صفحه 49 از 213 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 481 تا 490 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام جناب حیرتی

ممنونم . البته من تمام 48 صفحه را خوانده ام ( ولی كم كم و در مدتی كه در حال رشد بود و در نتیجه همه ی موارد یادم نمونده بود- دارم دچار آلزایمر می شم ! ).

متوجه منظورتون در مورد شماره گذاری نشدم. بهتر نیست برعكس نظر شما ترتیب قرارگیری باتری ها مرتب تغییر كند تا اگر اشكالی در یك خانه یا یك باتری بود كمتر رخ بنماید ؟ ممنون می شم توضیح بیشتری بدهید.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

من هم یك سوال داشتم:

آیا شدت جریان شارژر در طول عمر باطری موثر هست یا نه؟
    8 سال پیش یك شارژر سونی اصل اصل با 4 تا باطری 1600 میلی آمپر خریدم كه مدت زمان شارژ آن 22 ساعت بودو باطری ها هم 4 سال عمر مفید داشت.
    اما شارژر های امروزی كه فكر كنم شدت جریان شارژ آن 1050 میلی آمپر هست باطریهای 2500 میلی آمپر را در عرض 3 الی 3.5 ساعت شارژ میكنه.

اقای فرهاد عزیز.
    با صحبت شما از خرید اون شارژر هم منصرف شدم.الان یك سوال برام مطرح شده اینه كه Accu در باطریهای دوراسل چی هست؟
    ممنون
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

سلام
    ببخشید من سوالی از آقا فرهاد دارم

میخواستم بدونم شما از موقعی كه فلاش 580 ورژن 2 رو گرفتید از چه باتریهایی استفاده كردیدو تا الان به چه نتیجه كلی رسیدید چون من هم به تازگی این فلاش رو خریداری كردم ولی چون باتری ندارم فعلا 2 مرتبه در آوردمش و فقط نگاهش كردم و میخوام كه باتری خوبی لاقل برای 1 یا 2 سال بگیرم

البته من تمام 480 پست رو تو این تاپیك نخوندم
    ممنون

سوال و اینجا مطرح كردم چون فكر كنم نتیجه اون به درد این موضوع میخوره
    محمد امدادی

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    من هم یك سوال داشتم:

آیا شدت جریان شارژر در طول عمر باطری موثر هست یا نه؟
    8 سال پیش یك شارژر سونی اصل اصل با 4 تا باطری 1600 میلی آمپر خریدم كه مدت زمان شارژ آن 22 ساعت بودو باطری ها هم 4 سال عمر مفید داشت.
    اما شارژر های امروزی كه فكر كنم شدت جریان شارژ آن 1050 میلی آمپر هست باطریهای 2500 میلی آمپر را در عرض 3 الی 3.5 ساعت شارژ میكنه.
    بله 100%
    هرچي جريان شارژ كمتر باشه عمر باطري بيشتر ميشه ولي در عوض زمان شارژ هم پايين مياد
    شارژر uniross من جريان شارژش 800 ميلي هست و زمان شارژش براي چهار باطري 2700 ميلي 4.5 ساعت است البته باطريهاش خيلي سريع خالي ميكنن (مفتشم گرونه )
    شارژر هنهل مدل ونترا جريان شارژ 750 ميلي ولي زمان شارژ چهار باطري 2500 ميلي رو زده 3.5 ساعت
    يه شارژ ديگه هنهل دارم كه فقط دو باطري قلمي يا نيم قلمي رو شارژ ميكنه خريدمش 12000 تومن (با دو باطري 2700 ميلي ) كه جريان شارژش 350 ميلي هست و 12 ساعته شارژ ميكنه و خيلي جمع و جور هستش .

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها
    سلام

میخواستم بدونم شما از موقعی كه فلاش 580 ورژن 2 رو گرفتید از چه باتریهایی استفاده كردیدو تا الان به چه نتیجه كلی رسیدید چون من هم به تازگی این فلاش رو خریداری كردم ولی چون باتری ندارم فعلا 2 مرتبه در آوردمش و فقط نگاهش كردم و میخوام كه باتری خوبی لاقل برای 1 یا 2 سال بگیرم

البته من تمام 480 پست رو تو این تاپیك نخوندم
    ممنون

سوال و اینجا مطرح كردم چون فكر كنم نتیجه اون به درد این موضوع میخوره
    محمد عزیزم...

به نظرم بهترین گزینه برای شما شارژر های ریفرش دار اصلی سونی با یك ست باطری 2500 و یا 2700 است...

قیمت هم حدود 35 تا 40 تومان است...
    ME تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    13937

اقای فرهاد عزیز.
    با صحبت شما از خرید اون شارژر هم منصرف شدم.الان یك سوال برام مطرح شده اینه كه Accu در باطریهای دوراسل چی هست؟
    ممنون
    سلام

شهرام جان فكر می كنم مخفف Accurate به معنی دقیق و بدون خطا باشد.

من فعلا همش دارم از باتری های آلكالاین دوراسل LR6-MN1500 ( بسته ی 4 تایی 1600 تا 2000 تومان) استفاده می كنم. باتری های دوراسلی كه توی ایران هستند اغلب ساخت بلژیك اند و PLUS نیستند ( آمریكاییش كه وارد نمی شه) ولی واقعا صرف نمی كنه. توی این مدت با اینكه عكس با فلاش خیلی زیاد هم نگرفته ام 3 بسته مصرف كرده ام.

ME و Queen تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

نقل قول نوشته اصلی توسط shabab نمایش پست ها
    بله 100%
    هرچي جريان شارژ كمتر باشه عمر باطري بيشتر ميشه ولي در عوض زمان شارژ هم پايين مياد
    .
    من 3 تا شارژر دارم:
    1: BC-34HL همون قدیمیه كه خروجی آن 2.8 ولت و 100 میلی آمپر(22 ساعت زمان شارژ).سال 78 یا 79 بود كه برام 60000 هزار تومان با 4 باطری 1600 میلی آمپر از دوبی در آمد.

2: BCG-34HRC كه با 4 باطری 2100 میلی آمپر از تهران در سال 1382 خریدم 29 هزار تومان.میدونم كه تقلبی نیست. خروجی آن هم 1.2 ولت 1050 میلی آمپر

3: BCG-34HRMD كه پارسال بمن هدیه داده شد. مطمئن هستم باطریهاش تقلبی هست اما خود شارژر سریال نامبر داره و نمیدونم تقلبی هست یا نه اما بازش كردم دیدم چیپ ست اصلیشو با چاقو مخدوش كردن. اما باطریهامو خوب شارژ میكنه.

حالا سوالم اینه كه بدون توجه به زمان از كدام مدل استفاده كنم بهتره؟ در اولین فرصت هم از چیپ ست مخدوش شده تو تاپیك عكس میگذارم...

لینك اون دوست عزیز هم كه داده بود كه چگونه اصلی را از تقلبی بشناسیم را رفتم اما تنها فرق اصلی و تقلبی بودن را در سریال نامبر ذكر كرده بود.اما اینی كه من دارم سریال نامبر داره ولی چرا چیپ ستش اینجوریه!!!!(خوب اگه قرار باشه چین تقلبی بزنه یك سریال نامبر هم اضافه میكنه و یك كپی از همون هولوگرام به پكیج اضافه میكنه)...
    ویرایش توسط Queen : Tuesday 18 December 2007 در ساعت 13:25 دلیل: تصحیح 6000 به 60000 تومان
    ME تشکر می‌کند.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    متوجه منظورتون در مورد شماره گذاری نشدم. بهتر نیست برعكس نظر شما ترتیب قرارگیری باتری ها مرتب تغییر كند تا اگر اشكالی در یك خانه یا یك باتری بود كمتر رخ بنماید ؟ ممنون می شم توضیح بیشتری بدهید.
    جناب فرهاد عزیز! با سلام مجدد،
    1- در شارژرهاي مرغوب و از جمله دو مدل BCG-34HRE و BCG-34HRMF سوني (اصل) علي‌القاعده اصل بر برائت شارژر است، مگر آنكه خلافش ثابت شود! البته خرابي شارژر (يا هريك از خانه‌هايش) منتفي نيست، اما اولين شك را بايد به باتري برد.
    2- منظور از شماره‌گذاري، طبعاً و به عنوان مثال از 1 تا 4 براي 4 باتري است و مثلاً 11 تا 14 يا A تا D براي 4 تاي بعدي (يدكي). در هر شارژ، باتريهاي 1 تا 4 را در خانه‌هاي اول تا چهارم (از چپ به راست و هميشه به يك ترتيب) قرار مي‌دهيم. به اين ترتيب، حتي اگر از شماره باتري مشكوك (در يك دور شارژ) دقيقاً مطمئن نباشيم، ممكن است با تجسم محل آن، شماره‌اش را به ياد بياوريم. البته اگر از يك باتري در 2 يا 3 بار حركت مشكوكي حين شارژ سر زد، بهتر است براي اطمينان، آن را به تنهايي در يك خانه ديگر شارژر هم امتحان كنيم.
    3- حسن ديگر شماره‌گذاري باتريها آن است كه امكان جابجا شدن باتريهاي دو گروه (شارژ شده با نشده) حين تعويض باتري دوربين يا هر موقعيت ديگر توسط خودمان يا ديگران به صفر مي‌رسد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    نكته ی جالب تر اینكه دوراسل كه به نظر من به همراه انرجایزر از بهترین باتری های دنیا هستند در لیست 10 باتری برتر قابل شارژ سال 2006 ( لینك كاوه جان) جای خوبی نداشتند.( در رده بندی كیفیت هفتم و ششم و در رده بندی اینتگریتی هشتم و سوم بودند)
    4- اين موضوع را من لااقل در نمونه‌هاي مصرفي خودم شاهد بوده‌ام و باتريهاي پاناسونيك چه از نوع قابل شارژ و چه از نوع آلكالاين به مراتب بهتر از دوراسل و انرژايزر ظاهر شدند.
    Ahmad Reza و farhad44 تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

تشکر کرده
    13937

سلام

ممنون جناب حیرتی.

باز هم مطابق معمول من به جمع بندی كه رسیدم تخم مورد انتخابی رو ملخ خورد

دیروز مصمم شدم كه مدل HRE4 رو بخرم ولی ظاهرا مدتی است توسط ایران رهجو توزیع نشده و (ظاهرا) نخواهد شد.

فقط مدل های HE4 ( بدون ریفرش) و HRMF4 ( با LCD) موجود است. چند روز پیش یكی از نمایندگیها یكی داشت امروز رفتم گفت دیشب فروخته ام. خدارحم تر از من خودمم :confused:
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب فرهاد خان! با سلام مجدد،
    1- فروشگاه پرشيا تا همين چند روز پيش از هر دو مدل داشت.
    2- اگر E نشد، سر MF سلامت! راستش LCD دار چندان هم بي‌مزيت نيست و از نظر ظاهر جذابيتهاي خود را دارد. به هر حال هر چند اين شارژر حداقل 4 سال است كه در بازار موجود است، اما اگر من جاي شما بودم، به استناد قانون "عدم بقاي اجناس مرغوب، خصوصاً در ايران" هرطور شده، تا نيل به مقصود به خانه برنمي‌گشتم. مثلاً سال 84 يك MP3 Player عالي سامسونگ به قيمت 175،000 تومان خريدم كه بسيار از داشتن و استفاده از آن لذت مي‌بردم (و مي‌برم). سال گذشته كه ديدم قيمتش به زير 100،000 تومان رسيده، چون در بازار به كاملي آن از هر جهت دستگاهي را نديده‌ام، به استناد قانون فوق يكي ديگر خريدم و الان خيلي خوشحالم كه اگر بلايي سر اولي بيايد، دومي هست. در خصوص گوشي موبايل زيمنس هم همين اتفاق افتاده و متأسفانه باصلاحيت‌ترين شركت در زمينه توليد گوشي موبايل و ثابت (البته به اعتقاد من) خط توليد موبايل را تعطيل كرده‌است. ببخشيد! از بحث منحرف شدم.
    Kaveh Ghobadi و farhad44 تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 49 از 213 نخستنخست ... 39 45 46 47 48 49 50 51 52 53 59 99 149 ... آخرینآخرین