صفحه 13 از 25 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 241
Like Tree469تشکر

موضوع: تبدیل لنز معکوس یا Reverse Adapter Ring

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط SHOK53 نمایش پست ها
    با سلام!
    جناب شهبازی چطور در این عکس عمق میدان بخوبی زیاده و جزئیات اون مشخصه ولی من هرکار میکنم دیاف 00 هست و اگه مثلا رو یه چشم حشره فوکوس کنم چشم دیگه یا مثلا شاخکها کاملا تار میشه؟
    اون فرمایش جناب چگینی رو هم انجام دادم ولی باز دیاف 00 نشون داده میشه!
    ممنون اگه بیشتر راهنماییم کنید
    سلام
    در عکاسی با لنز معکوس عمق میدان عکسها بسیار پایین است و برای جبران این عمق میدان کم از تکنیک فوکوس استکینگ استفاده میشود واژه Focus stacking را در گوگل جستجو کنید مطالب خوبی پیدا میشود
    در مورد قسمت دوم : وقتی شما لنز را بصورت معکوس روی دوربین میبندید هیچ اتصال الکتریکی بین بدنه و لنز وجود ندارد درنتیجه میزان دیافراگم لنز برای دوربین قابل شناسایی نیست و دوربین دیافراگم را 0 شناسایی میکند.
    Digital Lover، Marefat، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

جناب شهبازی با سلام،

آیا در تکنیک Focus Stacking، استفاده از سه پایه و فلاش مخصوص ماکرو الزامیست؟ و اینکه آیا با لنز 105-18 نیکون که به صورت معکوس روی دوربین سوار شده میشه عکسهای خوبی

گرفت؟ و شما توصیه می کنید؟

با تشکر.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    دو روش براي استفاده از لنزهائي مثل 18-55 به صورت معكوس وجود دارد:
    1- لنز را به طور معمولي و بدون تغيير به صورت معكوس به روي دوربين مي بنديم. در اين حالت امكان كنترل اپرچر و فوكوس اتوماتيك از طريق دوربين وجود ندارد ولي در عوض لنز به صورت عادي هم قابل استفاده است. در اين حالت براي تنظيم اپرچر ابتدا بايد لنز را به طور معمولي روي دوربين ببنديم، اپرچر را روي مقدار دلخواه تنظيم كنيم و دكمه DOF Preview (دكمه كوچكي كه روي بدنه در زير لنز قرار دارد) را فشار دهيم و نگه داريم (اپرچر بسته مي شود) و در همان حال دوربين را خاموش كنيم (اپرچر بسته مي ماند) حالا لنز را باز مي كنيم و برعكس مي بنديم.
    2- با دستكاري در لنز اتصالات الكتريكي ته لنز را به سر لنز منتقل مي كنيم. در اين حالت كنترل اپرچر، نورسنجي و فوكوس اتوماتيك از طريق بدنه امكان پذير است ولي لنز ديگر به طور عادي قابل استفاده نخواهد بود.
    ارادتمند

پي نوشت: با فشردن دكمه DOF Preview كه مخفف Depth of Field Preview يا پيش نمايش عمق ميدان است اپرچر به ميزان تنظيم شده بسته مي شود كه باعث مي شود بسته به ميزان بسته شدن اپرچر، تصوير در ويزور تيره شود و شكل تقريبي بوكه ها (بخش هاي خارج از فوكوس) هم در ويزور ديده مي شود. هر چه تصوير در ويزور تيره تر باشد عمق ميدان بيشتر است.
    با سلام جناب آقای چگینی!
    من تمام مراحلی که گفتین رو انجام دادم ولی باز عدد دیاف رو 00 نشون داده آیا راهی که فرمودید در 600D کنون قابل انجام نیست یا بنده درست انجام ندادم؟
    ممنون بابت پاسخ!
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

با سلام جناب آقای چگینی!
    من تمام مراحلی که گفتین رو انجام دادم ولی باز عدد دیاف رو 00 نشون داده آیا راهی که فرمودید در 600D کنون قابل انجام نیست یا بنده درست انجام ندادم؟
    ممنون بابت پاسخ!
    سلام
    اگر می خواهید اپرچر را توسط دوربین کنترل کنید باید اتصالات ته لنز را به سر آن منتقل کنید. در غیر اینصورت به دلیل عدم اتصال الکتریکی بین دوربین و لنز، F-NUMBER صفر نشان داده می شود. و باید به روش شماره 1 که توضیح دادم اپرچر را تنظیم کنید.
    ارادتمند
    ارادتمند
    Digital Lover، SHOK53 و shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه SHOK53 آواتار ها
    تشکر کرده
    2267

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    اگر می خواهید اپرچر را توسط دوربین کنترل کنید باید اتصالات ته لنز را به سر آن منتقل کنید. در غیر اینصورت به دلیل عدم اتصال الکتریکی بین دوربین و لنز، F-NUMBER صفر نشان داده می شود. و باید به روش شماره 1 که توضیح دادم اپرچر را تنظیم کنید.
    ارادتمند
    ارادتمند
    مرسی من هم همون روش 1 رو انجام دادم ولی نشد ,سوالم هم همینه !؟
    ارادت فراوان
    6DII / Canon 24-70 F2.8 II L /16-35 F4 L / 100mm Macro F2.8 L IS / 190xpro4 + 498 RC2 / 270 EX

شکری

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

حتی زمانی که با نگهداشتن دکمه dof اقدام به خاموش کردن دوربین یا خارج کردن باتری کنید ٬ آپرچر به بازترین حالت خود بر می گردد ٬ تنها راه اینه که زمانی که دوربین روشن است و دکمه dof را نگه داشته اید اقدام به باز کردن لنز کنید ٬ ولی این روش کاملا بی خطر نیست چون امکان اتصالی و صدمه دیدن لنز و دوربین وجود دارد هر چند که احتمال آن کم است.
    Digital Lover و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    شاهین بوذرجمهری

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    جناب شهبازی با سلام،

آیا در تکنیک Focus Stacking، استفاده از سه پایه و فلاش مخصوص ماکرو الزامیست؟ و اینکه آیا با لنز 105-18 نیکون که به صورت معکوس روی دوربین سوار شده میشه عکسهای خوبی

گرفت؟ و شما توصیه می کنید؟

با تشکر.
    در فوکوس استکینگ استفاده از سه پایه الزامیست و وجود فلاش مناسب خوب است اما بدون فلاش هم میشود عکسهای خوبی گرفت خودم نورپردازی عکسها را با فلاش پاپ آپ خود دوربین انجام میدم.
    درصورتی که لنز کوتاه تر برای معکوس کردن در اختیار ندارید میتوانید از 18-105 استفاده کنید و خروجی خوبی هم میدهد.
    Digital Lover، SHOK53، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با سلام!
    جناب شهبازی چطور در این عکس عمق میدان بخوبی زیاده و جزئیات اون مشخصه ولی من هرکار میکنم دیاف 00 هست و اگه مثلا رو یه چشم حشره فوکوس کنم چشم دیگه یا مثلا شاخکها کاملا تار میشه؟
    اون فرمایش جناب چگینی رو هم انجام دادم ولی باز دیاف 00 نشون داده میشه!
    ممنون اگه بیشتر راهنماییم کنید
    با اجازه جناب شهبازی
    شاید در exif دیافراگم 00 ثبت شده باشه ولی دلیل بر این نمی شه که دیافراگم در حالت حداقل باشه!!!
    روشهایی برای افزایش دیافراگم ئ در نتیجه عمق میدان مناسب برای لنز معکوس هم وجود داره!
    1- لنز رو بصورت صحیح روی دوربین ببندید
    2- دیافراگم را بر روی عدد مثل 8 یا 11 تنظیم کنید (برای دیافراگم های بالاتر شدت تاریکی کادر زیاد می شود و برای تمرین عدد دیافراگم های بالا بهتره)
    3- حالا برای متوجه شدن مطلب، در چشمی نگاه کنید و دکمه ای را که در روی بدنه لنز (قسمت جلو) سمت چپ (بستگی به مدل دوربین دارد) درست در قسمت مانت دوربین (زیر ضامن باز کردن دوربین) قرار دارد فشار دهید؛ متوجه می شوید کادر شما تاریک تر می شود و عمق میدان افزایش می یابد.
    تصویر دکمه در دوربین 600D
    001.jpg
    4- حالا در حالتی که دکمه را فشار می دهید، لنز را از روی دوربین باز کنید. در این حالت اگر به پره های دیافراگم نگاه کنید، متوجه بسته تر شدن پرده های دیافراگم می شوید!
    5- لنز رو بصورت معکوس روی دوربین ببندید و سپس کادر خود را بر روی سوژه تنظیم کنید.
    6- از نتیجه لذت ببرید! البته کار نسبتا مشکلی هست و زمان بر خواهد بود!
    تذکر:
    1- پیشنهاد می کنم اگر امکانش بود نور یک منبع نورانی پر قدرت (مثل چراغ قوه یا چراغ پیشانی ) را روی سوژه تنظیم کنید تا بهتر بتوانید فکوس را انجام دهید.
    2- از فلاش برای ایجاد نور مناسب استفاده کنید.
    اگر سوالی هست در خدمتم
    و اگر ایرادی در بیان مطالب وجود داره لطفا اصلاح فرمایید
    Digital Lover، mSafdel، pargraphic و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

دوستان جایی آموزش تصویری ( حداقل عکس! ) برای بازکردن لنز 55 - 18 نیکون دیدین که :::
    اتصالات الكتريكي ته لنز را به سر لنز منتقل بدم تا كنترل اپرچر، دستم باشه.
    ممنون میشم لینک بدین.
    متاسفانه به تعمیرگاه دسترسی ندارم.
    پ.ن: فکر کنم قبلا تو فروم آموزشش گذاشته بودین ولی پیداش نکردم.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    دوستان جایی آموزش تصویری ( حداقل عکس! ) برای بازکردن لنز 55 - 18 نیکون دیدین که :::
    اتصالات الكتريكي ته لنز را به سر لنز منتقل بدم تا كنترل اپرچر، دستم باشه.
    ممنون میشم لینک بدین.
    متاسفانه به تعمیرگاه دسترسی ندارم.
    پ.ن: فکر کنم قبلا تو فروم آموزشش گذاشته بودین ولی پیداش نکردم.
    چرا از لنزهای آنالوگ دارای حلقه تنظیم دیاف استفاده نمیکنید؟ ارزان و مناسب برای معکوس
    msh2200، SHOK53، qorashi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

صفحه 13 از 25 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 16 17 23 ... آخرینآخرین