرب 1.5 اونقدر زیاد نیست، یعنی اگه شما به جای تغییر بدنه، 50mm f1.4 رو بگیری، بوکه ای که میگیری از 50mm f1.8 روی فول فریم بیشتره. و البته اینو هم بدون که اینجوری نیست هرچی اپرچر بیاد پایین و چه بهتر برا پرتره، فول فریم چون عمق میدان رو خیلی تنگ میکنه باعث میشه مثلا دماغ سوژه شما شفاف بشه چشمش تار بشه و بالعکس و مجبور به بستن اپرچر بشید که توی کراپ عمق گشاد! خیلی کمک میکنه
    خارج ازینکه بعد از کوچ به فول فریم خیلی از لنز هارو مجبور میشید در قیمت بالاتر هزینه بکنید نمونه اش لنز کیت که 280 تومن کراپ کجا یک و نیم میلیون فول فریم کجا
    XoMa تشکر می‌کند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe