صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 98

موضوع: Canon A620

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

اين نورنگار شماره تلفنش چنده ؟

گارانتيش با آفومار فرق ميكنه كه يه نمه ارزونتره ؟

راستي مطمئن هستيد اين آ620 ژاپني نداره تو بازار؟

alireza86
    Guest

با سلام
    تلفن نور نگار : 77516333
    آفومار چون شركت رسمی كنون هستش قیمتهای بالایی ارائه میده كه مناسب نیست. نورنگار خودش دوربین وارد میكنه و گارانتی میكنه و قیمتها رو پایینتر اعلام میكنه . البته ناگفته نمونه كه كلاً گارانتی در ایران مفهوم واقعی خودشو نداره و اینقدر مانع سر راهش قرار میدن كه از هر عیبی پیش می یاد خارج از گارانتی محسوبش می كنن و قبول نمی كنن مگر در موارد خاص .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام …لطفا هر چه سريعتر راهنمايي كنيد كه براي تنظيمات كانن آ620 بايد چكار كنم كه توي سالن كنسرت كه چراغها تقريبا خاموش هستن بتونم عكسهايي باهاش بگيرم كه كمترين نويز را داشته باشن؟
    سرعت شاتر را چي تنظيم كنم (در فواصل دور و نزديك) همينطور ايزو زا روي چند بزارم؟
    تنظيمات خاصي براي ديافراگمش لازمه؟
    آيا بهترنيست كه بزارمش رو حالت اتوماتيك و عكس بندازم؟
    بعدش اگه نور به اندازه كافي بود چه تنظيماتي انجام بدم؟ ايزو را بايد تغيير بدم سرعتها را دستكاري كنم؟
    كلا اگه بزارمش رو اتوماتيك چه تو تاريكي باشه چه روشنايي آيا خودش استاد ميشه با شرايط ؟
    لطفا توضيح بدين من بي سواد چه كار كنم؟ هر چي تنظيمات به درد خور داره براي تاريكي و روشني و دور و نزديك بودن موضوع ... توضيح بدين خواهشا ... ممنون ميشم !!!!

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

والا اگر منظورتون عکاسی در جایی مثل کنسرت آقای شجریان باشه؟ هیچ کمک تکنیکالی نمیتونم بکنم!
    به چند دلیل!
    1- دوربین شما هنگام ورود به سالن دستگیر میشه!
    2-اگر دوربین رو بصورت قاچاقی به سالن ببرید درون سالن احتمالا خودتون دستگیر میشین!
    3- اگر خودتون و دوربینتون سالم بمانید؟ فاصله شما با سوژه زیاد است بطوری که نه فلاش دوربین شما به درد میخوره و نه لنز زوم شما و نه ایزوی دوربین عزیزتان!

برای عکاسی از کنسرت امکان عکاسی از فاصله نزدیک.... دوربین با لرزه گیر و اصولا Slr با ایزوی بالا توصیه میشود.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

براي همين كنسرت ميخوام 2 -3 سال پيش كه رفتم يه دوربين بزرگ برده بودم فيلمي دوستم سرعتش را بد تنظيم كرده بود و فلش هم زده بود تمام عكشهامون سوخت 4 تا حلقه فيلم گرفتيم همش سوخت فقط 5 تا عكس با هوشنگ ابتهاج انداخته بودم كه همش سوخت شما تنظيماتشو بگو چكار كنم ... بقيش با من ...

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

باز تاکید میکنم:
    اجازه ورود دوربین به کنسرت آقای شجریان رو نخواهید داشت....
    اگر دوربین رو بتوانید به درون کنسرت هم ببرید احتمالا هنگام عکاسی شناسایی میشید!
    مخصوصا اگر قرار باشه فلش بزنید...

من دقیقا میگم که عکسهای شما با دوربین کامپکت به هیچ دردی نخواهد خورد... چون بسیار تجربه این کار رو دارم...
    تجربه من با دوربین های SLR like نتایج بسیار غیر قابل بود...(البته با دوربین های جدید و لرزه گیر میشه کارهای بهتری انجام داد)
    برای همچین عکسهایی باید DSLR داشته باشید و خیلی دقیق نورسنجی کنید...

در هر حال اگر قرار باشه همچین جایی عکاسی کنید 2 روش دارید:
    1- ایزو رو بالا ببرید و دست را در جایی مثل لبه صندلی ثابت نگاه دارید و عکس بگیرید....(فلاش خاموش)
    از فلاش هم برای عکس یادگاری میتونید استفاده کنید!(فراموش نکنید ایزو رو پایین بیاورید)
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

كنسرت ، ممنوعيت دوربين، نياز به دوربين كوچك، بدون فلاش، بدون سه پايه، نياز به ايزو بالا بدون نويز، تهيه عكسهاي قابل قبول ... همگي مرا به ياد دوربين fuji F10 مي اندازد.

البته بشرط آنكه كه نزديك به صحنه باشيد، دوربينتان را نگيرند، نورسنجي دقيقي انجام دهيد و ...

اما ايده آل همانست كه آرش عزيز گفت، دوربين اس ال آر مجهز به لنز هاي لرزه گير دار با ايزو بالا
    ویرایش توسط nmroshan : Monday 28 November 2005 در ساعت 01:17
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد oxygen007m آواتار ها
    تشکر کرده
    1

با اجازه اساتيد :
    نكته اي بنظرم رسيد كه شايد تعدادي از دوستان جديد به معني SLRو DSLR زياد آشنايي نداشته باشند .
    منظور از SLR دوربينهايي است كه كاربر دقيقا همان چيزي را كه از ويزور و از طريق مكانيسم انعكاسي دريچه لنز ميبيند روي فيلم يا حافظه دوربين ثبت ميكند و DSLR به نوع ديجيتالي آن اطلاق ميشود .
    SLR : Short for single lens reflex, it a term associated with cameras and digital cameras. SLR cameras use a mirror between the lens and the film, or image sensor, to provide a focus screen. This means the image you see in the viewfinder (or LCD) will be the same as what appears on film or as your digital image.
    -----------------
    DSLR stands for a digital single lens reflex camera. Usually these are big black boxes with interchangeable lenses.
    ویرایش توسط oxygen007m : Monday 28 November 2005 در ساعت 11:08

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام ...
    چند تا مشكل پيدا كردم با اين آ620 توي كنسرت ...
    اول اينكه اونجا نميشد فلاش بزني و بدون فلاش عكس ميگرفتم از فاصله 10 متري عكسها همش طوري بود كه انگار دستم ميلرزيد ... ولي وقتي موقعيتي پيش ميومد و من فلش ميزدم اين اتفاق نميافتاد و حالت لرزش نداشت عكسها ...
    اصولا اين آ620 لرزه گير داره ؟
    يكي ميگفت چون فلش نميزدي ديافراگم مدت بيشتري باز ميمونه و چون سوژه در حال تكان خوردنه اين حالت شبح مانند ايجاد ميشه !!!!!
    ولي وقتي فلش ميزدم اين مشكل ايجاد نميشد ....
    مسئله بعدي اين بود كه من آخر كنسرت رفتم جلو و 3 متري استاد شجريان وايستادم ... بعدش در كمال خونسردي 10 دقيقه مدام عكس ميگرفتم رو حالت اتوماتيك ... بعضي وقتها از زوم اپتيك هم استفاده كردم ... در اون لحظه نور خيلي كافي بود ... چون چراغهاي سالن روشن بود ... ولي عكسهاي من نويز دارن !!!!!
    علتش چي ميتونه باشه ؟؟؟؟
    باز هم پانزدهم دارم ميرم كنسرت ... اين دفعه در شرايطي كه نور كافي باشه و فاصله هم 4 متر باشه چكار كنم كه عكسهاي بدون نويز بگيرم ؟؟؟؟
    توي حالت اتوماتيك چجوري ميشه ايزو را دستي تنظيم كرد ؟
    اين كانن آ620 راهنماي فارسي نداره ؟
    ممنون ميشم به اين سوالات من جواب بدين !

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

در فاصله 10 متری فلاش هم چندان کمکی به نور نمی کندو تنها تاثیری که داشته این بوده که سرعت شاتر شما را روی 60/1 یا 30/1 تنظیم میکند و چون سرعت شاتر بالا بوده لرزش دست یا حرکت سوژه تاثیر کمتری بر روی عکس گذارده است.
    دوربین را از مد اتوماتیک خارج کنید و روی مد P عکس بگیرید. درمد اتوماتیک دوربین بصورت خودکار وقتی نور کم باشد ایزو را بالا می برد، که باعث افزایش نویز می شود. روی مد P ایزو 50 یا 100 را انتخاب نمایید. بقیه چیزها (شاتر، دیافراگم) همانند مد اتوماتیک خودکارتعیین می شود، ولی ایزو را تغییر نمی دهد. ضمنا از مد عکاسی در شب به همراه فلاش استفاده نمایید تا عکسهایتان جالبتر شود، البته دراین حالت نیز سرعت شاتر کم است و باید دوربین را ثابت نگه دارید و ضمنا سوژه ها حرکت نداشته باشند.

صفحه 6 از 10 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین