صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 216
Like Tree487تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX50 HS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

canon sx50 hs یک دوربین فوق العاده است.شاید روی کاغذ از برخی جهات از دوربینی مانند fz200 یا sl1000 یا hx300 ضعیف تر به نظر بیاد ولی در عمل اوضاع اینطور نیست.
    در اولين برخورد با اين دوربين کيفيت بالاي ساخت اون جلب نظر مي کنه.بدنه به هيچ وجه مستعد جذب اثر انگشت نيست.
    هنگامي که از زوم 50 برابر استفاده مي کنيد از دکمه ي کنار لنز استفاده کنيد فوق العاده لرزش کم مي شه(دکمه ي پايينتر)
    در حالت اوتو که هست سعي نکنيد تصاوير زوم با وجود اجسامي بين شما و سوژه بگيريد چون ممکنه فوکوس به خوبي انجام نشه.از حالت فوکوس دستي استفاده کنيد.
    عدد f يه مقدار بالا هست اما براي عکاسي از آسمان شب با وجود نوردهي 15 نتايج خوبي بدست مي آوريد.
    نکته: خيلي از دوستان که با نجوم آشنايي ندارن تصور مي کنن فقط بايد زمان نوردهي رو بالا برد در صورتي که زمان نوردهي بيشتر به معني جابجايي کوچک آسمان (به دليل چرخش زمين) خواهد بود و ستاره ها از حالت نقطه اي خارج مي شوند.(البته در نجوم ابزاري براي حل اين مشکل هست،نگران نشين!)برای عکس برداری از ماه مثلا نورهی 1/320 کافیه. و اگر نوردهی مثلا 6 ثانیه بشه حتما تصویر ستاره خطی ثبت می شه.
    مودهاي خلاقانه ي زيادي داره که به خوبي جواب مي دن.
    حالت ماکرو فوق العاده است.
    فوکوس خودکار روي سوژه ها در حال حرکت يا زوم سريع بسيار عاليه و شما خيلي کم تار شدن تصوير رو مي بينيد(البته سعي کنيد زوم رو در چند مرحله برسونيد به 50 وگرنه يکباره از وايد 24به تله1200 مشخصا تصوير تار مي شه)در اين مورد از sony hx300 و nikon p520 بهتره(hx300 هم بهتر از p520 هست)
    فلش در محيط کم نور به خوبي جواب مي ده.
    عکاسي در محيط هاي کم نور کلا براي دوربين هاي اين سطح به خوبي عکاسي روز نيست اما باز هم کيفيت خوب تصاوير رو مي بينيد.
    حالت هاي فيلم برداري چندان متنوع نيست اما کيفيت فيلم برداري بسيار خوبه.(خيلي از فيلم هايي که ما مي بينيم 24 فريمه نه60 فريم!)
    مواردي مثل جي پي اس فکر مي کنم هزينه اي نه چندان لازم به اين دوربين تحميل مي کرد و فقدانش رو من احساس نکردم.
    کفشک فلش اکسترنال و فرمت raw نياز هر کار حرفه اي هست(حتي اگر ابزار يا عکاس حرفه اي نباشد) و به عنوان مثال sony hx300 هيچ کدوم رو نداره.
    در حالت فيلم برداري ورزشي خيلي خوب سوژه رو در فوکوس نگه مي داره.
    صفحه نمايش چرخان يه مزيته هر چند کيفيت خوب و نه عالي داره.کيفيت چشمي اپتيکال(که واقعا اپتيکال نيست خيلي معموليهو خيلي ها حق دارن بگن ضعيفه)
    براي استفاده خوب از اين دوربين توصيه مي کنم دفترچه راهنماي فارسي را بگيريد (280 صفحه) تا ببينيد چي توي دستتونه.
    البته نکاتی هم هست که باید بدونید: در نوردهی بالای 1 ثانیه فقط ایزوی 80 در دسترس هست. یا اینکه در مورد دستی(M) اگر فرمت raw انتخاب بشه دیگه زوم دیجیتال عمل نمی کنه.
    در کل می تونم بگم یه بریج تمام عیاره.
    usef، Wings، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    سلام
    دوست من محل مناسبی رو برای انتخاب دوربین مورد نظرتون انتخاب نکردید و بهتره با کمی گشت و گذار در تالار ،دوربین مورد علاقه تون رو پیدا کنید چون تمامی اطلاعاتی که شما می خوایین در این سایت هست...

اما برای اینکه شما هم از سر در گمی در بیاید باید بگم که:
    با توجه به این که فرمودید بودجتون در حد 1.5 تا 2 میلیون هست و برای عکس در طبیعت - عکس های شخصی - ماکرو - منظره - عکس هائی با عمق میدان کم و زیاد دوربین می خوایید که به معنی داشتن همه نوع قابلیت در یک دوربین هست بهتر هست سمت DSLR ها یا همان دوربین های حرفه ای نرید اما برای رسیدن به این نیازی که گفتید فقط نباید به سمت سوپر زوم ها رفت بلکه با این بودجه انتخاب های دیگری هم دارید من اسم این دوربین ها رو مینویسم شما کمی زحمت بکشید و به تاپیک هر کدوم سر بزنید و پس از خوندن کل مطالب اگر ابهامی داشتید در همون تاپیک بپرسید....

این دوربین هایی که مینویسم هر کدوم در سطح خود بهترین های جهان هستن...

در سوپرزوم یا همان بریج و یا همان دوربین نیمه حرفه ای که شما میگید:

Panasonic FZ200 به نظر من بهترین سوپر زوم دنیا وارد ایران نشده و باید از خارج کشور خریداری شود

Fujifilm FinePix HS50 EXR تازه اومده تو ایران به نظر من فوق العادست

Canon PowerShot SX50 HS مدل قبلیش رو ترجیح میدم چون سرعت (دیافراگم)لنز افت کرده

Canon PowerShot SX40 HS نسبت به اینکه مدل جدیدش اومده هنوز قیمت بالایی داره

Sony Cyber-shot DSC-HX300 تازه تولید شده و نمی دونم تو ایران اومده یا نه

Nikon Coolpix P510

من تو مدلهای بالا اگر بخرم فقط دو تای اول رو میگیرم.....

اما کامپکت :

Panasonic Lumix DMC-LX7 باید خارج از کشور تهیه بشه

Canon PowerShot G15 که فعلا حرف اول رو میزنه

توصیه میکنم اتاق هر کدوم از این دوربین ها رو به طور کامل بخونید ودر همونجا سوالات مربوطه رو بپرسید چون یا به جواب نمی رسید و یا دیر میرسید و یا اینکه پست هاتون توسط مدیران پاک میشه .....

واین هم مقایسه بین این مدل ها:

کد:
    http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_sx40hs&products=canon_sx50hs&products=fujifilm_hs50exr&products=canon_g15&products=panasonic_dmcfz200&products=panasonic_dmclx7&products=sony_dschx300&products=nikon_cpp510&sortDir=ascending

ّ
    با تشکر از کلیت معرفی تون.اما اینطور نیست که لزوما بهترین دوربین این رده رو panasonic fz200 بدونیم(شکی نیست f/2.8 شگفت انگیزه). به عنوان مثال canon sx50 hs در سایت DxOMark نمره ی 47 رو داره در حالی که fz200 نمره 37. فکر می کنم در عمل باید تصمیم گیری کرد.ولی کلیت معرفی تون عالیه.
    nautilus_214 و Wings تشکر می‌کنند.

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    با تشکر از کلیت معرفی تون.اما اینطور نیست که لزوما بهترین دوربین این رده رو panasonic fz200 بدونیم(شکی نیست f/2.8 شگفت انگیزه). به عنوان مثال canon sx50 hs در سایت DxOMark نمره ی 47 رو داره در حالی که fz200 نمره 37. فکر می کنم در عمل باید تصمیم گیری کرد.ولی کلیت معرفی تون عالیه.
    ممنون ازتون

درسته sx50 سنسور قویتری داره اما نظر شخصیم رو نوشتم نسبت به کل امکانات دوربین(سرعت شاتر 1/4000 در مقابل 1/2000 ،دیافراگم 2.8،فلاش دو برابر قوی تر، سرعت عکاسی پیاپی 5 برابر، فیلم برداری فول اچ دی 60fps ،و باتری قوی تر و........)
    قطعا دوربین SX50 هم دوربین خیلی خوبی هست.

در ضمن طبق برنامه ساله شرکت ها احتمالا تا یک ماه دیگه SX60 و FZ250 و سوپرزوم جدید المپیوس هم معرفی میشن و حتما کنون دیافراگم لنز ،سرعت شاتر ،سرعت عکاسی پیاپی و ....رو به سطح مطلوبی میرسونه و تازه پاناسونیک هم اگر لنز جدیدش 20-1200 رو روی FZ250 سوار کنه که دیگه عالی میشه.....(البته جای این مطلب تو تاپیک شایعات یا واقعیاته ولی چون بحثش پیش اومد گفتم شاید دونستن این قضیه بد نباشه)

فقط باید منتظر موند
    ali k تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandolf نمایش پست ها
    ممنون امیر جان - فاصله 0 یعنی اگه بچسبونی به لنز هم عکس شفاف میگیره؟
    بله ولی به شرط تامین نور مناسب چون در این صورت نمی تونی از نور فلش استفاده کنی و نور محیط هم که سایه می شه!

كاربر جديد Wings آواتار ها
    تشکر کرده
    88

این هم یه عکس از نخ پول 500 تومنی که روی لنز گذاشته شده (فاصله 0 )

و سر کبریت که با یک سوزن ته گرد سوراخ شده (فاصله کمتر از 5mm )

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Wings نمایش پست ها
    این هم یه عکس از نخ پول 500 تومنی که روی لنز گذاشته شده (فاصله 0 )

و سر کبریت که با یک سوزن ته گرد سوراخ شده (فاصله کمتر از 5mm )

ظاهرا عکسهایی که گذاشتید حذف شدن (شاید سایزشون خیلی بزرگ بوده) ،لطفا دوباره آپلود کنید.......
    darkness_land و Wings تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    88

ولی خودم که دارم میبینم ، عجیبه ! باشه دوباره میزارم

5000 rial +.jpg

kebrit +.jpg

امیدوارم ایندفعه درست باشه
    MahBaz، toti، morteza khademy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Wings نمایش پست ها

ولی خودم که دارم میبینم ، عجیبه ! باشه دوباره میزارم

5000 rial +.jpg

kebrit +.jpg

امیدوارم ایندفعه درست باشه

ممنون از اشتراکتون - مشکل عکس ها حل شد - منتظر نمونه عکس های بعدی شما در حالت انتهای زوم ،واید و شرایط نوری ضعیف هستم .....
    morteza khademy و Wings تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

چند نمونه از عکس هایی که با canon sx50 hs گرفته شده رو می تونید ببینید.
    ماه
    moon 2 032.jpg
    خورشید (با کمی دقت می تونید دو لکه ی خورشیدی یکی پایین و یکی سمت چپ خورشید ببینید.)
    sun 1 008.jpg
    سیاره مشتری به همراه اقمار گالیله ای (این عکس از وسط شهر و در شرایط آلودگی نوری شدید گرفته شده)
    jupiter 1 008.jpg
    دو تصویر یکی بر روی کابل برق جلوی تصویر و یکی بر دکل های پشت تصویر زوم شده است.(زوم 50 برابر)
    IMG_0264.jpg
    IMG_0263.jpg
    مداد رنگی (در زوم 150 (50 اپتیکال * 3 دیجیتال ))!! البته در زوم دیجیتال 3 برابر انحراف رنگی رو در لبه های اجسام می بینید که به هر حال عجیب نیست. اما در زوم اپتیکال چنین انحرافی رو نمی بینید.
    macro 3 036.jpg
    توانایی این دوربین در عکاسی و فیلمبرداری حیرت انگیزه.
    nautilus_214، MahBaz، morteza khademy و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    88

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
    برشی 100 در 100 پیکسل بدون تغییر از عکس اصلی که 3000 در 4000 پیکسل هست را برداشتم
    و در کنار عکس فیلی گذاشتم تا بهتر به ماهیت پیکسلها پی ببرید
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    عکس اول نمایی باز میباشد که سوژه خیلی کوچکتر از اندازه ی واقعی هنگام دیدن با چشم ثبت میشود ، پس فکر نکنید که فاصله اینقدر دور میباشد

(6).jpg

حدودا ، با چشم سوژه به این اندازه دیده میشود ، که به هیچ وجه پلاک قابل خواندن نیست

(5).jpg

زوم در این عکس تقریبا 25

(4).jpg

زوم دقیقا 50 (نهایت اپتیکال)

(3).jpg

زوم 100 (دیجیتال) ، در این زوم با این حال که ( 2 ایکس ) دیجیتال داریم باز کیفیت فوق العاده میباشد و خیلی کاربردی میباشد

(2).jpg

زوم 200 (نهایت دیجیتال)

(1).jpg
    nautilus_214، MahBaz، M. Beyrami و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 7 از 22 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 ... آخرینآخرین