صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 46
Like Tree90تشکر

موضوع: Canon PowerShot SX60 HS

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali M.Rezaei نمایش پست ها
    جسارتا فکر نمی کنم اینطور باشه. در شرایط نوری ضعیف خروجی هر دوربینی (مخصوصا سوپرزومهای اینچنینی با اپرچر نه چندان باز) مسلما با افت همراه خواهد بود. ولی این دلیل نمیشه بگیم تفاوت ها با دوربین گوشی زیاد نیست. اگر می خواید تفاوت ها بیشتر ملموس باشه در شرایط یکسان و در نور کافی هم خروجی ها رو مقایسه کنید.

اصولا جمله ایراد داره! اپتیک یکی از عوامل تاثیرگذار در خروجیست. نمیشه یکی از عوامل تاثیرگذار روی خروجی رو با کل خروجی مقایسه کرد. یا خروجی ها رو دو به دو با هم مقایسه کنید یا کیفیت اپتیکی عدسی ها رو با هم.

با سلام
    من نمیدونم چرا دوستان از یک سوپرزوم در برابر یک گوشی هوشمند دفاع میکنند.
    سنسورهای سوپرزوم چه به لحاظ اندازه چه به لحاظ تکنولوژی ساخت و همچنین عملکرد به سنسور دوربینها نزدیک هستند.توجه کنید خروجی سنسور در ایزوهای مختلف زیاد ربطی به اپتیک نداره(هر چند لنز روشن تر امکان استفاده از ایزوهای پایین تر رو فراهم می کنه).لنزهای سوپرزوم هم به دلیل رنج زیاد عملکرد زیاد خوبی ندارند.سیستم فوکوس هم که از نوع کنتراستی هستش و کند. بنابراین عملکرد دوربین در نور ضعیف جالب نخواهد بود و عکاسی با نویز زیاد و فوکوس کند همراهه.

سوپر زوم رو کسی خریداری می کنه که به رنج فوکال بالا نیاز داشته باشه(هر چند خریداران معمولا به X های زوم دوربین توجه می کنند و کارخونه سازنده هم تمام تلاشش رو می کنه که ضریب X رو افزایش بده) در غیر این صورت کامپکتهای معمولی خیلی بهتر هستند(خصوصا سری G,S).
    msh2200 و hasibi01 تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    با سلام
    سنسورهای سوپرزوم چه به لحاظ اندازه چه به لحاظ تکنولوژی ساخت و همچنین عملکرد به سنسور دوربینها نزدیک هستند.توجه کنید خروجی سنسور در ایزوهای مختلف زیاد ربطی به اپتیک نداره(هر چند لنز روشن تر امکان استفاده از ایزوهای پایین تر رو فراهم می کنه).لنزهای سوپرزوم هم به دلیل رنج زیاد عملکرد زیاد خوبی ندارند.سیستم فوکوس هم که از نوع کنتراستی هستش و کند. بنابراین عملکرد دوربین در نور ضعیف جالب نخواهد بود و عکاسی با نویز زیاد و فوکوس کند همراهه.

سوپر زوم رو کسی خریداری می کنه که به رنج فوکال بالا نیاز داشته باشه(هر چند خریداران معمولا به X های زوم دوربین توجه می کنند و کارخونه سازنده هم تمام تلاشش رو می کنه که ضریب X رو افزایش بده) در غیر این صورت کامپکتهای معمولی خیلی بهتر هستند(خصوصا سری G,S).
    سلام دوست من
    وقتی چنین جملاتی گفته میشه: "بنظر من فاصله کیفیت و خروجی سنسور یه دوربین بریج با موبایل خیلی زیاد نیست"
    آنگاه دفاع از سوپرزوم بینوا واجب کفایی ست تا این تصور ایجاد نشه که فاصله اینقدر اندکه
    وگرنه بنده هم ملتفت هستم که این تاپیک، تاپیک مقایسه سوپرزوم و دوربین گوشی نیست.
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

با سلام

درود
    صحبت سر مقایسه یک دوربین سوپر زوم و یک گوشی موبایل بود!
    وگرنه بدون شک کامپکت های سری G نسبت به سوپر زوم عملکرد بهتری دارند
    ارادتمند
    Ali M.Rezaei، hasibi01 و tahers96i تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    1254

... خروجی سنسور در ایزوهای مختلف زیاد ربطی به اپتیک نداره ...
    ضمن این که اپتیک لنز، یکی از تاثیرگذارترین عوامل در تعیین کیفیت خروجی تصویر است (در هر شرایط نوری).

All About Optics - Optic Components & Image Quality

تشکر کرده
    1716

ضمن این که اپتیک لنز، یکی از تاثیرگذارترین عوامل در تعیین کیفیت خروجی تصویر است (در هر شرایط نوری).

All About Optics - Optic Components & Image Quality
    شما نقل قول می کنید بعد چیز دیگه ای تو جواب می نویسید. دوستمون از کیفیت تصویر شکایت نکردند از نویز زیاد در شرایط کم نور صحبت کردن. عملکرد دوربین در حساسیت بالا مربوط به توان و سایز سنسور هستش و هیچ ربطی به لنز نداره. در این حال لنزهای سوپر زوم همچین آش دهن سوزی هم نیستند.بحث من اینه که از این سایز سنسور انتظار بیش از این نمیشه داشت.

Best Superzoom 2014: Ultimate Image Quality
    hasibi01 تشکر می‌کند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

با سلام
    دوستان باید به این مساله که اغلب گوشی هاتوانایی استفاده از دیافراگم خیلی باز را دارند هم توجه کرد.
    من گوشی داشتم که اغلب عکساش f1.2 تا 2.6 و 2.8 بود که با توجه به اینکه دوربین های عکاسی در بهترین شرایط اغلب از دیاف 3.5 استفاده میکنن
    پس نتیجتا در نور کم سنسور گوشی نور بیشتری نسبت به سنسور اغلب دوربینهای عکاسی دریافت میکنه
    وبعلاوه مگاپیکسل گوشی غالبا کمتر از دوربین عکاسی است و اینکه گوشی موبایل پردازش شدیدی روی خروجی انجام میده
    موفق باشین.
    ویرایش توسط tahers96i : Saturday 15 November 2014 در ساعت 11:29
    Nima Sadigh، peacekeeper، hasibi01 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1254

شما نقل قول می کنید بعد چیز دیگه ای تو جواب می نویسید. دوستمون از کیفیت تصویر شکایت نکردند از نویز زیاد در شرایط کم نور صحبت کردن. عملکرد دوربین در حساسیت بالا مربوط به توان و سایز سنسور هستش و هیچ ربطی به لنز نداره. در این حال لنزهای سوپر زوم همچین آش دهن سوزی هم نیستند.بحث من اینه که از این سایز سنسور انتظار بیش از این نمیشه داشت.

Best Superzoom 2014: Ultimate Image Quality
    کدوم چیز دیگه؟
    عجب ... اومدیم بگیم SX60 و SX40 زبون بسته رو کنار دوربین یه گوشی همراه نذارید بگید اختلاف کیفیت و خروجی ناچیزه، به همین سادگی ...

در مورد ارتباط یا عدم ارتباط اپتیک لنز با وضعیت نویزی تصویر (که به موضوع تاپیک هم مربوط نمیشه)، تابحال تصور بنده این بوده که در این مورد اپتیک لنز هم تاثیر گذاره. به هر حال پرتوهای نور خواه ناخواه بایستی از درون لنز عبور کنند و به سنسور برسند و در این مسیر تحت تاثیر عواملی مثل کیفیت المانها، کوتینگ و از این قبیل قرار خواهند گرفت. به نظرم لنزهای با اپتیک بهتر، پرتوهای نور بیشتر و سالمتری را به سنسور می رسانند و از این منظر در وضعیت نویزی هم دخیلند. حال ممکنه شما دلایلی رو ارائه کنید که باعث بشه متوجه بشم تصورم تاکنون اشتباه بوده و اپتیک لنز به هیچ وجه ارتباطی با وضعیت نویزی تصویر نداره. خوشحال میشم استدلالتون رو در این باره بدونم.
    ارادت

كاربر همراه Danial_f4 آواتار ها
    تشکر کرده
    1690

من فکر میکنم ست خوبی در کنار یه DSLR میتونه باشه .
    مدل قبلی زوم 50 برابر رو ارایه میداد که این حقیقتا عالی بود .
    اما ایکاش گشودگی دیافراگم کمی بیشتر میشد در این مدل ! که متاسفانه هیچ تغییری تو این زمینه صورت نگرفته!
    تو فضاهای کم نور و شب اس ایکس پنجاه نویز واقعا آزار دهنده بود فکر میکنم sx60 هم این ضعف رو داره .
    ولی تو روز و نور مناسب باز بهتر هست .
    و البته باز هم اینجا بحث کیفیت عکس هست .
    شروع عکاسی من با نوکیا N8 بود
    بعد که جدی تر دنبال کردم عکاسی رو SX50 رو خریدم اونم بخاطر وسوسه بزرگنمایی !
    شیش ماه کار باهاش تجربه ی فراموش نشدنی رو برام به همراه داشت اما بعد تر ها که با SLR دوستام 60دی کار کردم کیفیت عکساش واقعا دلم رو زد و فروختمش !

ولی زوم پنجاه برابر واقعا هیجان انگیز بود چه برسه به این 65 برابر !
    رسما دوربین جاسوسی درست کردن !
    عکاسی ، ذهن و دیده و دل را در یک راستا قرار می دهد.

تشکر کرده
    1716

کدوم چیز دیگه؟
    عجب ... اومدیم بگیم SX60 و SX40 زبون بسته رو کنار دوربین یه گوشی همراه نذارید بگید اختلاف کیفیت و خروجی ناچیزه، به همین سادگی ...

در مورد ارتباط یا عدم ارتباط اپتیک لنز با وضعیت نویزی تصویر (که به موضوع تاپیک هم مربوط نمیشه)، تابحال تصور بنده این بوده که در این مورد اپتیک لنز هم تاثیر گذاره. به هر حال پرتوهای نور خواه ناخواه بایستی از درون لنز عبور کنند و به سنسور برسند و در این مسیر تحت تاثیر عواملی مثل کیفیت المانها، کوتینگ و از این قبیل قرار خواهند گرفت. به نظرم لنزهای با اپتیک بهتر، پرتوهای نور بیشتر و سالمتری را به سنسور می رسانند و از این منظر در وضعیت نویزی هم دخیلند. حال ممکنه شما دلایلی رو ارائه کنید که باعث بشه متوجه بشم تصورم تاکنون اشتباه بوده و اپتیک لنز به هیچ وجه ارتباطی با وضعیت نویزی تصویر نداره. خوشحال میشم استدلالتون رو در این باره بدونم.
    ارادت
    عملکرد نویزی از ویژگی های سنسور است و ربطی به لنز نداره.sx60 لنز ثابت داره ولی به طور مثال در مورد dslr ها تعویض لنز موجب بهبود عملکرد نویزی بادی نمیشه.اصلا سایتهای مختلف که عملکرد dslr ها رو بررسی می کنند عملکرد نویز رو به بادی(سنسور) نسبت می دهند نه به لنز. لنز بهتر(رزولوشن بالاتر ca کمتر و سریعتر) خروجی بهتری ایجاد می کنه ولی این ربطی به مسئله نویز تصویر در یک iso خاص نداره. جالب اینجاست که لنزهای سوپرزوم نه سریع هستند و نه رزولوشن بالایی دارند(در ریوریی که گذاشتم عملکرد sx60 پایین تر از sx50 ارزیابی شده بود).

در آخر به هیچ عنوان عملکرد دوربین های گوشی ها در مقابل کامپکتها رو دست کم نگیرید.تو چند سال اخیر همین دوربین ها باعث افت فروش شدید کامپکت ها شده اند به طوری که خیلی ها بازار کامپکتهای زیر 300 دلار را رو به نابودی ارزیابی میکنند.

آمار سایت flicker

flicker.jpg

نقل از این سایت

Not dSLR good, but matching (or at least approaching) the quality of point-and-shoot digital cameras. Who knows what the next few generations will bring
    iPhones to Kill Off Cheaper Digital Cameras? - Steve's Digicams
    Ali M.Rezaei و hasibi01 تشکر می‌کنند.
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

دوستان،ممنونم از پیگیری بحث،من قرار شد نمونه عکس ها رو بزارم تو سایت،ولی فعلا دوربین در دسترسم نیست تا 2 روز دیگه،ایشاالله هر چی زودتر عکس ها رو آپ میکنم.
    msh2200 تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین