صفحه 196 از 213 نخستنخست ... 96 146 186 192 193 194 195 196 197 198 199 200 206 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,951 تا 1,960 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام... من هنوز باطری های خریداری شده رو از پلمپ در نیاوردم.
    تا کی میتونم به این بدون استفاده رهایشون کنم و خراب نشن؟؟
    تا اونجا که میدونم باطری های یون لیتیوم اگر ازشون استفاده نشه و شارژ . دی شارژ نشه عمرشون کم میشه و از کیفیتشون کاسته میشه .سعی کنید در ماه یک بار شارژ و دی شارژ کنید
    msh2200 و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    Nikon D5200 - 18-105 VR - 50mm f1.8

كاربر همراه hanif azizzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    557

درود
    دوست عزیز هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد به این شکل در بسته بندی در زمان طولانی در فروشگاهها ذخیره و انبار می شوند ولی باید توجه بفرمایید شارژ اولیه باطری به صورت کامل نیست و حدود 70 % می باشد
    توجه بفرمایید در ادامه از استفاده از باطری قابلیت رفرش در شارژر می تواند تاثیر زیادی در عمر باطری داشته باشد
    msh2200 و ata_m3 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

دلیل استفاده نکردن از باطری ها برای شما چیه؟
    اگر نیاز نداشتید بهتر بود تهیه نمی کردید! حداقل عمر مفید باطری کمتر آسیب می دید!
    همانطور که دوستان فرمودند، باطریهای لیتیومی باید سیکل شارژ و دشارژ داشته باشند وگرنه عمر مفیدشون کاهش خواهد یافت!
    برخلاف تصورات فروشندگان، بهترین روش استفاده از باطری لیتیومی این هست که از بار اول استفاده کنید تا الارم شارژ دهد و سپس مجدد شارژش کنید و این روال را همیشه رعایت نمایید!
    شارژ بی رویه باطری ها زمانی که به شارژ نیاز ندارند منجر به آسیب دیدن باطری خواهد شد
    ارادتمند
    m.daneshpayeh و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    دلیل استفاده نکردن از باطری ها برای شما چیه؟
    اگر نیاز نداشتید بهتر بود تهیه نمی کردید! حداقل عمر مفید باطری کمتر آسیب می دید!
    همانطور که دوستان فرمودند، باطریهای لیتیومی باید سیکل شارژ و دشارژ داشته باشند وگرنه عمر مفیدشون کاهش خواهد یافت!
    برخلاف تصورات فروشندگان، بهترین روش استفاده از باطری لیتیومی این هست که از بار اول استفاده کنید تا الارم شارژ دهد و سپس مجدد شارژش کنید و این روال را همیشه رعایت نمایید!
    شارژ بی رویه باطری ها زمانی که به شارژ نیاز ندارند منجر به آسیب دیدن باطری خواهد شد
    ارادتمند
    الان فعلا دارم با عکس های امتحانی شارژ باتری هارو خالی میکنم. دوربینم مقدار شارژ باتری هارو نمیدونم چرا نشون نمیده SX20

طی 1 هفته شارژ باتری هارو خالی کنم ، یک هفته بدون شارژ و استفاده بمونه و هفته بعدش بزنم به شارژ استفاده کنم . دوباره یک هفته استفاده و شارژ نشه .....
    به باتری ها صدمه میبینه؟

دارم برنامه میچینم جمعه ها برم عکاسی . در صورتی که نرم یه برنامه بدین که به باتری ها صدمه نبینه...

باتری شارژی هایی که داشتم (قبلیا که میگتم خراب شدن از وقتی شارژ کردم داره خوب کار میکنه. شارژشونو با چیزای دیگه خالی میکنم.)البته اول رفرش کردم. فکر کنم برای اون خوب شده

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

الان فعلا دارم با عکس های امتحانی شارژ باتری هارو خالی میکنم. دوربینم مقدار شارژ باتری هارو نمیدونم چرا نشون نمیده SX20

طی 1 هفته شارژ باتری هارو خالی کنم ، یک هفته بدون شارژ و استفاده بمونه و هفته بعدش بزنم به شارژ استفاده کنم . دوباره یک هفته استفاده و شارژ نشه .....
    به باتری ها صدمه میبینه؟

دارم برنامه میچینم جمعه ها برم عکاسی . در صورتی که نرم یه برنامه بدین که به باتری ها صدمه نبینه...

باتری شارژی هایی که داشتم (قبلیا که میگتم خراب شدن از وقتی شارژ کردم داره خوب کار میکنه. شارژشونو با چیزای دیگه خالی میکنم.)البته اول رفرش کردم. فکر کنم برای اون خوب شده
    به نظر من اصلا فکر خراب شدن باتری نباشید و با خیال راحت هرطور که لذت میبرید از آنها استفاده کنید یکی از خوبی های دوربینهایی که باتری AA به آنها میخورد همین است که هروقت باتری خراب شود براحتی با باتری جدید جایگزین میشود ، تا یک سال این باتری ها کاملا جوابگو هستن.
    در مورد نشانگر باتری در sx20 باید عرض کنم که متاسفانه میزان شارژ باتری ها نمایش داده نمیشود و البته من در هیچ دوربینی ندیدم که با استفاده از باتری های AA میزان شارژ بدرستی نمایش داده شود که این میتواند به ساختار باتری ها مربوط باشد.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

به باتری ها صدمه میبینه؟

درود
    همانطور که قبلا عرض کردم، اصولا بهتره سیکل شارژ و دشارژ کامل انجام شود! در مواردی که باطری را قراره برای عکاسی در یک روز خاص همراه داشته باشید، بهتره دو سری باطری وجود داشته باشه! و یک سری شارژ شده کنار باطری های روی دوربین باشه!
    البته سری باطری های Always Ready کمتر با مشکل Memory Effect روبرو خواهند شد ولی در مواردی که قصد تشخیص میزان شارژ باطری را دارید، همان شارژری که تهیه کردید پاسخگو خواهد بود! اگر سطح شارژ حدود 30درصد است، می توانید با رفرش کردن باطری ها اقدام به شارژ مجدد آنها کنید!
    در ضمن شارژ باطری در شرایطی که 50 درصد شارژ دارد اگر بصورت مداوم نباشد، مشکل خاصی نخواهد داشت! (از هر 3 بار حتما یک بار اجازه دهید شارژ باطری کاملا تخلیه شود) هرچند روش اصولی همان است که در ابتدا توضیح دادم
    ارادتمند
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

متوجه منظورم من نشدین....

شاید شرایط پیش نیاد که هر هفته برم عکاسی.... برای این مواقع میخوام باطری رو تا 100% شارژ کنم و به مرور طی 1 یا 2 هفته استفاده کنم که شارژ خالی بشه. بعد از چند روزی استراحت به باطری دوباره بزنم تا 100 % شارژ بشه دوباره طی چند هفته خالیش کنم.

این روش خوبه که جلوگیری کنه از خراب نشدن باتری؟؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

باتری کملیون سفیدا رو گذاشتم تو شارژ . 3تاشون یکی از خونه هاشون روشنه ولی اون یکی 3تا خونش روشنه و چشمک میزنه. دلیلش چیه؟

و اینکه تو کاتولوگ زده 2000میلی امپر 1ساعت و 2700 ، 80 دقیقه طول میکشه شارژ بشن. من باتریام 2500 هست الان دیدم یکیشون 2تا خونشو پر شده در صورتی که خالی خالی بود عرض 10 دقیقه.

چقدر باید بذارم تو شارژ تا سیکلش کامل انجام بشه؟

------------------------------------------------

من کلا 4تا کملیون سفید 2500 alwaysready دارم. اینارو باهم استفاده میکنم.

4تا کلیون 2700 از این نقره ای نارنجیا دارم اونا هم باهم استفاده میکنم.

2تا cfl 1100mah دارم با 2تا energizer 2500 که این 2 جفت رو باهم استفاده میکنم.

هرکدوم از این 4تارو باهم استفاده و شارژ میکنم به غیر energizer و cfl که جدا جدا شارژ میکنم بعد استفاده میکنم باهم.

اون 4 تا کملیون سفیده دفه اول هست که دارم شارژ میکنم. قبلش شارژ رو با دوربین خالی کردم. طوری که میذاشتمشون دوربین حتی روشن نمیشدن. ( حواسم نبود بهشون که کامل خالی نکنم) گذاشتم تو شارژ 3تاش داره شارژ میشه. از خونه 1 . وولی اون یکی رو خونه 3 چشمک میزنه که کلا جداش کردم تنهایی شارژ کنمش.

شاید یه 45-50 دیقه ای شایدم 30 دیقه که 3تا رو گذاشتم تو شارژ. الان نگاه کردم صفحه شارژر خاموشه. ( ینی دیگه ابی نیست و چشمک نمیزنه فقط درصد باتریا رو نشون میده که کامل شدن.)

الان درشون بیارم یا بذارم یه 1ساعتی تو شارژ باشه؟ رو کاتولوگ زده 2000 )60min( و 2700 (80min زمان شارژه.

الان چکار این 3تارو در بیارم یا نه؟؟؟

اون یکی رو رفرش کنم؟ درصورتی که اولین شارژشه یا کاری دیگه؟

تکی باتری رو گذاشتم تو شارژر نه رفرش شد نه شارژ.
    ویرایش توسط sami_villa : Thursday 23 October 2014 در ساعت 12:27

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

باتری کملیون سفیدا رو گذاشتم تو شارژ . 3تاشون یکی از خونه هاشون روشنه ولی اون یکی 3تا خونش روشنه و چشمک میزنه. دلیلش چیه؟

و اینکه تو کاتولوگ زده 2000میلی امپر 1ساعت و 2700 ، 80 دقیقه طول میکشه شارژ بشن. من باتریام 2500 هست الان دیدم یکیشون 2تا خونشو پر شده در صورتی که خالی خالی بود عرض 10 دقیقه.

چقدر باید بذارم تو شارژ تا سیکلش کامل انجام بشه؟

------------------------------------------------

من کلا 4تا کملیون سفید 2500 alwaysready دارم. اینارو باهم استفاده میکنم.

4تا کلیون 2700 از این نقره ای نارنجیا دارم اونا هم باهم استفاده میکنم.

2تا cfl 1100mah دارم با 2تا energizer 2500 که این 2 جفت رو باهم استفاده میکنم.

هرکدوم از این 4تارو باهم استفاده و شارژ میکنم به غیر energizer و cfl که جدا جدا شارژ میکنم بعد استفاده میکنم باهم.

اون 4 تا کملیون سفیده دفه اول هست که دارم شارژ میکنم. قبلش شارژ رو با دوربین خالی کردم. طوری که میذاشتمشون دوربین حتی روشن نمیشدن. ( حواسم نبود بهشون که کامل خالی نکنم) گذاشتم تو شارژ 3تاش داره شارژ میشه. از خونه 1 . وولی اون یکی رو خونه 3 چشمک میزنه که کلا جداش کردم تنهایی شارژ کنمش.

شاید یه 45-50 دیقه ای شایدم 30 دیقه که 3تا رو گذاشتم تو شارژ. الان نگاه کردم صفحه شارژر خاموشه. ( ینی دیگه ابی نیست و چشمک نمیزنه فقط درصد باتریا رو نشون میده که کامل شدن.)

الان درشون بیارم یا بذارم یه 1ساعتی تو شارژ باشه؟ رو کاتولوگ زده 2000 )60min( و 2700 (80min زمان شارژه.

الان چکار این 3تارو در بیارم یا نه؟؟؟

اون یکی رو رفرش کنم؟ درصورتی که اولین شارژشه یا کاری دیگه؟

تکی باتری رو گذاشتم تو شارژر نه رفرش شد نه شارژ.
    معمولا باتری های تازه رو میذاری تو شارژر اینطوری میشه اون یدونه که سریع شارز میشه و چشمک میزنه رو باید در بیاری دوباره بذاری تو شارزر(تو کاتالوگ نوشته بود) باتری های جدید بخاطر اینکه ظرفیت اصلیشون برسن حداقل باید 4 بار شارژ و دشارژ بشن .
    من هر وقت باتری جدید میخرم 3- 4 باری شارزشون میکنم بعد رفرششون میکنم.باتری های 2700 میلی آمپری الان خیلی طول میکشه رفرش بشه اگه باتری هاتون بعد از 4 بار شارز و دشارش هنوزم تو 10 دقیقه شارژ میشن یه مشکلیی دارن یا خیلی قدیمی اند و عمرشونو کردن یا ظرفیتشون کمتر از اون چیزی هست که روشون نوشته مثل باتری های چینی و یا تقلبی اند و یا کلا مشکل دارن که در این مورد کاری از دستتون بر نمیاد.باتری های کملیون تقلبیش خیلی کمه هلوگرامشو توی سایتش وارد کن یا به ایمیلشون بفرستی بهت میگن اصله یا نه.
    روی شارز 0907 نوشته سایز AA 2200 میلی آمپر یعنی این میزان آمپرو رو به باتری های قلمی میده که برای باتری های 2200 میلی امپری میشه همون یه ساعت از لحاظ تئوری برای ظرفیت کمتر زودتر شارژ میکنه و برای ظرفیت بیشتر بیشتر طول میکشه مثلا این شارزر برای باتری های نیم قلمی 800 میلی آمپر اعمال میکنه که اگه باتری 800 میلی آمپر باشه حدودا همون یک ساعت طول میکشه.
    وقتی هم صفحه خاموش شد و خونه های همه ی باتری ها پر شدن یعنی شارژ شدن و ولتاژ شارژ رو قطع میکنه اگه باتری ها زودتر از 1.5 ساعت شارز بشن تا اون مدت 1.5 ساعت شارزر به شارز قطره ای خودش ادامه میده. بعدش تا اونچایی که از کاتالوگ فهمیدم شارز قطره ای هم متوقف میشه
    ویرایش توسط sina-sarhadi : Friday 24 October 2014 در ساعت 01:13

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

باتریو ک‌بردم عوض کرد ی بسته جدید داد بهم.
    این باتری جدیدارو گذاشتم رفرش کنه ولی انگار ن انگار ک دارن رفرش میشن.تو ۴ ساعت حتی ی خونه از شارط کارخونش کم نشده.
    چکار کنم بذارم شارژ شه بعد رفرش کنم؟؟؟

این شارژ قطره ای رو متوجه نشدم