صفحه 23 از 52 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 515
Like Tree2488تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark III

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

به نظر من اگر چه احتمال خطا و اشتباه در محاسبات DXO Mark خیلی کم هست (چرا که پیشتر از این هم تست های دقیقی که انجام گرفته بود و در همین تاپیک هم نتایجش رو به اشتراک گذاشته بودم, به نتایج مشابهی رسیده بودند) باید به این حقیقت اعتراف کرد که امتیاز هایی که با سنسور دوربین ها داده میشه نمی تونه معیاری برای سنجش کمی عملکرد دو سنسور باشه.
    ممکنه برای کسی داشتن نویز کم در ایزو ۲۵۶۰۰ خیلی مهم و حیاتی باشه و برای کس دیگه اینطور نباشه. نمیشه تمام عملکرد و کیفیت نویز رو در یک عدد ۴ رقمی خلاصه کرد.
    در عین حال نمودارهایی که در این سایت هست حاوی اطلاعاتی به مراتب جدی تر هست. بر اساس این نمودار ها عملکرد نویزی D800 و 5DIII بسیار نزدیک به هم هست. در عمل هم چیزی که دیده میشه اینه که اختلاف نویز خیلی کمه ( حالا بماند که برخی حرف از ۲ استاپ اختلاف نویز و کیفیت تصویر در ایزو ۵۱۲۰۰ و اینجور صحبتهای بی ریشه و اساس می کردند)

در بقیه زمینه ها هم تفاوت بسیار جزیی هست و در عمل خیلی قابل اعتنا نیست. تنها تفاوت فاحش و معنی داری که بین این دو سنسور هست, تفاوت دینامیک رنج در ایزو های پایین این دو سنسور هست که بدون این نتایج آزمایشگاهی هم به وضوح میشه در نمونه های ارایه شده مشاهده کرد.

به عنوان نمونه در پست ۱۷۰ همین تاپیک سمپلی ارایه شد که عکس العمل برخی از دوستداران کنن رو هم بر انگیخت و بعد هم بندینگ مشهود در نواحی تیره رو به نور یه لامپ در یه قسمت دیگه تصویر ربط دادند و خلاصه نتیجه ای که دوست داشتند رو گرفتند. خوب البته در چنین مواردی بهتر هست که کلا بحث ادامه پیدا نکنه تا وقتی که تست های دقیق مثل چیزی که در حال حاضر DXO mark ارایه کرده منتشر بشه و خوب همه چیز روشن بشه.
    در تمامی مقایسه های پهلو به پهلوی این دو دوربین کافیه که فایل های خام رو ذخیره کنید و در یک نرم افزار ویرایش تصویر کمی اسلایدر shadow recovery رو به سمت راست بکشید تا متوجه تفاوت دینامیک رنج بشید. فکر می کنم این ساده ترین راه برای درک تفاوت دینامیک رنج باشه. (منکر این هم نیستم که ممکنه برای برخی این مساله اهمیت زیادی نداره)

در اغلب فرومهای عکاسی هم صحبت بر سر این مطلب بود که سنسور دوربین جدید کنن خیلی بیشتر از سنسور 5DII در اختیار عکاس نمیذاره (البته این صحبت در بین افرادی بود که هر دو دوربین رو تست کردند)
    بر خلاف نیکون که عمده پیشرفتش در زمینه سنسور دوربین بوده, تمرکز کنن بر روی استفاده از سیستم فوکوس بسیار کامل تر و نرم افزار داخلی دوربین بوده و خوب در این زمینه تا حدود زیادی هم موفق بوده. اگر ما خیلی از نتایج DXO Mark راضی نیستیم نه به خاطر اشتباه تست های Dxo mark هست نه ایرادی متوجه کنن. ایراد از توقع بالای ماست.

تنها سوالی که این وسط باقی میمونه اینه که آیا این افزایش امکانات نرم افزاری و سیستم فوکوس افزایش ۱۰۰۰ دلاری قیمت این دوربین رو توجیه می کنه؟!

پی نوشت:
    ۱-من مطمین نیستم که آخر سر چند نفر از طرفداران این دوربین, برای خرید این دوربین اقدام می کنن اما حدس می زنم تعدادشون زیاد نباشه. در این صورت حقیقتا متعجبم که چرا کننی ها از نتایج Dxo mark راضی نیستند؟ خوب این که خیلی خوبه که الان میدونن همین 5DII ای که دارن خیلی دوربین خوبیه و با نگه داشتنش چیز زیادی رو از دست نمیدن! اگر از این زاویه بخوایم به این مطلب نگاه کنیم اونموقع کننی ها باید خوشحال هم باشند چرا که به جای خرج کردن ۷-۸ میلیون تومن پول بابت 5DIII با نصف این پول یه 5DII بخرن و کیفیت تصویری در همون حد و اندازه ها داشته باشند. کجای این مساله ناراحت کننده هست؟!

۲- مسعود جان, یه چند تا نمونه در باره ضعف 5DIII در زمینه دینامیک رنج که خواسته بودی:

4.jpg1.jpg
    ویرایش توسط jebrahim : Thursday 19 April 2012 در ساعت 23:49 دلیل: حذف عبارت (کما اینکه برخی افراد کلا تمام معیارشون کیفیت خروجی jpg هست و ... به علت ایجاد سو تفاهم)
    Amir Tavakoli، ashkan 78، Elend و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

مسئله اینجاست که dxo جایی اشاره نکرده است که تفاوت زیاد است ، متاسفانه سایتها و اعداد و گاهی تفکر خودمان به قضیه آب و رنگ میدهند ...
    همه میدونیم که نسبت به سالهای اولیه تولید DSLR پیشرفتهای زیادی حاصل شده در همه برندها نه فقط نیکون وکنون ، قسمتی از این پیشرفت عملکرد سنسورشان است حالا که سایتی مثل Dxo پیدا شده که انقدر موشکافانه سنسور ها رو تست میکند باعث شده تفاوت های جزئی تفاوت رتبه ایجاد کنه در زمینه های مختلف و حتی شاهد این باشیم که دوربینهای medium format که جایگاه خاص خودشون رو دارن در رده های پائین تر قرار بگیرن اما به نظرم اگر قبول کنیم که نتایج Dxo سالم است ، نشان دادن عملکرد واقعی یک سنسور نباید دقدقه ی اصلی عکاس باشد کسی که میخواهد دوربین بخرد ضمن توجه به این تست ها باید از خود بپرسد : آیا سنسور نقش اصلی را در دوربین بازی میکند ؟ و اگر مهم است تفاوتش با سنسور دوربین دیگر چقدر است ؟ آیا برای استفاده من محسوس خواهد بود؟ آیا به تفاوت قیمتش میارزد؟ آیا فاکتورهای مهم دیگری نیستند که من باید به آنها هم توجه کنم؟
    همین الان افرادی که 5d mark2 دارند چند درصدشان از DR آن ناراضیند؟
    yaghoobi، amir.g و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

در مورد داینامیک رنج نیز اگر این تفاوت وجود دارد باید دیده شود،اگر قابل دیدن نیست پس موردی نیست که بتواند در تصمیم گیری تاثیر داشته باشد؟
    مبین عزیز
    با شما کاملا موافقم. اما نظر من این است که بسیاری از تستها با آنچه استفاده کننده در عمل به آن نیاز دارد ارتباطی ندارند. یعنی این بالا و پایین کردنهای آزمایشگاهی با محیط واقعی ارتباطی ندارند بلکه همانطور که خود سایتها هم میگویند یک تست ازمایشگاهی است. از روز اول و قبل از انکه اصلا تستی از دی800 و مارک3 دیده شود بنده معتقد بودم و هستم که هر دوی این دوربینها بی نظیرند و دیدن این تست های به قول معروف پیکسل شماری چندان بر دانسته های ما نمی افزاید. در عمل یک عکاس در محیط واقعی امکان دیدن این تفاوتهای جزیی را ندارد و این تفاوتها در خروجی کار او اثری ندارد.
    بدتر از تست دوربینها تست لنزها است با آن شارپنس و پیکسل شماری در کراپ 100 درصد. کن راکول حرفهای بی ربط زیاد میزند اما لابلای حرفهایش گاهی سخنان جالبی هست فکر میکنم حرفهای زیر را باید با فونت 72 نوشت:

Sharpness is the most overrated aspect of lens performance.

Lens sharpness seems like it ought to be related to making sharp photos, but it isn't.

Sales and marketing departments fuel this misconception because it scares people into buying new lenses. Sharpness is easy to test and analyze, so magazines oblige less experienced photographers with reams of colorful charts and graphs. People would make far better pictures if they spent time learning how to make great photos with what they already own instead of worrying about their tools
    .
    Amir Mohebi، yaghoobi، merdax و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

به نظر من 1000 دلار ارزشش رو داره که نقاط فوکوس بیشتری داشته باشی. اما به یک شرط : صدای شاترش مثل 5DII نباشه.
    lamagra، ahmad-d و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    به نظر من 1000 دلار ارزشش رو داره که نقاط فوکوس بیشتری داشته باشی. اما به یک شرط : صدای شاترش مثل 5DII نباشه.
    چطور آقای میلانی ؟
    من از نزدیک که نشنیدم ولی از بس در فیلم های آموزشی صدای شاتر 5d2 رو شنیدم شدیدا از حالت صداش خوشم میاد (از نزدیک زیاد بلند هست ؟)

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

آف‌تاپیک!

