صفحه 22 از 33 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 321
Like Tree94تشکر

موضوع: Canon EOS 350D / Digital Rebel XT

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 350D / Digital Rebel XT

سلام
    ديروز رفتم قطعاتش را خريدم و ساختمش. چيز خوبي شد و خوب كار ميكرد. از راهنمائيهايتان ممنونم.
    فقط به دوستان ديگر بگويم در مورد فيش استريو آن كه سايز آن از كوچكتر از فيشهاي استريو مربوط به واكمنها و ديگر لوازم صوتي ميباشد كه من تا حالا نديده بودم. ديروز هم يك بار رفتم فيش معمولي خريد و سوار كردم موقع تست ديدم نميخورد، دوباره رفتم و فيش كوچكتر خريدم و درست شد. بهر حال از راهنمائيتان خيلي ممنون وسيله خيلي كاربردي است.
    عليرضا وحيد
    Canon EOS350D,Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 II
    Canon EOS500, EF 28-80mm f/3.5-5.6 MC
    Flash:Canon Speedlite 220EX
    عاشق طبيعت و گردشگري

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام
    من بد از مدتي كار كردن با دوربين علامت شارژ باطري دروبين شارژ پائين را نشان ميدهد و هر وقت جائي ميخواهم بروم مجدداً آنرا شارژ ميكنم چون ميترسم وسط كار باطري تمام شود.
    1- پس از اينكه علامت باطري از كاملاً پر به نيمه تبديل شد معمولاً چند تاي ديگر ميشود عكس گرفت
    2- آيا اين كار من اشكال ندارد كه قبل از تخليه باطري مجدداً آن را شارژ ميكنم و عمر باطري كم نميشود.
    3- معمولاً عمر اين باطري چقدر است( تعداد عكس يا مدت زمان)
    قبلاً از راهنمائيهايتان ممنونم
    عليرضا وحيد
    عاشق طبيعت و گردشگري

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

باسلام
    سلام
    من بد از مدتي كار كردن با دوربين علامت شارژ باطري دروبين شارژ پائين را نشان ميدهد و هر وقت جائي ميخواهم بروم مجدداً آنرا شارژ ميكنم چون ميترسم وسط كار باطري تمام شود.
    1- پس از اينكه علامت باطري از كاملاً پر به نيمه تبديل شد معمولاً چند تاي ديگر ميشود عكس گرفت
    2- آيا اين كار من اشكال ندارد كه قبل از تخليه باطري مجدداً آن را شارژ ميكنم و عمر باطري كم نميشود.
    3- معمولاً عمر اين باطري چقدر است( تعداد عكس يا مدت زمان)
    قبلاً از راهنمائيهايتان ممنونم
    اول از همه بگم كه آره اگه مرتب باطري دوربين رو از نصفه شارژ كنيد كمكم باطري تون ضعيف ميشه.
    ولي راه چاره :
    شما بطور متوسط حدود 600 عكس ميونيد با دوربين تون بگيريد( كه فكر كنم 20%با فلاش ) و ديگه بستگي به تعداد عكساي كه با فلاش گرفتيد و ريويو عكسها اين تعداد از 500 تا 700 تغيير ميكنه.
    شما ميتونيد يه ليبل به ته باطري بچسبونيد و شماره آخرين عكسي كه گرفتيد و باطري رو شارژ كرديد رو ته باطري بنويسيد ، اون وقت تصميم گرفتن راحت ميشه و شما ا آخرين مقدار شارژ باطريتون ميتونيد عكس بگيريد.
    (البته به شرطي كه كونتور شماره عكس دوربين رو ريست نكنيد)

و يه مسئله مهم كه حتما" دوستان جدي بگيرند:
    زماني كه براي مدت بيشتر از 2 هفته از دوربينون نميخواييد استفاده كنيد سعي كنيد طوري برنامه ريزي كنيد كه باطري دوربين خالي باشه .چون كلا باطري هاي قابل شارژ در صورتي كه شارژ باشه و ازش استفاده نشه به تدريج خراب ميشه ( عامل اصلي خراب شدن باطري هاي قابل شارژ)
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

نقل قول نوشته اصلی توسط arash20d
    اول از همه بگم كه آره اگه مرتب باطري دوربين رو از نصفه شارژ كنيد كم كم باطري تون ضعيف ميشه.
    آرش جان اين مساله فقط در مورد باطري هاي نيكل كادميم صادق است كه خوشبختانه كم كم از رده خارج شدند . در مورد باطري هاي جديد كه اكثراً ليتيم يون هستند احتياجي به تخليه كامل باطري نيست .
    باور نمي كنيد ؟ در هنگام خريد دوربين يك كاتالوگ در مورد باطري ( در بين انبوهي از مدارك ) به شما تحويل داده شده است . لطفاً آنرا مطالعه بفرماييد .
    در آنجا توضيح داده شده كه هر وقت لازم بود باطري را شارژ كنيد و احتياجي به تخليه كامل نيست . اگر يادتان باشد شارژر هاي قديمي باطري دوربين هاي فيلم برداري دكمه اي داشتند براي تخليه كامل باطري قبل از شارژ مجدد . هيچ فكر كرده ايد چرا ديگر چنين دكمه اي روي شارژر ها نمي گذارند ؟ جواب خيلي ساده است ، با عوض شدن نوع عناصر بكار رفته در باطري ها ديگر اين مساله وجود ندارد ولي پاك كردن اين مساله از ذهن مردم كاري دشوار است .
    منظورم شما نيستيد ها آقا آرش ، كلي گفتم . در مورد گوشي تلفن موبايل هم هر چي به دوستان و آشنايان مي گم براي شارژ مجدد ديگه لازم نيست باطري تخليه كامل بشه ، باور نمي كنن !!!

اگر هم به آن كاتالوگ دسترسي نداريد بفرماييد تا من آنرا اسكن كنم و در همين جا قرار دهم .
    Canon 350D + EF-S 18-55 mm Lens Kit + Sigma 17-70 mm
    ‌‌‌‌‌‌‌‌Pentax P30 + Pentax 28-80 mm‌‌‌‌‌

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

با سلام خدمت مديران محترم و اساتيد سايت
    من بعد از تحقيقات زياد دوربين canon 350 d رو از نورنگار خريدم چند سوال داشتم ؟
    1-استفاده از فوكوس خودكار براي دوربين ضرر داره ؟
    2-براي عكاسي در نور آفتاب تراز سفيدي رو چگونه تنظيم كنم تا عكس سفيد نشه ؟
    متشكرم

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط fantom2
    با سلام خدمت مديران محترم و اساتيد سايت
    من بعد از تحقيقات زياد دوربين canon 350 d رو از نورنگار خريدم چند سوال داشتم ؟
    1-استفاده از فوكوس خودكار براي دوربين ضرر داره ؟
    2-براي عكاسي در نور آفتاب تراز سفيدي رو چگونه تنظيم كنم تا عكس سفيد نشه ؟
    متشكرم
    1- خیر ، هیچ ضرری ندارد.
    2- یا در حالت اتوماتیک ، یا آفتاب ، یا در کنترل دستی باید به دروبین گفته بشه سفید چیست. منظورتون رو از سفید شدن عکس نمیفهمم. اگر OverExposure دارید ، تنظیمات نوردهی صحیح نیست.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط Heydari
    آرش جان اين مساله فقط در مورد باطري هاي نيكل كادميم صادق است كه خوشبختانه كم كم از رده خارج شدند . در مورد باطري هاي جديد كه اكثراً ليتيم يون هستند احتياجي به تخليه كامل باطري نيست .
    باور نمي كنيد ؟ در هنگام خريد دوربين يك كاتالوگ در مورد باطري ( در بين انبوهي از مدارك ) به شما تحويل داده شده است . لطفاً آنرا مطالعه بفرماييد .
    در آنجا توضيح داده شده كه هر وقت لازم بود باطري را شارژ كنيد و احتياجي به تخليه كامل نيست . اگر يادتان باشد شارژر هاي قديمي باطري دوربين هاي فيلم برداري دكمه اي داشتند براي تخليه كامل باطري قبل از شارژ مجدد . هيچ فكر كرده ايد چرا ديگر چنين دكمه اي روي شارژر ها نمي گذارند ؟ جواب خيلي ساده است ، با عوض شدن نوع عناصر بكار رفته در باطري ها ديگر اين مساله وجود ندارد ولي پاك كردن اين مساله از ذهن مردم كاري دشوار است .
    منظورم شما نيستيد ها آقا آرش ، كلي گفتم . در مورد گوشي تلفن موبايل هم هر چي به دوستان و آشنايان مي گم براي شارژ مجدد ديگه لازم نيست باطري تخليه كامل بشه ، باور نمي كنن !!!

اگر هم به آن كاتالوگ دسترسي نداريد بفرماييد تا من آنرا اسكن كنم و در همين جا قرار دهم .
    با تشکر از شما ، من مسئله به این مهمی رو نمیدونستم. اما این کاتالوگ رو هم ندیده ام ! ( احتمالا من بی دقتی کرده ام )
    هادی هژیرآذر

كاربر آشنا Hamidi آواتار ها
    تشکر کرده
    0

من وقتي داخل اتاق و با فلاش عكس مي گيرم عموماً عكسها كم نور (Underexpose) هستند وهيستوگرام به سمت چپ چسبيده و بايد شدت فلاش رو 1 واحد زياد كنم در حاليكه به نظرم مي رسه دوربين بايد بر اساس ديافراگم و فاصله اين كار رو انجام بده. اگر دوستان در اين زمينه تجربه اي دارند لطف كنند من رو كمك كنند .
    اسماعيل حميدي
    Canon EOS 350D + EF-S 18-55mm + Sigma 17-70 mm + Speedlite 220EX
    Canon Poweshot G5
    Canon EOS 300V + EF 28-90mm

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

سلام دوست عزيز
    اين مشكل را شما در شب داريد و يا در روز.
    زماني كه شما در شب و در يك محيط بسته با فلاش عكاسي ميكنيد دوربين تا محل اولين فوكوس فلاش پرتاب ميكند. مثلاً اگر از يك شخص كه در فاصله 2 متري دوربين ايستاده است عكس ميگيريد معمولاً اشياء پشت سر آن شخص تيره تر در تصوير ديده ميشود.
    عليرضا وحيد
    عاشق طبيعت و گردشگري

كاربر آشنا Hamidi آواتار ها
    تشکر کرده
    0

اين موضوع حتي زماني كه سوژه اي در پيش زمينه وجود نداره هم اتفاق مي افته.البته وقتي سوژه اي در فاصله مثلا 2 متري قرار داره روشن و با نور مناسب مي افته و پس زمينه تيره ، كه طبيعيه.اما در حالت اول به نظر من نبايد تصوير كم نور باشه.
    البته در تمام مواردي كه عرض كردم عكسها در اتاق و با نور كم بوده.
    اسماعيل حميدي
    Canon EOS 350D + EF-S 18-55mm + Sigma 17-70 mm + Speedlite 220EX
    Canon Poweshot G5
    Canon EOS 300V + EF 28-90mm

صفحه 22 از 33 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 ... آخرینآخرین