صفحه 60 از 213 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 110 160 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 591 تا 600 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

جناب عابديان! با سلام،
    كاملاً. چون در حالت شارژ كامل، ولتاژ باتريهاي 1.2 ولتي قابل شارژ حدود 1.4 و پس از تخليه، حدود 1.1 ولت است. دوربين شما هم كه دوباتري است.
    Zaman تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

پیش فرض پاسخ: باطری شارژی Energizer یا Duracell ؟

کد:
    با سلام، ممکن است لطف کنید و نشانی محل یا محلهای فروش این شارژر را اعلام فرمایید؟

سلام
    اتفاقا امسال در نمایشگاه دیجیتال(خیابان حجاب) نمایندگی کملیون شرکت کرده است.ازشون آدرس نمایندگی فروش رو سوال کردم که فرمودند خیابان جمهوری پاساژ امجد طبقه همکف.اسم فروشگاه رو متاسفانه فراموش کردم.
    البته بنظرم بد نیست سری به نمایشگاه بزنید.من بروشور کل شارژرها رو ازشون گرفتم.
    ویرایش توسط reza727adv : Thursday 15 May 2008 در ساعت 00:34

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام

دوستان عزیز من یه دوربین قدیمی canon مدل powershot s10 دارم.
    تاحالا باطری 2c r5 استفاده میکردم.

دنبال باطری قابل شارژ مدل NB-5H میگردم.

اگه کسی در این ضمینه اطلاعاتی داره ،لطفا راهنمائیم کنه.

با تشکر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

پیش فرض شارژر و باتري ـ راهنماي خريد، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط reza727adv نمایش پست ها
    ازشون آدرس نمایندگی فروش رو سوال کردم که فرمودند خیابان جمهوری پاساژ امجد طبقه همکف.اسم فروشگاه رو متاسفانه فراموش کردم.
    با سلام و تشكر از جناب هاشمي،
    1- بله، نشاني كاملاً درست است. پاساژ امجد ـ طبقه همكف ـ فروشگاه دا....
    2- شارژر BC-0907 را دارند كه 6 سطح حفاظت (از جمله تشخيص باتريهاي غيرقابل‌شارژ) دارد و 1 تا 4 باتري قلمي 2700mAh را ظرف كمتر از 5/1 ساعت شارژ مي‌كند. قيمت : 27،500 تومان. ايراد عمده اين شارژر ريفرش بسيار كند آن است. نرخ جرياني كه در اين مود از باتري مي‌گيرد، 100mA است و لذا براي تخليه باتريهاي كاملاً پر 2500mAh به 25 ساعت زمان نياز دارد. هرچند ريفرش را بايد در حالت پس از مصرف انجام داد، نه وضعيت پر، اما تخليه همين باتريهاي خارج شده از دوربين، حدود 4 تا 5 ساعت طول مي‌كشد. در واقع بايد از خير اين قابليت در مواقع اضطراري گذشت. از قابليتهاي ديگر آن سيستم شوك براي باتريهاي مرده (مصرف نشده) براي فعال كردن مجدد آنها است.
    3- باتريهاي Ni-MH موسوم به Always Ready با ظرفيت 2100mAh هر جفت به قيمت 5،000 تومان. اين باتريها به ادعاي سازنده بعد از 6 ماه از شارژ، 10 درصد و بعد از 1 سال، تنها 15 درصد شارژ خود را از دست مي‌دهند.
    yasin-m و Stalker تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

دوستان شک نکنید که بهترین شارژرها همانا سونی‌ست!
    من فکر کنم 1 سالی بشه که یک شارژر bcd-34hre دارم که روی خودش 4 تا باتری 2500 داشت و استاد حیرتی هم اصل بودن اون رو تایید کردند.
    تا الان من حتی یکبار هم مشکلی با این شارژر و باتری هاش نداشتم.
    خصوصا با قابلیت رفرش شارژر که نذاشته باتری هام افت راندمان داشته باشند.
    با هر بار شارژ هم حدود 400 الی 500 شات می گیرم.
    البته اگه از فلاش زیاد استفاده نکنم که چه بسا بیشتر...
    حدود 25 هم خریدم اگه درست یادم باشه.
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman-UV نمایش پست ها
    دوستان شک نکنید که بهترین شارژرها همانا سونی‌ست!
    من فکر کنم 1 سالی بشه که یک شارژر bcd-34hre دارم که روی خودش 4 تا باتری 2500 داشت و استاد حیرتی هم اصل بودن اون رو تایید کردند.
    تا الان من حتی یکبار هم مشکلی با این شارژر و باتری هاش نداشتم.
    خصوصا با قابلیت رفرش شارژر که نذاشته باتری هام افت راندمان داشته باشند.
    با هر بار شارژ هم حدود 400 الی 500 شات می گیرم.
    البته اگه از فلاش زیاد استفاده نکنم که چه بسا بیشتر...
    حدود 25 هم خریدم اگه درست یادم باشه.
    جناب صميمي! با سلام،
    1- البته انصافاً در مرغوبيت شارژرهاي اصل ريفرش‌دار سوني (دو مدل LEDدار و LCDدار) شكي نيست و همين Camelion BC-0907 از نظر ظاهري ضعيفتر از سوني است. اما كيفيت عملكرد آن را در آينده و با استفاده خواهيم فهميد.
    2- باتريهاي سوني را نمي‌توان عالي دانست، اما ابداً بد نيستند. در هر حال سر شارژرتان سلامت! ضمناً باتريهاي Camelion همانطور كه دوستان گفته‌بودند، باتريهاي خوبي هستند.
    3- مود ريفرش سوني با نرخ تخليه حدود 500mA كارآمدتر است.
    4- شما شارژر خود را به قيمت 30 تا 35 هزار تومان خريده‌بوديد، اما بر اساس همان قانون "عدم بقاي اجناس خوب در كشورمان"، حالا دو سه ماهي است كه مدل BCG-34HRE در بازار وجود ندارد يا سخت نادر است و قبل از ناياب شدن، قيمتش 46،000 تومان شده‌بود. در حال حاضر تنها مدل LCDدار (BCG-34HRMF) موجود است به قيمت تقريبي 48،000 تومان.
    yasin-m تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

Post پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon نمایش پست ها
    جناب صميمي! با سلام،
    1- البته انصافاً در مرغوبيت شارژرهاي اصل ريفرش‌دار سوني (دو مدل LEDدار و LCDدار) شكي نيست و همين Camelion BC-0907 از نظر ظاهري ضعيفتر از سوني است. اما كيفيت عملكرد آن را در آينده و با استفاده خواهيم فهميد.
    2- باتريهاي سوني را نمي‌توان عالي دانست، اما ابداً بد نيستند. در هر حال سر شارژرتان سلامت! ضمناً باتريهاي Camelion همانطور كه دوستان گفته‌بودند، باتريهاي خوبي هستند.
    3- مود ريفرش سوني با نرخ تخليه حدود 500mA كارآمدتر است.
    4- شما شارژر خود را به قيمت 30 تا 35 هزار تومان خريده‌بوديد، اما بر اساس همان قانون "عدم بقاي اجناس خوب در كشورمان"، حالا دو سه ماهي است كه مدل BCG-34HRE در بازار وجود ندارد يا سخت نادر است و قبل از ناياب شدن، قيمتش 46،000 تومان شده‌بود. در حال حاضر تنها مدل LCDدار (BCG-34HRMF) موجود است به قيمت تقريبي 48،000 تومان.
    سلام...
    1.متوجه نشدم.
    به نظرتون شارژر camelon بهتره یا سونی؟
    البته هم منظورم قیمت هست هم مشخصات فنی هم دوام و کیفیت ساخت.
    (اگه سوالم زیادی تکراریه لطف کنید لینک پست مربوطه رو بدید چون نمی تونم 30 صفحه رو بخونم!شرمنده...)

2.با توجه به بقیه مارک ها شما کدام باتری رو ایده آل ترین می دونید؟
    البته منظورم اون هاییست که داخل ایران موجوده.

3.به نظرتون حد ایده آل این نرخ چقدر است؟
    البته مطمئنا هر چه آرومتر باشد به باتری آسیب کمتری وارد می شد ولی فکر کنم بشود به یک تعادل بین زمان دشارژ و میزان استحلاک باتری رسید.

4.در این مورد شما درست می فرمایید.
    از برادرم پرسیدم گفت 32 تومن خریدم(من به برادرم گفته بودم از تهران برایم بخرد)

می دونم سوال ها کلیشه ای هستند ولی اگر یک جمع بندی اینجا داشته باشیم بعدا اگه کسی از این سوال ها کرد راحت می شود لینک این پست رو داد.

از توجه تون ممنون
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب صميمي! با سلام مجدد،
    1- همانطور كه گفتم، شارژرهاي سفيد سوني از نظر ظاهري بسيار تميز و مرغوب ساخته شده‌اند و من نفيستر از آنها نديده‌ام. البته سازنده يك شارژر خوب مي‌تواند براي كاهش هزينه، از خير ظاهر آراسته آن بگذرد و دقت و دانش خود را معطوف به كارايي آن كند. اين موضوع در مورد Camelion احتمالاً به زودي روشن خواهد شد. همانطور كه شما گفته‌ايد، رفتار و عملكرد شارژرهاي ريفرش‌دار سوني بسيار قاطع، هوشمندانه و اطمينان‌بخش است و آدم از داشتن و استفاده از آنها از هر جهت (تقريباً) لذت مي‌برد. در صورتي كه عملكرد و نمايش آن در Camelion كمي سهل‌انگاري را به ذهن القا مي‌كند. در مورد قيمت هم بايد ابتدا 13،000 تومان مبلغ 4 باتري سوني را از قيمت كل كسر و بعد با كامليون مقايسه نمود. (35،000 تومان در مقابل 27،500 تومان كه به نظرم سوني كاملاً مي‌ارزد.)
    2- عمر و قابليت نگهداري شارژ باتريهاي سوني را نپسنديدم. اما باتريهاي Panasonic، Energizer، Duracell، C.F.L و Camelion همگي خوبند و من همه را در عمل خوب ديدم. البته با يك سري Duracell ابتدا مشكل داشتم كه در سريهاي بعد به اين مشكل برنخوردم. اما C.F.L را بهترين ديده‌ام.
    3- به نظرم سوني هم در شارژ و هم در تخليه سرعت نسبتاً خوب و ايمني دارد. اما ممكن است نياز شما شارژ سريعتر باشد. براي مثال، چون سفري با همسرم در پيش داريم كه يك شارژر 4 باتري جوابگوي دو دوربين در ساعات اقامت در هتل (شبها) نيست، ناچار شدم شارژر Camelion را كه هم سريع بود و هم ساير مشخصاتش خوب به نظر مي‌رسيد، تهيه كنم. ببينيم چند مرده حلاج است!
    Arman-UV تشکر می‌کند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من يك شارژر c.f.l به رنگ نقره اي خريدم با 4 باتري دوراسل 2600 ميلي امپر .روي شارژر فقط يك چراغ وجود دارد كه بمحض اتصال به برق سبز و بلافاصله قرمز ميشود الان مدت 5 ساعت هست كه دستگاه به برق وصل مي باشد اما رنگ چراغ همچنان قرمز هست و باتري ها و شارژر هم داغ شده اند نمي دانم آيا اين عادي هست؟ و چه زماني براي شارژ اين باتري ها با اين شارژر كافي هست ؟ و آيا پس از شارژ كامل چراغ بايستي به رنگ سبز در آيد ؟ گرم شدن باتريها عادي هست؟ و يا اينكه مشكل از شارژر و يا باتري ها ميباشد لطفا اساتيد نظر بدهند.

كاربر همراه Zaman آواتار ها
    تشکر کرده
    98

اگر برای اولین بار هست که دارید باطریها رو شارژ میکنید (که ظاهراً همینطوره) برای 4 باطری شاید تا 10 ساعت یا حتی بیشتر هم طول میکشد. گرم شدن باطریها هم امری طبیعیست.
    سید زمان عابدیان
    Canon A710 Is

صفحه 60 از 213 نخستنخست ... 10 50 56 57 58 59 60 61 62 63 64 70 110 160 ... آخرینآخرین