صفحه 53 از 213 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 103 153 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 521 تا 530 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Angry پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام

مدتی بود كه یكهو دوربینم ( S3 IS ) قاطی میكرد...خاموش نمیشد یا لنزش برای خودش شروع به عقب جلو رفتن میكرد....یا لنز به طور كامل جمع نمیشد و در داخل دوربین صداهای خرت خرت به گوش میرسید و .... (انگار كه جنی شده باشه)

به توصیه دلباز عزیزم تصمیم گرفتم كارتم رو فرمت كنم و دوربین رو هم ریست كردم (البته بیشتر از همه به هك نرم افزاری دوربین مشكوك بودم :cool: ) تا اینكه فهمیدم این مشكل فقط وقتی پیش میاد كه باتریهای انرجایزر درون دوربین است!!!!

اكثرا" این اتفاقات در زمانی می افتاد كه شارژ باتری در حال تمام شدن بود, ولی نه همیشه.

برای یك مدت كوتاهی از هرچه باتری قلمی بود بیزار شدم و به حرف آقا فرهاد ایمان آوردم (البته فقط برای یك مدت كوتاهی :::big grin::: )
    به هر حال قید این باتریهای زاپاس رو زدم و تصمیم گرفتم فقط از همان باتریهای فوجیتسوی همراه شارژر استفاده كنم (جالبه كه عمر باتریهای فوجیتسو حدود 2.5 سال و انرجایزرها حدود 14 ماه است).

در اصلی بودن انرجایزرها هم شكی نیست.
    تازه اینها انرجایزر بودند كه جزو معروفترین و معتبرترین كارخانجات تولید باتری است, اگر سراغ C.F.L و ...رفته بودم كه ...
    مورد دیگه اینكه همین فوجیتسو ها اگر 3-2 هفته درون دوربین باشند, دشارژر میشوند, ولی باتریهای نیكون همراه دوربین كولپیكس 4500 داداشم (كه مال چندین سال پیش است) ماهها درون دوربین بدون دشارژ شدن میمانند و از این نظر فوق العاده اند.

[IMG]http://i25.*******.com/28slj48.jpg[/IMG]

باتریهای نیكون 2000, فوجیتسو 2300 و انرجایزر 2500 میلی آمپرند.
    4 تا باتری انرجایزر را 8000 تومان خریده بودم. :(
    yousefmon، shabab و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط elmville نمایش پست ها
    کدوم مدل سونی رو میشه با 32 تومن خرید که قابلیت ریفرش هم داره؟
    با سلام،
    هيچ مدل ريفرش‌دار اصلي به اين قيمت نداريم. دو مدل متداول به ترتيب 39،000 (اگر پیدا شود) و 46،000 تومان هستند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام
    تازه اینها انرجایزر بودند كه جزو معروفترین و معتبرترین كارخانجات تولید باتری است, اگر سراغ C.F.L و ...رفته بودم كه ... :(
    جناب مشهدي وحيد عزيز! با سلام، اينطور كه پيداست، هنوز طعم ‍C.F.L هاي اصل را نچشيده‌ايد. بد نيست با معيار ثابتي كه داريد (S3IS)، تستي بكنيد. به امتحانش مي‌ارزد.
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    جناب مشهدي وحيد عزيز! با سلام، اينطور كه پيداست، هنوز طعم ‍C.F.L هاي اصل را نچشيده‌ايد. بد نيست با معيار ثابتي كه داريد (S3IS)، تستي بكنيد. به امتحانش مي‌ارزد.
    سلام
    جناب حیرتی
    سی اف ال هایی که شرکت دوربین انرژی تهران وارد می کنه اصلن ؟
    اغلبشون هم با کد DET نامگذاری شدن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nioton نمایش پست ها
    مبارکه ،
    آقا یه سوال؟ واقعا خرید یک شارژر اینقدر مهمه که شما بخاطرش اینهمه وقت گذاشتید؟ حلا اگه یک دوربین میخواستید بخرید یک چیزی ولی یک شارژر؟!!!! ( ببخشید قصد بی احترامی ندارم ها ، فقط سوال کردم )
    من که یک شارژر خریدم Ldc دار مارکش رو هم نمی دونم چیه. و حتما تقلبیه. ولی خوب کار میکنه و باطری هام هم Cfl 2700 هستند. تا 450 شات هم باهاشون گرفتم و مشکلی نبوده. ( 2 ماه است که دارد کار میکند )
    بابا بی خیال سخت نگیرید انقدر بخاطر این چیزا.....
    فوقش باطری ها بعد از یکسال خراب بشه ، خوب بشه ، 4 تا دیگه میخرم اینقدر خودم رو عذاب نمیدم.

درست می گید ولی مشكل اینجاست كه من بعد از خراب شدن اولین سری باتری های فوجی2500 خوبم -كه 200 شات با یكبار شارژ می شد باهاشون گرفت-دو بار باتری های سونی گرفتم كه با هر یك بیشتر از 4 تا عكس نمی شد گرفت و مدتی بی دوربین شدم.انتخاب یك باتری خوب بسیار با اهمیت است چه با گرفتن باتری خراب علاوه بر اتلاف پول اعصاب انسان خراب می شود و شات های زیادی از دست می روند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

من از همون روز اولی که چشمم به این تاپیک افتاد یه چیز برام هیچوقت حل نشد
    و اونم تعدا شات هایی است که هر کس از یک مارک باتری و شارژر میگفت

چند وقت که عروسی یکی از دوستام بود و منم با دوربین خودم ( البته نه به عنوان عکاس اصلی ) مشغول عکاسی بودم .
    باتری رو کامل شارژ کردم و گذاشتم داخل دوربین
    یه چیزی حدود چهارصدتا عکس با فلاش و گاهی هم فلاش با قدرت کامل گرفتم و مخصوصا بعد از هرعکس چند بار بررسیشون میکردم و اینطوری نبود که پشت سر هم عکس بگیرم
    حدود یه نیم ساعتی هم توی یه رم دیگه فیلم برداری کردم

و وقتی به نشانگر باتری نگاه کردم ( که البته به مدد هک این امکان میسر شده ) عدد 83 درصد رو نشون میداد. یعنی اینهمه عکس و فیلم رو فقط با مصرف 17 درصد باتری انداخته بود
    با یه حساب سر انگشتی احتمالا میشه بعد از هر بار شارژ حدود 2000 تا2500 تا عکس با فلاش گرفت

حالا وقتی دوستان در مورد مثلا یک باتری که فقط دویست تا شات در هر بار شارژ میزنه , و تازه خیلی هم از اون تعریف میکنم من واقعا تعجب میکنم

باتری و شارژ من از نوع Fuji Film و تازه باتری ها 2100 هستند ( باتری ژاپنی و شارژر چینی ) و حدود یک سال و نیم قبل فکر کنم حدودای سی تومن گرفتمشون
    حالا حل کنید این معما رو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یکی از آشنا ها رو هم چند وقت پیش دیدم که داشت برای دوربینش باتری غیر شارژی میخرید و چهار تا باتری رو 3500 خریده بود و وقتی ازش پرسیدم شما با این باتری ها چندتا شات میندازید بهم گفت حدود هشتاد تا . دوربین ایشون البته S5 IS بود
    پیش خودم فکر کردم که من فقط حدود هشتاد تا شات امتحانی میگیرم و اگه قرار بود برای این امتحان الکی هر بار 3500 تومن پول بدم اونوقت چه مکافاتی میشد

خلاصه اینکه وقتی مثلا در یه تاپیک دیگه در مورد باتری های لیتیومی و مثلا اینکه 500 تا شات میشه باهاش برداشت و یا اینکه باتری های قلمی برای این تعداد شات کافی نیستند من تعجبم خیلی خیلی بیشتر میشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    سی اف ال هایی که شرکت دوربین انرژی تهران وارد می کنه اصلن ؟
    اغلبشون هم با کد DET نامگذاری شدن
    جناب كوهسار! با سلام،
    نمي‌دانم، اما اصلاً به اين كه شركتي آنها را وارد مي‌كند نمي‌توان اعتماد كرد. چرا كه ظاهراً شركت C.F.L ديگري هم وجود دارد و خيلي از فروشندگان تصور مي‌كنند باتريهايشان اصل است و در اين خصوص تقصيري هم ندارند.
    kouhsar تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    جناب كوهسار! با سلام،
    نمي‌دانم، اما اصلاً به اين كه شركتي آنها را وارد مي‌كند نمي‌توان اعتماد كرد. چرا كه ظاهراً شركت C.F.L ديگري هم وجود دارد و خيلي از فروشندگان تصور مي‌كنند باتريهايشان اصل است و در اين خصوص تقصيري هم ندارند.
    سلام
    آدرس سایت سازنده اون سی اف ال های اصل رو شما ندارید ؟
    این سی اف ال هایی که به وفور همه جا پیدا میشن مال اینجا هستن :
    کد HTML:
    http://www.cfl-charger.com/index.html

كاربر همراه Kheradmand آواتار ها
    تشکر کرده
    323

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    من از همون روز اولی که چشمم به این تاپیک افتاد یه چیز برام هیچوقت حل نشد
    و اونم تعدا شات هایی است که هر کس از یک مارک باتری و شارژر میگفت

چند وقت که عروسی یکی از دوستام بود و منم با دوربین خودم ( البته نه به عنوان عکاس اصلی ) مشغول عکاسی بودم .
    باتری رو کامل شارژ کردم و گذاشتم داخل دوربین
    یه چیزی حدود چهارصدتا عکس با فلاش و گاهی هم فلاش با قدرت کامل گرفتم و مخصوصا بعد از هرعکس چند بار بررسیشون میکردم و اینطوری نبود که پشت سر هم عکس بگیرم
    حدود یه نیم ساعتی هم توی یه رم دیگه فیلم برداری کردم

و وقتی به نشانگر باتری نگاه کردم ( که البته به مدد هک این امکان میسر شده ) عدد 83 درصد رو نشون میداد. یعنی اینهمه عکس و فیلم رو فقط با مصرف 17 درصد باتری انداخته بود
    با یه حساب سر انگشتی احتمالا میشه بعد از هر بار شارژ حدود 2000 تا2500 تا عکس با فلاش گرفت

حالا وقتی دوستان در مورد مثلا یک باتری که فقط دویست تا شات در هر بار شارژ میزنه , و تازه خیلی هم از اون تعریف میکنم من واقعا تعجب میکنم

باتری و شارژ من از نوع Fuji Film و تازه باتری ها 2100 هستند ( باتری ژاپنی و شارژر چینی ) و حدود یک سال و نیم قبل فکر کنم حدودای سی تومن گرفتمشون
    حالا حل کنید این معما رو!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یکی از آشنا ها رو هم چند وقت پیش دیدم که داشت برای دوربینش باتری غیر شارژی میخرید و چهار تا باتری رو 3500 خریده بود و وقتی ازش پرسیدم شما با این باتری ها چندتا شات میندازید بهم گفت حدود هشتاد تا . دوربین ایشون البته S5 IS بود
    پیش خودم فکر کردم که من فقط حدود هشتاد تا شات امتحانی میگیرم و اگه قرار بود برای این امتحان الکی هر بار 3500 تومن پول بدم اونوقت چه مکافاتی میشد

خلاصه اینکه وقتی مثلا در یه تاپیک دیگه در مورد باتری های لیتیومی و مثلا اینکه 500 تا شات میشه باهاش برداشت و یا اینکه باتری های قلمی برای این تعداد شات کافی نیستند من تعجبم خیلی خیلی بیشتر میشه
    سلام عزیز،
    من فکر میکنم اگه این نوع باطری ها قابلیت نشون دادن میزان شارژ داشت حتما رو این دوربین ها گذاشته میشد.
    در ثانی فکر نکنم اون برنامه دقیق نشون بده میزان شارژ رو.
    خود اطلاعات رسمیه سایت کنون نوشته:

Still Image: approx. 170 shots (AA-size Alkaline Battery); approx. 450 shots (AA-size NiMH Battery)*

اینستاگرام - [لبخند بزن]
    Canon 6D - Lowepro 140AW
    My Phone

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

البته در مقایسه تعداد شاتها برای هر باطری دو نکته مهم رو باید در نظر گرفت :

اول :
    مقایسه باید برای دوباطری روی یک نوع دوربین انجام بگیره مثلا" مقایسه تعداد شات چهار باطری سی اف ال روی دوربین Fuji S9600 با دوربین Canon S5 صحیح نیست .و مطمئننا" تعداد شات برای یک نوع باطری در هر دو دوربین اختلاف قابل توجهی خواهند داشت .

دوم :
    یه اشتباه دیگه هم که تقریبا" به همون نکته اول بر میگرده اینه که گاهی تعداد شات در دوربینهایی مثل S3 با چهار باطری قلمی رو با دوربینی مثل A710 با دو باطری مقایسه میشه . در دوربین S3 بدلیل استفاده از چهار باطری منبع تغذیه دقیقا" توانی دو برابر دوربینی مثل A710 با دو باطری دارد .در صورتی که توان مصرفی S3 اگر چه از A710 بیشتر هست اما هیچگاه دو برابر A710 نیست و بنظر من توان مصرفی S3 نهایتا" 10 الی 20 درصد از A710 بیشتر است در حالی که بدلیل ارگونومی بدنه و حجم بزرگتر از چهار باطری در این دوربین استفاده میشود .

البته منظورم این نیست که کسی در این تاپیک تعداد شات S3 رو با A710 مقایسه کرده اما چون تاپیک مربوط به باطری هست ممکنه که بعضی از دوستان بدون توجه به نوع دوربین فقط مارک و ظرفیت باطری رو مورد مقایسه بدن که مقایسه صحیحی نخواهد بود.

در خصوص هک هم بنظرم خود دوربین همواره ولتاژ باطری رو اندازه میگیره اما نرم افزار اصلی اوون فقط موقعی که شارژ باطری در حال اتمام است اونو نشون میده و کاری که برنامه هک انجام میده اینه که مقدار ولتاژ قرائت شده توسط سخت افزار دوربین رو روی LCD نشون میده لذا چون میزان شارژ که همون سطح ولتاژ باطری هست توسط هک مستقیما" اندازه گیری نمیشه و فقط نشون داده میشه بنظر میزان تقریبا" صحیح شارژ رو نمایش خواهد داد .
    ویرایش توسط shabab : Friday 15 February 2008 در ساعت 02:08 دلیل: افزودن پاراگراف آخر
    yousefmon تشکر می‌کند.

صفحه 53 از 213 نخستنخست ... 3 43 49 50 51 52 53 54 55 56 57 63 103 153 ... آخرینآخرین