صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 53

موضوع: پشت لنز کنون A540 کثیفه چطور تمییز کنم؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پشت لنز کنون A540 کثیفه چطور تمییز کنم؟

سلام دوستان

من یک سوالی دارم ،یک هفتهای میشه دوربین کنون A540 خریدم،منتها تازه متوجه شدم یک نقطه سفید خیلی کوچیک مثل گردو غبار یا شاید هم جرم پشت لنز دوربین هست.
    می خام بدونم تاثیر منفی رو عکاسی وعکس هایی که میگیرم داره یا نه؟

و اگر تاثیر منفی داره چطور میشه تمییز کرد باید ببرم نمایندگیش (پارس الرمس)؟

عکسش رو میزارم؟من فکر میکنم که حتما گرد وغباری چیزی باشه که نور فلاش رو برگردونده چون اولش فکر کردم انعکاس داخل لنز هست.البته جلو آینه وایستادم ازش عکس گرفتم.

مرسی منتظر جوابتون هستم

[IMG]http://i7.*******.com/478k1o0.jpg[/IMG]
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (55.9 کیلو بایت, 29 بازدید)

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: پشت لنز کنون A540 کثیفه چطور تمییز کنم؟

این ذره غبار هیچ اثری در کیفیت عکس نداره. از این بابت نگران نباشد.
    در مورد تمیز کردن خیالتان راحت باشد، بعد از سرویس توسط هر تعمیرگاهی دیگر به جز خود نمیاندگی کنون (که در ایران نداریم)، احتملا کثبف تر می شود.
    چیز خاصی نیست. گاهی اوقات در داخل لنز های دوربین های Slr هم ممکن ذرات غبار وارد شوند، اما مشکلی معمولا بوجود نمی آورند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

سلام دوست عزیز دستت درد نکنه راهنمایی خوبی بود

من عکسام رو هم چک کردم حالم حسابی گرفته شد ،( یک هفته نیست گرفتم با پارس الرمس)یک نقطه سفید کوچک که در Actual zoom یا اندازه واقعی عکس خودش رو نشون میده و جالب دو مورد هست :
    1-اینکه اگر آشغالی چیزی رو لنز بیفته ،باید تو عکس سایش سیاه باشه دیگه، درسته یا نه ؟پس چرا این سفیده ؟از سی سی دیش ممکنه باشه یعنی اون نقطه سفیده نشون دهنده پیکسل سوخته است؟

2-تو فتوشاپ وقتی موقعیت این نقطه سفید رو با x =20.71 وy=18.13 سانتی متر نشون داد تعجب کردم چون تو تمام عکسام تو همین مکان این نقطه بود شکلش هم مثل یک مربع کوچیک سفید با 4تاپیکسل سیاه دورش هست حالتی مثل یک چیپ بهش داده.ممکنه بخشی از خوده سی سی دی دوربین باشه که طبیعی است یا اینکه بر اثر آسیبی چیزی این ریختی شده یا پیکسل سوخته سی سی دی است برا عکساهای شما با کنون هم این مساله پیش اومده یانه.نکته اینکه تو عکسام سمت راستش این نقطه سفید هست در حالی که وقتی به لنز از جلو نگاه میکنم دقیقا همون سمت راست اون گرد وغبار هست. من موندم این نقطه سفید از گردو غباره یا از پیکسل سوخته اصلا پیکسل سوخته هم داریم؟یک هفته نیست که دوربین رو خریدم .اینم لینک عکسش کوچیکه

بزرگنمایی 1600 با فتوشاپ:
    [IMG]http://i5.*******.com/2v8pgzk.jpg[/IMG]

با سایز واقعی عکس بزرگنمایی 100 درصد
    [IMG]http://i10.*******.com/351e4ps.jpg[/IMG]

با سایز واقعی عکس بزرگنمایی 100 درصد
    [IMG]http://i14.*******.com/3y6xhxt.jpg[/IMG]

3-در ضمن رو برگه گارنتیم زده تعمیرگاه مرکزی دوربین . و پارس الرمس برا خدمات پس از فروشش هست.گارانتیم پارس الرمس هست .کدومش کار درسته ،و ممکنه کمکم کنه.

و ببخشید من این سوالا را می کنم چون راستش چیز زیادی از دوربین نمی دونم و هرچی هم هست از شما و همین سایت یاد گرفتم .وچون عکسام رو دوست دارم بزرگ چاپ کنم برا همین نمی خام این نقطه رو عکس خودش رو نشون بده و ایا این نقطه سفید به آشغال پشت لنز مربوطه یانه ؟یا به چیزه دیگه اگه میشه جواب سوالام رو بدید چون به شما بچه های سایت بیشتر از نمایندگیهای در پ**ت ،اعتماد دارم
    منتظر جوابتون هستم

تشکر کرده
    1873

فکر می کنم اون لکه پیکسل سوخته باشه!! مطمئن نیستم. اگر دوربین گارانتی دارد، باید عوض شود.

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

منم بعید میدونم اون لکه اثر اون غبار باشه!!؟؟
    به قول داریوش شبیه پیکسل سوخته میمونه...
    از این غبار روی یکی از لنزای من هست ولی همچین اثری نداره.
    فکر میکنم اگه غبار بخواد اثری داشته باشه به این واضحی نیست.
    راه ساده تر و بی دردسر اینه که اونو ادیتش کنی البته اگه نمیشه دوربین رو عوضش کرد.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    فکر می کنم اون لکه پیکسل سوخته باشه!! مطمئن نیستم. اگر دوربین گارانتی دارد، باید عوض شود.
    مرسی دوستان

کمکم بزرگی کردید ،در ضمن گارانتی پارس الرمس دوربین رو عوض می کنه یا نه سی سی دیش رو ؟؟

من که فکر نکنم همه ما میدونیم که گارانتی تو ایران یعنی کشک،حیف شد با این حساب باید باهاش کنار بیام یا بدم سی سی دیش رو عوض کنن:( .

در ضمن عکسهایی که مثلا از هفت سین گذاشتم با سایز اصلی بود و این یه تیکش رو بردیم و گذاشتم. جالبه وقتی از در کمد عکس میگیرم با نوردهی بالا رنگش قهوه ای تر از محیط اطرافش میشه و وقتی با اتومات عکس میگیرم رنگش سفید می زنه:confused:

مرسی

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط aria irani نمایش پست ها
    مرسی دوستان

کمکم بزرگی کردید ،در ضمن گارانتی پارس الرمس دوربین رو عوض می کنه یا نه سی سی دیش رو ؟؟

من که فکر نکنم همه ما میدونیم که گارانتی تو ایران یعنی کشک،حیف شد با این حساب باید باهاش کنار بیام یا بدم سی سی دیش رو عوض کنن:( .

در ضمن عکسهایی که مثلا از هفت سین گذاشتم با سایز اصلی بود و این یه تیکش رو بردیم و گذاشتم. جالبه وقتی از در کمد عکس میگیرم با نوردهی بالا رنگش قهوه ای تر از محیط اطرافش میشه و وقتی با اتومات عکس میگیرم رنگش سفید می زنه:confused:

مرسی

مهم نیست که دوربین را عوض می کنند یا تعمیر. مهم این است که شما را راضی کنند. امتحان کنید ببینید چقدر مشتری برایشان مهم است. امیدوارم که مشکلتان راحت و بدون درد سر حل شود.

درست هم نکردند، فدای سرت. خیلی راحت یک action در photoshop ایجاد می کنی، همه عکس هایت را یک جا برایت درست می کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط aria irani نمایش پست ها
    سلام دوستان

من یک سوالی دارم ،یک هفتهای میشه دوربین کنون A540 خریدم،منتها تازه متوجه شدم یک نقطه سفید خیلی کوچیک مثل گردو غبار یا شاید هم جرم پشت لنز دوربین هست.
    فقط برای بیان یک تجربه:
    من چند سال پیش یک دوربین فیلمبرداری پاناسونیک خریده بودم که بخاطر یک عیبی بردمش گارانتی (که حل شد). بعد متوجه یک همچین مشکلی شدم. باز بردم، گفتن این مشکل از لنز هست و کثیفی نیست و لنز باید عوض شود! بهرحال بدون هیچ کلکلی بطور رایگان برام درستش کردن، نفهمیدم غبار بود، لنز را عوض کردند یا . . . . من هنوز هم فکر میکنم غبار بود چون قبل از دستکاری اولیه نبود.
    بخصوص با توجه به اینکه دوربین را تازه خریده اید حتما گارانتی ببرید و نمونه عکسها را از اولین عکسی که مشکل را نشان میدهد نشان دهید و زود هم تسلیم نشوید. بعنوان آخرین تیر در ترکش اگر دیدید که دارند سرسختی میکنند و زیر بار تعمیر رایگان نمیروند، تحدید کنید که نتیجه را در سایت عکاسی خواهید نوشت و بی اعتباری شرکت گارانتی کننده را را برای همه روشن خواهید کرد. اگر طرفتون زیر بار نرفت اسرار کنید که میخواهید با مسئولین بالاتر شرکت موضوع را مطرح کنید. بهرحال این سایت، سایت معتبری هست و بسیاری از افراد عضو نتنها خودشون دوربین میخرند بلکه دائما در مورد انتخاب دوربین مورد مشورت دیگران قرار میگیرند. درست است که اینجور مسائل برای شرکتها هزینه دارد (حداقل پرسنل برای باز کردن و تمیز کردن). ولی اگر متوجه شوند که شما میتوانید خسارت بیشتری به آنها بزنید (که بنظر من میتوانید) زیر بار هرچیزی حتی تعویض دوربین هم ممکن هست بروند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    21

سلام
    مرسی از لطفتون که با راهنماییهاتون بهم کمک میکنید
    امروز زنگ زدم پارس الرمس که آدرس بگیرم و با مسولش تلفنی حرف زدم گفت تا 4 تا پیکسل سوخته ایرادی نداره.
    خب حالا منظور از 4 تا پیکسل سوخته چیه؟

تو عکس زیر با زوم 1600به هر کدوم از این مربعها یک پیکسل سوخته میگن درسته یا نه؟ اگه درسته دوربینم چندتا پیکسل سوخته دارم؟

یا نه منظور طرف 4 تا از این مجوعه نقاط سفید بود؟گیج شدما؟؟؟!!!!

[IMG]http://i5.*******.com/2v8pgzk.jpg[/IMG]

مرسی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

ممکنه منظور طرف پیکسل سوحته Lcd باشه که بگه 4 تا اشکال نداره، وگرنه روی Ccd که . ..

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین