صفحه 68 از 213 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 168 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 671 تا 680 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

انرجایزر یک شارژر سفری بسیار جمع و جور و مناسب معرفی کرده است که برای افرادی که نیاز به شارژر های کوچک دارند بسیار کارامد خواهد بود.

بزرگ ترین قابلیت این شارژر ابعاد اونه.

کد:
    http://energizer.com/Pages/default.aspx
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

نکته ای که باید بهش توجه بشه در شارژر های اتومات ماکزیمم میزان شارژ آن است روی آن درج شده مثلاmA 800
    یا 2000mah

نکته مهم این است که این شارژر ها مقاومت داخلی باتری را میسنجند زمانی که مقاومت به آن مقدار برسد (یعنی زیاد شود)

به صورت اتومات شارژر جریان را قطع میکند . پس اگر شما داخل شارژر اتوماتی که 2000mA است باتری 1000mA قرار دهید جریان قطع نمیشود و باتری بیش از حد مجاز شارژ خواهد شد (و شاید در اثر گرم شدن بیش از حد باتری مقاوت درونی آن زیاد شود و جریان برای مدت زمان کوتاهی قطع بماند) ! و برعکس باتری که 3000mA باشد به طور کامل شارژ
    نخواهد شد .

البته گمان میکنم بعضی شارژر های اتوماتیک LCD دار که به صورت جدا فروخته میشوند این قابلیت را داشته باشند که شما میزان جریان باتری خود را با شارژر ست کنید.

راهکاری که میشود برای حل این مشکل استفاده کرد این است که شما اگر باتری هایی دارید که ظرفیت بیشتری نسبت به ظرفیت شارژر اتوماتیک شما دارد میتوانید از طریق قانون اهم ( در حالت شارژ کامل مقاوت درونی باتری را حدودی سنجیده

V=1.2
    مقاومت قطع شارژر را نیز از همان قانون بسنجید و حال یک مقاومت موازی با باتری خود قرار دهید این مقاومت باید به میزانی باشد که با تقسیم مقاومتی مقاومت باتری مقاومتی را بدهد که ماکزیمم مقاومت قطع شارژرتان باشد.

این راه کار ساده ترین راهکار برای افزایش شارژ در شارژر های هوشمند است و مطمعنا راهکار های بهتری هم و جود دارد که از حوصله این بحث خارج است
    پويا رحيم زاده

كاربر همراه mh.noori آواتار ها
    تشکر کرده
    1422

اقا پویا یعنی من که شارژرم در حالت فقط 2 باطری 1000ma در نتیجه وقتی که 4 باطری بزارم میشکه 500 ma یعنی که هیچ وقت شارژ من کامل نمیشه؟ اما فکر نمی کنم این طور باشه
    من دو نوع باطری سونی دارم و از شارژر cfl که صفحه نشانگر هم داره استفاده میکنم. از این شارژر برای شارژ کردن باطری های cfl نیکل کادمیوم هم استفاده میکنم که البته اونها را در 15 دقیقه شارژ میکنه که فکرمیکنم یا باطری ها خراب شده باشند چون قدیمی اند یا تناسب جریانی درستی نداشته باشند . اما باطری های سونی نوع اولم که اصل هم نیستند 1- اینکه جریان بالایی روشون نوشته شده ( با این حال فقط 3 شات بیشتر نمیگیره ) 2- بالای باطری های اصل سونی هیچ شیاری نیست ( به صورت واضح و عمیق ) در صورتی که در مورد قلابی ها یک شیار دور باطری هست . و البته چاپ روی خود باطری با نمونه اصلی خیلی فرق داره و خیلی بی کیفیته

كاربر همراه pouya1 آواتار ها
    تشکر کرده
    371

نقل قول نوشته اصلی توسط mh.noori نمایش پست ها
    اقا پویا یعنی من که شارژرم در حالت فقط 2 باطری 1000ma در نتیجه وقتی که 4 باطری بزارم میشکه 500 ma یعنی که هیچ وقت شارژ من کامل نمیشه؟ اما فکر نمی کنم این طور باشه
    من دو نوع باطری سونی دارم و از شارژر cfl که صفحه نشانگر هم داره استفاده میکنم. از این شارژر برای شارژ کردن باطری های cfl نیکل کادمیوم هم استفاده میکنم که البته اونها را در 15 دقیقه شارژ میکنه که فکرمیکنم یا باطری ها خراب شده باشند چون قدیمی اند یا تناسب جریانی درستی نداشته باشند . اما باطری های سونی نوع اولم که اصل هم نیستند 1- اینکه جریان بالایی روشون نوشته شده ( با این حال فقط 3 شات بیشتر نمیگیره ) 2- بالای باطری های اصل سونی هیچ شیاری نیست ( به صورت واضح و عمیق ) در صورتی که در مورد قلابی ها یک شیار دور باطری هست . و البته چاپ روی خود باطری با نمونه اصلی خیلی فرق داره و خیلی بی کیفیته

مهم نيست جريان شارژرتان چقدر است مهم اين است كه بيشتر از حد مجاز شارژ نشود

بله باتري هاي سوني تقلبي بسيار نامرغوب هستند من براي چراغ قوه خود 8 باتري شارژي نيم قلمي سوني خريداري كردم كه متاسفانه فقط يك بار شارژ شد و ديگر شارژ نگرفت (دوستان به هيچ عنوان از اين نوع باتري ها كه ظاهري گول زننده با جريان دهي بالا هم هستند خريداري نكنند.)
    پويا رحيم زاده

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

امروز براي Canon SX10IS چهار عدد باطري دراسل خريدم به قيمت 25 تومان(جفتي 12/5):

[IMG]http://www.*******.info/files/knd99vn6ywvjg8fq9s06.jpg[/IMG]

راستش قيمتش يه جورايي فكرمو مشغول كرده نميدونم شايد طرف اشتباه كرده باشه يا خواسته -----
    كسي از قيمت اين باطري در بازار اطلاعي داره؟
    در پشت بسته ها هم Medin: Japon نوشته :confused:

شارجر را هم قبلا گرفته بودم مارك "وارتا" به همرا 4 عدد باطري 2300 ميلي آمپر به قيمت 30 تومان.

[IMG]http://www.*******.info/files/lzq1oolk7ar6ddddzpg3.jpg[/IMG]
    ویرایش توسط Saadat : Friday 2 January 2009 در ساعت 01:31

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط am30 نمایش پست ها
    امروز براي Canon SX10IS چهار عدد باطري دراسل خريدم به قيمت 25 تومان(جفتي 12/5)
    راستش قيمتش يه جورايي فكرمو مشغول كرده نميدونم شايد طرف اشتباه كرده باشه يا خواسته -----
    كسي از قيمت اين باطري در بازار اطلاعي داره؟
    در پشت بسته ها هم Medin: Japon نوشته :confused:
    شارجر را هم قبلا گرفته بودم مارك "وارتا" به همرا 4 عدد باطري 2300 ميلي آمپر به قيمت 30 تومان.
    با سلام،
    باتريهاي شما اصل است، اما قيمت هر جفت آن در بازار بسته به انصاف فروشنده بين 4500 تا 6000 تومان است.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

از حدود يك ماه پيش قيمت باتريهاي دوراسل و انرجايزر توسط نمايندگي تقريبا" 2 برابر شده است، يكي از فروشنده ها ميگفت كه يك جفت باتري دوراسل را قبلا" 4700 ميفروختند و بعد از آن قضيه خودشان 8000 ميخرند!! شايد تا حالا بيشتر هم شده. :(
    yousefmon و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط mashhadi vahid نمایش پست ها
    سلام
    از حدود يك ماه پيش قيمت باتريهاي دوراسل و انرجايزر توسط نمايندگي تقريبا" 2 برابر شده است، يكي از فروشنده ها ميگفت كه يك جفت باتري دوراسل را قبلا" 4700 ميفروختند و بعد از آن قضيه خودشان 8000 ميخرند!! شايد تا حالا بيشتر هم شده. :(
    با سلام،
    آخر جالب آنجاست كه باتريهاي اين دو سازنده آش دهان‌سوزي هم نيستند.
    Kaveh Ghobadi و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    با سلام،
    آخر جالب آنجاست كه باتريهاي اين دو سازنده آش دهان‌سوزي هم نيستند.
    باتري هاي آلكالاينشان ( به ويژه دوراسل) عالي اند به همين جهت اغلب فكر مي كنند باتري هاي شارژبلشان هم همان كيفيت را دارند كه متاسفانه اينطور نيست.
    yousefmon، Kaveh Ghobadi و shabab تشکر می‌کنند.

كاربر همراه farshad_k آواتار ها
    تشکر کرده
    1160

سلام

من پارسال دوراسل را جفتی 3650 گرفتم!!!
    امان از دست نمایندگیها

صفحه 68 از 213 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 168 ... آخرینآخرین