صفحه 41 از 366 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 3660
Like Tree4987تشکر

موضوع: سه پايه ها و هدهاي آنها...

rover
    Guest

پیش فرض پاسخ: سه پايه ها و هدهاي آنها...

دوستان میدونید که دوربین های DSLR چه مشکلاتی میتونند توی کوه و طبیعت برای عکاس ایجاد کنند.حالا اگه قضیه کوهنوردی حرفه ای باشه دیگه ....
    می خوام یه سه پایه و هد حرفه ای بخرم.وزن و مقاومت اون واسم خیلی خیلی مهمه.چون جدا از قضیه کوهنوری گاهی یه هفته یا بیشتر باید توی کوله من قرار بگیره
    از طرفی شرایط سخت رو هم مد نظر بگیرید.مثلا استقرار توی شیب های تند.ایستایی خوبی توی این شرایط داشته باشه.زنگ هم نزنه چون ممکنه زیاد توی آب و گل قرار بگیره
    در ضمن به عکاسی ماکرو خیلی علاقه دارم واسه همین سه پایه بتونه برای ماکرو گرافی هم یه جورایی استفاده بشه.
    دوربین هم سونی آلفا 350 و فعلا با لنز کیت 70 18
    ویرایش توسط rover : Monday 3 August 2009 در ساعت 18:33

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط rover نمایش پست ها
    دوستان میدونید که دوربین های DSLR چه مشکلاتی میتونند توی کوه و طبیعت برای عکاس ایجاد کنند.حالا اگه قضیه کوهنوردی حرفه ای باشه دیگه ....
    می خوام یه سه پایه و هد حرفه ای بخرم.وزن و مقاومت اون واسم خیلی خیلی مهمه.چون جدا از قضیه کوهنوری گاهی یه هفته یا بیشتر باید توی کوله من قرار بگیره
    از طرفی شرایط سخت رو هم مد نظر بگیرید.مثلا استقرار توی شیب های تند.ایستایی خوبی توی این شرایط داشته باشه.زنگ هم نزنه چون ممکنه زیاد توی آب و گل قرار بگیره
    در ضمن به عکاسی ماکرو خیلی علاقه دارم واسه همین سه پایه بتونه برای ماکرو گرافی هم یه جورایی استفاده بشه.
    همین تاپیک را از ابتدا بخوانید؛ همه مواردی که گفتید بحث شده...
    Mashhadi Vahid و alonebaby تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط rover نمایش پست ها
    استقرار در شیب های تند و زنگ نزدن, تقریبا ً جزو خصوصیات ذاتی هر سه پایه است.

اما سایر موارد.... سه پایه های مانفروتو 190 یا 055 هم از نظر وزن و مقاومت سه پایه های مناسبی اند و هم برای ماکرو گرافی, ولی مساله این است که وزن آنها آنقدر کمتر از رقبا نیست که در راهپیمایی های طولانی یا بدتر از آن؛کوهپیمایی باعث خستگی نشود.

حتی به نظر من اگر سراغ سه پایه های کربنی مانفروتو هم بروید, باز هم کاهش وزن محسوسی نخواهید داشت.

به همین دلیل اگر کوهنوردی و کوهپیمایی برای شما اهمیت زیادی دارد, شاید بد نباشد که سه پایه سبکی مخصوص آن بگیرید و برای سایر مواقع یک سه پایه دیگر

حسن نجف آبادی GITANE سه پایه ولبون سبکی دارد که همیشه در بیرون کوله اش جا دارد و فکر نمی کنم اصلا ً حضور آن را احساس کند, فکر می کنم چنین مدلی بود:

یا سه پایه های گوریلی هم شاید برای این منظور مناسب باشند

اگر مدلهای فوق را نپسندیدید, باید بودجه کافی برای خرید سه پایه های سبک و مقاوم داشته باشید ( که من اغلب سه پایه های مانفروتو را سبــک نمیدانم! بخصوص بعد از بستن هد)
    سه پایه های ونگارد خیلی سبکتر از مانفروتو اند, ولی فکر نمیکنم مقاومت و دوام آنها به اندازه مانفروتو باشد.
    NASSIRI4080، A_Maddah، Kourosh Kahal و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام
    وحید جان از gitzo هم یادی بکن! البته به شرط داشتن بودجه کافی...
    A_Maddah و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

سری explorer گیتزو با توجه به وزن کم (1.85 kg) و استفاده راحت برای عکاسی ماکرو مناسب کار شمامی باشد ولی اگر بخواهید زیاد در گل و لای از سه پایه استفاده کنید شاید سری جدید گیتزو یعنی ocean traveler بیشتر به دردتان بخورد.
    tanhatanha تشکر می‌کند.

rover
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    حتی به نظر من اگر سراغ سه پایه های کربنی مانفروتو هم بروید, باز هم کاهش وزن محسوسی نخواهید داشت.

به همین دلیل اگر کوهنوردی و کوهپیمایی برای شما اهمیت زیادی دارد, شاید بد نباشد که سه پایه سبکی مخصوص آن بگیرید و برای سایر مواقع یک سه پایه دیگر

حسن نجف آبادی GITANE سه پایه ولبون سبکی دارد که همیشه در بیرون کوله اش جا دارد و فکر نمی کنم اصلا ً حضور آن را احساس کند, فکر می کنم چنین مدلی بود:

یا سه پایه های گوریلی هم شاید برای این منظور مناسب باشند

اگر مدلهای فوق را نپسندیدید, باید بودجه کافی برای خرید سه پایه های سبک و مقاوم داشته باشید ( که من اغلب سه پایه های مانفروتو را سبــک نمیدانم! بخصوص بعد از بستن هد)
    سه پایه های ونگارد خیلی سبکتر از مانفروتو اند, ولی فکر نمیکنم مقاومت و دوام آنها به اندازه مانفروتو باشد.
    مرسی وحید جان
    البته منطقی اینه که 2تا سه پایه بخرم.ولی خوب چون واسه خرید لنز هم برنامه ریزی کردم فعلا فقط میتونم یه دونه سه پایه بخرم.
    در مورد ولبون به نظرتون مقاومتش چطوره؟
    اون گوریلی بدردم نمیخوره.اگر توی کوه باشم باد راحت اونو میندازه و از لحاظ استاتیکی زیاد جالب به نظر نمیرسه.البته واسه جنگل نوردی خیلی بدردم میخوره.
    راستی دوست عزیز سه پایه های عکسبرداری مثل 3پایه های نقشه برداری ته پایه هاشون تیزه؟(یا مثلا یه اتصال برای تبدیل نوک پایه داشته باشه؟)چون توی زمین های شیبدار، مخصوصا زمین های گلی شمال کشور خیلی بدرد میخوره،براحتی میشه اونو توی زمین فرو برد و سیستم رو فیکس کرد مخصوصا اینکه قراره باشه که سه پایه سبک هم استفاده بشه که ممکنه با هر نسیمی لنگر بندازه.

نقل قول نوشته اصلی توسط AminZarif نمایش پست ها
    سلام
    وحید جان از gitzo هم یادی بکن! البته به شرط داشتن بودجه کافی...
    مثلا چقدر
    نقل قول نوشته اصلی توسط light_darkness نمایش پست ها
    سری گیتزو با توجه به وزن کم (1.85 kg) و استفاده راحت برای عکاسی ماکرو مناسب کار شمامی باشد ولی اگر بخواهید زیاد در گل و لای از سه پایه استفاده کنید شاید سری جدید گیتزو یعنی ocean traveler بیشتر به دردتان بخورد.
    یعنی explorer توی گل لای مشکل پیدا میکنه؟؟؟؟
    تفاوت ocean traveler با اکسپلورر چیه؟
    ویرایش توسط rover : Tuesday 4 August 2009 در ساعت 14:57
    FarshadPix تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    239

بله اگر ذرات گل و لای (و مخصوصا ماسه )وارد المانهای پایه های سه پایه بشوند به مشکل برمی خورند.تفاوت این دو سری در چند مورد است که شاید یکی از عمده ترین آنها سیلینگ بهتر ocean traveler می باشد (اصلا بیشتر برای کار در شرایط نامساعد طراحی و ساخته شده است) که البته محدودیتهای خاص خودش را نیز دارد.اگر قصد هزینه حدود 500 تومان برای فقط سه پایه را داشته باشید من مفصل می توانم توضیح بدهم یا می توانیدبه کاتالوگ گیتزو مراجعه کنید.
    tanhatanha تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    25

سلام به دوستان.
    من دوربین 50D کانون با لنز 18-200 دارم.می خواستم یه 3پایه بگیرم که از نظر وزنی سبک باشه و بتونم ماکروگرافی هم باهاش بکنم در ضمن تا 150 تومان هم می تونم هزینه کنم. چی پیشنهاد می دین.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛

مي‌خواستم در مورد انتخاب هد تجربه اي را كه داشتم بيان كنم؛ شايد به درد بعضي دوستان بخورد.
    هد مورد علاقه و محبوب من 322Rc2 مانفروتو بود كه به علت Setup بسيار سريع، قدرت مانور بسيار بالا و تراز آسان هدهاي جويستيكي بي درنگ آن را خريدم. توجه كنيد كه اين دو پارامتر در عكاسي از پرندگان واقعا نعمت بزرگي است. اما بعد از آن به دو تا مشكل برخوردم.

يكي اينكه در عكاسي از پرندگان به خاطر محدوديت چرخش عمودي هد مجبورم آن را سر و ته به لنز وصل كنم تا بتوانم آن را به سمت بالا بچرخانم.

دوم اينكه در عكاسي پانوراما با توجه به اينكه امكان تثبيت هد در يك جهت خاص وجود ندارد، عملا در برخي موارد ترجيح مي‌دهم روي دست عكاسي كنم. چون در غير اينصورت مجبور هستم عكسها را ابتدا Rotate كنم كه در آنجا هم نتيجه قابل قبول در صورت وجود خطوط تراز قابل قبول است و با اين وجود كادر محدودتري هم خواهم داشت يا اينكه در هر بار گردش هد مجددا آن را تراز كنم (كه در عكاسي پانوراما هميشه كاربرد نخواهد داشت)

با توجه به اين موارد تصميم گرفتم در كنار 322Rc2 يك هد سه جهته تهيه كنم كه حمل هم زمان دو هد قدري عذاب آور خواهد بود.
    A. Mohammadi، FarshadPix، ghz و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

پیش فرض نونوار کردن slik-103

سلام
    من یک سه پایه slik-103 همراه با هد اصلیش دارم. قسمت سه پایه بسیار کیپ و بدون لقی کار میکنه
    اما خیلی دوست دارم که یک هد مناسب و ارزان برای اون بخرم که نونوار بشه. چون هد خودش خیلی کهنه شده و یکی از پیچهای خروسکی آن شکسته.
    در ضمن دوست دارم که هد جدید امکان جدا کردن آسان دوربین رو هم داشته باشه (نمیدونم اصطلاحش چیه)
    لطفا در این مورد من رو راهنمایی کنید.

راستی این هم عکسشه:

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

صفحه 41 از 366 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 141 ... آخرینآخرین