صفحه 96 از 213 نخستنخست ... 46 86 92 93 94 95 96 97 98 99 100 106 146 196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 951 تا 960 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام
    تاپیک خوبی است ولی مشکلش به نظر من اینه که یه ایندکس از مطالب تاپیک تو پست اول نداره ؛ اگه داشت دیگه سوالهای تکراری پرسیده نمیشد و بعضی ها مجبور نمیشدند 100 صفحه رو واسه جواب سوالشون بخونن ؛ البته من وقت خوندن این همه صفحه رو ندارم واسه همین سوالمو همین جا مطرح میکنم :
    من به تازگی شارژر Sony BCG-34HRMF4 رو خریدم ؛
    دکمه رفرش رو چه مواقعی باید استفاده کنیم ؟
    آیا باتریهای شارژ شده رو میشه واسه چند ماه نگه داریم ؟ یا حتما باید خالیش کنیم ؟ اگه باید خالی کنیم چه جوری ؟
    من یه سری باتری سونی و CFL دیگه هم دارم که نمیدونم اصله یا نه ، چه طور باید بفهمم ؟
    اگه باتری تقلبی رو با این شارژر ، شارژ کنم آیا شارژر خراب نمیشه ؟
    آیا باتریهای نیکل کادمیم رو میتونم با این شارژر شارژ کنم ؟ مشکلی نداره ؟

کلا نکاتی که در موردباتری وشارژر بایدرعایت کنم چیه ؟ [img]http://i32.*******.com/312jtp0.gif[/img] میگم اگه یه ایندکس میذاشتید خیلی بهتر بود !
    ویرایش توسط KilljoY : Monday 10 August 2009 در ساعت 12:27

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط KilljoY نمایش پست ها
    سلام
    تاپیک خوبی است ولی مشکلش به نظر من اینه که یه ایندکس از مطالب تاپیک تو پست اول نداره ؛ اگه داشت دیگه سوالهای تکراری پرسیده نمیشد و بعضی ها مجبور نمیشدند 100 صفحه رو واسه جواب سوالشون بخونن ؛ البته من وقت خوندن این همه صفحه رو ندارم واسه همین سوالمو همین جا مطرح میکنم :
    من به تازگی شارژر Sony BCG-34HRMF4 رو خریدم ؛
    دکمه رفرش رو چه مواقعی باید استفاده کنیم ؟
    آیا باتریهای شارژ شده رو میشه واسه چند ماه نگه داریم ؟ یا حتما باید خالیش کنیم ؟ اگه باید خالی کنیم چه جوری ؟
    من یه سری باتری سونی و CFL دیگه هم دارم که نمیدونم اصله یا نه ، چه طور باید بفهمم ؟
    اگه باتری تقلبی رو با این شارژر ، شارژ کنم آیا شارژر خراب نمیشه ؟
    آیا باتریهای نیکل کادمیم رو میتونم با این شارژر شارژ کنم ؟ مشکلی نداره ؟

