صفحه 27 از 52 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 515
Like Tree2488تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark III

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

پیش فرض بررسی جالب 5dIII&5dII&...

سلام
    نظرتون رو در مورد لینک زیر اعلام بفرمایید.
    من که متعجب شدم.
    Studio shot comparison: Digital Photography Review
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود
    در چه مورد متعجب شدید ؟ بنده که مشکل خاصی نمی بینم ؟ اگر تفاوتی دیده میشه که غیر عادی به نظر میرسه ، احتمالا به دلیل لنزه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    سلام
    نظرتون رو در مورد لینک زیر اعلام بفرمایید.
    من که متعجب شدم.
    Studio shot comparison: Digital Photography Review
    دوست عزیز اولا هیچ وقت دوربین های اس ال آر رو با خروجی JPG مقایسه نمیکنند
    در ثانی شارپ بودن 550 با این اختلاف در اون قسمت به دلیل تفاوت در محل فوکوس هستش
    سایر قسمت عکسهای همون مقایسه رو در فرمت RAW ببینید حتما تعجبتون برطرف میشه
    مثال

پ.ن: کلا هم دوربین 550 در ایزو های پایین خروجی های بسیار خوبی داره
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

ریویوی منصوراف از دوربین 5DIII منتشر شد.
    adeliry، yaghoobi، M.Rahimizadeh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه حامد صفائی آواتار ها
    تشکر کرده
    621

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    ریویوی منصوراف از دوربین 5DIII منتشر شد.
    نکته ای که به نظرم تو ریویوی منصوراف جالب بود تکیه اش برای رتبه سنسور به سایت dxomark بود :

:Because I do not have a way to actually measure dynamic range in numbers, I rely on DxOMark for sensor rankings, because I find their results to be on par with what I can get when recovering images in Lightroom and Photoshop. Unfortunately, the Canon 5D Mark III does not seem to perform well according to DxOMark. They rated the Canon 5D Mark III 51st among all cameras, which puts it below many Nikon, Sony and Pentax cameras and sadly, below even many APS-C size sensors. Even the older Canon 5D Mark II yields better dynamic range in comparison. Here is a screenshot from the Dynamic Range tab from DxOMark’s
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    668

با سلام
    بنده مدت کمی است که در این سایت و و سایت های مشایه عضو شده ام و با وجود اینکه بنده اصلا دوربین ندارم و اصلا تا به حال عکاسی حرفه ای انجام ندادم اما به اینجا و یا سایت های دیگر سرک میکشم و برخی مطالب را میخوانم و با هم مقایسه میکنم. به هر حال بعد از کار روزانه باعث تفریح و سرگرمی است.

مدتی است که سوالی ذهن من را درگیر کرده و خواستم که با شما درمیان بگذارم.

اینکه گفته می شود Dynamic Range یک دوربین بالاتر از یک دوربین دیگر است , باید در چه حالتی این مقایسه را انجام داد؟

در صفحات قبل درباره نتایج سایتی به نام DXOMark صحبت شده بود و اینکه در Dynamic Range دوربین D800 حدوده دو گام بیشتر از دوربین 5D M III است.
    من هم تاا مدت ها به همین استناد میکردم . یعنی هر جا که اسم دوربین میامد بلافاصله همین را میگفتم.

اما چند روز پیش در سایتی که اتفاقا در همین انجمن معرفی شده بود یعنی DPreview به دنبال مشخصات این دوربین ها رفتم و متوجه شدم که این سایت هم دارای قسمتی برای اندازه گیری Dynamic Range است . منتها با اندکی تفاوت. در این سایت Dynamic Range دوربین 5D M III حتی بالاتر از D800 بود

من یک عکس از این سایت تهیه کردم :

همانطور که در عکس هم مشخص است وقتی که در همه دوربین ها حالت های ADL و HTP را خاموش می کنیم , Dynamic Range دوربین 5D M III بالاتر از دیگر دوربین ها است. اما وقتی این حالت ها را روشن میکنیم آنوقت Dynamic range دوربین D800 بیشتر می شود.

من وقتی راجع به این دو موضوع تحقیق میکردم متوجه شدم که این دو حالت در دوربین های نیکون و کنون برای این است که اگر در کادر قسمت روشنی وجود دارد , آنوقت با فعال کردن این دو حالت میتوان جزئیات بیشتری را در قسمت های روشن ثبت کرد .
    اما این حالت فقط برای عکس هایی با فرمت JPEG امکان پذیر است . در واقع یک تغییر Curve هنگام ثبت باعث می شود که جزئیات مناطق روشن بهتر در عکس دیده شود . یعنی میتوان بعد از عکاسی با فرمت Raw , خود عکاس با نرم افزار های ویرایش فرمت RAW این کار را انجام دهد.

( این متن ترجمه شده از یک سایت دیگر بود )

حالا این سوال برای من ایجاد شده است که :

آیا نتایج سایت های DXOMark با Dpreview متفاوت است مخصوصا اینکه من وقتی این نتایج برایم جالب شد به هر دو سایت سر زدم و هر دو نوشته بودند که در لابراتوار و با نرم افزارهای شناخته شده ای کار می کنند.

آیا سایت DXOMark فقط با فرمت های JPEG کار میکند و وجود حالت ADL باعث شده که نتایج در آن سایت دارای Dynamic Range بیشتری باشد؟

و آیا وقتی حالت های ADL و HTP را کاملا خاموش میکنیم , کدام دوربین Dynamic Range بالاتری دارد؟

ضمن اینکه بنده اصلا تا به حال فرمت Raw را ندیده ام و اصلا نمیدانم چگونه فایلی است اما چون اینجا زیاد درباره اش شنیده بودم کمی علاقه مند شدم و به این دو نتیجه متضاد رسیدم.
    alvandi، Nima Sadigh، M.GHASSEMI و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

آیا سایت DXOMark فقط با فرمت های JPEG کار میکند و وجود حالت ADL باعث شده که نتایج در آن سایت دارای Dynamic Range بیشتری باشد؟
    سوال جالبی است. گرچه میشود حدس زد که پاسخش چیست. اما آقا شما که هم اطلاعت فنی تون بالاست هم زبانتون خوبه از خود سایت DXOMark بپرسید و نتیجه را هم به اشتراک بگذارید.

در مورد داینامیک رنج با توجه به همین نموداری که عکسش را قرار داده اید دوستان به یک مورد توجه کنند. چند در صد از کاربرها الان اختلاف روشنی تصویر بین عدد 7 و 4 وبه قبل را روی مانیتورشان تشخیص می دهند؟ همینطور از 30 به بعد را؟ (من الان در مانیتور منزل از 5 به قبل و از 32 به بعد را تشخیص نمی دهم.) قدرت تشخیص مانیتور های معمولی و یا تقریباً حرفه ای که در اختیار عموم کابرها و عکاس ها است اختلاف ها را بی اثر میکند.قطعاً در مورد زنده سازی نقاط آندر اکسپوز و اوراکسپوز در فایل خام (که دوستمون گرچه تا به حال ندیده اند اما طبق فرمایش خوشون می دانند که میتوان بعد از عکاسی با فرمت Raw , خود عکاس با نرم افزار های ویرایش فرمت RAW بازیابی را انجام دهد ) این اختلافات موثر است. اما بنده به عنوان یک عکاس (و نه یک گرافیست) اهمیتی به این موضوع نمی دهم. اما اگر مثل خانم shamim گرافیست بودم برایم مهم بود.
    yaghoobi، KHAKSAR، M.Nouri و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

All sensor scores reflect only the RAW sensor performance of a camera body. All measurements are performed on the RAW image file BEFORE demosaicing or other processing prior to final image delivery. DxOMark does not address such other important criteria as image signal processing, mechanical robustness, ease of use, flexibility, optics quality, value for money, etc. While RAW sensor performance is critically important, it is not the only factor that should be taken into consideration w
    dxomark.com/index.php/About/Sensor-scores
    MZITech، mreza1001، Nima Sadigh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    668

ممنون آقای میلانی و همچنین اقای Elend. پس اگر سایت DXOMark هم از فایل های RAW استفاده می کند پس این تفاوت بین Dynamic Range در این دو سایت برای چیست؟

بنده محمد رضا سالار تاج هستم و شمیم نام دختر بنده است. گرافیست نیستم اما به عکس و گرافیک علاقه مند هستم ( کارمند مخابرات هستم )
    و یک سوال هم دارم . من چند تا فایل Raw از سایت Dpreview دانلود کردم اما متاسفانه نمیتوانم آنها را با هیچ برنامه ای باز کنم. فقط ACDsee قادر به باز کردن فایل ها بود. باید با چه برنامه ای این فایل ها را باز کنم . تا جایی که خوانده ام باید فتوشاپ این فایل ها را باز کند اما Error میدهد و فرمت را نمیشناسد.
    M.Nouri تشکر می‌کند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

ورژن adobe camera raw باید آخرین باشد با توجه به جدید بودن دوربین ... اگر نیست آپدیت کنید
    yaghoobi و Shamim تشکر می‌کنند.

صفحه 27 از 52 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین