صفحه 106 از 213 نخستنخست ... 6 56 96 102 103 104 105 106 107 108 109 110 116 156 206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد ali-h آواتار ها
    تشکر کرده
    74

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    جناب ali-h با سلام،
    آيا باتريهاي سالم ديگري را هم با اين شارژر شارژ كرده‌ايد؟ اگر نه، حتماً اينكار را بكنيد.
    سلامی دوباره.

از اینکه جواب سوالتون رو دیر می دم عذر می خوام. پسوردم رو فراموش کرده بودم و اشکال فنی در سایت این مدت رو طولانی تر کرد.

اتفاقا من قصد خرید دو جفت باتری always ready و معمولی دارم. اینجور که شما و بقیه ی دوستان در این تاپیک ارائه دادید به نظر باتری های camelion رو از بقیه ی برند ها بیشتر ترجیح می دید .

برای همین منم قصد خرید همین نوع باتری ها رو دارم ولی نمی دونم چطوری اصلیه هاشو از روی تقلبی هاش تمیز بدم.
    ظاهرا هم 2700 mah ساخت چین هستن.
    نمی دونم مثلا از روی بارکد و کیفیت ظاهری میشه تشخیص داد یا خیر.

منتظر کمک دوستان هستم.
    ویرایش توسط ali-h : Tuesday 27 October 2009 در ساعت 17:57

تشکر کرده
    74

خوب من camelion 2700 mah پیدا کردم جفتی 2500. توی یک مغازه ی عکاسی .ظاهرا باید جفتی 4500 باشه .
    احتمالش هست که تقلبی باشه؟

از نظر ظاهری هم کاملا به این شکله:

http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=562

كاربر آشنا amir_dre آواتار ها
    تشکر کرده
    135

سلام دوستان من برا A1000ام 4 تا باتری Uniross میلی آمپر 2700 با شارژرش خریدیم و ازش راضیم میخواستم بپرسم من مصرفم پایین هست 2 تا از باتری ها از روز اول بدون استفاده موندن .خراب میشن؟ شارژ و دشارژ کنم؟

تشکر کرده
    74

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_dre نمایش پست ها
    سلام دوستان من برا A1000ام 4 تا باتری Uniross میلی آمپر 2700 با شارژرش خریدیم و ازش راضیم میخواستم بپرسم من مصرفم پایین هست 2 تا از باتری ها از روز اول بدون استفاده موندن .خراب میشن؟ شارژ و دشارژ کنم؟
    اگه برا مدت زیادی استفاده نمی کنی بهتره که اونارو خالی از شارژ نگهداری.
    amir_dre تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط ali-h نمایش پست ها
    خوب من camelion 2700 mah پیدا کردم جفتی 2500. توی یک مغازه ی عکاسی .ظاهرا باید جفتی 4500 باشه .
    احتمالش هست که تقلبی باشه؟

از نظر ظاهری هم کاملا به این شکله:

http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=562
    با سلام، فعلاً نوع تقلبی Camelion را در ایران ندیده و نشنیده ام.
    zanjan battery و ali-h تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

پیش فرض پاسخ: سوال مهم

امروز برای خرید دوربین و تجهیزات جمهوری بودم. شارژی دیدم به اسم unomat که میگفت آلمانی است. با 4 تا باتری همراه به قیمت 40000 تومان.
    مغازه دیگه ای داشت با این اسم unimat به قیمت 30000 تومان و اینم میگفت آلمانی است!
    چند سوال دارم:
    1- شارژر خوبی هست یا نه؟
    2- کدوم مارک اصلی هست؟
    3- اساسا چه فرقی با شارژرهای ارزونتر مثل کملیون داره و برای یک دوربین نیمه حرفه ای (canon sx 10) لازمه این خرج رو کرد یا مثلا همون کملیون مناسبه؟
    ببخشید طولانی شد

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    امروز برای خرید دوربین و تجهیزات جمهوری بودم. شارژی دیدم به اسم unomat که میگفت آلمانی است. با 4 تا باتری همراه به قیمت 40000 تومان.
    مغازه دیگه ای داشت با این اسم unimat به قیمت 30000 تومان و اینم میگفت آلمانی است!
    چند سوال دارم:
    1- شارژر خوبی هست یا نه؟
    2- کدوم مارک اصلی هست؟
    3- اساسا چه فرقی با شارژرهای ارزونتر مثل کملیون داره و برای یک دوربین نیمه حرفه ای (canon sx 10) لازمه این خرج رو کرد یا مثلا همون کملیون مناسبه؟
    ببخشید طولانی شد
    کی گفته کملیون جزء شارژر های ارزون قیمت
    این سری از شارژ های یونی مات تازه به بازار با این سبک فراوونی اومده و هنوز امتحان خودش رو پس نداده
    M.Kazemi تشکر می‌کند.
    همیشه به جلو ، هیچ گاه برنگرد هیچ گاه فرارنکن پس آنگه که پیروز شدی به گذشته بنگر و عزمت پیروزی را در یاب
    http://www.atik-cameras.com http://www.atik.cc http://www.atik-instruments.com

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    چند سوال دارم:
    1- شارژر خوبی هست یا نه؟
    2- کدوم مارک اصلی هست؟
    ببخشید طولانی شد
    دوست عزیز
    اصولا شارژرها از لحاظ سیستم شارژ به 3 دسته تقسیم می شوند :
    1 - شارژر های هوشمند
    2- شارژرهای نیمه هوشمند
    3- شارژرهای ساده
    وتقریبا تمامی تولید کنندگان شارژر ها از هر 3 نوع تولید می کنند خواه آلمانی باشد ، یا ژاپنی ویا چینی ولی...
    بسته به نوع مصرف هر کاربر برای خرید این 3 نوع می توان توانایی های هر کدام از آنها را با نیازهای کاربردی که مد نظر دارید سنجیده و خریداری نمایید . ( که در پست های قبلی گفته شده است)
    اما از کجا می بایست در هنگام خرید از شیوه کارکرد هر شارژر آگاهی یافت ؟
    1- شارژر های ساده : معمولا از قیمت ارزان - ومیزان جریان خروجی بین 100 الی 350 میلی آمپر ردیف بندی می گردند ومعمولا از چند لامپ ال ای دی هم برای نشان دادن عمل شارژ استفاده شده وهیچ گونع سیستم قطع خودکار نیز ندارند و می توان آن را شارژر استاندارد نامید .

2- شارژرهای نیمه هوشمند : که تقریبا همانند شارژرهای ساده بوده ولی با این تفاوت که میزان جریان خروجی آنها حداکثر تا 1000 میلی آمپر می باشد ولی به دلیل اعمال جریان بالا به باطری وقطع نیمه کامل سیستم شارژ باعث گرم شدن باطری گشته و عمر باطری را کاهش می دهد و برای قطع عمل شارژ معمولا از یک ترانزیستور ویا آی سی (آپ امپ) استفاده می شود ولی بصورت هوشمند نمی تواند عمل شارژ باطری را قطع نماید . همچنین برای نشان دادن عمل شارژ از لامپ ال ای دی ویا صفحه نمایشگر ال سی دی استفاده می شود . این شارژر ها با اینکه با جریان بالا می تواند زمان شارژ را کاهش دهد ولی عملا مضر برای باطری می باشد

3- شارژر های هوشمند : که تقریبا تمامی مشخصات شارژرهای نیمه هوشمند را دارا بوده با این تفاوت که جریان بالای شارژ را نسبت به وضعیت فعلی باطری سنجیده و در خروجی به باطری اعمال می نماید به زبان ساده باطری را گاهی با حداکثر جریان وگاهی با کمترین جریان شارژ می نماید که این سیستم به همراه کنترل مدت شارژ و ولتاژ باطری باعث افزایش کارائی باطری میگردد ومعمولا قیمت بالایی دارند .
    اما شارژری که شما مد نظر دارید چون به قیمت بالایی فرخته می شود دلیل هوشمند بودن آن نیست می بایست آن را کنترل نمایید اما معمولا بعضی کالاها به دلیل تحریمات چون مجبور به طی مسافت های ترانزیتی بیشتری می شوند باعث افزایش قیمت آن می گردد .
    موفق باشید
    yousefmon، Mashhadi Vahid، Austin.A و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

شارژر سونی بعد از وارد اتصال به پریز شروع به چشمک زدن میکنه
    آیا باتری ها عمرشون تموم شده؟ممنون میشم راهنمایی کنید چون کاتالوگش در دسترس نیست

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

پاسخ پست 1053
    ممنون از راهممايي مفيدتون. طبق فرمايش شما چک کردم. دو مدل دارد:
    خروجي شارژر 1900ma با صفحه ال سي دي ..... قيمت 40000 تومان
    خروجي شارژر 500ma با 2 عدد چراغ در طرفين ..... قيمت 25000 تومان
    اينجور که متوجه شدم استفاده از شارژر با قدرت خروجي پايين تر براي باتري بهتره و فقط نياز به حواس جمعي داره. بنابراين با توجه به قيمت اين دو مدل و فرمايش شما عملا کارايي خوبي رو ميتوانم از مدل دوم انتظار داشته باشم. درسته؟
    چون هنوز خريد نکرده ام ممنون مي‌شم راهنمايي فرماييد.
    ضمنا هر دو يک ليبل دارند ولي گرونتره ظاهرش باکيفيت تر به نظر مياد. واسه من مهم کارايي هست و اگه لازم باشه ميتونم هزينه کنم.