کلا نکاتی که در موردباتری وشارژر بایدرعایت کنم چیه ؟ [img]http://i32.*******.com/312jtp0.gif[/img] میگم اگه یه ایندکس میذاشتید خیلی بهتر بود !
    باسلام و خیر مقدم به شما دوست عزیز
    در مورد سوال های شما :
    1- معمولا قبل از شارژ هر باطری این عمل یعنی رفرش می بایست انجام گیرد تا حافظه شارژی که از قبل مانده تخلیه گردد که معمولا کمی کلافه کننده است زیرا زمان بر می باشد ولی.... اگر معمولا باطری را کاملا خالی می کنید نیاز اساسی به این عمل نمی باشد اما هر از چند گاهی توصیه می گردد
    2-باید بصورت خالی نگه داری کرد البته فقط باطری های نیکل کادمیوم و نیکل متال هیدرید . کار ساده ای می باشد وقتی در حین کار کردن با دوربین باطری هشدار خالی بودن داد ویا... با 1 چراغ قوه می توان این عمل را انجام داد
    3-نمی دونم ؟؟؟ نمیشه ؟؟؟ بر اساس تجربه معمولا می بایست فهمید ولی مارک c.f.l. می بایست در بسته بندی که ساخت سنگاپور است خریداری کنید ولا غیر
    4-خیر
    5-بله مشکلی ندارد
    6- این دیگه نیاز به کمی حوصله ومطالعه پستهای قبلی دارد !
    موفق باشید
    KilljoY تشکر می‌کند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    دوست عزیز نداشتن یک محصول حتی وارد کننده آن دلیل بر تقلبی بودن محصول نیست همین شرکتی که می گویید در نمایشگاه دیجیتال فقط 2500 میلی آمپر عرضه کرده بود پارسال 2700 هم عرضه کرده بود این امر به دلیل بالا رفتن قیمت سری 2700 و سیاستهای خاص تجارتی می باشد لطفا به توصیه و آدرس آقای حیرتی توجه نمایید چنانچه بازهم قانع کننده نبود از همان شرکت عرضه کننده سوال نمایید چرا که بنده کلیه کاتالوگ های کاملیون را در اختیار دارم و 2700 میلی آمپر در دو بسته بندی کاغذی و پکیج پی وی سی عرضه شده است
    موفق باشید
    جناب بیات در مورد حرف شما با کلی تحقیق که کردم سری 2700 جزع سری برگشتی از بازار بود که حتی 2 فروشنده باطری معروف درب پاساژ آلمینیوم هم گفتن جزع سری برگشتی بوده حال یا بازار گرمی یا واقعا مشکل داشته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

باسلام و خیر مقدم به شما دوست عزیز
    در مورد سوال های شما :
    1- معمولا قبل از شارژ هر باطری این عمل یعنی رفرش می بایست انجام گیرد تا حافظه شارژی که از قبل مانده تخلیه گردد که معمولا کمی کلافه کننده است زیرا زمان بر می باشد ولی.... اگر معمولا باطری را کاملا خالی می کنید نیاز اساسی به این عمل نمی باشد اما هر از چند گاهی توصیه می گردد
    2-باید بصورت خالی نگه داری کرد البته فقط باطری های نیکل کادمیوم و نیکل متال هیدرید . کار ساده ای می باشد وقتی در حین کار کردن با دوربین باطری هشدار خالی بودن داد ویا... با 1 چراغ قوه می توان این عمل را انجام داد
    3-نمی دونم ؟؟؟ نمیشه ؟؟؟ بر اساس تجربه معمولا می بایست فهمید ولی مارک c.f.l. می بایست در بسته بندی که ساخت سنگاپور است خریداری کنید ولا غیر
    4-خیر
    5-بله مشکلی ندارد
    6- این دیگه نیاز به کمی حوصله ومطالعه پستهای قبلی دارد !
    موفق باشید
    سلام

3و4 . پس با این تفاسیر فهمیدن اینکه باتری تقلبی هست یا خیر خیلی اهمیت پیدا میکنه (چون بر طبق حرف شما باتری تقلبی رو نباید شارژ کنم )
    جایی رو میشناسید که از اون طریق بتونیم بفهمیم ؟ یا جایی در این مورد بحث شده ؟

با تشکر

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ظاهرا تكنولوژي در حال پيشرفت و گذار است و همه ي اين باور هاي مارا دارد زير سوال مي برد. قديمها مي گفتند باتري هاي شارژبل رو تاريخ مصرف نمي زنند چون عمرش از زمان اولين شارژ شروع مي شه و تمام اين حرف ها هم كه باتري بايد حتما خالي باشه و ريفرش و ... هم به نوعي به همين موضوع بر مي گرده ولي امروز دو جفت باتري شارژبل NI MH سوني خريدم و در كمال تعجب ديدم روي بسته توشته Pre Charged و درست هم بود چون شارژر كامل داشت.

حالا جناب حيرتي و جناب بيات و ديگر دوستان در اين مورد چه نظري دارند ؟
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ظاهرا تكنولوژي در حال پيشرفت و گذار است و همه ي اين باور هاي مارا دارد زير سوال مي برد. قديمها مي گفتند باتري هاي شارژبل رو تاريخ مصرف نمي زنند چون عمرش از زمان اولين شارژ شروع مي شه و تمام اين حرف ها هم كه باتري بايد حتما خالي باشه و ريفرش و ... هم به نوعي به همين موضوع بر مي گرده ولي امروز دو جفت باتري شارژبل NI MH سوني خريدم و در كمال تعجب ديدم روي بسته توشته Pre Charged و درست هم بود چون شارژر كامل داشت.

حالا جناب حيرتي و جناب بيات و ديگر دوستان در اين مورد چه نظري دارند ؟
    دوست عزیز
    این مسئله نه تنها در سونی بعضی تولید کنندگان مانند کاملیون و سانیو نیز از این تکنولوژی در ساخت باطری هایشان استفاده می کنند که باطری ها در بسته بندی همیشه در حالت آماده بکار می باشند که معمولا با نام always ready شناخته می شوند
    موفق باشید
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

تشکر کرده
    13937

دوست عزیز
    این مسئله نه تنها در سونی بعضی تولید کنندگان مانند کاملیون و سانیو نیز از این تکنولوژی در ساخت باطری هایشان استفاده می کنند که باطری ها در بسته بندی همیشه در حالت آماده بکار می باشند که معمولا با نام always ready شناخته می شوند
    موفق باشید
    سلام

جناب بيات ممنون ولي شما حرف بنده را تكرار فرموديد ولي جواب بنده را نداديد.

منظور من اين بود كه اگر كمپاني با علم به اينكه اين باتري از زمان توليد و شارژ تا فروش ممكن است بيش از يك سال در فروشگاه ها بماند اين كار را مي كند لابد مويد اين است كه تكنولوژي تغيير كرده و ديگر نبايد نگران كامل خالي شدن باتري يا با شارژ نگه داشتن طولاني باتري و ... باشيم. من متوجه اين قضيه نشدم.

ضمنا مجددا از دوستان خواهش مي كنم زبان پارسي را پاس بدارند و به جاي باطري بنويسند باتري.
    yousefmon و AslanAslan تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

Exclamation پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام

با تشکر از همه دوستان سوالی داشتم...

من تازه دوربین گرفتم و کاملا آماتور هستم.....

مدل دوربین canon sx1 si

باطری شارژی sony گرفتم ni-mh 2700

می خوام بدونم که آیا اولا این باطری مناسب دوربینم هست و دوما اگر این باطری را شارژ کنم و استفاده نکنم وداخل دوربین هم نباشد آیا شارژش باقی می ماند یا خالی خواهد شد و اگر باقی می ماند برای چه مدت زمانی؟

درضمن شارزر آن برای شارژ 4 باطری خالی 5 ساعت زمان لازم دارد...

ضمنا خوشحال می شوم اگر باطری و شارژر بهتری وجود دارد به من معرفی کنید..

ممنون :)

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ww6zz نمایش پست ها
    سلام

با تشکر از همه دوستان سوالی داشتم...

من تازه دوربین گرفتم و کاملا آماتور هستم.....

مدل دوربین canon sx1 si

باطری شارژی sony گرفتم ni-mh 2700

می خوام بدونم که آیا اولا این باطری مناسب دوربینم هست و دوما اگر این باطری را شارژ کنم و استفاده نکنم وداخل دوربین هم نباشد آیا شارژش باقی می ماند یا خالی خواهد شد و اگر باقی می ماند برای چه مدت زمانی؟

درضمن شارزر آن برای شارژ 4 باطری خالی 5 ساعت زمان لازم دارد...

ضمنا خوشحال می شوم اگر باطری و شارژر بهتری وجود دارد به من معرفی کنید..

ممنون :)
    اگر باتري هايتان اصل باشند بسيار مناسبند. در مورد شارژ كردن و استفاده نكردن بايد عرض كنم كه به مرور و طي مدت نسبتا طولاني باتري ها تخليه مي شوند. در باتري هاي جديد سرعت اين تخليه بسيار كند است و طي مدت زمان خيلي طولاني در حد چند ماه انجام مي گيرد.
    ww6zz تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد ali-h آواتار ها
    تشکر کرده
    74

سلام و خسته نباشيد

من مي خواستم براي canon sx1 is باطري بخرم. مي خواستم بدونم چه باطري خوبه؟

ضمنن قينت باطري و تعداد عكسي كه ميشه باش گرفت رو نيز ذكر كنيد.

ممنون.

صفحه 96 از 213 نخستنخست ... 46 86 92 93 94 95 96 97 98 99 100 106 146 196 ... آخرینآخرین