صفحه 20 از 25 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 241
Like Tree469تشکر

موضوع: تبدیل لنز معکوس یا Reverse Adapter Ring

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr-Arash نمایش پست ها
    من يك نيكور ٥٠ انالوگ رو معكوس كردم روي دي ٧٠٠٠ و كيفيت خوبي داره ولي حس مي كنم به بزرگ نمايي ١:١ نمى رسم. گرچه طبق مطالعاتم لنز ٥٠ ١:١ مى ده. تجربه دوستان چيه ؟
    از یک خط کش عکس بگیرید. مشخص می شود.
    hosseinhmj و Dr-Arash تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Dr-Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    129

ممنونم از راهنمايي شما، چند سانتمي متر بايد جا بده ؟

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط Dr-Arash نمایش پست ها
    ممنونم از راهنمايي شما، چند سانتمي متر بايد جا بده ؟
    درصورتی که 16 میلیمتر کادر شما را در طول پر کند بزرگنمایی 1:1 دارید.
    ata_m3 و Dr-Arash تشکر می‌کنند.

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

سلام

شاید جای این سوال اینجا نباشه ولی چون ماکرو گرافای سایت بیشتر درمورد اطلاعات مربوط به ابزارهایی که بزرگنمایی بیشتر از 1:1 ارائه میدن این جا میان گفتم این سوال رو این جا بپرسم

نظرتون درمورد این لنز چیه ؟ به همراه EOS M ؟

https://www.lensrentals.com/blog/201...h-fun-actually

Yasuhara Nanoha x5 Macro Lens Review

Yasuhara Nanoha Macro Lens 5:1 for Canon EF-M YA24-NAN5C B&H

قیمتش که نصف MP-E 65mm f/2.8 1-5x کنون هست،البته در مقابل اون مثل یک اسباب بازی می مونه !

به نظرتون کیفیت و بزرگنماییش در مقابل معکوس یک لنز آنالوگ هیچ برتری داره ؟

البته به احتمال زیاد این طور چیزا اصلا توی ایران گیر نمیان !
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    سلام

شاید جای این سوال اینجا نباشه ولی چون ماکرو گرافای سایت بیشتر درمورد اطلاعات مربوط به ابزارهایی که بزرگنمایی بیشتر از 1:1 ارائه میدن این جا میان گفتم این سوال رو این جا بپرسم

نظرتون درمورد این لنز چیه ؟ به همراه EOS M ؟

https://www.lensrentals.com/blog/201...h-fun-actually

Yasuhara Nanoha x5 Macro Lens Review

Yasuhara Nanoha Macro Lens 5:1 for Canon EF-M YA24-NAN5C B&H

قیمتش که نصف MP-E 65mm f/2.8 1-5x کنون هست،البته در مقابل اون مثل یک اسباب بازی می مونه !

به نظرتون کیفیت و بزرگنماییش در مقابل معکوس یک لنز آنالوگ هیچ برتری داره ؟

البته به احتمال زیاد این طور چیزا اصلا توی ایران گیر نمیان !
    به نظر گزینه بدی نیست اما عکسهادر ریسایز ارائه شده و نمیشود درمورد کیفیت نظرخاصی داد
    این لنز به درد افرادی میخورد که حال و حوصله کاردستی و سروکله زدن با لنز معکوس را ندارن
    هرچند به نظرم گران است.
    a.g g.a و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7995

سلام

برای ماونت EF-M چه لنز و رینگی برای معکوس کردن پیشنهاد میشه ؟ تعریف لنزهای آنالوگ با حلقه تنظیم دیافراگم رو زیاد شنیدم !

ارزون ترین ریل فوکوسی که میشه تهیه کرد چیه ؟

تا جایی که من می دونم برای عکاسی با لنز معکوس به خاطر کم بودن نور در یافتی به منبع نوری مناسب نیاز هست،این منبع نور حتما باید فلاش اکسترنال باشه ؟ فلاش 90EX کنون EOS M می تونه در این زمینه کار آدمو راه بندازه ؟ این فلاش رو میشه جدا از دوربین استفاده کرد(بدون تهیه فلاش دوم) یا فقط باید روی بدنه بسته شده باشه تا کار کنه ؟

متاسفانه من شهرستان هستم و تهران نیستم ، فکر کنم خیلی از این تجهیزات رو فقط از تهران میشه تهیه کرد !
    سایت اینترنتی نیست که بفروشه ؟

با تشکر فراوان
    ویرایش توسط a.g g.a : Thursday 18 December 2014 در ساعت 18:23
    محـمد عـلی جـعفری

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

سلام

برای ماونت EF-M چه لنز و رینگی برای معکوس کردن پیشنهاد میشه ؟ تعریف لنزهای آنالوگ با حلقه تنظیم دیافراگم رو زیاد شنیدم !

تا جایی که من می دونم برای عکاسی با لنز معکوس به خاطر کم بودن نور در یافتی به منبع نوری مناسب نیاز زیادی هست،این منبع نور حتما باید فلاش اکسترنال باشه ؟ فلاش 90EX کنون EOS M می تونه در این زمینه کار آدمو راه بندازه ؟ این فلاش رو میشه جدا از دوربین استفاده کرد(بدون تهیه فلاش دوم) یا فقط باید روی بدنه بسته شده باشه تا کار کنه ؟

متاسفانه من شهرستان هستم و تهران نیستم ، فکر کنم خیلی از این تجهیزات رو فقط از تهران میشه تهیه کرد !

با تشکر فراوان
    در مورد منبع نور میتونید از چراغ مطالعه هایی که با استفاده از LED smd نوردهی میکنن بهره ببرید
    نور قوی و یکنواختی دارن. برای دیفیوز هم میتونی از یه ورقه کاغذ سفید استفاده کنی.
    برای ساخت یه میز نور فوق العاده و ارزون هم روش هایی هست که مختص این تاپیک نیست. دوست داشتید براتون پ خ میکنم.
    a.g g.a تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

سلام

تا جایی که من می دونم برای عکاسی با لنز معکوس به خاطر کم بودن نور در یافتی به منبع نوری مناسب نیاز زیادی هست،این منبع نور حتما باید فلاش اکسترنال باشه ؟ فلاش 90EX کنون EOS M می تونه در این زمینه کار آدمو راه بندازه ؟ این فلاش رو میشه جدا از دوربین استفاده کرد(بدون تهیه فلاش دوم) یا فقط باید روی بدنه بسته شده باشه تا کار کنه ؟

با تشکر فراوان
    درود
    اول از همه سعی کنید برای رینگ معکوس از لنزهای جاری استفاده نکنید چون به مرور زمان دچار غبار گرفتگی می شوند و بعدا ممکنه باهاشون داستان داشته باشید
    دوم اینکه مهمترین عامل که باعث تاریک شدن کادر در استفاده از رینگ معکوس می شه زمانی هست که شما دارید از دیافراگم های بالا استفاده می کنید (البته غیر قابل اجتنابه) و چون مثل لنز معمولی نیست که در بیشتری دیاف خودش فوکوس انجام بشه لذا نیاز به نور برای فوکوس قطعی خواهد بود. بنابراین نمی شود برای فوکوس از نور فلاش استفاده کرد چون در لحظه نمی شود فوکوس دستی درستی انجام داد. اگر اهل تهیه وسایل اورجینال هستید من پیشنهاد می کنم به منظور یک تیر و دو نشان کردن جریان نور یک چراغ قوه از شرکت MagLite و یا یک چراغ پیشانی مثل محصولات Petzl تهیه بفرمایید که البته قیمت بالایی دارند (از 150 به بالا) اگر هم قصد هزینه کردن ندارید یک چراغ قوه چینی با قدرت زوم و واید کردن نور می تواند برای شما مفید باشد.
    برای عکاسی از سوژه نیاز مبرم به فلاش خواهید داشت و چون ارتفاع این فلاش کمه باید تست کنید روی سوژه ها هنگام عکاسی سایه نور ایجاد نشود!
    اگر چنین شد باید به فکر تهیه کابل جداسازی فلاش باشید که شرکت فوتیکس این کابل را داره و فکر می کنم حدود 100 هزار تومان باشه.
    اگر امری داشتید در خدمتم
    ارادتمند
    Mehrdad-PL، nicebluesky، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اول از همه سعی کنید برای رینگ معکوس از لنزهای جاری استفاده نکنید چون به مرور زمان دچار غبار گرفتگی می شوند و بعدا ممکنه باهاشون داستان داشته باشید
    دوم اینکه مهمترین عامل که باعث تاریک شدن کادر در استفاده از رینگ معکوس می شه زمانی هست که شما دارید از دیافراگم های بالا استفاده می کنید (البته غیر قابل اجتنابه) و چون مثل لنز معمولی نیست که در بیشتری دیاف خودش فوکوس انجام بشه لذا نیاز به نور برای فوکوس قطعی خواهد بود. بنابراین نمی شود برای فوکوس از نور فلاش استفاده کرد چون در لحظه نمی شود فوکوس دستی درستی انجام داد. اگر اهل تهیه وسایل اورجینال هستید من پیشنهاد می کنم به منظور یک تیر و دو نشان کردن جریان نور یک چراغ قوه از شرکت MagLite و یا یک چراغ پیشانی مثل محصولات Petzl تهیه بفرمایید که البته قیمت بالایی دارند (از 150 به بالا) اگر هم قصد هزینه کردن ندارید یک چراغ قوه چینی با قدرت زوم و واید کردن نور می تواند برای شما مفید باشد.
    برای عکاسی از سوژه نیاز مبرم به فلاش خواهید داشت و چون ارتفاع این فلاش کمه باید تست کنید روی سوژه ها هنگام عکاسی سایه نور ایجاد نشود!
    اگر چنین شد باید به فکر تهیه کابل جداسازی فلاش باشید که شرکت فوتیکس این کابل را داره و فکر می کنم حدود 100 هزار تومان باشه.
    اگر امری داشتید در خدمتم
    ارادتمند
    منظورتون رو از لنز جاری متوجه نشدم ، (لنز زوم ؟یا...)
    محـمد عـلی جـعفری

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

منظورتون رو از لنز جاری متوجه نشدم ، (لنز زوم ؟یا...)
    منظور لنزی است که به طور معمول با آن عکاسی می کنید.
    به نظرم بهتر است برای استفاده به صورت معکوس یک لنز قدیمی (مربوط به عکاسی فیلمی) با فاصله کانونی حدود 24 م م که رینگ تنظیم دیافراگم داشته باشد بخرید و از آن به صورت معکوس استفاده کنید تا مشکل تنظیم دیافراگم هم نداشته باشید.
    msh2200، Mehrdad-PL، a.g g.a و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 20 از 25 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین