صفحه 10 از 22 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 216
Like Tree487تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX50 HS

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    علی جان من فکر میکنم دنبال حالت BULB هستن. ( امیدوارم بنده هم اشتباه نکرده باشم )
    عرض سلام امیر خان. اگر منظورشون BULB هست در این دوربین فعال نیستش . البته در برخی سایت ها خوندم که chdk اون تا زمان 1 دقیقه اومده (البته ندیدم برای دانلود) و یا باید از نرم افزاری مثل startrails استفاده کنن و یه مجموعه از عکس ها رو ترکیب کنن تا به عکسی که مد نظرشونه برسن.
    اما آیا حالت bulb در sx 1s وجود داره؟ ندیدم جایی.
    یا ممکنه بتونن با ریموت کنترل به چنین موردی برسه (RS60) ولی من امتحان نکردم.
    amir.komeily و Wings تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد Wings آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    اگر درست متوجه منظورتون شده باشم ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    علی جان من فکر میکنم دنبال حالت BULB هستن. ( امیدوارم بنده هم اشتباه نکرده باشم )
    بله منظورم BULB بود که البته اصطلاحشو نمیدونستم ، که جناب amir.komeily کمک کردن (ممنون)
    اما اینکه گفتید s1 is نداره منو به شک انداخت که نکنه با دوربین دیگه ای اشتباه گرفتم ، وقتی به مشخصات عکس رجوع کردم دیدم حق باشماست
    Tv ----------------- 15
    Av ----------------- 2.8
    ISO Speed ----- 400
    گویا با این تنظیمات بهتر میتونستم از ستاره ها یا نور های ضعیف عکس بگیرم
    -----------------------------
    اما با این دوربین Av که از 3.4 کمتر نمیشه و وقتی Tv روی 15 باشه ISO Speed اجبارا روی 80 تنظیم میشه

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Wings نمایش پست ها
    بله منظورم BULB بود که البته اصطلاحشو نمیدونستم ، که جناب amir.komeily کمک کردن (ممنون)
    اما اینکه گفتید s1 is نداره منو به شک انداخت که نکنه با دوربین دیگه ای اشتباه گرفتم ، وقتی به مشخصات عکس رجوع کردم دیدم حق باشماست
    Tv ----------------- 15
    Av ----------------- 2.8
    ISO Speed ----- 400
    اما با این دوربین Av که از 3.4 کمتر نمیشه و وقتی Tv روی 15 باشه ISO Speed اجبارا روی 80 تنظیم میشه

دیافراگم لنز دوربین SX50 حداقل 3.4 هست و ازین دیگه پایینتر نمیاد ،شاید در مدل SX60 که احتمالا تا چندین روز دیگه معرفی میشه این مقدار کاهش پیدا کنه......
    ویرایش توسط MahBaz : Saturday 31 August 2013 در ساعت 23:38
    Wings تشکر می‌کند.
    مهدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

Tv ----------------- 15
    Av ----------------- 2.8
    ISO Speed ----- 400
    فقط در تکمیل جمله ی آخر در تمام بازه نوردهی بیش تر از یک ثانیه تا 15 ثانیه (که حد بالاش هست) تنها ایزو 80 در دسترس هست.
    در مورد sx60 هم که bidari عزیر در پست قبلی گفتن احساس می کنم بیشتر باید منتظر مواردی احتمالا مثل wifi و شاید f بهتری باشیم. ولی واقعا دوست دارم ببینم چی در راهه.
    Wings تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر جديد Wings آواتار ها
    تشکر کرده
    88

دوستان این لنزهای تله که مثلا در اینجا و یا اینجا برای این دوربین وجود داره آیا از ابتدای اپتیکال تا انتهای دیجیتال فوکوس میده ؟ یا جریان جور دیگه س و فقط مثلا در 50 تا فاصله کانونیش تنظیمه و فوکوس داریم ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

دوستان این لنزهای تله که مثلا در اینجا و یا اینجا برای این دوربین وجود داره آیا از ابتدای اپتیکال تا انتهای دیجیتال فوکوس میده ؟ یا جریان جور دیگه س و فقط مثلا در 50 تا فاصله کانونیش تنظیمه و فوکوس داریم ؟
    در وافع با این لنز اگر می خوای به زوم 100 بررسی در sx50 باید به زوم 50 برابر می رسیدی و بعد در واقع با زوم دیجیتال (در حقیقت بزرگ کردن تصویر) به زوم 100 می رسیدی ولی با این لنز شما در زوم 100 با زوم اپتیکال 100 روبرو هستی.در تمام گستره ی زوم این لنز کاربرد داره (با ترجمه ای که از قسمتی از همون سایت داشتم).مثلا اگر قبلا در 400 میلیمتر عکس می گرفتی حالا اون می شه 800 میلیمتر (و 200 میلیمتر دوربین با وجود این لنز می شه 400 میلیمت سابقتون.)انگار که بازه ی ما انتهاش 1200 نیست بلکه 2400 هست (در زوم اپتیکال)
    جالبه توی همون سایت یه کیت لنز شامل واید انگل،تله فوتو و ماکرو هم دیدم.قیمت 180 یورو.
    اگر در ایران فروشگاهی سراغ داری معرفی کن.باید جالب باشه.
    Wings تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

چندتا عکس جدید گرفتم که اول مطمئن نبودم دروم کدوم انجمن آپلود کنم اما درناهیت تصمیم گرفتم در قسمت پست های sx50 یعنی همون دوربینی که باهاش عکس گرفتم بزارم. شاید برای دوستانی که قصد خرید این دوربین رو دارن مفید واقع بشه.(البته برخی از این عکس ها در انجمن عکس ماکرو رد شده)
    poiu 062.jpg
    1
    po 09911.jpg
    2
    poiu 036.jpg
    3
    با تشکر از توجه شما
    MahBaz، M.Nouri، morteza khademy و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

در پست های ابتدایی مطالبی دیدم درباره حالت ماکرو sx50 و اینکه در فوکوس صفر سانتی متر چه میزان بزرگنمایی خواهیم داشت.صحبت های خوب و گاهی ضد و نقیضی دیدم و می شه گفت بدون ارائه ی عکسی از دوربین در فوکوس صفر سانتی متر و جمع بندی روشنی (یا لااقل برای من چندان روشن نبوده) بحث خاتمه داده شد.(اگر بنده اشتباه می کنم از همه ی آن دوستان عذر خواهی می کنم)
    به هر حال، تصمیم گرفتم آستین بالا بزنم و کار زیر رو انجام دادم:
    دوربین رو در حالت ماکرو (در پایین تر فاصله کانونی معادل 24 میلیمتر) قرار دادم و دوربین رو به مانیتور لپ تاپم چسباندم.در این حال فاصله لنز دوربین تا مانیتور تقریبا 2 میلیمتر بود.(توضیح اضافه: روشنایی مانیتور در کمترین حالت قرار داده شده و رزولوشن مانیتور هم 768*1366 و البته مانیتور با یک لایه برای محافظت از خش پوشانده شده که تاثیر آن را در کیفیت عکس نمی دانم ولی نباید خیلی مهم باشد)
    عکسی که گرفتم از نرم افزار word هست و ابعاد هم که میبینید به سانتی متر هست (با خط کش هم چک کردم که مقیاس درست باشه)
    از این لینک و این لینک ابعاد پیکسل ها را استخراج کردم و البته با خط کش خودم هم به صورت تجربی محاسبه کردم که اعدادی نزدیک به اعداد همان سسایت ها رسیدم.(در تصویر مطلب واضح تر است)
    3 002 1.jpg
    ابعاد تصویر فوق 3000*4000 پیکسل است و در زیر کراپ 100*100 از آنرا مشاهده می کنید.
    3 002.jpg
    همانطور که می بینید طول هر یک از نوارهای رنگی 0.08 میلیمتر در 0.25 میلیمتر است.
    همان تصویر بالا رو در بالاترین روشنایی مانیتور هم در زیر ببینید.(دوربین بدون سه پایه بوده است)
    4 001 2.jpg
    مشاهده می کنید این دوربین در حالت ماکرو موفق شده تصویر خوبی را از ابعاد کوچک پیکسل ها تهیه کند.امیدوارم دوستان از این مطلب استفاده کرده باشند.
    ویرایش توسط ali k : Friday 13 September 2013 در ساعت 23:34
    Wings تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

فقط جهت یادآوری: فاصله فوکوس فاصله جسم تا صفحه سنسور دوربین است نه تا المان جلوئی لنز، بنابر این عکاسی ماکرو در فاصله فوکوس صفر یا 2 یا 3 سانتیمتر ممکن نیست و فقط شگرد تبلیغاتی سازندگان است که برای دوربین های کامپکت ذکر می کنند.
    usef، hkhaghani و Wings تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    فقط جهت یادآوری: فاصله فوکوس فاصله جسم تا صفحه سنسور دوربین است نه تا المان جلوئی لنز، بنابر این عکاسی ماکرو در فاصله فوکوس صفر یا 2 یا 3 سانتیمتر ممکن نیست و فقط شگرد تبلیغاتی سازندگان است که برای دوربین های کامپکت ذکر می کنند.
    برای مثال حداقل فاصله فوکوس برای لنزهای ماکرو 100 م م حدود 30 سانتیمتر است.
    یک سوال برای من بوجود اومد جناب چگینی.فاصله جسم تا صفحه سنسور در یک دوربین dslr چگونه است؟به هر حال در هر دوربین لنزی بین سوژه و سنسور هست.
    Wings تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

صفحه 10 از 22 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 20 ... آخرینآخرین