صفحه 50 از 213 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 491 تا 500 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    .
    2- اگر E نشد، سر MF سلامت!
    E هست . MFهم هست . فقط RE نیست. البته E و MF در عوض باتریهاشون 2700 است ولی RE نایاب باتریهاش 2500 اند. فكر كنم مجبورم همین MF رو بخرم.

من آدم خسیسی نیستم ولی زورم میاد 46 تومن بابت MF بدم واسه هیچ. حالا RE هم 40 تومن قیمتش بود و فرق زیادی نمی كرد ولی من بعضی وقتها از در دروازه رد نمی شم و گاهی از سوراخ سوزن رد می شم :::big grin::: حالا گیر داده ام به یك جنس خاص :biggrin:
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    13937

سلام

بالاخره خریدمش :biggrin:

من دیروز به تمام نمایندگی های ایران رهجو از روی لیست دونه دونه زنگ زده بودم همه گفتند دیگه این مدل رو شركت نمی ده. امروز رفتم به فروشگاهی كه آقای حیرتی گفتند و واقعا داشت و فهمیدم راز ماندگاریش در این مغازه چه بوده !

بسیار گرونفروش بود !

32 تومنی هارو می گفت 36 ، 39 تومنی هارو می گفت 43 و 46 تومنی هارو می گفت 53 ولی وقتی دید من همه ی قیمت ها و نمایندگی ها رو می شناسم حاضر شد HRE4 رو 40 تومن بده و خریدم. ممنون آقای حیرتی
    yousefmon تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Kheradmand آواتار ها
    تشکر کرده
    323

مبارکه ،
    آقا یه سوال؟ واقعا خرید یک شارژر اینقدر مهمه که شما بخاطرش اینهمه وقت گذاشتید؟ حلا اگه یک دوربین میخواستید بخرید یک چیزی ولی یک شارژر؟!!!! ( ببخشید قصد بی احترامی ندارم ها ، فقط سوال کردم )
    من که یک شارژر خریدم Ldc دار مارکش رو هم نمی دونم چیه. و حتما تقلبیه. ولی خوب کار میکنه و باطری هام هم Cfl 2700 هستند. تا 450 شات هم باهاشون گرفتم و مشکلی نبوده. ( 2 ماه است که دارد کار میکند )
    بابا بی خیال سخت نگیرید انقدر بخاطر این چیزا.....
    فوقش باطری ها بعد از یکسال خراب بشه ، خوب بشه ، 4 تا دیگه میخرم اینقدر خودم رو عذاب نمیدم.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    اینستاگرام - [لبخند بزن]
    Canon 6D - Lowepro 140AW
    My Phone

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط nioton نمایش پست ها
    مبارکه ،
    آقا یه سوال؟ واقعا خرید یک شارژر اینقدر مهمه که شما بخاطرش اینهمه وقت گذاشتید؟ حلا اگه یک دوربین میخواستید بخرید یک چیزی ولی یک شارژر؟!!!! ( ببخشید قصد بی احترامی ندارم ها ، فقط سوال کردم )
    من که یک شارژر خریدم Ldc دار مارکش رو هم نمی دونم چیه. و حتما تقلبیه. ولی خوب کار میکنه و باطری هام هم Cfl 2700 هستند. تا 450 شات هم باهاشون گرفتم و مشکلی نبوده. ( 2 ماه است که دارد کار میکند )
    فوقش باطری ها بعد از یکسال خراب بشه ، خوب بشه ، 4 تا دیگه میخرم اینقدر خودم رو عذاب نمیدم.
    والله اگر قرار باشد اینطور به موضوع نگاه كنیم كه دیگر هیچ.....

شارژر تقلبی كلی ایراد و اشكال ایجاد می كند.

خرید یك شارژر خوب و اصلی شما را از هزینه اضافه رها می كند...

مثلا همین نداشتن چراغ شارژ مجزا برای هر باتری!

باعث می شود كه اگر یكی از باطری ها خراب شد شما متوجه نشود و همیهش در استفاده از باتری ها از 50% توان باتری هایتان استفاده كنید و دوربین با مشكل رویرو می شود...

مثلا بیرون ماندن لنز به دلیل تخلیه آنی باتری كه بارها شاهدش بوده ام....

لطفا اظهار نظرات خود را با كمی دلیل و منطق همراه كنید....
    yousefmon، Navids، Zaman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

مبارکه ،
    لطفاً قبل از نظر دادن در مورد چیزی، لااقل چند ثانیه در مورد آن فکر کنید.

توصیه شما این است که با وجود این همه دوستان خوب، که تجربه‌شون رو به راحتی در اختیار شما قرار می‌دهند و اطلاعات خوبی دارند، به جای خوندن یک تاپیک و گشتن چند تا مغازه برای خریدن یک شارژر خوب، یه چیز ناشناس که هیچی ازش نمیدونیم بخریم و بعداً مدت‌ها خودمون رو سرزنش کنیم که چند صفحه ناقابل رو نخونده بودیم یا چهار تا مغازه دنبال شارژر مورد نظر نگشتیم؟

اگر شارژر شما خوب کار می‌کند، دلیل قانع کننده‌ای ایست که دیگران بدون فکر، تامل یا صرف وقت باطری و شارژر بخرند؟

اتفاقاً شارژر چیزی است که سال‌ها با شما می‌ماند و ارزش تامل دارد. باطری نیز اگر بی دقت انتخاب شود روی اعصاب آدم راه می‌رود.

صحبت‌های شما به نظر من بسیار غیر منطقی است.
    yousefmon، Kaveh Ghobadi، Navids و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    13937

مبارکه ،
    سلام

واقعا نمی دونم.

شاید هم حق با شما باشه.

ولی من یكی كه اینجوری ام.

این یك جور هابییه واسه من. من كار و شغل خیلی پر مسئولیت ( نمی خوام بگم مهم و خودمو مهم جلوه بدم) و پر تنشی دارم. عكاسی و تمام مسائل مربوط به اون برای من یك هابیه. یك سرگرمی كه دوستش دارم و بهش عشق می ورزم. برای همین هر چی كه وابسته به اونه برام تفریحه نه دردسر و نه سختی كشیدن. برای من پنج شنبه عصر این همه راه رو از خونه تا جمهوری رانندگی كردن و جای پارك پیدا كردن و خرید یك شارژر به ظاهر بی اهمیت كم قیمت و برگشتن این راه یه جور لذت و یه جور سرگرمیه. نمی دونم شاید به سن من كه رسیدید متوجه بشید شاید هم واقعا اشتباه می كنم.
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

1- آقا یه سوال؟ واقعا خرید یک شارژر اینقدر مهمه که شما بخاطرش اینهمه وقت گذاشتید؟
    2- حلا اگه یک دوربین میخواستید بخرید یک چیزی ولی یک شارژر؟!!!! ( ببخشید قصد بی احترامی ندارم ها ، فقط سوال کردم )
    3- بابا بی خیال سخت نگیرید انقدر بخاطر این چیزا.....
    4- فوقش باطری ها بعد از یکسال خراب بشه ، خوب بشه ، 4 تا دیگه میخرم اینقدر خودم رو عذاب نمیدم.
    جناب خردمند! با سلام، دوستان مطالب اصلي را گفته‌اند اما اضافه يا تكرار كنم كه :
    1- اين همه مطالب و پرسشهاي اين تاپيك (كه بعيد است با اين فرصت محدود به قصد سرگرمي مطرح شده‌باشد) نشان از آن دارد كه يكي از دغدغه‌هاي اصلي كاربران، شارژر و باتري است و خيلي‌ها از اين ناحيه دچار دردسر شده‌اند.
    2- دوربينها مي‌آيند و مي‌روند، اما شارژرها مي‌مانند.
    3- سخت گرفتن در اين قبيل چيزها كاملاً بستگي به روحيه افراد دارد. برخي معتقدند جنگ اول به از صلح آخر است و حاضرند هر زحمتي را در اول كار به جان بخرند كه يك عمر راحت باشند و لذت ببرند. برخي هم ترجيح مي‌دهند از همان اول به حداقل بسازند و مدام با استخوان لاي زخمشان كلنجار بروند.
    4- اي‌كاش باتريها فقط خودشان خراب مي‌شدند و جايشان را خراب نمي‌كردند!
    و دست آخر اين كه هميشه براي من عجيب بوده كه چطور برخي از دوستان آگاه از باتريهاي خاص و داخلي دوربينها طرفداري كرده‌اند، اما يكي از دلايل اصليش احتمالاً همين است كه تهيه باتري و شارژر سربراه به راستي دشوار است و شايد ترجيح دهند عطايش را به لقايش ببخشند (البته به ويژه در دوربينهاي SLR سازنده شرايط را بر مصرف‌كننده تحميل كرده و غالباً انتخاب ديگري نيست). هرچند در مواردي كه امكان انتخاب وجود دارد، به اعتقاد من استفاده از باتريهاي قلمي و نيم‌قلمي به كليه زحماتي كه بخشي از آثار آن در اين تاپيك منعكس شده، كاملاً مي‌ارزد.
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

سلام.مدل سونیbcg-34hlc اصل هست؟

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط s_p نمایش پست ها
    سلام.مدل سونیbcg-34hlc اصل هست؟
    سلام

تمام مدل های اصل مدل های تقلبی همنام هم دارند ولی این جزو مدل هایی كه ایران رهجو توزیع می كند و اطمینان به اصل بودنش داریم نیست.

اینجا رو ببینید :

کد:
    http://www.iranrahjoo.com/products_cat.php?gID=6
    Golden تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    من 3 تا شارژر دارم:
    1: BC-34HL همون قدیمیه كه خروجی آن 2.8 ولت و 100 میلی آمپر(22 ساعت زمان شارژ).سال 78 یا 79 بود كه برام 60000 هزار تومان با 4 باطری 1600 میلی آمپر از دوبی در آمد.

2: BCG-34HRC كه با 4 باطری 2100 میلی آمپر از تهران در سال 1382 خریدم 29 هزار تومان.میدونم كه تقلبی نیست. خروجی آن هم 1.2 ولت 1050 میلی آمپر

3: BCG-34HRMD كه پارسال بمن هدیه داده شد. مطمئن هستم باطریهاش تقلبی هست اما خود شارژر سریال نامبر داره و نمیدونم تقلبی هست یا نه اما بازش كردم دیدم چیپ ست اصلیشو با چاقو مخدوش كردن. اما باطریهامو خوب شارژ میكنه.

حالا سوالم اینه كه بدون توجه به زمان از كدام مدل استفاده كنم بهتره؟ در اولین فرصت هم از چیپ ست مخدوش شده تو تاپیك عكس میگذارم...

لینك اون دوست عزیز هم كه داده بود كه چگونه اصلی را از تقلبی بشناسیم را رفتم اما تنها فرق اصلی و تقلبی بودن را در سریال نامبر ذكر كرده بود.اما اینی كه من دارم سریال نامبر داره ولی چرا چیپ ستش اینجوریه!!!!(خوب اگه قرار باشه چین تقلبی بزنه یك سریال نامبر هم اضافه میكنه و یك كپی از همون هولوگرام به پكیج اضافه میكنه)...

عجیب بود که کسی به این سوال من جواب نداد.
    الان هم چند سوال اضافه شده و اینه که چرا باطری های نیکل متال 1.2 ولت دارن در حالی که باطری های قلمی 1.5 ولت هستن؟
    دومین سوال هم اینه که مثلا اگه یک زمانی باطری 4000 میلی آمپر بیاد میشه با باطری شارژری که روی پک آن باطری 2500 میلی آمپر بوده را شارژ صحیح کرد؟ منظورم اینه که آیا هر شارژری برای یک باطری با میلی آمپر مشخص شده ساخته شده؟
    سومین سوال اینه که فرمول مدت زمان شارژ چیست یا چگون محاسبه میشه.
    برای باطری های دوراسل 2300 میلی آمپر نوشته شده : شارژ استاندار 230 میلی آمپر برای 16 ساعت.
    همونطور که دیدید در یکی از شارژرهایی که داشتم خروجی آن 2.8 ولت و 100 میلی آمپر بود.... پس باید یک رابطه بین اینها باشه.ممنون میشم اگه فروم دقیق برای شارژ بهینه باطری را بفرمایید.

آقای فرهاد عزیز
    من هم یک باطری شارژر 34hr دارم که قدیم خریدم.باطریهای روی آن 2100 میلی آمپر بود. الان شما همین شارژر را با باطریهای 2500 میلی آمپر خریدید. خواستم بدونم که خروجی آن برای باطری های قلمی چند ولت و چند میلی آمپر هست.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

صفحه 50 از 213 نخستنخست ... 40 46 47 48 49 50 51 52 53 54 60 100 150 ... آخرینآخرین