صفحه 65 از 213 نخستنخست ... 15 55 61 62 63 64 65 66 67 68 69 75 115 165 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 641 تا 650 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط nojum4 نمایش پست ها
    این عکس رو از پشت جعبه همون شارژر پانوسونیک گرفتم . به نظر من چیز بدی نیست ؟! این اطلاعات چی رو نشون میده ؟ ولی خدایش خوب نگهداری شده ( فکر کنم اصلا ازش استفاده نکرده)
    جناب nojum4! با سلام،
    1- در خصوص كيفيت و اصل بودن شارژر مورد اشاره چيزي نمي‌دانم.
    2- قاعدتاً شارژرهاي 6 سال پيش براي باتريهاي امروز حداقل از نظر سرعت شارژ مناسب نخواهند بود. جدول زمان شارژ مؤيد اين نكته است، چرا كه شارژر زمان شارژ 2 باتري 700mAh را آنهم در حالت سريع 5/4 ساعت اعلام كرده و لذا مثلاً شارژ 2 باتري 2800mAh حدوداً 4 برابر يعني 18 ساعت طول خواهد كشيد كه زمان مناسبي نيست.
    3- اگر شارژر مورد بحث يا هر شارژر ديگر مجهز به قطع كن اتوماتيك (بعد از شارژ شدن باتري) نباشد، اساساً بهتر است از آن پرهيز نمود.
    Kaveh Ghobadi، MAHosseini و nojum4 تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا nojum4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    جناب nojum4! با سلام،
    1- در خصوص كيفيت و اصل بودن شارژر مورد اشاره چيزي نمي‌دانم.
    2- قاعدتاً شارژرهاي 6 سال پيش براي باتريهاي امروز حداقل از نظر سرعت شارژ مناسب نخواهند بود. جدول زمان شارژ مؤيد اين نكته است، چرا كه شارژر زمان شارژ 2 باتري 700mAh را آنهم در حالت سريع 5/4 ساعت اعلام كرده و لذا مثلاً شارژ 2 باتري 2800mAh حدوداً 4 برابر يعني 18 ساعت طول خواهد كشيد كه زمان مناسبي نيست.
    3- اگر شارژر مورد بحث يا هر شارژر ديگر مجهز به قطع كن اتوماتيك (بعد از شارژ شدن باتري) نباشد، اساساً بهتر است از آن پرهيز نمود.
    چطور میشه فهمید به این سیستم قطع کن اتوماتیک مجهز است ؟ من چند روز پیش بعد از اینکه 45 دقیقه باطری رو توی شارژر گذاشتم چراغ LED اون خاموش شد و من فکر می کنم این سیستم رو داره .

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط nojum4 نمایش پست ها
    چطور میشه فهمید به این سیستم قطع کن اتوماتیک مجهز است ؟ من چند روز پیش بعد از اینکه 45 دقیقه باطری رو توی شارژر گذاشتم چراغ LED اون خاموش شد و من فکر می کنم این سیستم رو داره .
    با سلام،
    1- ظاهراً درست به نظر مي‌رسد، اما بايد ديد راهنماي شارژر در اين خصوص چه مي‌گويد.
    2- اگر با همين شارژر پاناسونيك مورد بحث اين كار را كرده‌ايد، با توجه به جدول شارژ، زمان 45 دقيقه بسيار مشكوك است مگر آن كه باتري مورد بحث تقريباً پر بوده‌باشد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض شارژرهاي 15 دقيقه اي

شارژرهاي 15 دقيقه اي !!

تصميم گرفتم كه يك شارژر سريع (از اينهايي كه در 15 دقيقه 4 باتري را شارژ ميكنند) بگيرم، اين تاپيك را كه مرور كردم، ديدم فقط از پست 429# تا 437# كمي در اين مورد بحث شده.

اين مدل از سوني كه مدتي در بازار به قيمت 75000 تومان عرضه ميشد و جناب كهنسال هم از آن استفاده ميكنند، بعد از مدتي توليدش متوقف شد

كه البته اين مبلغ براي يك شارژر باتري قلمي مقداري زياد به نظر ميرسد، ولي در بعضي شرايط واقعا" ارزش پيدا ميكند (بستگي به عكاس و يا مصرف كننده، و نوع مصرفش دارد).

انواع ديگر از شارژرهاي 15 دقيقه اي از ماركهاي معروف:

سوالي كه برام پيش آمده اينه كه آيا باتريي كه در اين شارژرهاي 15 دقيقه اي استفاده ميشود، متفاوت از باتري هاي عادي است؟ چون در عكسهاي بالا، روي باتريهاي VARTA و Camelion كه ظاهرا" اينجوري نوشته، اما در قسمت FAQ سايت Camelion بيان كرده كه همه انواع Ni-MH و حتي Ni-Cd از برندهاي مختلف را ميشود شارژ كرد!!

پ.ن : با توجه به اينكه من شارژر 15 دقيقه اي VARTA و همچنين SANYO را به قيمت برابر 35000 تومان پيدا كرده ام، به نظر شما كدام را انتخاب كنم؟ ميدانم كه VARTA سابقه زيادي در زمينه باتري دارد، ولي ظاهر شارژر SANYO جالبتر و بهتر است؛ متاسفانه شارژر Camelion در بازار نيست، اگر بود با توجه به باتريهاي فوق العاده آن (كه حتي بعد از 2 ماه هم دشارژ نميشوند) قطعا" كمليون ميگرفتم.

کد:
    http://www.en.varta-consumer.com/content.php?path=/1677_1170176402.html&&domain=www.en.varta-consumer.com
    http://www.energy.sanyo.com.sg/chargerproduct.asp#
    http://www.energizerbatteries.com/productdetail.asp?device=DIGCAM&prodcode=15505
    http://www.camelion.com/flash/super15.html
    Jesmi، Amin Zarif، artara74 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب قديري راد! با سلام،
    1- آنچه مسلم است، در حال حاضر محصولات Duracell و Energizer ديگر بهترينها نيستند و گزينه‌هاي بهتري وجود دارند.
    2- البته كه شارژرهاي سريع باتريهاي قابل شارژ معمولي را هم شارژ مي‌كنند. اما توليد باتريهاي خاص تأييدي است بر اثر جريان بالا (و در نتيجه،حرارت بالا) در كاهش عمر باتريها، همچنانكه قبلاً هم در اين تاپيك يا تاپيك ديگر مطرح شده‌است.
    3- نمايشگرهاي LED سانيو در تصوير مشخص نيستند و هرچند طبق مشخصات، 4 مقر مستقل شارژ دارند، اما ممكن است تنها يك نمايشگر (مشترك) داشته باشند. پس، از وجود 4 نمايشگر مطمئن شويد.
    4- تصويري كه شما از شارژر 15 دقيقه‌اي وارتا گذاشته‌ايد، با آنچه در سايت آمده، متفاوت است. شارژر تصوير شما براي هر جفت باتري يك نمايشگر دارد و احتمالاً هم كنترلها را براي يك جفت انجام مي‌دهد و لذا مناسب نخواهد بود.
    5- اگر توانستيد عين شارژر معرفي شده در سايت را پيدا كنيد، من VARTA را توصيه مي‌كنم (خصوصاً به دليل 4 LED كه در تصوير ديده مي‌شود)، هرچند Sanyo هم در زمينه باتري هنوز از بهترينها است و بعيد است از انتخاب آن پشيمان شويد. راستي كشور سازنده شارژرها چه بودند؟ احتمالاً همگي چين؟
    nmroshan و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

تشکر کرده
    8302

سلام جناب حيرتي و ممنون

راستش شارژر VARTA يي كه پيدا كردم، از اين نوع است:

اما دو مورد هست كه:

1- ظاهرا" قابليت شارژ همزمان فقط 2 باتري قلمي و 2 باتري نيم قلمي دارد و نميتواند 4 باتري قلمي را همزمان شارژ كند، كه اگر اينطور باشد، ديگر 15 دقيقه اي نيست و ميشود 30 دقيقه اي!!
    2- به همراه اين شارژر دو باتري نيم قلمي عرضه ميشود كه در نتيجه خريد 4 باتري قلمي ؛ يعني حدود 10000 تومان اختلاف با سانيو
    در ضمن شارژر خيلي سنگين و بزرگي هم بود!

اينهم شارژر سانيو (سمت راست) فقط يك چراغ دارد:
    مدل NC-MQS04

مطالبي در مورد اين دو شارژر در اين سايت هست:
    کد:
    http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=cs&u=http://www.ifotovideo.cz/clanek.php%3Fid%3D1580&sa=X&oi=translate&resnum=2&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dsanyo%2B15%2Bminute%2Bquick%2Bcharger%2BNC-MQS04%26start%3D10%26hl%3Den%26lr%3D%26newwindow%3D1%26sa%3DN
    artara74 و rezafh تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب قديري راد! با سلام مجدد،
    1- اولاً در مشخصات فني VARTA به 1 تا 4 باتري AA اشاره شده، ثانياً اگر از عكس سايت اخير اين برداشت را كرده‌ايد، با دقت در تصوير مشخص است كه شيوه قرارگيري باتري در شارژر وارتا متفاوت و جالب است و آن دو استوانه متحرك كه روي قطب مثبت باتريهاي AAA آمده‌اند، در صورت قرار دادن باتري AA عقبتر مي‌روند. البته به نظر مي‌رسد در شارژر 15 دقيقه‌اي Camelion هم از همين شيوه استفاده شده‌است.
    2- در وبسايت وارتا آمده كه اين شارژر در دو بسته‌بندي عرضه مي‌شود: يكي فقط با دو باتري نيم‌قلمي و ديگري با 4 باتري قلمي به علاوه آداپتور 12 ولت براي شارژ از طريق فندكي خودرو. بگرديد و آن دومي را پيدا كنيد. چون سانيو هم اين آداپتور را دارد (طبق مشخصات اعلام شده) و هدف شما براي شارژهاي اضطراري، داشتن اين امكان را هم ايجاب مي‌كند.
    3- به نظر مي‌رسد دل شما با Sanyo است. البته من هم تصديق مي‌كنم كه شارژر ظريفتر، شكيلتر و سبكتري است، اما معتقدم نمايشگر اختصاصي براي هر باتري خيلي مهمتر است و عدم تعبيه آن در Sanyo با اين امكانات به نظرم خيلي عجيب و نابخشودني(!) آمد.
    4- از يافتن Camelion هم نا اميد نشويد و بيشتر بگرديد. شايد كمي صبر بد نباشد. در هر حال نتايج كار (محل خريد و عرضه، قيمت نهايي خريد و كيفيت شارژر و باتري و عملكرد آنها) را براي استفاده من و ساير دوستان اعلام فرماييد.
    4- با توجه به سرعت شارژ بالا (و حرارت بالاي باتري) در شارژرهاي مورد نظر، توصيه مي‌كنم پس از تهيه هم جز در موارد اضطراري به آنها متوسل نشويد و در مواقعي كه فرصت كافي داريد، از همين شارژري كه داريد (شاژ 4 تا 5 ساعته) استفاده كنيد.
    nmroshan، Mashhadi Vahid و rezafh تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

تشکر کرده
    8302

سلام

باز هم ممنون از راهنماييهاي شما، بله، ظاهرا" من اشتباه كرده بودم (در مورد 2 باتري)؛ در مورد سانيو هم درست ميفرماييد در مورد شارژر فعليم هم، ديگر شاژري ندارم و براي همين هم فقط بايد با همين شارژر سر كنم.

اما كمليون:

3 مدل شارژر از آن را ديدم كه فقط عكس و مشخصات يكي را توانستم در اينترنت پيدا كنم!
    مدل 1005A كه فكر ميكنم يك شارژر كوچك با امكان شارژ دو باتري قلمي در مدت 10.7 ساعت !! بود به قيمت 15000 تومان (بدون باتري در بسته بندي) و مدل 1006B كه امكان شارژ 4 باتري را دارد باز هم به 15000 تومان.

و مدل BC-0907 به قيمت 33000 تومان (باز هم بدون باتري) :
    کد:
    http://www.camelionbattery.com/showart.asp?art=190

اينهم بروشور محصولات Camelion
    کد:
    http://www.camelion.com/download/cat_09-2006.pdf
    وحيد قديري راد

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب وحيد خان! باز هم سلام،
    1- همانطور كه بالاتر هم گفته‌ام، من اين BC-0907 را دارم، اما اولاً به مرغوبيت سوني نيست، ثانياً زمان شارژ آن 1 تا 15/1 ساعت است كه حال كه كمر به قتل باتريهايتان بسته‌ايد (شوخي) و شارژر 15 دقيقه‌اي هم در بازار هست، بهتر است آن را بگيريد و يك بار هزينه كنيد كه گاهي، وقت واقعاً خيلي تنگ است. حال ببينيد نياز به فندكي چقدر برايتان پيش مي‌آيد (اگر بسته‌بندي دوم وارتا موجود نيست.) و بر آن اساس تصميم بگيريد.
    2- بود و نبود باتري همراه شارژر هم به اندازه كيفيت شارژر مهم نيست و حتي گاهي بهتر است. چون باتري را از برند دلخواه خود مي‌گيريد. مثلاً در مورد سوني اي كاش باتري همراه شارژر نبود و در اين صورت قيمت آن 25،000 تومان مي‌شد. در ثاني هرچه شارژر سوني (LCD دار) عالي است، باتريهاي آن چنگي به دل نمي‌زند.
    موفق باشيد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا amirnaderi آواتار ها
    تشکر کرده
    73

قابل توجه دوستانی که می خواهند باتری کاملیون بخرند
    5 شنبه (30 آبان 87) برای خریدن باتری camelion always ready رفتم جمهوری، اول رفتم همون آدرس پاساژ امجد (ساعت 6) که پاساژ بسته بود، سراغ این باتری های camelion را از خیلی از مغازه های جمهوری گرفتم هیچ کدومشون نداشتن
    پس دنبال این مارک تو مغازه های جمهوری نباشین
    این هم آدرسی که من از آدرس ایمیل info@camelion.ir برای خرید گرفتم که گفتن نمایندگی مرکزیه

خ جمهوری نرسیده به پل حافظ (از سمت میدان بهارستان) سمت چپ، مرکز خرید امجد، طبقه 1، پلاک 24

در مکاتبه ای که با همون امیل داشتن گفتن که محصولات ما را در مغازه های مرتبط در جمهوری می توانید پیدا کنید!!!
    Nikon D7000 + Nikon AF-S DX 55-200mm
    Olympus SP 570 UZ
    فکر کردن به راه حل ها لازمه پیشرفت است نه فکر کردن به مشکلات

صفحه 65 از 213 نخستنخست ... 15 55 61 62 63 64 65 66 67 68 69 75 115 165 ... آخرینآخرین