صفحه 92 از 213 نخستنخست ... 42 82 88 89 90 91 92 93 94 95 96 102 142 192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 911 تا 920 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط aksavaran نمایش پست ها
    اين باطري و شارژر مارك eneloop رو از كدوم فروشگاه ميشه تهيه كرد؟؟؟؟
    من چند روز پيش خريدم راستش به مرحله اي نرسيده که حساب پس بده ببينم چجريه ولی چون جايی بايد ميرفتم و باطری نياز داشتم به همراه شارجر خريدمش .
    شارجرش يه کم طول ميده تا باطری رو شارج کنه مثلاً 4 تا باطری 2500 sony رو حدود 7-8 ساعت طول داد تا شرج کرد .شايد اون شرجر رو فقط برای باطری سانيو طراحی کردند .به هر حال يک شارجر sony مدل :
    sony bcg-34hrmf4 هم از امريکا خريدم .قبل توجه دوستانی که اين شاجر رو خريدند و نگران اصل يا تقلبی بودن شارجر هستند .
    2-3 تا نکته تو اين شارجر هست که ميتونند چک و مقايسه بکنند با شارجر خودشن چون اينکه من گرفتم اصل هست .اي نکات رو چک کنيد :
    خود شاجر ساخت چين ولی باطری ها ساخت japan هست.
    روی مقوا که داخل باکس شرجر هست يک برچسب هلگرم هست که ارم sony داره اگه اشتباه نکنم .
    اين شارجر با يک سال گارنتی sony از زمان خريد بايد بياد .
    دوشاخه همراه اين شارجر از نوع امريکايی بايد باشه که اگه تو ايران بخواييد استفاده کنيد بايد تبديل داشته باشيد .نکته اصلی اينجاست که نوشته international power پس نبايد با 2 شاخه ايرانی فروخته بشه .
    aksavaran تشکر می‌کند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.Phoenix نمایش پست ها
    معمولا باتری های قلمی و اصطلاحا نیم قلمی شارژی در بازار در مدل نیکل متال هیدرات یافت میشوند. آیا باتری لیتیوم یون یا لیتیوم پلیمر آن هم در بازار هست؟
    دوست عزیز : نیکل متال هیدرید یک نوع ترکیب برای ساخت این باطریها می باشد و لیتیوم یون ولیتیوم پلیمر نیز یک ترکیب مجزا . پس از ساخت باطری های نیکل متال مشکل عمده این باطری ها کم بودن ظرفیت این ترکیب باعث شد تکنولوژی لیتیوم پا به عرصه بگذارد و البته در این نوع ترکیب بسیاری دیگر از مشکلاتی که در نیکل متال بوده نیز رفع گردیده است .
    به همین دلیل بیشتر وسایل تولیدی امروز به دنبال استفاده از لیتیوم هستند
    موفق باشید
    aksavaran تشکر می‌کند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

سلام . من احتياج به يه شارژر براي دوربين سوني w40دارم كه باطريش هم از نوع np-bg1هستو با شارژر h50هم يكي هست.رفتم نمايندگي سوني گفت داريم به قيمت 52000 تومنهمينجوري تو مخم سوت ميكشيد و گيج بودم كه از در نمايندگي اومدم بيرون تا جيبمو نزنن..ايا واقعا قيمت يه شارژر ساده 52000 تومنه .ياد يه چيزي افتادم .بعضي اوقات اوراقچيهاي ماشين يه ماشين اسقاطي ميخرن مثلا1000000 تومن بعد خوردش ميكنن و قطعاتشو ميفروشن 2000000 تومن .حالا فكر كنم اگه بخواي قطعات يه w40رو خورده خورده جمع كني بشه 500000 تومن ولي نوبخواي بخري نصف اين قيمت هم نباشه.به هر حال اگه كسي ميتونه راهنمايي كنه كه از كجا ميشه ارزونتر تهييه كرد ممنونم
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط khoddami نمایش پست ها
    سلام . من احتياج به يه شارژر براي دوربين سوني w40دارم كه باطريش هم از نوع np-bg1هستو با شارژر h50هم يكي هست.رفتم نمايندگي سوني گفت داريم به قيمت 52000 تومنهمينجوري تو مخم سوت ميكشيد و گيج بودم كه از در نمايندگي اومدم بيرون تا جيبمو نزنن..ايا واقعا قيمت يه شارژر ساده 52000 تومنه .ياد يه چيزي افتادم .بعضي اوقات اوراقچيهاي ماشين يه ماشين اسقاطي ميخرن مثلا1000000 تومن بعد خوردش ميكنن و قطعاتشو ميفروشن 2000000 تومن .حالا فكر كنم اگه بخواي قطعات يه w40رو خورده خورده جمع كني بشه 500000 تومن ولي نوبخواي بخري نصف اين قيمت هم نباشه.به هر حال اگه كسي ميتونه راهنمايي كنه كه از كجا ميشه ارزونتر تهييه كرد ممنونم
    سلام

قیمت شارژر دوربینهای کامپکت (باتری لیتیومی) گاه تا 1/3 یا 1/4 قیمت خود دوربین هم میرسد (مثلا" شارژر 60 تومان و کل دوربین نو 200 تومان)
    البته اگر خوش شانس باشید و گیر بیاورید؛ در مورد بعضی از برندها مثل کنن، مدلهای تقلبی هم با قیمت ارزانتر پیدا میشوند، ولی در کل حدود قیمت همین است.

متوجه ارتباط آن قضیه اوراقچی ها با شارژر دوربین شما نشدم.
    zanjan battery و khoddami تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    دوست عزیز : نیکل متال هیدرید یک نوع ترکیب برای ساخت این باطریها می باشد و لیتیوم یون ولیتیوم پلیمر نیز یک ترکیب مجزا . پس از ساخت باطری های نیکل متال مشکل عمده این باطری ها کم بودن ظرفیت این ترکیب باعث شد تکنولوژی لیتیوم پا به عرصه بگذارد و البته در این نوع ترکیب بسیاری دیگر از مشکلاتی که در نیکل متال بوده نیز رفع گردیده است .
    به همین دلیل بیشتر وسایل تولیدی امروز به دنبال استفاده از لیتیوم هستند
    موفق باشید
    خب همه اینهایی رو که گفتید میدونم. سوال من اینه که توی بازار باتری قلمی لیتیومی هست یا نه؟ و اگر هست از کجا میشه تهیه کرد؟:cool:

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.Phoenix نمایش پست ها
    خب همه اینهایی رو که گفتید میدونم. سوال من اینه که توی بازار باتری قلمی لیتیومی هست یا نه؟ و اگر هست از کجا میشه تهیه کرد؟:cool:
    دوست عزیز
    بجای باطری های نیکل متال نمی شود از لیتیوم استفاده کرد چون ولتاژ باطری های لیتیوم 3 ولت ولیتوم یون 3.7 ولت هستند درصورتی که باطری های نیکل متال 1.2 ولت می باشند
    اگر نوع مصرف خود را قید کنید حتما گزینه خوبی برای شما پیشنهاد خواهم داد
    چنانچه باز هم جواب قانع کننده نبود می توانید از تهران خ لاله زار پاساژ 110 به مطلوب خود برسید
    موفق باشید
    Hwt، yousefmon و amirnaderi تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر همراه faryadprs آواتار ها
    تشکر کرده
    5792

[QUOTE=zanjan battery;122540]دوست عزیز
    بجای باطری های نیکل متال نمی شود از لیتیوم استفاده کرد چون ولتاژ باطری های لیتیوم 3 ولت ولیتوم یون 3.7 ولت هستند درصورتی که باطری های نیکل متال 1.2 ولت می باشند
    اگر نوع مصرف خود را قید کنید حتما گزینه خوبی برای شما پیشنهاد خواهم داد
    چنانچه باز هم جواب قانع کننده نبود می توانید از تهران خ لاله زار پاساژ 110 به مطلوب خود برسید
    موفق باشید[/QUO

داداش من یک nikon l100 گرفتم باطری آن هم از نوع آلکالین است
    تا اینجا همه چی عالی و درست
    خوب حالا باطری آن تموم شده من هم باید از باطری شارژی ni-mh سونی و شارژر سونی که خریدم استفاده کنم
    اونم شارژ کردم ولی دوربین اصلا این نوع باطری رو ساپورت نکرد ... در واقع هیچ باطری شاژی رو ساپورت نکرد
    حالا من موندم که باید چیکار کنم

تشکر کرده
    5792

خوب من هم یه دوربین nikon l100 گرفتم که 4 تا باطری آلکالین می خوره
    ولی یه مشکلی هست اونم اینه که باطری شارژی رو ساپورت نمیکنه
    نمیدونم باید چیکار کنم
    توی دفترچش هم نوشته که فقط باطری های lr6 و fr6
    من می خوام بدونم که lr6 شارژی وجود داره یا نه یا فقط همه شارژی ها ni-mh هستن

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط faryadprs نمایش پست ها
    خوب من هم یه دوربین nikon l100 گرفتم که 4 تا باطری آلکالین می خوره
    ولی یه مشکلی هست اونم اینه که باطری شارژی رو ساپورت نمیکنه
    نمیدونم باید چیکار کنم
    توی دفترچش هم نوشته که فقط باطری های lr6 و fr6
    من می خوام بدونم که lr6 شارژی وجود داره یا نه یا فقط همه شارژی ها ni-mh هستن
    طبق لینک زیر که از سایت نیکون است، دوربین شما امکان استفاده از باتری Ni-MH را دارد.
    Optional accessories : Rechargeable Ni-MH Battery
    کد:
    http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/digitalcamera/coolpix/l100/index.htm
    در کولپیکس 3200 که قدیمی شده است، در یکی از منوها باید نوع باتری را تعیین میکردید (آلکالاین یا Ni-MH ) احتمال دارد شما تنظیم مربوطه را انجام نداده باشید!
    :)
    zanjan battery تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    5792

ولی در صفحه 14 دفترچه راهنمای آن نوشته که باطری های شارژی غیر قابل استفاده می باشد
    در ضمن تنظیمات آن هم فقط در دو نوع lr6 و fr6 است .. منظورم انتخاب باطری در منو آن است
    ممنونم از این که این لینک هم بهم دادی
    ولی دوست عزیزم زیر این مشخصات هم نوشته که فقط در ورژن های بالاتر L100 شارژی قابل استفاده است
    حالا یه سوال دارم باتری های fr6 لیتیومی قابل شارژ هست یا نه
    یه توضیخی هم دربارش می خواستم
    بازم ممنونم

صفحه 92 از 213 نخستنخست ... 42 82 88 89 90 91 92 93 94 95 96 102 142 192 ... آخرینآخرین