صفحه 5 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 229
Like Tree1579تشکر

موضوع: Canon EOS 7D Mark II

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط MahBaz نمایش پست ها
    ...
    حتی مدیران فروم با قاطعیت می گفتند که دیگه جانشینی برای این دو دوربین معرفی نخواهد شد و هر دو شرکت به سمت فول فریم رفته و همین مدل های 70D و D7100 رو ارتقا خواهند داد اما از همان زمان معلوم بود که این دو شرکت عکاسان حیات وحش و ورزشی فراموش نخواهند کرد

سلام جناب بیداری،

کی همچین حرفی زده بود؟
    MahBaz، M.Mobin، Marefat و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام جناب بیداری،

کی همچین حرفی زده بود؟
    اول از همه باید بگم که میپذیرم جمله من صحیح نبود وباید مینوشتم "یادمه بعضی از دوستان میگفتن جانشینی برای این دوربین معرفی نخواهد شد"

شاید جای بحثش اینجا نباشه ولی چون پرسیدید مقداری که یادم هست رو میگم:

البته قبل از هر چیزی از دوستان عذر خواهم و باید بگم نسبت به دوستانی که ازشون مطلب میزارم کاملا ارادت دارم مخصوصا آقا انوش عزیز و فقط به خاطر در خواست جناب حسینیان این مطلب رو میذارم و هر موقع لازم دونستید اون پاراگراف آخر متن قبلیم و این دو پست آخر رو پاک کنید که آف تاپیک نشه....

مطالبی از یکی از کاربرای بسیار فعال و یکی از کاربرای ویژه و یکی از مدیران ......

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash
    همانند7100 کنون هم سیستم فوکوس پیشرفته ای را برای 70D تدارک خواهد دید. اگر بنا بود یک دوربین کراپدار بابدنه بزرگ تولید شود, فول فریم با بدنه کوچکتر تولید نمیشد.تقریبا d600جایگزین d300 هم به نوعی هست . تقریباحدود200دلاراختلاف قیمت دارند.
    وبعیدهم هست این شرکتها اینقدر درقبال مشتریهاشون تعهدداشته باشندکه برای اون بازار محدود وخاص d400 بامشخصاتی که اقای غفاری فرمودند,دوربین جدید بدن.
    اگرهمچین دوربینی بخواهد واردبازارشود اولا بیش از 1500-600 نبایدباشد.کسی با200دلارکمتر قید d600 را نمیزند.
    واینکه تقریبا همین ها را در 7100 میتوانید بدست اورید, فلسفه این دوربین پس چه خواهدبود؟ روزبه جان منتظراین دوربین نباشید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em
    در مورد جانشین 7d و d300s حرکات هر دو کمپانی کاملا نشان دهنده این بود که دیگر در دستور کارشان قرار ندارد و این رده محصولی
    جدید را به خود نخواهد دید.

در واقع با تجهیز کردن یک رده پایین تر به امکانات رده بالاتر تا حد زیادی این خلاء را هم پر کردند مثل D7100 در نیکون و 70d در کنون.

اما دلایل این ماجرا به عقیده بنده ارزانتر شدن تکنولوژی سنسور هاست.
    از آنجایی که مزایای سنسور بزرگتر بر کسی پوشیده نیست و اولویت غالب عکاسان نیز بوده همیشه
    کمپانی ها فرصت رو غنیمت شمردند و سنسور فول فریم رو در بدنه های یک رده پایینتر نیز بکار گرفتند که حاصل آن d600 و 6d بود.
    D600 از نظر رده فارغ از بحث سنسور چیزی در حد d7000 بود و در واقع تا همینجای کار D7100 امکانات بیشتری هم نسبت به آن دارد، اما قیمت آن کمتر است ( به دلیل سنسور ارزانتر).
    درسته ، شخصا تصور میکنم از این پس انگار تولید کراپ دارهای سایز بزرگ ( رده 7d و d300s ) در دستور کار کمپانی ها قرار نداره ، چرا که
    مدتهاست آپدیت این رده به عقب افتاده ، و دوربینهای رده پایین دست تر که کوچکترند به امکاناتی بالاتر از رده خودشان مجهز میشوند.
    درود

بله ، قطعا نباید منتظر این دوربین خصوصا با مشخصاتی که منصوراف گفته بود ، چرا که بیشتر از 90% اون مشخصات هم اکنون در d7100 هست
    واقعا اگر بنا میبود پروژه دوربینی در این رده چه در کنون و چه در نیکون در دستور کار قرار میگرفت حتما با مشخصاتی متفاوت تر از این می بایست میبود

در کنون هم که تا وقتی سنسوری جدید تولید نشود بدنه ای جانشین 7d نخواهد شد ، 7d دیگر رده 550d و 600d و 650d و 700d... نیست

اما مهم ترین عامل بازدارنده ، همانطور که قبلا صحبت شده بود با ارزان تر شدن سنسور ها و پیشروری سنسور فول فریم به بدنه های رده پایینتر و ارزانتر ، مثل 6d و D600
    سنسور کراپدار یک رده از بدنه ها اجبارا باید عقب نشینی کند که کرده ، در نیکون D7100 در کنون هم احتمالا میتوان منتظر 70d بود ،
    نمیتواند دوربینی بزرگتر و سنگین تر از رده 6d و d600 تولید شود که علیرغم داشتن سنسور کوچکتر کراپدار ، چنین جثه و وزنی داشته باشد آنهم با قیمتی بیشتر از D600 و 6d

قیمت تمام شده بدنه فرضی مثل d400 از آنجایی که باید آپشن های بیشتر از D7100 هم داشته باشد از مرز قیمتی d600 و 6d رد میشود!

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani
    جايي كه نيكون اروپا D7100 رو به عنوان مدل flagship رده DX توصيف ميكنه و نام D300s رو هم از سري محصولاتش حذف كرده ديگه كمتر ميتوان انتظار معرفي بدنه اي مثل D400 رو داشت...

ولي واقعا D7100 چه مشخصه اي ( جز بدنه فلزي تر و بزرگتر ) ندارد كه بايستي منتظر D400 بود؟

عذر خواهم - الان امکان ویرایش ندارم وگر نه پاراگراف آخر متن قبلیم رو پاک میکردم تا این بحث خاتمه پیدا میکرد .....
    ممنون
    Navid7h، Marefat، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

دوست گرامی ،
    اولن اینکه هر چیزی در این فروم نسبت به دوربین‌های آتی نوشته می‌شود ، گمانه‌زنی است ...
    اگر من و شما و دوستان دیگر ، از خط و ربط و سیاست‌های پنهانی برندها خبر داشتیم ، مطمئن باشید ، من یکی خودم رو به برند مخالف می‌فروختم :)
    چون لابد باید کلی پول بدهند که ما از غیب خبر داریم و در حالیکه جاسوسان و خبرچین‌های حرفه‌ای که کارشان ، فروش اسناد و مدارک و اطلاعات برندها به یکدیگر است ، خبر ندارند!!
    درست مانند اینکه یک زمانی استیو جابز فقید می‌گفت : « صفحه بزرگ جایی در اپل ندارد چون مردم نمی‌خواهند » ، اما اینک می‌بینیم سیاست کمپانی ، عوض شده ...
    چرا ؟
    چون مردم عوض می‌شوند ... خواسته ها عوض می‌شوند ... موقعیت‌ها عوض می‌شوند ...
    وقتی شرکت رقیب می‌آید و مدام روی صفحه بزرگ مانور می‌کند و تنها مزیت‌ش را در این تاکتیک می‌گذارد ، پس چرا باید دست روی دست گذاشت و گفت حرف مرد یکی است ؟؟!!!!
    و بازار را به رقیب سپرد ؟!
    .
    به هر حال من که همیشه از رشد تکنولوژی و پیشرفت برندها به شخصه لذت می‌برم ، چون یعنی انتخاب بیشتر و تنوع بیشتر و حقوق مخاطبان بیشتر ...
    به شرط اینکه ما از آن سر بوم نیافتیم و از بازاریاب‌های خود برندها ، بیشتر حرص برندها را نخوریم !!
    و بدانیم که ما این سوی بازار هستیم و برندها آن سوی بازار ...
    قرار است آنها برای ما کار کنند و نه ما برای آنها ...
    و همه اینها یک هدف مهم دارد : « عکاسی » و « لذت عکاسی »
    Amir Mohebi، yaghoobi، Navid7h و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

سلام مجدد

در ادامه پست شماره 27 موارد تکمیلی ارائه می گردد :

حسگر 20.2 مگاپیکسلی جدید ، سنسوری است عالی برای بدست آوردن تصاویری مجلل به گونه ای که جزئیات خیره کننده بوده و وضوح نیز چشمگیر است. ضمن اینکه بهینه سازی های لازم برای عکاسی در نور کم نیز به خوبی صورت گرفته است و ما در نمونه عکس های این بدنه آن را شاهد هستیم.

به لطف Dual Pixel CMOS جدید ، فوکوس خودکار در حین فیلمبرداری بسیار روان و همانند یک دوربین فیلمبرداری ، سریع ، نرم و دقیق شده است که به سبب این فن آوری ، لذت یک فیلمبرداری بی نقص با یک DSLR حاصل می شود.
    این ویژگی در طراحی سنسور ها یک انقلاب محسوب شده و نقطه عطفی است در AF فیلمبرداری از طریق Live View
    سنسور Dual Pixel جدید شامل یک بازنگری پیچیده در حسگر CMOS است. به صورت سنتی سنسور تصویر ، یک دیود حساس به نور را در هر پیکسل جای داده است. اما سنسور جدید در هر پیکسل 2 دیود را به همراه دارد که در مجموع 40 میلیون می شود . این موضوع باعث شده تا هر پیکسل دو وظیفه را به صورت همزمان به عهده داشته باشند : فوکوس خودکار فازی و ثبت نور . که سرعت و سهولت فوکوس محصول این عمل می شود. این سیستم بی همتای فوکوس ، سبب عملکرد AF در 80 درصد از سطح سنسور می شود. به صورت عمودی و افقی و بدون کاهش نور و افت کیفیت تصویر.
    بیشترین فایده این سیستم مربوط به زمان فیلمبرداری از طریق Live View است ، موضوعی که 7D Mark II را صاحب فوکوسی نرم و سریع می کند ، حتی در زمانی که عمل فوکوس بین دو سوژه در حال سوییچ است و به خوبی می تواند جسم متحرک را دنبال نماید. حال این عمل را در حال فیلمبرداری یک سوژه با عمق میدان بسیار کم تصور کنید که چه تصویر عالی و با جلوه سینماتیکی به دست می آید !

موضوع تحولی بعدی این بدنه مربوط به اضافه نمودن تایمر اینتروال است که در شکل زیر تصویر منوی آن را می بینیم :

و مورد آخر سیستم بدیع و کاربردی Anti-flicker shooting است که قبلا توضیح آن داده شده است :

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

درود

يك پرسش: اين سامانه Anti-Flicker آيا نرم افزاريه؟ اگه بله آيا با بروزشدن Frimware دوربين 70دي هم امكان افضوده شده اين امكان وجود دارد؟ (با نگرش به اينكه اين دوربين هيچ بروز شدني تا بحال نداشته ميگم!)

در مورد 15-85 هم دوستان نيك اشاره كردند. من منتظر STM اين لنز براي كيت اين دوربين بودم

پاينده باشيد
    Mehrdad-PL، hossein137 و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Afshin.Prt نمایش پست ها
    درود

يك پرسش: اين سامانه Anti-Flicker آيا نرم افزاريه؟

اگه بله آيا با بروزشدن Frimware دوربين 70دي هم امكان افضوده شده اين امكان وجود دارد؟ (با نگرش به اينكه اين دوربين هيچ بروز شدني تا بحال نداشته ميگم!)

سلام.

شاید ترکیب یه چیپ پردازشی با یک نرم افزار یا Firmware باشد.

اگر فرض کنیم این Anti-Flicker فقط یک فرآیند نرم افزاری است، لزوما با بروز رسانی Firmware برای بقیه دوربین ها نمتواند در دسترس باشد. به جز محدودیت های تجاری، ممکن است این فرآیند نیاز به قدرت پردازشی زیادی داشته باشد که مثلا روی 2 پردازنده مثل 7D Mark II قابل اجرا باشد.

خوب باشید.
    M.Mobin، mOhSeN.Gh، Afshin.Prt و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

تایمر اینتروال
    خیلی هم عالی . یعنی تووووپ
    اما
    چیز دیگه ای که خیلی حال میکنم اینه
    af-areas.jpg
    گستردگی نقاط فوکوس
    خانمها . آقایون این عالیه.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

فایل های raw هم به نمونه عکسهای IR اضافه شد. کسی حوصله دارد وضعیت shadow noise در ایزوهای پایین را بدون تعصب و پیش زمینه ذهنی بررسی کند؟
    Canon 7D Mark II Review: Hands-On Preview - Gallery
    yaghoobi، nejadi، Marefat و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4244

یک ویدئو طنز از گروه Kelby One

آپارات

yaghoobi، m.daneshpayeh، nejadi و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein137 نمایش پست ها
    بیچاره خریداران برندهایی مثل لایکا و هاسلبلند که مجبورند همه ی عمر برده ی کمپانی باشند میگن هر پولداری بی غصه نیست.اینم یک نمونه اش

هر چند چند وقته دچار تب تجهیزات شدم و انگار هیچ وقت از دوربین و لنزم راضی نمیشم.ولی فکر میکنم اگر این تب رو تا خرید این بدنه نگه دارم به نفعم هست.
    اگر به قول دوستان کنون 15-85 اش رو هم آپدیت میکرد (لااقل با یه دیاف ثابت 4 و فوکوس stm ) آدم اصلا" دوست نداشت به غیر از این بدنه کراپدار و لنز ef-s سراغ چیز دیگه ای بره

در ضمن من یکی از فایل های cr2 ی نمونه رو دانلود کردم ولی متاسفانه acr ام نمیشناسه.واقعا" دیگه وقتش شده آپدیتش کنم
    برای من هم سوال شده بود که با چه برنامه ای باید نمونه عکسهای raw را باز کرد! فکر نمی کنم آخرین نسخه acr هم بتواند بازش کند. برنامه کنون(که نمیدونم اسمش چی هست) نمی تواند؟
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

صفحه 5 از 23 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین