صفحه 3 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 98

موضوع: Canon A620

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

گمان میکنم روی 12 از فیل هم میشه عکس گرفت و دماغش مثل مدلهای بیکینی! بشه!

و اصولا روی 12 همین! ایکس لنز S2 شما باید از همسایه هاتون پرتره بگیرین! نه از خودتون و خانواده!
    مشکل بلار شدن پس زمینه هم به سادگی با فتوشاپ قابل حل میباشد... و در حقیقت بلار شدن پس زمینه خوب هست و لازم نیست!
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

دقيقا. گفته شده كه براي پرتره لنز تله زوم لازمه اما نه ديگه لنز 12X و لنز 400mm و لنز 1200mm ...
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yousefmon
    - كسي كه يكي از سرگرمي‌هايش عكاسي است، به زوم بالا نياز پيدا مي‌كند، اما در خيلي از موارد مي‌توانيد نبود آن را با پاهايتان جبران كنيد، يعني به موضوع نزديك شويد.
    یک نکته کوچک اینجا اینکه زوم کردن فقط برای نزدیکتر کردن سوژه نیست، این نکته ای است که بسیاری از دوستان از آن غافلند. زوم کردن در درجه اول پرسپکتیورا تغییر میدهد و دوم اینکه بر عمق میدان نیز موثر است.
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin
    یک نکته کوچک اینجا اینکه زوم کردن فقط برای نزدیکتر کردن سوژه نیست، این نکته ای است که بسیاری از دوستان از آن غافلند. زوم کردن در درجه اول پرسپکتیورا تغییر میدهد و دوم اینکه بر عمق میدان نیز موثر است.
    ضمن تشكر از تذكر جناب خسروشاهي، البته دو مورد اشاره‌شده نيز از خواص و كاربردهاي لنز زوم است كه به اعتقاد من در مرحله بعد قرار مي‌گيرد. اما خاصيت اوليه و ابتدايي آن داشتن فواصل كانوني متغير و در واقع حداقل سه لنز در يك لنز است كه شما را از تعويض لنز كه گاه ممكن است منجر به از دست دادن يك موقعيت ناب عكاسي شود، بي‌نياز مي‌كند. خصوصاً اگر محدوده زوم آن وسيع باشد، عالي خواهد بود. البته جناب زارعي در نظر داشته‌باشند اين بحث و صحت و سقم آن ارتباطي به پرسش ايشان در خصوص پرتره نداشت و خدشه‌اي به توانايي A620 (يا دوربينهاي ديگري با اين محدوده زوم) در عكاسي پرتره وارد نمي‌كند.
    ویرایش توسط yousefmon : Friday 28 October 2005 در ساعت 16:17
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط morytab
    كلا هيچ دوربين غير slr نميشه پرتره خوب (البته اگر بخواين روي عمق ميدان كنترل كامل داشته باشين) گرفت.
    به نظر من، كاملا اشتباه است! درست است كه دوربين هاي غير اس ال آر لنز هاي وايدي دارند، اما غالبا از ديافراگم 2.8 و باز تر و لنز تله خوب بهره مندند كه ميتوان با اين ابزار بكگراند را به راحتي از فوكوس خارج كرد. تازه به قول آرش عزيز ، نشد هم باكي نيست!

باز هم به نظر من ، پرتره اگر 100 اولويت داشته باشد، به زحمت بتوان دو اولويتش را دوربين قرار داد (البته به شرطي كه براي آن كار خاص محدوديتي برايتان ايجاد نكند)

خوشبختانه شما در عكاسي پرتره به جزئيات و شارپنس "قابل قبول" ، و نه چيزي بيش از آن، نياز داريد.مگر اين كه پرتره شما از حشرات باشد. كه داستان فرق ميكند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    به نظر من، كاملا اشتباه است! درست است كه دوربين هاي غير اس ال آر لنز هاي وايدي دارند، اما غالبا از ديافراگم 2.8 و باز تر و لنز تله خوب بهره مندند كه ميتوان با اين ابزار بكگراند را به راحتي از فوكوس خارج كرد.
    من تقريبا كاملا مخالفم.
    بحث نرم افزار كه جاي خود.
    اما...
    با لنزي كه زوم 4X داشته باشه شما حتي با دياف 2.8 هم نمي تونين بكگراند بلوري داشته باشين. اينو امتهان كردم. اما با زوم بالا هم كه همون مشكلي كه قبلا گفتيم و گفتند پيش مياد.
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

من فکر می کردم فاصله ی کانونی لنز تاثیری در عمق میدان ندارد و فقط پرسپکتیو را تغییر می دهد. اگر بخواهیم به ترکیب بندی خاصی دست پیدا کنیم (یا از کادر خاصی عکسبرداری کنیم) با تغییر فاصله ی کانونی، فاصله با موضوع نیز باید تغییر یابد و این، تغییر عمق میدان را جبران می کند. بنابر این، لنزهای زوم یا تله فقط زمانی عمق میدان کمتری نسبت به لنزهای نرمال و واید ایجاد می کنند که فاصله از موضوع در هر حالتی ثابت بماند. لطفا اگر اشتباه می کنم دوستان تذکر دهند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بله. اگر هنگاميكه از لنز تله استفاده ميكنيد، فاصله تان را موضوع زياد كنيد، عمق ميدان نيز زياد خواهد شد. در واقع بايد براي محو پس زمينه در حالت استفاده از لنز تله، فاصله تان از سوژه ثابت بماند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ارسالی توسط morytab

كلا هيچ دوربين غير slr نميشه پرتره خوب (البته اگر بخواين روي عمق ميدان كنترل كامل داشته باشين) گرفت.

من به كانون 620 كري نداشتم، جمله خودتون رو يك بار بخونيد ، متوجه ميشويد كه حكم كلي راجع به دوربين هاي غير SLR داده ايد.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

امير عزيز. استاد من:
    فقط گفتم اگه بخواين بكگراند بلور داشته باشين نميشه.
    من فقط از نظر عمق ميدان (همون داخل پرانتزي) گفتم . وگرنه با sony r1 چرا نشه. مشكل اندازه سنسوره. من با فوجي 5500 و كنون g5 هم پرتره گرفتم. با اون كنون اثلا بكگراند بلور نمي شد. با اين يكي هم كه بايد زوم مي كرديم كه اون مشكلات ديگه پيش مي آمد.
    حالا بگذريم... عيب از بي دقتي من بود.
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

صفحه 3 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین