صفحه 57 از 213 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 67 107 157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 561 تا 570 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    وحید جان سوال؟

با باطری آلکالاین هایی مثل دوراسل چند شات میزنید (بدون فلاش )؟
    سلام

والا من با باتريهاي آلكالاين پاناسونيك كه همراه دوربينم بود فكر كنم به همون 50 تا 60 عكس بيشتر نرسيدم كه بيشترش با فلاش بود و چون روز اول بود و خيلي در منوها و ...كنجكاوي ميكردم و دوربين زياد روشن بود....اما اگر بدون فلاش باشد و هر چند وقت يكبار خاموش شود؛ احتمالا" به همان 200 تاي مورد اشاره شما برسد. :)
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام. لطفا بتده رو جهت خرید باطری قابل شارژ و شارژر مناسب راهنمایی کنید.چون جدیدا هر چی باتری میخرم زود خالی میشن.(چند ماه از دوربین استفاده نکرده بودم و باطری های قبلی شارژ نمیشدن)مثلا باطری آلکالین maxell خریدم حدود 60 شات جواب داد. باطری آلکالین دوراسل خریدم جفتی 1000 تومن که دفعه اول 30 شات جواب داد! باطری سونی 3800 mah(رقم عجیبیه!) خریدم جفتی 3 تومن که بعد از 10 ساعت شارژ به زحمت دوربین رو روشن کرد و فکر کنم تقلبیه.شارژر رو پارسال خریدم 9 تومن(روش نوشته سونی) مدل دوربین کانن s3is

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

مرسی

الان تو سایت کاملون دیدم بطری شارزی با 1 سال توانایی نگهداری شارز1200 ma

alwaysready
    onlyamir61 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

یک گزارش بهتون بدم شاید به درد بخوره
    باتری های من از مارک Fuji Film هست و حداقل روش نوشته Made in Japan و شارژر من باز از مارک Fuji Film هست و پشتش نوشته Made in China و من خیلی خیلی ازشون راضیم

دیروز تصمیم گرفتم باتری ها رو شارژ کنم . . اما باتری ها خالی نبود . تقریبا سی درصد داشت . باتری ها رو توی شارژر قرار دادم و گذاشتم برای شارژ . اما تقریبا بعد از دو ساعت چراغ شارژر به نشانه شارژ کامل خاموش شد. پیش خودم گفتم احتمالا چون باتری خالی نبود پس حتما زود شارژ شده. چون معمولا سه ساعت و نیم همیشه طول میکشید تا باتری های تقریبا خالی رو شارژ کنه.

باتری ها رو در آوردم و توی دوربین گذاشتم . مثل همیشه , هک هم فعال بود و نشانگر باتری عدد صد در صد رو نشون میداد.

رفتم توی حیاط که چندتا امتحانی عکس بندازم . خلاصه دو سه تا عکس برنداشته بودم که دیدم نشانگر باتری اومد روی هشتاد. و هر بار یکی دو تا که عکس برمیداشتم حدود ده درصدی از باتری کم میشد و هنوز تعداد عکس ها به ده نرسیده بود که نشانگر باتری به ده درصد رسید و هشدار خود دوربین هم نمایان شد و در عکس یازدهم یا دوازدهم دوربین خاموش کرد

پیش خودم گفتم . احتمالا عمر باتری ها سر اومده و باید به فکر باتری باشم ( یک سال و نیمه دارم استفاده میکنم از این باتری ها ) . خلاصه این بار مثل همیشه چهارتا باتری رو توی چراغ قوه انداختم که مصرف شه و وقتی دیگه چراغ قوه خاموش شد باتری ها رو توی شارژر گذاشتم . حدود همون سه ساعت و نیم شارژ شد و چراغ شارژر هم خاموش شد

باتری ها رو دوباره توی دوربین انداختم و تا حالا حدود صد شات با بازبینی و حذف و زوم و فوکوس و .. گرفتم که نشانگر هنوز روی صد در صد مونده

خلاصه نمیدونم چرا اون دفعه اول یه دفعه ولتاژ باتری ها افت کرد

اما هر چه که بود منو به فکر تهیه چهار تا باتری دیگه انداخت ( حداقل به عنوان پشتیبان )
    چند صفحه این تاپیک رو خوندم تا رسیدم به این باتری های جدید کاملون
    وخب من چون تا به حال دنبال باتری نبودم اصلا نمیدونم باتری های اصلی باید حدود قیمتشون چند باشه
    یا مارک خاص یا هولوگرامشون چطوری باشه
    مثلا چهارتا باتری خوب و اصل از یک مارک خوش نام باید چند باشه؟
    یا اینکه چه مارکی خوبه. چون اونچیزی که من دستگیرم شد این بود که مارک های تقلبی هم فراوان یافت میشه

خلاصه اینکه نیازمند راهنمایی و پیشنهاد دوستان هستم و البته یک سری هم باید توی شهر بچرخم و ببینم اصلا چه باتری هایی یافت میشه اینجا
    پس خواهش میکنم اگه باتری های خوب با بازدهی و کارایی خوب میشناسید و خودتون هم امتحان کردید به من هم بگید

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    یک گزارش بهتون بدم شاید به درد بخوره
    باتری های من از مارک Fuji Film هست و حداقل روش نوشته Made in Japan و شارژر من باز از مارک Fuji Film هست و پشتش نوشته Made in China و من خیلی خیلی ازشون راضیم

دیروز تصمیم گرفتم باتری ها رو شارژ کنم . . اما باتری ها خالی نبود . تقریبا سی درصد داشت . باتری ها رو توی شارژر قرار دادم و گذاشتم برای شارژ . اما تقریبا بعد از دو ساعت چراغ شارژر به نشانه شارژ کامل خاموش شد. پیش خودم گفتم احتمالا چون باتری خالی نبود پس حتما زود شارژ شده. چون معمولا سه ساعت و نیم همیشه طول میکشید تا باتری های تقریبا خالی رو شارژ کنه.

باتری ها رو در آوردم و توی دوربین گذاشتم . مثل همیشه , هک هم فعال بود و نشانگر باتری عدد صد در صد رو نشون میداد.

رفتم توی حیاط که چندتا امتحانی عکس بندازم . خلاصه دو سه تا عکس برنداشته بودم که دیدم نشانگر باتری اومد روی هشتاد. و هر بار یکی دو تا که عکس برمیداشتم حدود ده درصدی از باتری کم میشد و هنوز تعداد عکس ها به ده نرسیده بود که نشانگر باتری به ده درصد رسید و هشدار خود دوربین هم نمایان شد و در عکس یازدهم یا دوازدهم دوربین خاموش کرد

پیش خودم گفتم . احتمالا عمر باتری ها سر اومده و باید به فکر باتری باشم ( یک سال و نیمه دارم استفاده میکنم از این باتری ها ) . خلاصه این بار مثل همیشه چهارتا باتری رو توی چراغ قوه انداختم که مصرف شه و وقتی دیگه چراغ قوه خاموش شد باتری ها رو توی شارژر گذاشتم . حدود همون سه ساعت و نیم شارژ شد و چراغ شارژر هم خاموش شد

باتری ها رو دوباره توی دوربین انداختم و تا حالا حدود صد شات با بازبینی و حذف و زوم و فوکوس و .. گرفتم که نشانگر هنوز روی صد در صد مونده

خلاصه نمیدونم چرا اون دفعه اول یه دفعه ولتاژ باتری ها افت کرد

اما هر چه که بود منو به فکر تهیه چهار تا باتری دیگه انداخت ( حداقل به عنوان پشتیبان )
    چند صفحه این تاپیک رو خوندم تا رسیدم به این باتری های جدید کاملون
    وخب من چون تا به حال دنبال باتری نبودم اصلا نمیدونم باتری های اصلی باید حدود قیمتشون چند باشه
    یا مارک خاص یا هولوگرامشون چطوری باشه
    مثلا چهارتا باتری خوب و اصل از یک مارک خوش نام باید چند باشه؟
    یا اینکه چه مارکی خوبه. چون اونچیزی که من دستگیرم شد این بود که مارک های تقلبی هم فراوان یافت میشه

خلاصه اینکه نیازمند راهنمایی و پیشنهاد دوستان هستم و البته یک سری هم باید توی شهر بچرخم و ببینم اصلا چه باتری هایی یافت میشه اینجا
    پس خواهش میکنم اگه باتری های خوب با بازدهی و کارایی خوب میشناسید و خودتون هم امتحان کردید به من هم بگید
    سلام

شارژر من رو كه ديدي ياسر جان (عكسش رو) دقيقا" مثل شارژر خودته، فقط با برند فوجيتسو.

براي من چند وقتي بود كه همين مشكل پيش ميامد (منظور از چند وقت حدود 4 ماهه!!!) اول با باتريهاي انرجايزرم شروع شد كه حدود يك سال و نيم پيش خريدمشان (به عنوان باتري زاپاس) و بعد از يك مدت باتريهاي فوجيتسو هم همين بازي را در آوردند، با اين تفاوت كه باتريهاي انرجايزر موقع خاموش كردن دوربين باعث ميشدند دوربين قاطي كنه (لنزش كامل جمع نشه؛ لنز براي خودش عقب و جلو بره؛ از داخل دوربين صداهاي خر خر بياد و ...!!!! :confused: )
    و مثلا" هك دوربين ميزان شارژ را 90% نشان ميداد، اما فوكوس كه ميكردي، به محض فشار دادن شاتر، دوربين خاموش ميشد!!!! حالا حساب كن يك دو جين آدم كنار هم وايستادن تا تو ازشون عكس دسته جمعي بگيري و ...
    تا اينكه ديشب بالاخره دست به جيب شدم و حالا كه به فكر تجديد دوربين افتادم؛ اين 4 باتري را خريدم، حداقل به درد صاحب بعديش ميخوره!!!

راستي، من چند وقت پيش يك توضيحاتي راجع به كمليون تو همين تاپيك داده بودم (يك كمپاني چند مليتي آمريكا+آلمان+چين+هنگ كنگ است ؛ اما محصولات كلا" ساخت چين هستند).
    در بروشور آن نيز شارژرهاي بسيار جالبي هست كه ظاهرا" هنوز عرضه نشدند.

اولين چيزي كه فروشنده از من پرسيد اين بود كه باتريها خوابيدند يا نه؟؟!!
    يعني مدت زيادي بلااستفاده مانده باشند؟؟؟ كه گفتم بععععله!!! كه گفت : پس مشكل باتريهات نبودند؛ نگهداري بد تو بوده!! :(

باتري خوب هم هر جفتش حدود 4500 و 5000 تومانه؛ كه البته بستگي به انصاف فروشنده داره.

[IMG]http://i27.*******.com/7142sk.jpg[/IMG]

[IMG]http://i32.*******.com/2lan9t.jpg[/IMG]
    Delbaz، Kaveh Ghobadi، shabab و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

اما من از باتری هام به طور مستمر استفاده کردم و هر بار هم غیر از همون یه بار همیشه تو چراغ قوه مینداختم تا وقتی که دیگه چراغ خاموش میشد و بعد شارژش میکردم.

اما وحید جان این کملیون جدیدا رو امتحان کردی . جالبه من تا الان فکر میکردم اسمش باید Kameleon باشه نه Camelion
    اگه تعداد شات ها یا زمان شارژش دستت اومد خواهش میکنم یه گزارش اینجا بذار تا ببینیم چطوریه . ولی فکر میکنم چیزی که گارانتی داشته باشه باید چیز خوبی باشه
    خلاصه موندم
    شباب عزیز هم به هم مارک بودن شارژر و باتری اشاره کرد
    از شما و از شباب جان ممنونم
    Mashhadi Vahid، shabab، minaei و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

با سلام
    وحید جان این پکیج که عکسشو گداشتی با اونی که تو سایت کاملون باتری هست متفاوته
    camelionbattery.com
    نظرت چیه؟

راستی سایت کنون میزان شات گرفته شده با الکالین رو واسه دوربین من از همه کمتر !!! 140 تا نوشته .

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا81 نمایش پست ها
    با سلام
    وحید جان این پکیج که عکسشو گداشتی با اونی که تو سایت کاملون باتری هست متفاوته
    camelionbattery.com
    نظرت چیه؟

راستی سایت کنون میزان شات گرفته شده با الکالین رو واسه دوربین من از همه کمتر !!! 140 تا نوشته .
    سلام

والا باتري كه دقيقا" همينه:

کد:
    http://camelionbattery.com/showbat1.asp?bat=426
    اما چرا بسته بنديش بهتر از اونه كه تو سايته و ...نميدانم!!!
    فكر كنم با بسته بندي مقوايي و طلق هم بود.
    وحيد قديري راد

تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام

خب، چون به زودي برنامه خاصي براي عكاسي نداشتم، تصميم گرفتم تا با يك آزمايش كيفيت باتريهاي جديدم Camelion را محك بزنم.

مناسبترين نوع آزمايش طبق استانداردهاي CIPA است :
    - گرفتن عكس 30 ثانيه بعد از روشن شدن دوربين انجام شود.
    - گرفتن عكس در هر 30 ثانيه كه يك در ميان فلاش كامل زده شود.
    - چرخاندن دكمه زوم از وايد به تله و برعكس براي گرفتن هر عكس
    - پس از گرفتن هر 10 عكس دوربين خاموش شود تا باتريها خنك شده و تجديد قوا كنند.

اگر قرار بود اين كار را براي باتريهاي پر تا تمام شدن كامل نيروي آنها انجام دهم، احتمالا" 15-14 ساعتي زمان ميبرد!!! براي همين اين آزمايش را براي 10% نيروي باتري انجام دادم و اميدوارم بشه نتيجه اش را براي 100% آن تعميم داد.
    در منوي هك S3 IS در قسمت مشخصات باتري ولتاژ ماكزيمم 5150 و مينيمم 4550 بود كه من ماكزيمم را به 5650 افزايش دادم (چون احتمال ميدادم 5150 دقيقا" ولتاژ ماكزيمم باتري نباشد و مثلا" دوربين بيشتر از 100% را همان 100% نشان ميداد كه اشتباه برانگيز بود) و با اين كار نيروي باتري 64% نشان داده شد.

طبق بندهاي بالا عمل كردم و بعد از هر 10 عكس حدود 5 دقيقه دوربين خاموش بود، به اين ترتيب بعد از گرفتن 80 عكس نيروي باتري به 54% يعني 10% كاهش (در زمان روشن كردن مجدد دوربين) رسيد كه به نظر من ميشود تعداد 800 عكس براي هر بار شارژ را براي اين باتريها در S3 IS قبول كرد (كه به نظر من بسيار خوب است).

البته باتريها را 3-2 روز پيش شارژ كرده بودم و از آن موقع داخل پكشان بودند، شايد اگر بلافاصله بعد از شارژ اين آزمايش انجام شده بود، رقم بدست آمده خيلي بالاتر هم ميبود.
    yasin-m، yousefmon، Delbaz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

سلام
    گفتم یه گزارش دیگه بدم شاید به درد بخوره

بعد از ماجرای قبلی , خب کم کم متوجه شدم که عمر باتری ها سر اومده
    یاد آوری میکنم که باتری هام از نوع FujiFilm 2100 mAh بود و شارژرم هم از نوع FujiFilm Digi Charge بود

البته من با همین باتری هایی که یک سال و نیم ازش استفاده کردم هنوز هم تا 300 شات رو میتونم بردارم ولی خب اون قدرت سابق رو نداره. مخصوصا بعد از زوم کردن ولتاژ باتری یه دفعه افت میکنه

خلاصه اینکه به فکر خرید چهارتا باتری دیگه افتادم
    توی اینترنت ( سایت های خارجی ) و تمام جدول های مقایسه باتری های شارژی , باتری های انرجایزر از همه سر تر بود
    یعنی شاید ده سایت مختلف رو دیدم که بر اساس قدرت باتری و حتی ارزش باتری نسبت به پولش , باتری ها رو ارزش گذاری کرده بودن و در بیشتر اونها باتری های انرجایزر در صدر قرار داشت

خلاصه ما هم بد جور قلقلک شدیم که بریم چهارتا از همین باتری های انرجایزر بخریم
    اینجا هم باتری ها رو میدادن جفتی 6 تومن

رفتم برای خرید که یه دفعه چشم افتاد به پک باتری های Fujifilm 2500 mAh
    اصلا فکرش رو هم نمیکردم باتری های FujiFilm رو بتونم گیر بیارم

[IMG]http://i25.*******.com/nd3lmp.jpg[/IMG]

فروشنده باتری ها رو جفتی 5900 میداد که من جفتی 5500 گرفتم
    11 هزار تومن دادم و چهار تا باتری رو گرفتم
    باتری ها رو با شش ماه ضمانت فروشنده گرفتم فقط به شرطی که در صورت خراب بودن , باتری رو با قابش برگردونم

باتری ها رو گذاشتم داخل شارژر و روی باتری ها هم نوشته بود که حتما با شارژر Fujifilm Digi Charge شارژ بشن
    دقیقا 5 ساعت طول کشید تا باتری ها شارژ بشن

باتری ها داخل دوربین گذاشتم و الان سه روزه که حداقل روزی 60 - 70 تا عکس رو به همراه فلاش و زوم و بازبینی با دوربین گرفتم و با وجود دویستا عکسی که گرفتم , نشانگر باتری از روی 100 هنوز تکون نخورده

خلاصه من که خیلی راضیم از این باتری های Fujifilm
    هم از مدت زمان شارژ اونها و هم مدت زمان نگه داری شارژ
    Kaveh Ghobadi، Mashhadi Vahid، shabab و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 57 از 213 نخستنخست ... 7 47 53 54 55 56 57 58 59 60 61 67 107 157 ... آخرینآخرین