کم ندیدم افرادی که صدای شاتر 5d II دوست دارند. محمدرضا اگر مشکلت با بلندی صداشه حتماً اگر صدای شاتر 30D را بشنوی جنون می‌گیری!
    amir.jafary تشکر می‌کند.
    .

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

درسته نمیشه مواردی مثل داینامیک رنج و عمق رنج رو به صورت بصری مورد مقایسه قرار داد ولی وقتی این سایت در نتایجش حتی به رفتار نویزی D800 نسبت به MKIII امتیاز بیشتری داده بیشتر از قبل نتایجش رو زیر سوال برده.
    DXO هرگز بیطرف نبوده
    در تست های dxo همیشه یک جای کار مبهم و اشکال دار بوده
    نویز را مورد بررسی قرار داده بدون در نظر گرفتن ثبت جزییات ,مثال: حسگر d3s با بهترین رفتار نویزی و بدترین شرایط ثبت جزییات
    داینامیک رنج را مورد بررسی قرار داده بدون در نظر گرفتن کنتراست و خروجی نهایی ,مثال: حسگر d7000 با بالاترین داینامیک رنج و یک خروجی سافت و رنگ و رو رفته
    واقعیت این است که تکنولوژی ساخت سنسور بسیار نزدیک به هم هست و تفاوتی نیز اگر وجود دارد بسیار بسیار اندک خواهد بود منتها این وسط موردی وجود دارد که معمولا به آن توجه نمیکنیم
    برای درک بهتر گیربکس اتومبیلی را در نظر بگیرید که به منظور خاصی بهینه شده باشد
    در اینگونه موارد معمولا یک چیزهایی را به دست می آورید یک چیزهایی را از دست میدهید
    درست مانند عملیات نویز ریداکشن حتی در بهترین وضعیت و شرایط نیز همواره اندکی از جزییات از دست می رود حتی اگر خیلی کم باشد
    داستان داینامیک رنج و کنتراست نیز به همین صورت است
    در مورد d800 و حسگر به کار رفته در آن موضوع قدری متفاوت است زیرا که تکنولوژی ساخت حسگر آن اندکی متفاوت...... می باشد
    و تصور بنده بر این است که یکی از بهترین سنسورهای تولید شده تا به امروز می باشدو بسیار موفق خواهد بود.
    بهتر بود dxo در کنار همه این موارد ثبت جزییات و کنتراست و کلا خروجی نهایی را هم مورد بررسی و امتیاز قرار میداد که در این صورت نتایج به دست آمده مستند - تر میشد.
    اگر کسی تنها بخواهد به موارد مطرح شده از جانب dxo توجه کند فکر خواهد کرد حسگرهای کانن عجب آشغالهایی هستند و مردمی که بدنه های کانن میگیرند چقدر سرشان کلاه می رود!

ارزش و اعتبار DXO به خاطر تستهای دقیق آزمایشگاهی است اگر به این تابلویی dxo نتایج به دست امده از تستهایش را دستکاری کند که دیگر فاتحه اش خوانده است.
    اشکال کار dxo اینجاست که همه چیز را نمیگوید ,نه این که دروغ می گوید.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

کم ندیدم افرادی که صدای شاتر 5d II دوست دارند.
    چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

این یک مساله شخصی است و ارتباطی به کیفیت دوربین نداره.

اتفاقاً صداش بلند نیست (نسبت به بقیه دوربین های هم رده) ولی به نظر من صداش خوب نیست. حالت لقی داره انگار حجم عظیمی از هوا در مقابل آینه یا شاتر مقاومت میکنه. شاتر قوی نیست یک همچین حسی. از طرفی چون صدای شاترش به شاتر مدیوم فرمت های قدمی مثلاً RB شبیه است پیش خودم اینو به بزرگی سطح سنسور ربط داده بودم. ولی با کمی تحقیق و شنیدن شاتر های دوربین های دیگه دیدم خیر صداهای خوشگل هم توی مدیوم ها هست و هم توی فول فریم ها ( از نظر من) احتمال خیلی زیاد شاتر مارک3 هم مثل شاتر مارک 2 است. (که امیدوارم نباشه!)

بیژن جان امیدوارم به زودی صدای شاتر مارک2 که هیچ مارک3 رو از نزدیک در حالی بشنوی که جعبه اش همراه گارانتی و فاکتور خرید زیر تختت قرار داره.
    yaghoobi، Canon!، Vahid و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    668

در مناطق تاریک که ثبت جزئیات دوربین 5D m III خیلی بالاتر هست :

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

قربان ممنون بابت توضیح کاملتون
    اتفاقا در اولین review هایی که از 5d3 دیدم این قضیه صدای شاتر مطرح شده بود و همه ابراز رضایت داشتند و میگفتند بسیار بهتر و خوشایند تر شده (دقیقا اون حالتی که فرمودید ازش گرفته شده)
    mreza1001 تشکر می‌کند.

صفحه 23 از 52 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین