صفحه 8 از 37 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 366
Like Tree1559تشکر

موضوع: Canon EOS 5D Mark IV

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط vtn54 نمایش پست ها
    شما ظاهرا در کشور دیگری زندگی می‌کنید که کارگران با حقوق برجی 800 تلویزیون 4K در خانه دارند در کشوری که من زندگی می‌کنم کسانی با دو برابر این حقوق ماهانه محتاج نان شبشان هستند. در کشوری که من زندگی می‌کنم عرضه محصولات فرهنگی هنوز روی VCD و با رزولوشون 320X240 عرضه می‌شود.در کشوری که من زندگی می‌کنم فیلم سازان حرفه‌ایش هنوز از دوربینهای دیجیتال 4K استفاده نمی‌کنند چه برسد به فیلمسازان آماتورش.
    ارادتمند
    عجب! ببخشید مگر در کشور شما کارگران با این رنج حقوق پنج دی مارک چاهار میخرند که چون تلویزیونشان ان ریزولوشن را ساپورت نمیکند نگرانی از جهت بود یا نبودش نداشته باشند؟!!

آن کسی که این بدنه را خریداری میکند تجهیزات جانبی مورد نیازش را هم دارد. کسی که این بدنه را خریداری نمیکند که هیچ!
    عکاس، فیلم بردار و فیلم ساز هم اگر نگران این قشر است خروجی چاهار کی را ریساز میکند به همان ریزولوشن VCD یا هر ریزولوشن پایینتر، خروجیش هم خیلی شارپتر خواهد بود. اگر هم به دلیل بی اهمیتی به حقوق مصرف کننده (حداقل قشری از مصرف کننده گان امروز و فردا) نیازی به این ریزولوشن نمیبیند یا اصلا اهمیتی نمیدهد دلیلی بر این نیست که این بدنه به ریزولوشن چاهار کی نیاز ندارد!!!
    M.Nouri تشکر می‌کند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1361

شما ظاهرا در کشور دیگری زندگی می‌کنید که کارگران با حقوق برجی 800 تلویزیون 4K در خانه دارند در کشوری که من زندگی می‌کنم کسانی با دو برابر این حقوق ماهانه محتاج نان شبشان هستند. در کشوری که من زندگی می‌کنم عرضه محصولات فرهنگی هنوز روی VCD و با رزولوشون 320X240 عرضه می‌شود.در کشوری که من زندگی می‌کنم فیلم سازان حرفه‌ایش هنوز از دوربینهای دیجیتال 4K استفاده نمی‌کنند چه برسد به فیلمسازان آماتورش.

ارادتمند
    خوب احتمالا من تو سال 2020زندگی میکنم و دارم از چند سال آینده با شما صحبت میکنم.

حرفهای شما کل این بخش رو گرفته مگه میشه زیر سیبیلی رد کرد.تا حالا شده تو گفتن چیزی به کسی که حرف بقیه ذره ای توجه نمیکنه و تامل نمیکنه عاجز باشید.من دقیقا اون شخصم الان :D

ارادتمند

تشکر کرده
    1982

هنوز از میزان دینامیک رنج این دوربین اطلاعی در دست نیست ولی اگر محصولات اخیر کنون را معیار قرار دهیم مطمئنا فاصله معناداری با محصولات سونی یا نیکون نخواهد داشت.
    شما گفتید انتظارات کاربر در سال 2020 ولی تا سال 2020 هنوز 4 سال مانده است و نه من و نه شما شرایط 4 سال بعد را نمیتوانیم پیش بینی کنیم.
    برادر من به شما قول میدهم تا چاهار سال دیگر کاربر سری پنج دی با همین چاهار دی عکاسی خواهد کرد. قرار نیست این بدنه که تازه معرفی شده تا ان سال اپدیت شود.
    بعد چرا این حرف را به من میگویید؟ به دوستانی بگویید که معتقدند از هم دینامیک رنج قبلی را داشت هم مهم نبود!!!

جناب دانشپایه همانطور که گفتم هر توجیهی داشته باشید نمی‌توانید قوانین فیزیک را زیر سوال ببرید. عکاس محترم این صحنه اگر علمش را داشت (یا اگر غرضی در کار نبود) از براکتینگ استفاده می‌کرد چون دینامیک رنج صحنه از توانایی سنسور نیکون هم بالاتر بوده و تصویر نیکون هم پر از نویز است (هر چند کمتر از کنون).
    اگر قصد مقایسه دو دوربین بوده حتما باید شرایط مقایسه یکسان باشد و فکر کنم مشخص است نه شرایط نوری محیط یکسان بوده و نه میزان نوردهی.
    ولی به قول شما این بحث از حوصله این تاپیک خارج است و بهتر است ادامه داده نشود.
    شما متوجه این نشدید که تست در شرایط کاملا برابر عملی انجام شده! عکس نیکون هم نویز دارد اما اندازه اش ممکن است در بعضی شاتهای جدی یا غیر جدی برای شما قابل قبول باشد، یا نباشد. اگر نبود خوب چند شات میگرید و ترکیب میکنید.
    این عکس هم توسط یک عکاس بی اطلاع و کم دانش گرفته نشده است. نه حالت اکستریم ممکن است و نه یک صحنه کم کنتراست! هدفش مقایسه عملی دو سیستم کنون و نیکون است. قرار هم نیست چون فرضا کنون ایزوی کمتر از 100 ندارد با نیکون هم در همان ایزو 100 عکس گرفته شود!
    مهدی دانش‌پایه

تشکر کرده
    1982

اگر از فاصله چند سانتی متری به مویتور 15 اینچ نگاه کنید حتما تفاوت را متوجه می‌شوید ولی در این صورت فیلم نگاه نمی‌کنید پیکسلها را شمارش می‌کنید
    منظور من از قدرت دید چشمها, قدرت چشم 20/20 بود شاید شما قدرت چشمتان بالاتر از انسانهای طبیعی است.

یک جستجوی ساده در اینترنت منابع متعددی را در این مورد در اختیارتان می‌گذارد ولی برای نمونه یک جدول ساده:

خیلی هم خوب، این نمودار نشون میده فرضا روی یک مانیتور 32 که از فاصله 60سانتی متری دیده بشه کیفیت چاهار کی هم کافی نیست و ریزولوشن بالاتری نیاز دارید!
    یا با برون یابی به ریزولوشن چاهار کی برای یک لپتاپ 15 اینچی در فاصله 40-50 سامتی متر میرسید که هردو شرایط کاملا عادی هستند.
    یا روی تلویزیون 50 اینچی از دو متری قادر به دیدن ریزولوشن چاهار کی هستید.
    بنظر من شما نگاهی از نزدیک به مانیتور آل این وان 27 اینچی اپل با صفحه نمایش پنج کی بیاندازید تا متوجه تفاوتها بشوید.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر همراه :hamid: آواتار ها
    تشکر کرده
    426

http://fs2.filegir.com/hamidsh/Offic...5Btag22%5D.mp4

چقدر ویدئو معرفی جذابی داره این دوربین
    عالی بود
    ALI.Barutkub، M.Nouri، vtn54 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    مهم نیست عکس ها با چه چیزی گرفته شده است. یک عکاس را معرفی کردم که عکاسی حرفه ای پرتره و عروسی انجام می دهد و کارش بررسی تجهیزات عکاسی هست و به صورت تخصصی و حرفه ای در مورد مارک ۳ و مارک ۴ مطلب نوشته است. آدم تحصیل کرده ای هم است دکترای بیوفیزیک دارد.
    عکس دوم که در dpreview جزییاتش آمده است.
    درود
    آقا نیمای عزیز
    اتفاقا مهمه!
    البته با تاخیر این متن رو می گذارم چون جالبه دوستان بدونند سایت Dpreview و عکاسی که در مورد 5D MIV مطلب گذاشته در بخش نتیجه گیری چه کرده! برای یک فرد علمی و متخصص برخی اشتباهات غیر قابل انتظاره!
    برای خود بنده جالبه در پاراف و پی نویس تصاویر در اکثر موارد دوربین معرفی شده توسط عکاس با EXIF عکس همخوانی نداره!

بعنوان مثال به این تصویر دقت کنید، در EXIF بادی 5D هست در حالی که در مشخصات تصویر که توسط عکاس و یا نگارنده مشخص شده بادی 5D MIII هست!
    zezvlua70qfu.jpg

این هم لینک بقیه موارد که دوستان می توانند بررسی کنند. دلیل این مسئله چه چیزی بوده؟
    سهل انگاری نگارنده سایت، عکاس و یا ....

دلیل این اتفاق هرچی هم که باشه، موجب می شه در استناد به رویو ها کمی تامل کنیم.
    نکته جالب تر این هست که در دو تصویر اول EXIF حذف شده ولی در تصاویر دیگه نه! (شاید یادش رفته !)
    ارادتمند
    Fereidoon، nejadi، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

از دوستان گرامی خواهش می‌کنم بحث داینامیک رنج را در تاپیک‌های مربوطه پیگیری نمایید.
    در این تاپیک لطفا فقط در مورد مباحث فنی این دوربین گفتگو فرمایید.
    msh2200، yaghoobi، Mehrdad-PL و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

سلام
    در مورد فیلمبرداری 4k این دوربین چیزی که دوستان بهش نپرداختند اینه که حجم فایل های 4k این دوربین حدود 5.5 برابر سونی A7RII هست یعنی یه فایل نیم ساعتی 4k حدود 113 GB حجم خواهد داشت .
    و نکته دیگر اینکه کراپ 1.75 یعنی تقریبا از یک سوم سطح سنسور استفاده میشه و اینکه در برخی شرایط برای سویچ به عکاسی شاید نیاز به تعویض لنز باشه .
    تا نظر اساتید چی باشه
    Amin.Zallaghi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    23

با سلام ،،
    مبارک کاننی ها باشه ،،امیدوارم هرعکاسی که تعصب برندی نداره ازهربرند بهترین مدلش رو داشته باشه ،،مخصوصا این مدل از5D روکه خیلی همه کاره به نظر میاد ،،ولی فعلا قیمتش خیلی فضایی بالاست تا بعد از ماه محرم فکر میکنم آفت خوبی ازنظرقیمت داشته باشه دوستان کاننی به فکر آپدیت دوربینهاتون باشید ،،انشااله
    موفق باشید

كاربر همراه Alias_239 آواتار ها
    تشکر کرده
    1864

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-PL نمایش پست ها
    سلام
    در مورد فیلمبرداری 4k این دوربین چیزی که دوستان بهش نپرداختند اینه که حجم فایل های 4k این دوربین حدود 5.5 برابر سونی A7RII هست یعنی یه فایل نیم ساعتی 4k حدود 113 GB حجم خواهد داشت .
    و نکته دیگر اینکه کراپ 1.75 یعنی تقریبا از یک سوم سطح سنسور استفاده میشه و اینکه در برخی شرایط برای سویچ به عکاسی شاید نیاز به تعویض لنز باشه .
    تا نظر اساتید چی باشه
    همین موضوع کراپ بنده رو در مورد تصویر برداری با این دوربین به کلی ناامید کرد.دوربین گران و جدیدی که مشکل خیلی جدی ای در تصویر برداری 4k دارد.مخصوصاً برای گرفتن نماهای واید با این دوربین تصویر برداران حرفه به مشکل جدی خواهند خورد.فرض کنیم تصویر بردار حرفه ای که می خواهد تصویری واید معادل 18 میلی متر بگیرد باید از چه لنز استفاده کند تا به این تصویر برسد؟
    این یک دوربین قدیمی با قیمت پایین نیست که به راحتی از برخی مشکلات اساسی اش بتوان گذشت.

به نظر می رسد تولید کننده ها خیلی تمایل ندارند در دوربین های عکاسی امکانات کاملی برای تصویر برداران حرفه ای ایجاد کنند تا بازار دوربین های تصویر برداری را جداگانه حفظ کنند.
    Nima Sadigh و E.K.Studio تشکر می‌کنند.
    حسینی

صفحه 8 از 37 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین