صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 53

موضوع: پشت لنز کنون A540 کثیفه چطور تمییز کنم؟

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

پیش فرض پاسخ: پشت لنز کنون A540 کثیفه چطور تمییز کنم؟

سلام
    همونطور که گفتی این مسئله ناراحت کننده است
    به نظر من بهتره برای تعمیر دوربین اصلا عجله نکنی تا بلکه مشکلش حادتر بشه و اونها هم بهانه ای نداشته باشند , شاید عکاسی از خورشید راه خوبی باشه برای وخیم تر کردن اوضاع سنسور
    سنسوری که قراره عوض بشه همون بهتر که کلا بسوزه
    البته فعلا که مشکلت حاد نیست , اینقدر سخت نگیر ؛ عکس بگیر و لذت ببر ؛ در کنارش پیگیر این قضییه هم باش , اگه سنسور بدتر شد که شامل گارانتی میشه و اگه نشد چند ثانیه بیشتر برای ادیت وقت بذار , نهایت هزینه اش همون 60 تومنه که هر کی مجبور شدی اقدام کن

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    سلام
    همونطور که گفتی این مسئله ناراحت کننده است
    به نظر من بهتره برای تعمیر دوربین اصلا عجله نکنی تا بلکه مشکلش حادتر بشه و اونها هم بهانه ای نداشته باشند , شاید عکاسی از خورشید راه خوبی باشه برای وخیم تر کردن اوضاع سنسور
    البته فعلا که مشکلت حاد نیست , اینقدر سخت نگیر ؛ عکس بگیر و لذت ببر ؛ در کنارش پیگیر این قضییه هم باش , اگه سنسور بدتر شد که شامل گارانتی میشه و اگه نشد چند ثانیه بیشتر برای ادیت وقت بذار , نهایت هزینه اش همون 60 تومنه که هر کی مجبور شدی اقدام کن
    سلام
    در مورد عکس گرفتن از خورشید و خراب کردن سنسور باهات موافق نیستم،چون دلیلی نداره بخام به دوربینم لطمه بزنم ،اما در مورد تعویض سنسور سوخته خود اونا گفتن شرایطی داره !! خب پس معلوم میشه سنسور دوربینت هم سوخته باشه به همین سادگیها برات عوض نمی کنن.

در مورد ادیت کردن هم با هات موافقم ،خدا سازندههای نرم افزار فتوشاپ رو حفظ کنه ،واقعا نرم افزار خوب و حرفه ای هست. من که زیاد تسلط رو فتوشاپ نداشتم تو این دوروزه تونستم با بعضی از قسمتهاش مثل ساختن اکشن مناسب برای عکسهای دوربینم ،تا حدی به طور اتوماتیک پیکسلهای خراب رو درست کنم. اگه فرصت بشه که خیلی دوست دارم یه تاپیک بزنم تا دوستانی هم که دوربینشون پیکسلهای سوخته داره بتونن ،اونرو بر طرف کنن.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط kouhsar نمایش پست ها
    سلام
    ........................شاید عکاسی از خورشید راه خوبی باشه برای وخیم تر کردن اوضاع سنسور
    سلام
    کی گفته عکاسی از خورشید باعث سوختن سنسور میشه؟!! :confused:
    من نور مستقیم خورشید و حتی لیزر (ازین جاسوییچی ها) رو به سنسور تابوندم و عکس گرفتم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده!!!! :confused:
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    کی گفته عکاسی از خورشید باعث سوختن سنسور میشه؟!! :confused:
    اگه باعث سوختن نشه , کیفیتش رو پایین میاره , مخصوصا اگه تنظیمات دوربین درست انتخاب نشده باشه و نور شدید و کنترل نشده ای به سنسور برسه , توی یه سایتی که الان آدرسش یادم نیست خوندم که بهتره بعد از چند سال عکاسی و سیر شدن از دوربین به عکاسی از خورشید و غروب پرداخت تا افت کیفیت سنسور مشکل زا نباشه , سنسور چشم دوربینه و چشم هم عضو حساسیه , حتی شنیده ام که عکاسان حرفه ای هیچوقت با دوربین نو از خورشید عکس نمی گیرن و یه دوربین کارکرده و رو به موت مخصوص این کار دارن .... تائید یا تکذیب این مورد با اونایی که اطلاعات و تجربه بیشتری دارن , شاید خانم ورقا که زیاد از غروب عکس می گیرن بتونن درباره صحت و سقم افت کیفیت سنسور و .... اطلاعات خوبی به ما بدن
    ...
    در این مورد خاص هم احتمالا سنسوری که چند پیکسلش سوخته در برابر نور شدید آسیب پذیریش بیشتر باشه و اوضاع وخیم تری پیدا کنه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

اين مطلب درسته.
    حتا در دوربين هاي فيلمي هم عكاسي مستقيم از خورشيد سوزان مشكل زاست ولي اين شامل عكاسي از غروب نمي شه. چون خورشيد در موقع غروب فاصلش خيلي با ما زيادتره و نورش هم سرد تره و در اينجور عكس ها معمولن قرص خورشيد درصد كوچكي از تصوير رو مي پوشونه ولي اگه با يك لنز تله از خورشيد سوزان سر ظهر عكس بگيريد به شكلي كه بيشتر كادر رو بپوشونه قطعن سنسورتون آسيب خواهد ديد. حتا در دوربين هاي فيلمي كه از شاتر هاي غير مقاوم به حرارت ساخته شده اند باعث اعوجاج اندك پرده ي شاتر خواهد شد.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

برادر آريا،
    وجود يكي دوتا پيكسل سوخته در دوربين هاي كامپكت چيز عادي است. به دفترجه راهنماي دوربين خود مراجعه كنيد شايد توضيحي درباره آن داده باشد.
    من كانن A95 داشتم و يك پيكسل سوخته داشت. چه كار كردم؟... خدا را شكر كردم كه بيشتر نيست! به فكر اصلاح نرم افزاري آن هم نبودم چون فقط در actual size در مونيتور ديده مي شد...
    ولي در ال سي دي دوربين S3 IS من يك هات پيكسل ديده مي شود كه در دفترچه راهنما هم به بودن اتفاقي آن اشاره شده است... پس سعي كردم بيشتر به فكر عكاسي و تركيب بندي و ... باشم تا اين مسايل جزيي.
    جالب اينكه دوربين قبليم ساخت چين بود واين يكي ساخت ژاپن!!

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط ostadahmad نمایش پست ها
    برادر آريا،
    وجود يكي دوتا پيكسل سوخته در دوربين هاي كامپكت چيز عادي است. به دفترجه راهنماي دوربين خود مراجعه كنيد شايد توضيحي درباره آن داده باشد.
    من كانن A95 داشتم و يك پيكسل سوخته داشت. چه كار كردم؟... خدا را شكر كردم كه بيشتر نيست! به فكر اصلاح نرم افزاري آن هم نبودم چون فقط در actual size در مونيتور ديده مي شد...
    ولي در ال سي دي دوربين S3 IS من يك هات پيكسل ديده مي شود كه در دفترچه راهنما هم به بودن اتفاقي آن اشاره شده است... پس سعي كردم بيشتر به فكر عكاسي و تركيب بندي و ... باشم تا اين مسايل جزيي.
    جالب اينكه دوربين قبليم ساخت چين بود واين يكي ساخت ژاپن!!
    سلام دوست عزیز خب فقط یدونه پیکسل خراب نیست یک پیسکل سفید وسطه یه 25 تا یی هم پیکسلهای دورش هستن که اونارو هم خراب کرده،منتها رو بعضی از قسمتهای عکس که میفته بدجوری تو ذوق می زنه این دوربینه هم ساخت مالزی هستش.تو دفترچش چیزی در این مورد ننوشته در مورد پیکسل سوخته.

برای شرکت کنون دیروز ایمیل زدم ونمونه عکسم رو فرستادم گفتم این نقطه سفیدا رو عکسم چیه بهم گفت متاسفانه پیسکل سوخته هست وباید ببری برای سرویس و کلی هم عذر خواهی کرد بخاطر این مساله،در ضمن در مورد اینکه این طبیعی هست چیزی نگفت و گفت باید ببری تعمیرگاه .ولی چه فایده تو ایران نمایندگی رسمی کنون نیست ،تازه اگه بگم من در ایران هستم حتی جواب ایمیلم هم نمی داد .من هم فقط سوالم رو پرسیدم و اشاره به جاییی که هستم نکرد.
    اینم متن جواب کنون:

Dear :

Thank you for contacting Canon product support. We value you as a
    Canon
    customer and appreciate the opportunity to assist you. I am sorry to
    hear that your PowerShot A540 has a dead pixel.

This indicates that the camera will need to be serviced. You have
    reached the Canon USA support center. I would suggest visiting
    http://www.canon.com
    and clicking on the geographic region nearest you. They should be able
    to assist you with your service options. I apologize for any
    inconvenience this procedure causes.

Please let us know if we can be of any further assistance with your
    PowerShot A540.

Sincerely,

Devin
    Technical Support Representative

Special Note: Certain issues are very difficult to resolve via email.
    If your question remains unanswered after you have received this email,
    you may call our special toll-free number for email customers with
    unresolved issues and speak to a technician by dialing 1-866-261-9362,
    Monday - Friday 8:00 a.m. - 12:00 midnight ET, and Saturday 10:00 a.m.
    -
    8:00 p.m. ET (excluding holidays).

If you prefer to continue to communicate via email, reply to this
    message and we will respond as quickly as possible
    .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط aria irani نمایش پست ها
    برای شرکت کنون دیروز ایمیل زدم ونمونه عکسم رو فرستادم گفتم این نقطه سفیدا رو عکسم چیه بهم گفت متاسفانه پیسکل سوخته هست وباید ببری برای سرویس و کلی هم عذر خواهی کرد بخاطر این مساله،در ضمن در مورد اینکه این طبیعی هست چیزی نگفت و گفت باید ببری تعمیرگاه .ولی چه فایده تو ایران نمایندگی رسمی کنون نیست ،تازه اگه بگم من در ایران هستم حتی جواب ایمیلم هم نمی داد .من هم فقط سوالم رو پرسیدم و اشاره به جاییی که هستم نکرد.[/LEFT].
    البته من اینجا نشستم و هی میگم "لنگش کن" ولی بهرحال اگر برات امکان دارد دوباره به کنون میل بزن و با ضمیمه کردن پست قبلیشون قضیه را بطور مختصر شرح بده و از شون بپرس "بنظر شما من باید چکار کنم؟". وضع از اینی که هست که بدتر نمیشه.
    این را فعلا به کنون مطرح نکن ولی آیا براتون (برای خودت) امکان داره که دوربین را همراه دوستی یا آشنایی بفرستی دوبی؟ اگر کنونی ها برای داخل ایران فکری نکردند و برات امکان داشت، اونوقت خودت مطرح کن که اگر کسی دوربین را دوبی بیاورد آیا آنرا فی الفور عوض میکنند تا دوربین نو را با خودش برگرداند. بالاخره اینهم تیری است در تاریکی.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Injaneb نمایش پست ها

البته من اینجا نشستم و هی میگم "لنگش کن" ولی بهرحال اگر برات امکان دارد دوباره به کنون میل بزن و با ضمیمه کردن پست قبلیشون قضیه را بطور مختصر شرح بده و از شون بپرس "بنظر شما من باید چکار کنم؟". وضع از اینی که هست که بدتر نمیشه.
    این را فعلا به کنون مطرح نکن ولی آیا براتون (برای خودت) امکان داره که دوربین را همراه دوستی یا آشنایی بفرستی دوبی؟ اگر کنونی ها برای داخل ایران فکری نکردند و برات امکان داشت، اونوقت خودت مطرح کن که اگر کسی دوربین را دوبی بیاورد آیا آنرا فی الفور عوض میکنند تا دوربین نو را با خودش برگرداند. بالاخره اینهم تیری است در تاریکی.
    سلام
    راستش یکی از آشناهام شاید بخواد بره دوبی حالا دقیق مطمعن نیستم،ولی اگر هم بره سه روز بیشتر نمی مونه

ولی اگر دوربین رو ببره برا تعمیر که فکر نکنم سریع تحویل بدن،تعویض هم فکر نکنم بکنن نمی دونم کسی اطلاعی داره یا نه؟؟؟

بدم نمی گی باید بپرسم ولی این نمایندگی تو دبی الان 3 الی 4 روزی هست که براشون ایمیل زدم ولی جواب سوالل قبلیم روندادن

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

نكنه هممون داريم قصاص قبل از جنايت مي كنيم؟

شما بعد از تعطيلان بلند شيد بريد دفتر شركت و سعي كنيد حضوري با بالاترين شخصي كه مي تونين صحبت كنيد. من نمي دونم شما چند سالتونه ولي جسارتن توصيه مي كنم يه آدم بالاتر از 40 سال (ترجيحن پدرتون) رو با خودتون ببريد ( در اين جور مواقع با اعصاب راحت تر و موثر تر صحبت مي كنند) شايد اصلن حل شد قضيه !
    فرهاد حسيني

صفحه 4 از 6 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین