صفحه 10 از 25 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 241
Like Tree469تشکر

موضوع: تبدیل لنز معکوس یا Reverse Adapter Ring

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad50 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ اتان
    کاملا" به پاسخ دوست عزیز! Shafy شک داشتم و برایم سئوال بود اگر اینطور باشد که ایشان می گویند پس فلسفه تولید لنز ماکرو با قیمت میلیونی اش در چبست!!! با یه کامپکت ارزان همه چی حله دیگه!!!
    باز هم از جنابعالی و جناب چگینی سپاسگزارم
    علی یارتان
    البته نباید فراموش کرد که در سوپرزومها با استفاده از برخی لوازم مثل Raynox DCR-250 می توان به نتایج شگفت انگیزی رسید
    a.g g.a، Dariush Chegini و M.smaelnedjad تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    البته نباید فراموش کرد که در سوپرزومها با استفاده از برخی لوازم مثل Raynox DCR-250 می توان به نتایج شگفت انگیزی رسید
    بعله!
    خودم می دونم (حداقل نقطه فوکوس) با (عکاسی ماکرو فرق داره) ولی هیچ کس نمی تونه منکر خروجی های فوق العاده بعضی کامپکت ها در زمینه عکاسی مشابه ماکرو بشه!
    اساتید انجمن حتما خودشون کارهای ارزشمند عکاسان حرفه ای رو دیدن که با دوربین های کامپکت یا لایک، عکس های ماکروی فوق العاده ای ثبت کردن و هیچ کس هم استیضاحشون نکرد که چرا با کامپکت عکس گرفتی یا عکاسی کامپکت، ماکرو نیست و ...
    منظور بنده خروجی هست، نه استاندارد های فنی در خصوص لنز های ماکرو!
    البته به نظرم در صورتی می شه ادعا کرد که حداقل فاصله فوکوس، ماکرو نیست، یا طبق استاندارد عکاسی ماکرو نیست، که خودمون طبق استاندارد عکاسی ماکرو انجام بدیم، عکس گرفتن با لنز معکوس هم فکر نکنم بر اساس استاندارد های یه لنز مخصوص ماکرو باشه! یه خلاقیت و ترفند برای کم هزینه شدن عکاسی ماکرو هست. درسته؟
    ویرایش توسط Shafy : Monday 24 February 2014 در ساعت 08:49
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    بعله!
    خودم می دونم (حداقل نقطه فوکوس) با (عکاسی ماکرو فرق داره) ولی هیچ کس نمی تونه منکر خروجی های فوق العاده بعضی کامپکت ها در زمینه عکاسی مشابه ماکرو بشه!
    اساتید انجمن حتما خودشون کارهای ارزشمند عکاسان حرفه ای رو دیدن که با دوربین های کامپکت یا لایک، عکس های ماکروی فوق العاده ای ثبت کردن و هیچ کس هم استیضاحشون نکرد که چرا با کامپکت عکس گرفتی یا عکاسی کامپکت، ماکرو نیست و ...
    البته به نظرم در صورتی می شه ادعا کرد که حداقل فاصله فوکوس، ماکرو نیست، یا طبق استاندارد عکاسی ماکرو نیست، که خودمون طبق استاندارد عکاسی ماکرو انجام بدیم، عکس گرفتن با لنز معکوس هم فکر نکنم بر اساس استاندارد های یه لنز مخصوص ماکرو باشه! یه خلاقیت و ترفند برای کم هزینه شدن عکاسی ماکرو هست. درسته؟
    منظور استادم جناب مومني مقدم، بزرگنمائي دوربين هاي كامپكت در عكاسي در مد ماكروست كه معمولاً بزرگنمائي مناسبي ندارند زيرا حداقل فاصله فوكوس آنها در دامنه تله لنزشان قرار ندارد ولي در تركيب با لنزهاي مبدل سوپر ماكرو مانند DCR-250 مي توان به نتيجه مطلوب رسيد. همچنين با استفاده از فيلترهاي ماكرو (در صورتي كه دوربين قابليت نصب فيلتر را داشته باشد) هم مي توان با دوربين هاي كامپكت نتيجه نسبتاً مناسبي گرفت.
    Shafy، Digital Lover، mSafdel و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

بعله!
    سلام جناب شفیعی عزیز
    یقینا با کامپکت ها عکاسی کردی و دیدی که ماکروی یه کامپکت چجوریه
    ماکروی یه کامپکت رو بر حسب فاصله ی سر لنز تا سوژه اندازه گیری میکنن و سوپرزوم های فوجی و کنون تو فاصله 1 تا 0 سانتی متر عکاسی میکنن
    اما شما میتونی سر لنزتو به یه ملخ بچسبونی؟
    یقینا عکاسی ماکرو از جانداران زنده کار بسیار دشواری هستش و لنز های ماکرو هم برای همین تولید میشن
    مثلا لنز 90 ماکرو در فاصله کانونی 90 میلیمتر مثلا مقیاس بزگنمایی 1:1رو میده.
    ضمنا اون کیفیتی که تو مبتدی ترین دی اس ال آر ها دارن با ساده ترین و ارزانترین لنز ها به هیچ عنوان کامپکت ها ندارن(بجز اون دوربینایی که آینه ندارن ولی لنز خورن و سنسورشون بزرگه)
    جملاتمو خیلی ساده گفتم تا همه ی دوستان متوجه منظورم بشن
    اگر جایی نیاز به اصلاح هستش از اساتید تقاضا میکنم که اصلاح کنن

موفق و پایدار باشید
    Shafy، Madjidm و M.smaelnedjad تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

همانطور که اساتید قبلا" فرمودند، در عکاسی ماکرو با رینگ معکوس حرکت دست در خد میلیمتر فوکوس رو از بین می بره و مدام باید دوربین جابجا بشه
    پس استفاده از سه پایه شدیدا" توصیه می شه...
    این عکس از یه مگس توالت! با اندازه تقریبی 2 میلیمتر و با استفاده از رینگ معکوس بر روی 18-55 و بر روی دست گرفتم. فقط محض اطلاع و آشنایی دوستان
    عکسهای ماکرو قابل قبول تر بماند بعد از تعطیلات عید و برگشت از مسافرت ها...

_MG_0912.jpg

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام جناب شفیعی عزیز
    یقینا با کامپکت ها عکاسی کردی و دیدی که ماکروی یه کامپکت چجوریه
    ماکروی یه کامپکت رو بر حسب فاصله ی سر لنز تا سوژه اندازه گیری میکنن و سوپرزوم های فوجی و کنون تو فاصله 1 تا 0 سانتی متر عکاسی میکنن
    اما شما میتونی سر لنزتو به یه ملخ بچسبونی؟
    یقینا عکاسی ماکرو از جانداران زنده کار بسیار دشواری هستش و لنز های ماکرو هم برای همین تولید میشن
    مثلا لنز 90 ماکرو در فاصله کانونی 90 میلیمتر مثلا مقیاس بزگنمایی 1:1رو میده.
    ضمنا اون کیفیتی که تو مبتدی ترین دی اس ال آر ها دارن با ساده ترین و ارزانترین لنز ها به هیچ عنوان کامپکت ها ندارن(بجز اون دوربینایی که آینه ندارن ولی لنز خورن و سنسورشون بزرگه)
    جملاتمو خیلی ساده گفتم تا همه ی دوستان متوجه منظورم بشن
    اگر جایی نیاز به اصلاح هستش از اساتید تقاضا میکنم که اصلاح کنن
    موفق و پایدار باشید
    ممنون از توضیحاتت محمد جان
    بععله! می دونم دوست عزیز!
    در هر کلاسی امکان عکسبرداری ماکرو به روش های مختلف امکان پذیر هست، حالا یکی سخت تر یکی آسون تر،
    مهم خروجی هست، توجه می نمویی!؟ خروجی!
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

یه سوال از اساتید محترم داشتم : اینکه برای استفاده از لنز 18-55 به صورت معکوس برای عکاسی ماکرو لنز با چه نام تجاری شارپ بهتری داره از میان کنون ، نیکون و پنتاکس با توجه به اینکه بدنه من نیکون دی7100 می باشد و سوال دیگه اینکه : در عکاسی ماکرو به صورت لنز معکوس 18-55 چطوری میتوان فاصله لنز تا سوژه رو بیشتر کرد ؟ چرا که فاصله بسیار کم می شود و همین امر موجب فرار کردن سوژه می شود ، البته من در مقاله ای دیده بودم که گفته بود با اضافه کردن اکستندر می توان این فاصله را افزایش داد ، ممنون از راهنمایی شما عزیزان
    یا حق ...

تشکر کرده
    7162

ممنون از توضیحاتت محمد جان
    بععله! می دونم دوست عزیز!
    در هر کلاسی امکان عکسبرداری ماکرو به روش های مختلف امکان پذیر هست، حالا یکی سخت تر یکی آسون تر،
    مهم خروجی هست، توجه می نمویی!؟ خروجی!

جناب فیروزبخش ، در مورد خروجی هم خروجی کامپکتها به خوبی لنز و دوربین DSLR نیست.
    علت اینکه شما فکر میکنید خروجی خوبی دارند این است که تصاویر را در اینترنت با اندازه کوچک مشاهده میکنید که بسیاری از ضعفهای خروجی اینگونه دوربینها را نشان نمیدهد.
    موفق باشین
    lamagra، Dariush Chegini و M.smaelnedjad تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    یه سوال از اساتید محترم داشتم : اینکه برای استفاده از لنز 18-55 به صورت معکوس برای عکاسی ماکرو لنز با چه نام تجاری شارپ بهتری داره از میان کنون ، نیکون و پنتاکس با توجه به اینکه بدنه من نیکون دی7100 می باشد و سوال دیگه اینکه : در عکاسی ماکرو به صورت لنز معکوس 18-55 چطوری میتوان فاصله لنز تا سوژه رو بیشتر کرد ؟ چرا که فاصله بسیار کم می شود و همین امر موجب فرار کردن سوژه می شود ، البته من در مقاله ای دیده بودم که گفته بود با اضافه کردن اکستندر می توان این فاصله را افزایش داد ، ممنون از راهنمایی شما عزیزان
    یا حق ...
    دوست عزیز معکوس 18-55 برای حشرات بسیار کوچک مثلا حدود 1 الی 3 میلیمتر مناسب است که هم می توان به آنها نزدیکتر شد و هم در مرکز لنز باشند و کیفیت نهایی مناسب باشد، همچنین جهت فوکوس استکینگ که سوژه ثابت و مرده است مناسب است.
    پیشنهاد بنده این است که یک لنز ارزان قیمت مثلا تامرون 90 ورژن یک را برای چنین دوربین ارزشمندی تهیه نمایید تا بتوانید لذت ماکروگرافی را درک کنید
    لنزهای معکوس در ابتدا خیلی زود شما را خسته و پشیمان خواهد کرد
    موفق باشین
    lamagra، SHOK53، Dariush Chegini و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر همراه M.smaelnedjad آواتار ها
    تشکر کرده
    928

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    دوست عزیز معکوس 18-55 برای حشرات بسیار کوچک مثلا حدود 1 الی 3 میلیمتر مناسب است که هم می توان به آنها نزدیکتر شد و هم در مرکز لنز باشند و کیفیت نهایی مناسب باشد، همچنین جهت فوکوس استکینگ که سوژه ثابت و مرده است مناسب است.
    پیشنهاد بنده این است که یک لنز ارزان قیمت مثلا تامرون 90 ورژن یک را برای چنین دوربین ارزشمندی تهیه نمایید تا بتوانید لذت ماکروگرافی را درک کنید
    لنزهای معکوس در ابتدا خیلی زود شما را خسته و پشیمان خواهد کرد
    موفق باشین
    استاد این پیشنهاد رو برای کانن 700 دی هم توصیه می کنید؟ از چه سایز حشرات با این لنز می شه ماکرو گرفت؟

صفحه 10 از 25 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین