صفحه 21 از 25 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 201 تا 210 , از مجموع 241
Like Tree469تشکر

موضوع: تبدیل لنز معکوس یا Reverse Adapter Ring

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    منظور لنزی است که به طور معمول با آن عکاسی می کنید.
    به نظرم بهتر است برای استفاده به صورت معکوس یک لنز قدیمی (مربوط به عکاسی فیلمی) با فاصله کانونی حدود 24 م م که رینگ تنظیم دیافراگم داشته باشد بخرید و از آن به صورت معکوس استفاده کنید تا مشکل تنظیم دیافراگم هم نداشته باشید.
    ممنون از شما

من هم اتفاقا گفتم که تعریف لنزهای آنالوگ رو برای معکوس کردن زیاد شنیدم

رینگی هست که بشه باهاش لنز آنالوگ رو به صورت معکوس روی ماونت EF-M بست ؟

مجموع قیمت لنز آنالوگ و رینگ و ریل فوکوس چه مقدار میشه حدودا ؟(همزمان در حال تهیه چند تا ابزار هستم به همین دلیل چند وقتیه کفگیر به ته دیگ خورده ! می خوام تا جای ممکن کمترین هزینه رو بکنم و فکر نکنم وقت ساخت ریل فوکوس دست ساز رو داشته باشم )

میشه برای هرکدوم مدلی رو پیشنهاد بدین ؟

و یک مسئله دیگه این که این تجهیزات فقط ناصرخسرو تهران گیر میاد ؟
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    ممنون از شما

من هم اتفاقا گفتم که تعریف لنزهای آنالوگ رو برای معکوس کردن زیاد شنیدم

رینگی هست که بشه باهاش لنز آنالوگ رو به صورت معکوس روی ماونت EF-M بست ؟

مجموع قیمت لنز آنالوگ و رینگ و ریل فوکوس چه مقدار میشه حدودا ؟(همزمان در حال تهیه چند تا ابزار هستم به همین دلیل چند وقتیه کفگیر به ته دیگ خورده ! می خوام تا جای ممکن کمترین هزینه رو بکنم و فکر نکنم وقت ساخت ریل فوکوس دست ساز رو داشته باشم )

میشه برای هرکدوم مدلی رو پیشنهاد بدین ؟

و یک مسئله دیگه این که این تجهیزات فقط ناصرخسرو تهران گیر میاد ؟
    ریل فوکوس Fotomate حدود 120 هزار تومان است و تبدیل لنز معکوس برای دهانه EF هم حدود 35-40 هزار تومان. برای دهانه EF-M هم باید همین حدود باشد. لنزهای فیلمی با حلقه تنظیم دیافراگم هم به نظرم با حدود 150 الی 200 هزار تومان قابل تهیه باشد. اگر در پکیج دوربینتان تبدیل EF-M به EF را داشته باشید می توانید از رینگ معکوس EF استفاده کنید. ضمناً اگر این تبدیل را داشته باشید می توانید به جای خرید لنز فیلمی و استفاده معکوس، از اکستنشن تیوب با اتصال الکتریکی و لنزهای خوتان استفاده کنید. قیمت سه تکه آن که شامل 13 م م و 21 م م و 31 م م است 380 هزار تومان است که ترکیب آنها هم می توان استفاده کرد (اگر هر 3 را با هم روی دوربین ببندید 65 م م اکستنشن خواهید داشت) و نورسنجی و تمام تنظیمات هم از طریق دوربین انجام خواهد شد.
    در تهران مرکز خرید و فروش تجهیزات قدیمی مانند لنزهای فیلمی در ناصر خسرو است ولی ریل فوکوس و اکستنشن تیوب و رینگ معکوس را اینترنتی هم می توانید بخرید.
    msh2200، nicebluesky، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

دوستان با این تکنیک اصلا نمیتونم فکوس های خوبی داشته باشم.
    پیشنهادتون چیه؟ درضمن اگه درباره فکوس استکینگ ویدیوی آموزشی دارید لطفا بهم لینک بدید.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط BRAD نمایش پست ها
    دوستان با این تکنیک اصلا نمیتونم فکوس های خوبی داشته باشم.
    پیشنهادتون چیه؟ درضمن اگه درباره فکوس استکینگ ویدیوی آموزشی دارید لطفا بهم لینک بدید.
    درود
    1- شما باید حتما دیافراگم بالا استفاده کنید تا عمق میدان بیشتری داشته باشید
    2- وقتی دیافراگم بالا هست، کادر خیلی تاریک می شود و برای مشاهده خوب و کامل سوژه باید یک منبع نور مناسب مثل چراغ قوه یا چراغ های LED بر روی سوژه بندازید تا بتوانید فوکوس دقیق کنید.
    برای استکینگ هم زمانی کاربرد داره که بتوانید بر روی سوژه فوکوس مناسب کنید!
    - ابتدا یک عکس از قسمت نزدیکتر به دوربین بگیرید و فوکوس را بر روی آن قسمت قرار دهید
    - عکسهای به نحوی باید بگیرید که کم کم این فوکوس به سمت بخش دورتر سوژه پیش بره (بسته به سوژه و عمق میدان می توانید از فریم های متعدد یا مثلا 3 تا 5 فریم استفاده کنید
    - پس از ثبت تصاویر در فتوشاپ تصاویر را بصورت لایه بر روی یک تصویر قرار دهید و با انتخاب تمام لایه ها از بخش زیر می توانید استکینگ را انجام دهید
    Edit>Auto Blending
    پس از انتخاب گزینه صحیح که مربوط به Focus Stack هست تصویر نهایی را می توانید به دلخواه کراپ و پردازش کنید
    ارادمند
    nicebluesky، a.g g.a، ata_m3 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

سلام به همه. من با لنز ١٨-٥٥ نيكون هر كاري ميكنم همش تاريك نشون ميده يعني انگار كه فقط جلوي نور رو ميگيره، اصلا تصويري ديده نميشه، چيكار بايد بكنم؟ ديافراگم رو هم روي ٣.٥ ميزارم ولي باز تاريكه
    ویرایش توسط Ali.ir : Sunday 1 February 2015 در ساعت 17:05

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

وقتی لنز رو جدا میکنین دیاف تو بسته ترین حالتش قرار میگیره
    یه زبونه کشویی پشت لنزه که اونو باید با دست باز کنید تا دیاف باز تر بشه و بتونید عکسو بگیرید
    برای ثابت نگه داشتنش هم دیده شده که از چوب کبریت و یا آدامس استفاده میکنند !
    درود بر این خلاقیت !
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر جديد
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    وقتی لنز رو جدا میکنین دیاف تو بسته ترین حالتش قرار میگیره
    یه زبونه کشویی پشت لنزه که اونو باید با دست باز کنید تا دیاف باز تر بشه و بتونید عکسو بگیرید
    برای ثابت نگه داشتنش هم دیده شده که از چوب کبریت و یا آدامس استفاده میکنند !
    درود بر این خلاقیت !
    من شاتر رو روي bulb ميزارم و فشار ميدم وقتي كه دياف باز شد لنز رو جدا ميكنم، دياف درست هست ولي باز تاريكه!

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.ir نمایش پست ها
    من شاتر رو روي bulb ميزارم و فشار ميدم وقتي كه دياف باز شد لنز رو جدا ميكنم، دياف درست هست ولي باز تاريكه!
    من تا به حال همچین حرکتی نکردم!
    جاهای زیادی هم خوندم که جداکردن لنز موقعی که دوربین روشنه امکان آسیب رسوندن به دوربین رو بالا میبره چه برسه که شاتر هم چکونده شده باشه حقیقتش نمیدونم چی بگم چیزی که خودم تست کردم باز نگه داشتن دستی دیافراگم بود فقط هم جهت اینکه ببینم میشه یا نه که شد عکس ها زیاد خوب نشدن چون تجربه اول بود ولی با تمرین شدنیست
    ضرر که نداره یه بار امتحان کنین
    اتفاقا همین دیشب هم دورباره از نوشته های روی شیشه نوشابه گرفتم و خوب شد حالا به فکر اتصالات و مرحله های بعدم
    دوستان تجربه بیشتری دارن حتمن کمک میکنن
    Ali.ir تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.ir نمایش پست ها
    در برند نیکون که کنترل دیافراگم مکانیکی هست این کار عملی نیست .
    msh2200، a.g g.a، mostafa_1366 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    54

دوستان محتاج راهنمایی شما هستم
    راستش به پرتره و عکاسی ماکرو خیلی علاقه دارم
    دوربین نیکون دی 3300 و لنز کیت خودش و همچنین لنز 50 میلیمتر سری جی رو برا پرتره تهیه کردم
    اما برا ماکرو متاسفانه تهیه لنز خیلی بودجه میخواد و فعلا برا بنده مقدور نیست
    به همین دلیل گفتم برم سراغ لنز معکوس
    تا جایی اطلاع دارم سری جی معکوس نمیشه اما میتونم با 350 یه لنز سری دی تهیه کنم
    چند سوال داشتم ایا هزینه 350 تا 400 تومان برای لنز معکوس توجیح پذیر هست یا خیر؟
    کدوم لنز رو میشه تهیه کرد که ماکرو بهتری بده و بجز لنز دیگه چی لازمه برا لنز معکوس ایا تبدیلش تو بازار هست و قیمتش چه حدود در میاد
    ممنون از تمام دوستانی که حقیر رو راهنمایی میکنید

صفحه 21 از 25 نخستنخست ... 11 17 18 19 20 21 22 23 24 25 آخرینآخرین